skroz se slazem sa Anjom. bezbednost na Kopu je nula i to nema nikakve veze sa cenom ski pasa kako neki pisu! konstrukcije se amateraki odrzavaju, opasna mesta na stazama nisu dobro zasticena od izletanja itd. konkretno pitanje voznji sanki koje navodis: na celom Kopu smeju samo sluzbene sanke da se voze u sluzbene svrhe! a ko ih za sta vozi to bog zna. odakle pravo da se vozi prtljag na nebeske stolice sankama?! bio sam i na ski openingu kad se desionincident da su sluzbene sanke povredile osobu i garantujem da nije bilo potrebe da budu na stazi jer je radio samo pancic, krst i karaman. pa u slucaju povrede to je sve apustanje koje se radi skijama?!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sldeci put kada mi neko pomene Jahorinu kao alternativu Kopu ima da ga #!#%##^!&! Unistio sam skije juce i danas!!!! Sitnog kamenja koliko hoceeeeesssss.....Redari celi dan prikupljaju kamenje!!!!?!?!? Bezobrazluk bre
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Stevs je ovih dana u sklopu price o zici Pancic (4/6/8-sed) tacno napisao da kad bi se stavio 6- ili 8-sed mogla bi komotno da se pokrci sva suma od Suvog Rudista do centra da bi se bezbedno skijalo.Nakon novog teksta o svezim investicijama, gde se pominje nova staza izmedju 4a I 4b, izgleda da se ide ka tome da se sve iskrci.Ode nasa lepa planina...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ja sam vozio danas Gvozdac od vrha nadole skroz levo (prema Jarmu)mislim da je pisalo 19b, stazu nisu sredjivali dubok sneg preko 50cm, tek pri dnu je utabano Ludiloooo
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kop je za skijase smesna planina...moze da se slkija duboka do 11h posle je razbijena krcmar do 12h posle isto katastrofa,gvozdac do 12h ledenica od pola...znaci ok je dodjes u sub i vratis se u nedelju...a ostanak od nedelju dana i posle 12h da vozis po hupserima je samo za mazohiste...pri tom bela reka radi svake prestupne godine a i tad molis boga da nije debeo minus jer se smrznes dok se izvuces...toliko pozz
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Kiker, Aca Pokušaću da vam odgovorim u jednoj rečenici. U vreme kada i oni koji nam zasipaju nebo ne spore da to rade, ( sa " obrazloženjem " da žele da spreče dozračenu sunčevu energiju i " pozitivno " utiču na klimatske promene )svojim komentarom Aca i njih negira. Kako mu pomoći? Malo bližu sliku o svemu pogledajte na fejsu na stranici " Chemtrails Global Skywatch ". Pozdrav svima i nadajmo se manjem zasipanju i većim padavinama.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-41)Mirko. Svako ima svoje misljenje o tome i to stoji. Moje misljenje je da smo mi mnogo mali i nebitan faktor da bi oni nas zasipali,posebno zimi da bi zaustavili snezne padavine koje ovih dana hvala Bogu ima i vise od proseka. Mozes li da mi odgovoris samo zbog cega bi oni zasipali bas Kopaonik i koje koristi imaju od toga. Morali bi malo vise da poznajemo prirodna kretanja oblaka pritisak vazduha kretanje ciklonske aktivnosti i jos puno puno toga da bi uvideli da je sve to prirodno. A sa te strane su Kimi i Aco vise od nas kompetentni da daju svoje misljenje. Sto se tice te FB stranice koja pise o tome je stvarno smesno. Danas svako pise i pravi stranice na fb. Zasipali oni nas ili ne,kad Bog hoce da nas zasipa snegom to niko nemoze spreciti. Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)MIKI- Odlično si to primetio, ja sam uporedio ovaj sa januarom iz 2015 jer su slični i po temperaturi i po visini snega. Mada i ove padavine koje dolaze polovinom sedmice mogu sustići prošlogodišnje. Živ mi bio i svako dobro ti želim... :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Pozdrav za Mirka!Ovde na strani puno korisnih servisnih informacija. Hvala svima.Međutim kako ove godine snežnih padavima ima na pretek i niko ne traži od Aca vremensku on ima potrebe da bude u centru pažnje.Prošle godine se povukao na mesec dana u nadi da forum neće opstati bez stručnih komentara pa se stidljivo vratio i nastavio po starom.Molim vas imate stranu sa vremenskom tamo ostavljajte komentare. Može da se otvori i nova strana napredni termini i tehnike u meteorologiji.Pozdrav za sve skijaše i vidimo se za koji dan na stazi!