Kliker-np,Malo si me zbunio.Kad kažeš Rudnice, misliš preko Raške, pa se skrece levo i pocinje uspon za Kop. Tim putem prolazi se pored Kraljevih cardaka.Drugi put je preko Jošaničke banje i izlazi ispred hotela Putnik.Treći je preko Brzeca.Jel tako?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dejan vr , a ko ti izdaje vinjetu taj na kucici, ili moras gore do kancelarije
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)zamislite da nema objekata u centru...Staze bi se spustale do 1200m.Snega ima
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I preko Brzeca je put sa ugazenim snegom i može opušteno da se vozi sa dobrim gumama
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna koliko bi, hipoteticki, moglo da se napravi staza na Maloj Gobelji? Takodje, odakle bi Gobelja mogla zicarom da se poveze? Takodje, ako se crna Bela reka sredi(ne do Brzeca, nego do one kote 1400m n.v.) da li ima mesta, u slucaju da instaliraju neku noviju zicaru, za jos par staza koje bi ta ista zicara opsluzivala? Kada bi u nekom periodu od 3-4 godine to odradili(iako zvuci kao naucna fantastika), uz par staza na Gvozdcu i onih na Krcmaru, Kopaonik bi znacajno smanjio razliku izmedju smestajnih i skijaskih kapaciteta. Kapiram da bi prvo trebalo smanjiti gradnju, srediti kanalizaciju i parking i odraditi par akumulacija i da s obzirom da zivimo u Srbiji, tesko da to zvuci realno.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas do 11h magla u visim delovima, u nizim ne, posle 11h vreme odlicno, staze su bile super nigde leda. Evo i jednog snimka od danas: https://youtu.be/pBcQHeJ7_kk Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Alebero: verovatno si zaboravio da Mali Karaman ima dve verzije, popularnija koja ide pored Skituljka i Rtnja i onu sa druge strane. Ta sa druge strane je bas blaga i dobra za pocetnike, ono sto je jos lepse je da je potpuno pusta, kao da niko ne zna i da postoji :)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)https://www.youtube.com/watch?v=8D_TGSagS-oko nije gledao juce
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijao prethodnog vikenda na Kopaoniku. Razlog javljanja je da skrenem pažnju onima koji na skijanje tek idu, a nisu se do sada susreli sa novim "tanjirom" na Marinim vodama. Pored već dostapominjanog sidra koje je u subotu malo radilo malo ne, na Marinim vodama je instaliran i novi "tanjir" kojim sam se prvi put popeo uz stazu. Oprez. Ne znam zbog čega ali konopac kojim je metalna šipka povezana sa vučnim delom se iznenada uvrne i deo (tanjir) na kome faktički sedite i koji vas vuče uzbrdo se okrene u krug i dospe do nivo kolena ili nešto iznad, zavisno od visine osobe. Tu njegova vučna funkcija otpada i ako uspete da se održite do kraja se možete izvući samo ako se sa obe ruke držite za šipku i na taj način dođete do kraja, što iz ličnog primera moram napomenuti nije ni malo lako. Samo u tom jednom penjanju video sam bar 5 skijaša koji su pali uz put od kojih za neke ni slučajno ne možete reći da su nevični i neiskusni kao ni ja uostalom. Vreme ležernog šlepanja tanjirom kao što i dalje može na preostalim(npr. Karaman, Jaram i dr) za M.V. ne važi. Čvrsto držite metalnu šipku i ne dozvolite joj da se okrene.
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pitao je neko za 19A stazu, evo snimka: https://www.youtube.com/watch?v=zu_M5uWlbM4 Dobra crna staza, utabana i ravna, široka i dugačka u strmom delu.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nova staza 19a je dobra, nije teska nista specijalno u odnosu na staru . Malo je nagnuta bocno ali siroka i fino se skijaju siroki zavoji jer nema na njoj nikad guzve. 19b je druga prica, neuredjena - freeride- sira za oko 30% od 19 ,prava crna staza samo opet kraca nego crne staze u EU skijalistima ,ali dobra za one koji vole voznju po nesredjenoj stazi. Ja sam sretao max 3-4 ljudi na njoj ,uglavnom je prazna ponekad neko prodje niz nju. Malo ko je uspe odvozati ,uglavnom se ljudi "kližu" niz nju brzim vijuganjem..rekao bih da postoji strah od te staze. Ozbiljna jeste,strma jeste,ali nema hupsere od 30 cm kao neke teske crne freeride staze i savladiva je dobrim skijasima. Inace je malo skijasa na Kopu i ove i prosle nedelje ,tako da guzve nema. Pogotovo na Gvozdcu i Gobelji nema. Danas dan vrlo los ,magla skoro celi dan,na momenat se malo razisla ali svega ni celi 1h nije bio bez magle. Poceo je i jak vetar posebno na Gobelji oko 14:30. Prepodne su oko 12h zatvorili Duboke jer je vidljivost bila 0% i vetar jak. Staze su ratraci presli sinoc i od tada nisu vise prelazili,a sneg je padao nocas (oko10 cm svezeg je bilo ba stazama vec ujutro) plus je padao i tokom dana,tako da se moglo voziti uz malo siru skiju nekih 4h efektivno. Staze generalno prazne danas sem centralnih gde ima pocetnika ali ne previse. Ja ima utisak da su hoteli po centru polupopunjeni ,da je slaba posecenost ove sezone generalno kazu i konobari po kaficima. Ocigledno platezna moc naseg stanovnista je glavni razlog.. 7dnevni skipass je isti ako se ne varam vec par godina. Ali neke drugestvari su ocigledno razlog slabe posecenosti... Juce su staze bile odlicne citav dan su drzale jako dobro. Gobelje bez imalo kvarenja,Gvozdac vrlo dobar i Duboke . Nadamo se da ce biti jos koji dan kao jucerasnji .
