Kopaonik je ozbiljno skijaliste mozda medju prvim u regionu. Sto se tice staza jesu kratke ali sta je tu je . Takva je planina i visina da nemogu biti duze. Ono sto je, i sto ce da bude problem za kop jesu velike guzve. Sve vise ljudi dolazi i sve vise se hotela pravi. Na primer pre 3 sezone je u najvecem spicu sezone bilo sigurno duplo manje ljudi,sto je pokazatelj koliko brzo raste broj gostiju na planini.. Prioritet skijalista treba da bude to da se povodom toga nesto resava..pored problema parkinga koje nije 100 posto u domenu SS-a.. 2 duze staze na lokaciji gobelja sa juzne strane i osposobljenje belih reka bi dosta problema resilo..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Zoran Minić Tvoj stil pisanja: Prijatelju, svako dobro ti želim su Acine fraze. Sve je jasno. @Aco, ja pišem ono što mislim i ne moramo svi da imamo isti stav. Svako ima pravo da proceni koji je komentar koristan. Slobodno prati glasanje i piši populističke komentare i neka imaš 100+ ako ti to znači. Pozdrav svima!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-33)Pao je sneg ....celih 3 cm ...Juče sam bacio pogled na Kitcbuhel (Kicbil), čisto da vidim šta se kod njih dešava, i sa zaprepašćenjem vidim da je visina snega 153 cm i da radi veštačko osnežavanje .....zanimljivo ....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Da li moze neko of dezurnih prognosticara da okvirnu prognozu za naredna 3 dana I kolicinu snega koji se ocekuje!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Правите вештака мајку му !!! Температура је у минусу,шта сад не ваља?!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)svaka čast Sony!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nemojte slučajno pokrenuti web kamerekako bi dobili pravu sliku sa lica mesta!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@goransvašta napisa gorane :D jahorina je lepa na svoj način i sigurno neće pogrešiti ako ode. snega ima kao u priči a staze se odlično peglaju i sve žice rade. pored skijanja ono što privlači goste je i gostoprimstvo ljudi i odlične kafane, noćne šetnje su neponovljive.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Danas skijanje idealno, malo guzve na drumu sto onih sto odlaze sto onih sto dolaze.Ja sam malo kasnije krenuo danas pa sam malo teze i nasao parking :DDosta stranaca cak i vise od nasih cini mi se, ali generalno je bilo superiska.Sutra opet, samo se nadam da necu kasnije krenuti pa opet da se ispalim za parking :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko ko ima iskustva moze da mi uporedi staru planinu i kop,al kad su staze u pitanju. Na kopu dolazim nekoliko godina i na neki način sam početnik(skijao,karaman,krst,mali karaman,karaman greben i sunćnu dolinu)pa me zanima da mi kaže kakve su staze na staroj planini u poredjenju sa kopom,dal ima staza sličnih pomenutim,i dal može tamo početnik kao ja (sa 3-4 sezone skijana)tamo skijati. Kakva je staza na koju gondola izvlači hvala
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)BozaSki@Kada vec pominjes olimpijske planine, treba probati Bjelasnicu koja je od Sarajeva isto udaljena kao Jahorina ,nekih 30 km. Ubedljivo najbolje staze u celom regionu ali se nazalost ne odrzavaju kako treba pa je skijaliste pomalo divlje. Svakako prednost Jahorine u odnosu na Kop je sto se na svega 30 km od iste nalazi Sarajevo. Veliki grad u koji se uvek moze izaci, prosetati, obici dosta toga + cevapi, pite :).