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-45)Izvini Cile koje to zicare i staze ne rade?! Radi sve osim dve nove staze Gvozdac. Zicare rade sve koje mogu da rade. Marine vode ne rade zato sto jos nisu zavrsene mada ce i one da prorade za koji dan. Vucak 2 vise ne postoji Bele reke nece raditi do izgradnje nove zicare. Sta to jos moze da se pusti u rad ajde prosvetli nas molim te.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Počelo da zatrpava .....Nastaviće još par dana .....Uživajte u skijanju...pravi ambijent ....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)freeriderVrlo cesto imas korektne komentare ali ti je ocigledno promaklo kad si napisao da "slovenacki mediji pisu danas" jer kad pogledas u naslovu teksta vidis da je vest iz 2010. godine.U svakom slucaju nije pohvalno ali sto je pala zica ali bar da budemo korektni u prenosenju vesti.Na Kopu skijam od 1973. godine i dalje cu, dokle mogu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Na Marinim vodama nema gužve danas. Staze su super sređene. Ali je sidro sporo. Ne znam da li to može brže.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pero ima dosta istine u tome sto si pisao, ali mislim da nije Kop tvoj najveci problem.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Borischa, Borischa, koja li te od stavki koje sam naveo toliko pogodila pa ekspresno reagujes...:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Neske Naprotiv,treba vi da placate jer posle vas ostaje ozbiljno smece i prljavstina. Znas na sta lici planina kad se otopi sneg? Na veliki kontejner a to mi iz vikend naselja koji boravimo 8-10 meseci godisnje ne radimo. Inace,postoji i 7dnevna karta za ulaz koja je dosta jeftinija. Duplo bi vam naplacivao
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@DejanVR: ta vinjeta (od 250din) za vlasnike nekretnina na Kopu se ne kaci na soferku, nego se lepi kao i svaka druga vinjeta i dobija se samo za jedno vozilo po nekretnini. Sto je i logicno, da se ista ne bi zloupotrebljavala.@neske: taksa za ulazak u NP nije 250din, nego 150din po ulazu (a ima i nedeljna, mesecna itd. ulaznica). 250din kosta vinjeta za celu godinu i nju mogu da kupe samo slavnici nekretnina na Kopaoniku kao i ljudi koji zive tamo (i u Raskoj i u Brusu).@Nemanja kop: naplatom takse ne uzimaju oni tu ne-znam-kakvu-lovu, NP nije na budzetu RS, nego se finansira iz sopstvenih izvora tako da taj novac od taksi / vinjeta idu za plate zaposlenih u NP i njihove operacije. Ako zelimo da NP funkcionise, onda mozemo da se odreknemo tog jednog pica na stazi ako bas nemamo 250din ;)@Dzimi: guzve na Gvozdcu nema nikada u sezoni (ni za Sretenje), tj. guzvi na Crnim stazama nikada nema, mozda 5 minuta kada naleti neka grupa ljudi da posle u kafani pricaju kako su skijali "crnu" stazu :)@Nenad91: rampe se nalaze na granicama NP, druga je stvar sto je granica NP "naopaka" pa je celo Vikend Naselje van NP a jako blizu zasticenog podrucja. Nagomilane cevi koje vidis na krivini za Krivu Reku i drugde, su cevi za gasovod koji se gradi. Gasovod ce povezati Novi Pazar na gasovodnu mrezu a usput prolazi i kroz Brus, Rasku i naravno Kopaonik.@Majjja: 150din dnevno ili uzmes nedelju kartu koja je nesto jeftinija.