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Pokretna traka - samoprozvani od strane proizvodjaca "simulator skijanja" je nesto sto treba da zaobidju pocetnici u sirokom luku. Em nema veze sa sneznom podlogom,em nema veze ni sa dinamikom skijanja na skijaskoj stazi.To vama je prodavanje magle poput proizvoda tipa "kupovina iz fotelje" ! Sto je najgore na toj traci, vecina ljudi ni ne sluti ,a ni ne zna ,da je lako povredjivanje onih struktura koje se ne povredjuju kao primarne kod skijanja. Jedna glupost koju bi trebalo zabraniti ,a nikako eksponirati i preporucivati !! Ovaj sto pita za poredjenje Stare i Kopa, nema tu poredjenja ,Stara je jedno Kop je drugo! Na Kopu se uci ,na Staru ide onaj kome je blizu i jedina dostupna (sa finansijsje tacke gledista) . Stara planina ima dobre kapacitete ali nikakva je sada nit ce biti skoro ne preduzme li se sta! @Boza ski spomenuo si Slovence pretpostavljam da si s njim i diskutovao i znas da su oni ,a i neki francuski ljudi bili zainteres.za Staru pl i spremni na ulaganja ali desilo se ono sto svi znamo i sto je jos jedna velika sramota za ljude tadasnjeg rukovodstva Skijalista Srbije! Postavljanje instalacija na pogresnu stranu,neadekvatna raspodela istih ,trosenje novca na ono sto ne treba ,a ne ulaganje tamo gde treba...itd itd i sto je najgore sta su uradili nakaradno uradilo,ispravljati ne planiraju,pobegli su krivci njih vecina, pobegli su tj oterali su zainteresovane strane i nemam vise reci za Staru planinu. @Marijan, druze tebi trebaju postene 2 nedelje na Kopu da naucis da skijas ne da se klizes danima po Masincu i Krstu nego skola skijanja ,casovi 2-3 h/dan vezbanje i bez 7 dana nemas sta da trasis nego se spakuj i kreni na 7-dnevnu smenu ne na vikende ili 4 dana. DA ISKORISTIS DOK JE KOP JOS ZIV DA NAUCIS DA SKIJAS. Pa kad naucis,mozes na 2-4 dana da dolazis ,sada ti je to bacanje i para i vremena i produzenje perioda boravka na "pocetnom nivou".. Godine i starost nije bitna ,svako moze da nauci da skija za 2 7-dnevne sezone .
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Za traku-simulator: Budite veoma oprezni sa tim. Ja imam jako loše iskustvo, pre prošle sezone sam otišao da probam, na Adi u Beogradu, sa idejom da se možda kroz par časova pripremim za sezonu (relativni sam početnik, u tom trenutku sam imao nekih 20-tak dana na snegu u zbiru iz dve sezone). Ta sprava je zapravo neki materijal kao tepih, koji se kvasi i onda rola naviše, tako da je utisak vožnje ipak znatno drugačiji nego po snegu. Međutim, moj glavni problem je bio što mi je posle izvesnog vremena pripala jaka mučnina (što inače ne pamtim kad mi se zadnji put desilo, u bilo kakvim okolnostima), osećaj je ustvari celo vreme veoma čudan jer ako gledaš oko sebe sve stoji, ako pak gledaš dole u traku izmiče ti pod nogama, tako da je verovatno u mom slučaju došlo do nekog bagovanja centra za ravnotežu i otuda problem. Napravio sam veliku grešku što nisam prekinuo, nego sam hteo da izguram do kraja termina, i onda sam u jednom trenutku pogrešio i otišao do kraja trake. Zaustavljanje skija je otprilike kao kad sa snega naletiš na travu, dakle vrlo neprijatno, a najgore od svega je što je podloga ustvari jako tvrda, i skije ostanu potpuno ravne, dok bi u snegu koliko-toliko utonule, pad bi se donekle apsorbovao, a što je najvažnije vezovi bi odradili svoj posao tj. pancerice bi ispale iz njih. Ovde se naprotiv desilo da su mi potkolenice ostale "zaključane" u cipelama, dok mi se celo telo sručilo u stranu, uz izuzetno oštar bol u kolenima zbog izvrtanja. U trenutku sam pomislio da sam nešto pokidao, na sreću ispostavilo se da je samo blaže istegnuće u pitanju, međutim nekoliko nedelja posle toga sam kuburio sa kolenima, skoro da mi je ovaj pokušaj pripreme upropastio celu prošlu sezonu. E sad, neko će reći da sam možda prosto bio smotan, ili baksuz, ja pak jednim delom krivim ekipu koja radi na ovom konkretno simulatoru zbog neprofesionalnosti i nezainteresovanosti (nisu se potrudili da izaberemo cipele i skije kako treba, nisu objasnili kakve razlike da očekujem u odnosu na sneg, nisu mnogo obraćali pažnju da prilagodimo brzinu tokom "vožnje", a nisu se nešto pretgrli od brige ni nakon tog pada - u celini, bili su u fazonu "uzeli smo ti pare, ajd sad odradi termin i briši"), ali u svakom slučaju budite veoma oprezni sa tom spravom.Da napišem i za servis Stiv: Ja pak imam jako dobro iskustvo. Kako zasad uvek rentiram opremu, a idem uglavnom na produžene vikende na razne strane, probao sam jedno 7-8 raznih rentala, što u Beogradu, što na Kopu, što po inostranstvu - kako u tzv. regionu tako i po Alpima. Od svih tih rentala, na Kopu kod Stiva sam dobio ubedljivo najbolje pancerice i skije. Ne znam kako je u novom prostoru, u starom prostoru mi je malo smetalo što je sve bilo natrpano, takođe iskreno malo su naporni sa onim insistiranjem da oni obuvaju i sazuvaju pancerice - razumem da hoće da eliminišu gužvu, ali prosto to obuvanje treba čovek na miru da obavi, a ne da ti neko cima nogu kao lud. Za higijenu ne znam, ja sam tada još nosio po dva para čarapa, plus donje gaće, tako da meni bakterije nisu imale šanse da prodru do kože, ali ne sećam se da su cipele nešto smrdele ili delovale nečisto. Tako da je moj ukupni utisak sa njima ipak bio vrlo pozitivan.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Acko, prvi vikend ove sezone Bože zdravlja 3/4.3.2018.pozdrav za legendu. ;)Pozdrav takođe i za sve ostale forumaše i forumašice.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)@click: Zato sam i rekao, ako ima potrebu da pita da li trebaju - znači da mu trebaju. Iskusni vozači koji poznaju sebe i svoj automobil neće postavljati takva pitanja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Kobaja@Bitno je da se plaća ulaz u NP! I letos je bilo isto, što se smeća tiče. To ne pamtim, ali novo rukovodstvo, nove navike. Nažalost >:(
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zbog cega ne radi Malo Jezero?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakav dan .....Mart definitivno nikada nije omanuo .....Uživajte ....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dolazim sa porodicom 18.og marta. Vidim da ovde ima i ljudi koji se bave prognozom. Sta mislite jel ce se zadrzati ovaj sneg? Hvala!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Ove nedelje više je palo snega u Beogradu ,nego na Kopaoniku.Gledajući sve planinske centre u Srbiji i okruženju,na Kopaoniku je za celu zimu palo najmanje snega.Šta se to dešava?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Auuu koliko snega pade noćas. U vikend naselju bar 20cm novog snega.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kisa, vetar grozno!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)JeremyLynch@I ja dolazim u nedelju kada se najavljuje najveci plus od 7 do 11 (razlicito je na sajtovima). Nisam bas strucan , a ni iskusan da mogu da procenim ali verujem da ce staze izdrzati ovaj nalet. Mozda skijaliste nece raditi bas punim kapacitetom kao do juce ali bi dobar deo staza trebalo da funkcioniste. E sad kakav ce kvalitet snega da bude...Zaista ne znam. Uzdam se u topove :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Kvazimodo, mene da bi uvredio moraš mnogo više da se potrudiš :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za Miloša naklon do poda i pozdrav iz BL.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-44)@Kvazimodo i tebi izgleda nije jasno da je pristup bitan. Ne xnsm dta ti nine jssno u cinjenici da ako stszu prezes vise puta ona postaje tvrdja i otpornija. Ako to ne razumes, mozda je svako dalje objasniavsnje zaludan posao. Nije meni problem nikakav ja SKIJAM i uzivam. Ali prosto mi smeta nacin i pristup da se uzme novac a ne pruzi nista za isti. Ako vi to volite, jasno vsm je da ste u manjini.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Pada lepo sneg. Samo da nebude na mernoj stanici samo 1cm vise,a ceo dan pada.. Bice skijanja za uskrs I to bas lepog.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Prava zima na Kopaoniku sneg ima da pada sedam dana . Ocekuje se odlicno skijanje sredinom sledece nedelje a nadam se do kraja aprila :) Jimi kucam na telefonu pa spajam reci :) Pozdrav svim skijasima i uzivajte
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)08-15:30 ili 09-16:30Naravno, tesko je svima ugoditi. Ali da ne spominjemo ko kad ustaje i koji su njihovi razlozi ko bi kad i kad moze na zicu, dal voli utabanu jutarnju ili onu pred kraj rada skijalista, svakako normalno radno vreme godinama je od 9-16:30 za ovo doba godine. Sa tom idejom je vecina nas i rezervisal-uplatila odmor-skijanje. Ok kapiram za proslu nedelju jugovina-uzas i ok izaslo se ljudima u sustret. Sad nema veze, vreme se promenilo niko ne vraca na staro, ok skijacemo nocnu onda. Subota, ajmo nocnu (zelena kvacica, radi :) ali corak :( mi se malo takmicimo.. (ok radilo malo jezero samo za strpljive) nema veze imamo jos 6 dana, ali jok, odjednom 18ti pa nocna samo vikendom :( Eh da su bar ostavili tanjiric na malom karamanu ili bar barama, ubi lagana voznja korpom po ovoj jugovini