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Danas do 11h magla u visim delovima, u nizim ne, posle 11h vreme odlicno, staze su bile super nigde leda. Evo i jednog snimka od danas: https://youtu.be/pBcQHeJ7_kk Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@goga Ja kad procitam tvoj komentar sam sebi postavim pitanje, dali sam pre 35 godina trebao da uopste stanem na skije.Tvoj komentar je totalna glupost.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)potpuno si u pravu. na kopu su 80% zelene pocetnicke staze, 2 plave, jedna crvena i djelic crne.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@Kaduuu: ta visina snega je u meteoroloskoj stanici kod Suncane doline. Sneg se nije otopio nego slegao.Kopaonik (tj. RHMZ) je jedini ski centar u Evropi koji smanjuje kolicinu snega :)Pise na stazama 10-60cm, bas me interesuje na kojoj stazi ima utabano 10cm snega a do sada je za sezonu palo preko 150cm a nije bilo dana u plusu :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Tatar(Android) | 25.01.2019. | 08:26 Nema toga majstora na kopaoniku koji ce odskijati stazu 19b a da mu skija niujednom trenutku nebude odklizavala Daleko sam od nekog majstora skijanja, ali na adekvatnoj skiji (u slučaju svežeg powdera minimum 110mm mid širine, a u slučaju starijeg dubokog snega minimum 95mm, uz dužinu skija preko 188cm) ja ću ti odskijati to bez otklizavanja. Kao što je neko ranije napisao, treba odabrati odgovarajuću skiju za određeni stil vožnje i određenje uslove i teren
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Današnje skijanje-nikad teže! Al je prelepo!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Igor, ja sam imao veoma sličan slučaj pre 2 godine. Povredio sam kolene na Kopu u predsezoni i nisam mogao da skijam 7-dnevni na Staroj Planini kasnije za Novu Godinu. Povraćaj para nisu dozvolli, prvo rešenje SS-a je bilo da imam mogućnosti da ga iskoristim te iste ili naredne sezone. Posle komunikacije nekoliko puta mailom i telefonom, dogovoreno je da mogu da ga ustupim drugom licu na korišćenje u kasnijem nekom terminu pošto meni nije odgovaralo da se vezujem za Staru Planinu na 7 dana naredne godine. Biće potrebno malo više živaca za SS administracijom...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Juce ispred hotela Grey oko 15.30 ukradene zenske cene Elan Ilure skije sa belim stapovima... cuo sam kasnije da se kradu zenski noviji modeli srednjeg cenovnog ranga...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav dana danas :oLink >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meni je cerkica pre tri godine polomila nogu, GSS je zbrinuo do trauma centra, gips i nazad kući. Srećom odmah sam tražio povraćaj za celu porodicu i dobio opcije da prebacim sledeću sezonu ili unanjeni povraćaj. Kući lečenje u privatnoj klinici, oporavak i rehabilitacija o naše trošku. Osiguranje SS ne priznaje troškove koji nisu pokriveni zdravstvenim fondom i ukoliko fond ne odobri. Znaci sa su u bolnici rekli da ne mogu da je zbrinu, mogao bih da naplatim troškove, to sto nisam hteo da čekam i otišao privatno ne mogu da refundiraju. Odštetu ili bilo kakvu naplatu možete da dobijete samo u slučaju invaliditeta, srazmerno procentu i u slučaju smrti. Moje dete preko jadnog smesnog osiguranja u školi dobije 20k za tešku povredu, bez obzira da li je povreda u školi ili van nje. A od SS osiguranja koje plaćamo kroz SkiPass ni dinara.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Prodao sam istu pricu oko povrede i to troske ko i ovi ljudi. Osiguranje vam nista ne vredi u praksi, stiti skijaliste u sustini da vas sto pre maknu sa planine. 