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Hvala na odgovoru Bilo bi super da i sutra dobijemo izvestaj jer ce sutra biti jos toplije i najavljen je vrlo jak vetar. Vlaznost vazduha je ovih dana bila izmedju 50-65%. sto i nije prilicno nisko kako zna da bude. Mozda bi Stevs bilo najbolje da Kimi i Aca dajuprognozu vezano za Vaskrs sa svim detaljima i ako bude bilo uslova moglo bi to biti lepo skijanje makar do 12 sata sto je i vise nego dovoljno. Takodje nadam se da ce najavljenih 20 cm snega za nedelju dodatno osveziti staze i produziti vek na nekima za neki dan pa taman za praznike da bude lepo.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Evo snega netreba popust . Uzivajte stize zima sigurno ...u petak skijamo :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Fotografija dana je prelepa!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li je srusen onaj cardak na Pancevicevom vrhu...dobio je nalog za rusenje...ne vidi se na kamerama
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Gagi U svim skijaskim centrima postoji zgrada na samom vrhu skijalista? Sve i da negde postoji nema potrebe da jedan bespravno napravljen objekat pravi ruglo na samom vrhu Kopaonika. Planina je za uzivanje u prirodi, skijanje, setnje a ne za zidanje kako se kome cefne. Hvala bogu u centru postoji sasvim dosta restorana gde je isto milina.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Radovi na veštačkoj stazi su pri samom kraju. Najverovatnije je otvaranje već sledeće nedelje. Evo jednog snimka od juče:Link >>>Što se tiče duplog ski lifta na Marinim vodama još uvek nije krenula izgradnja. Trebalo bi za koji dan da krene uklanjanje postojećeg ski lifta.Najdalje se odmaklo sa radovima na Gvozdcu gde su dve nove staze praktično kompletno prosečene. Krčmar je obeležen kolčevima ali radova još uvek nema.Zanimljivo je da se Skijališta spremaju za prosecanje i staze Duboka 2 koja bi se po master planu završavala kod početne stanice Duboke 1. To je verovatni plan za sezonu 2019/2020.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zasto mi pise blokiran IP kada hocu nekom da dam plus ili minus. Pitanje za stevsa.. Dali sam nesto pogresio ili sta vec,s obzirom da davno nisam postavio komentar. Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sramota 30% za 3 staze da bog da im niko ne dosao
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jutros kad sam ostavio komentar,nisam imao nikakvu zlu nameru. Samo sam imao proverene informacije. U pitanju je lagani konflikt izmedju ss i mk. Zato ove godine nema nista od ski opena. Hotelijeri ce praviti u jednom terminu a SS u drugom. Zivi bili pa videli. Pozdrav. Od popusta 70% nema nista.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Direktor je i Krcmar osvetlio :)Treba prvo da sruse ono ruglo na vrhu Suvog Rudista da bi imalo mesta gde da se postavi stub sa reflektorom :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Lepo, lepo....Počinje ....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Ukljuceno je i osnezavanje, osnezava se KGB, Krst i Malo Jezero.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Uvek su naplaćivali noćno skijanje na kopu, samo što je retko kada radilo jer dok je bilo Malo jezero ne znam da li sam 2 puta u 6-7 sezona video da radi, a kada je radilo mislim da je cena bila oko 600.Prošle godine je bilo besplatno zbog otvaranja noćne staze Karaman greben, ali već od ove..nema džabe ni za babe.Do sada sam samo jednom bio na noćnom skijanju iz prostog razloga - nemam snage nakon celog dana skijanja jer u toku dana napravimo mozda 2 pauze od po 15-20 min, a skijamo od otvaranja do zatvaranja žice. Noćno je uvek nekako bilo rezervisano za ljude koji se ne naskijaju u toku dana, da li zbog dece ili zbog početnika sa kojima skijaju.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Marine vode ? Sidro iz vik.naselja?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)FeniksHvala na "Chemitrails global skywatch" na fejsu. Strašno, ja već 2 sata bez pause gledam šta sve rade u svetu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Pozdrav Kimiju i Aci, za novu sezonu sa puno snega!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@igorogrev Zato što ne znaju kako.. Jer kad bi igrali fer play obe strane bi bile zadovoljne, i planina bi narasla za koji metar! ;-)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Do sad su mogli skoro sve staze da puste da su hteli koliko je vreme extra.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Crna uopste nije radila do sada. Crvena je u funkciji I prenatrpana turistima. Postavljanje kapija na Dubokoj u toku raspusta kada radi samo 30% kapaciteta Skijalista je nerealno. Ispravna odluka SS
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)3 nocne staze, ski pass 3000 dinara, red za kupovinu od pola sata Neverovatno, dzabe nam sve
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)na kraju nismo ni kupili ski pass, nestalo je ski kartica... Je l moze neko da objasni celokupnu situaciju ili da da bar neko opravdanje za upravu skijalista?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)