100000 vam je smrt, invaliditet trajan mnogo manje. Dakle ne dobijate bukvalno nista ili mrvicu. Druga je prica sto se ne utvrdjuje odgovornost po zakonu ako stradate tudjom krivicom i to je mnogo bitnije. Na primer udari vas neko ko vozi mimo pravila, pijan npr, nalete na vas motorne sanke i sl. Ako je doslo do teske telesne povrede, a svaki lom to jeste gotska sluzba bi morala da obavestava policiju a oni prave zapisnik sa svim izjavama i sl. E tada bi ste realno mogli vrlo izvesno kroz parnicu da nadoknadi te sve te stvarne troskove: umanjeni zaradu zbog bolovanja, dusevnu i telesnu bol i sl. Tako je po zakonu i svuda u normalnom svetu se to primenjuje. Kop je zona bez primene zakona koji verujte postoje jer policiju gore pa i gorsku sluzbu i trauma centar (koji teske povrede moraju da prijave) ne interesuje da isti primenjuju. Glupo zvuci ali neko bukvalno moze nekoga namerno da tesko poredite na stazi i da se vrlo lako izvuce i bez davanja izjave i bilo kakvog zapisnika. Sami kad se poredite prosto zaboravite na osiguranje jer od njega nista značajno necete dobiti.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas na Kopu, jaka magla,nazalost...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izmedju pausala i obveznika PDV-a postoji grupa..takozvanih "knjigasa", to je grupa preduzetnika koja spada u promet izmedju 6 i 8 miliona dinara godisnje,ne znam sifarnik delatnosti napamet ,ali u pausal uglavnom spadaju usluge.Knjigasi movu da biraju da li placati porez po resenju poreske uprave ili isplacivati kao mesecnu zaradu,za koju naravno postoji minimalac,ali i svaki mesec mogu da menjaju,placajuci poreze i doprinose spram obracuna zarade i tako placaju porez,knjigasi moraju da vode knjigovodstvo,da predaju zavrsni racun,obracun plata...dok pausalci to ne moraju.To da su onu prijavili autolimarsku radnju u pausalu,a drze ugostiteljski objekat,mani te se praznih prica,to ne ide ni u najzabacenijim delovima Srbije,a ne na Kopaoniku,gde je promet ogroman.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Kada ce tajkuni da dozvole da prorade zice Bele reke. Ova zicara je uradjena u prve tri na Kopaoniku kada su radile strucne sluzbe a ne tajkunske.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li ima sanse da se vrate kamere Srebrnac i Marine Vode?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Joj hvala sad ste me bas oraspolozili.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@StevsSvaka čast momci ....sve pohvale ....Ne bije boj svetlo oružje, već boj bije srce u junaka ...Tako se brani i stvara prava Srbija ...Veliki pozdrav svima ....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Spustio se oko pola tri danas bez lanaca i bez problema, mada ima snega na kolovozu i mora polako i oprezno
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)E ovo nikad nije bilo, da vetar onemoguci da radi skoro celo skijaliste. Radi samo Karaman greben, Mali karaman i Masinac. Danas vec ljudi koji su kupili skipass imaju pravo na povracaj jer radi manje od 5 zicara.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Gobelja(iOS) Одличне су, само напред!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Znaci da evo sada je 10:51h skijali smo ledenice i gvozdac od 9h i off. Tzv kacamak. Nije ni cudo kada je jutros u 7h bilo 1 stepen. Snega ima samo malo temperatura da se spusti u bice skijanja jos mesec dana
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Obolelo je 50% svake starije jele, izvinjavam se ako si na to i ti mislio..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Društvo, kakav je put do gore? Ima li snega ili je sve asfalt? Mi već skinuli zimske gume sa auta, a sutra ( neplanirano ) idemo gore. Može li se sa letnjim gumama?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)odgovor za fenrira: i meni je to bilo zastrašujuće to sa drvećem, pa sam pitala jednog akademika biologa i on reče da se drveće prvo razbolelo od nečega pa su se kao posledica toga lišajevi razmnožili. to je ozbiljan problem ali ne znam da li se iko gore u nacionalnom parku time bavi... žalosno, kao i sve ostalo
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav crni kraj sezone. Sledece nedelje ide sneg i debeli minus. Bice skijanja do pola aprila.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@surovi Znaš kako, mislim da nema šanse. Jer vidim jasno i hotel i da su stubovi postavljeni i bukvalno idu do hotela a on je skroz gore na vrhu, pa još zaviješ levo kao da kreneš na vrh Suvog rudišta. Pričao sam sa komšijom meštaninom (iz sela je a radi u Treski) i on mi je potvrdio ovu priču. Ali pazi sada ovo. Pa sve i da nam spuste do dole žicu, a gde da se parkiraju ljudi ili opet može da u tome uživa nekoliko kuća okolo :) a još luđe, pazi da i ima parking, kako bi sva ta kola majko moja išla u dva pravca :)))) totalni hit.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I ja se juce vratih sa Kopaonika, solidnog skijanja je bilo u cetvrtak, petak i subotu od 8-13 h, sve posle tog vremena je uglavnom bilo mucenje, sa izuzetkom subote, gde je zbog odrzavanja humanitarne trke na Karaman Grebenu palo peglanje staze i u popodnevnim satima, pa je moglo da se skija i do 15 h ................U cetvrtak su dobro bile spremljene Ledenice i Gvozdac, dok zbog temperature nije popustio onaj donji deo. U petak i subotu su za svaku pohvalu bili Krcmar i mali Karaman, i sve tako negde po podneva ili nesto kasnije.U poredjenju sa prethodnom godinom (bejah maltene u isto vreme) vremenski uslovi nisu bili tako povoljni, ali sta je, tu je, to su stvari na koje ne moze da se utice.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Značu, ipak ću morati da platim i izlazak, jer ću biti deset dana u vikend naselju! Smejurija!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Praja:Da, Krčmar je skoro gotov. Zatravljena je staza i pri dnu su spojene stara i nova staza.Što se tiče Duboke 2 mislim da je teško da će biti spremna za narednu ski sezonu ali da će se praviti staza praviće se sigurno. Ostalo je još dva meseca do početka sezone, a potrebni su ozbiljni zemljani radovi na tom potezu. Takođe, čak i da se napravi staza, položaj je takav da će bez veštačkog osnežavanja upotrebna vrednost biti vrlo ograničena. Nadam se da će za sezonu 2020/2021. biti odrađeno i jedno i drugo.Gvozdac 19b je ove sezone bio praktično freeride staza. Mislim da ona nije sređivana postojećim tabačima iz tehničkih razloga zbog velike strmine.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ako 10 u sezoni nevaži i za 10 noćnih žica-nepravda!Lako je ispraviti ako je tako.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li je ski opening odličan sa 10 skijaša?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)sad već preteruješ sa pitanjima i podpitanjima ali da ti odgovorim: jahorina je OK za početnike i sve ljubitelje skijanja, ne treba nikakav skijaški staž, tri skijaške staze su poljice, ogorjelica i prača, ima i linkova sa opisima staza ali se potrudi pa ih nađi preko googla koji je čudo.ovo je tema o ski kamerama i kopaoniku i trebali bi toga da se držimo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@Stevs, Imas neki insajderski info sta od staza moze da se ocekuje za vikend? Da li ima sanse da se pusti bar Pancic jer nisam bas optimista da smo blizu pustanja Duboke2 ili eventualno Crvene Duboke? Na osnovu kamera ne deluje da topovi ozbiljno rade ali se ne vidi najbolje pa nisam siguran sta se desava. Mozda nemaju uslove za osnezavanje ili stekaju vodu i nece da osnezavaju sa obzirom na najavljeno otopljenje sledece nedelje? Dosta skijasa dolazi gore vikendima ukoliko postoje uslovi za skijanje i mislim da bi bilo vrlo korisno da delis vise ovakvih informacija, pogotovo pred vikende. Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)