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi je l'' neko zna mozda da li ima mogucnosti povratka ski pasa koji nije uopste koriscen, kupio sam 10 dana u sezoni, povredio sam koleno i to je to. Sad samo da vidim da li nesto mogu da iscupam.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li moze neko da ostavi svoje utiske sa danasnjeg skijanja?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala Firga, svakako cu ih zvati.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja sam pre dve godine slomio nogu na Kopu, zvao GS, momci odradili odlican posao, odvezli me do trauma centra i tamo su odradili profesionalno i posteno svoj posao. Sto se tice medicinske i ljudske pomoci sve pohvale na njihov racun. Medjutim nakon oporavka, štake, prvi koraci..... i tek negde u junu ja sam otisao do Skijalista Srbije (sa hodom na jednoj štaci) da probam da refundiram 10-dnevni ski pass, potrosio sam 3 dana od njega i da vidim da li imam neko osiguranje na isti.Šta me je razočaralo, povraćaj na ski pass nisam imao jer sam trebao u neko kratko vreme da tražim refundiranje, nije mi bilo jasno kako sam to mogao da uradim u bolnici dok sam čekao operaciju. Što se tiče osiguranja na težak prelom noge iznosio je 25000 din, to neću da komentarišem.A da, vrlo bitna stvar u stvari najbitnija 1) ski pass mora da bude na tvoje ime 2) mora GS da te dovede do trauma centra jer je to dokaz da si imao povredu na stazi a ne recimo kod kuće, što je malo bezveze jer ljudi po pravilu ako pomisle da im je povreda blaža i ne bi da maltretiraju i oduzimaju vreme GS (jer su momci možda potrebniji drugde)odu sami do Traume e tu će se njihova dobrota i uviđajnost pokazati kao pogrešna. ZA SVAKU POVREDU ZVATI GS
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Aleksandar - Saša: moja supruga je pre dve godine na Gobelji pokidala prednje ukrstene ligamente. Prevezena od strane GSSa u Trauma Centar gde su joj stavili longetu. Momci iz GSS savrseno uradili posao, TC takođe sve uradila kako treba. Onda smo se prebacili kući (naravno prekinuli skijanje) i za par dana je operisala koleno - sve je proslo kako treba.Posle 15tak dana smo se javili Skijalištima Srbije i oni su odbili zahtev da se ski pass prebaci za sledecu sezonu (10/sezona), iz istog razloga kao i tebi - nismo u nekom kratkom roku podneli zahtev! BrukaPosle dva meseca kada se skroz oporavila, tj. zavrzila lecenje dobila je odgovor od osiguranja (mislim da Skijalista Srbije koriste Delta Generali) da nema naknade za povredu! BrukaU prevodu, to osiguranje sto se dobija od SS je [i]beskorisno[/i].Taj vrlo kratak rok da trazis da ti vrate novac od ski pasa zbog povrede, ili da ga prebacis za sledecu sezonu (gde oni nista ne gube) je izmisljen samo iz razloga da odbijaju ljude - pilicarska SS politika!
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Postoji li neki prevoz do Kopaonika koji ide Ibarskom magistralo,Pokušala sam zvati sve ali niko ne ide ibarskom.Da li neko zna nekog prevoznika koji ide Ibarskom.Prevoz potreban iz Lazarevca.Hvala unapred.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danko,si siguran da si ziv?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Al: u pravu si.@Danko: sva ta dokumentacija koju ti imas tj. imaces je potpuno normalna, i svako ko se povredio znacajnije pa je morala GSS da ga odnese do Trauma Centra poseduje istu (izveštaj lekara specijaliste iz trauma centra na Kopaoniku i uput kod ortopeda, izveštaj ortopeda, izveštaj nakon hirurške intervencije, račun za bolničko zbrinjavanje, račune od daljih pregleda). Jedino sto nisi naveo a vazno je da posedujes je i izvestaj GSSa da te je zbrinulo i transportovao sa staze do Trauma Centra (to GSS salje Skijalistima Srbije po sluzbenoj duznosti).Moguce je da su u medjuvremenu nesto menjali, ali umirujuci glas iz SS ne znaci apsolutno nista posto se oni ne bave tim predmetom i ne ulaze u ozbilnost povrede kao ni u lecenje. Neko ti je vec rekao, moras da kontaktiras osiguravajuce drustvo da dobijes tacne detalje. Prosto mozes da ih pitas da ti posalju uslove ugovora izmedju SS i njih o obimu osiguranja.--Ako se lecis / operises u drzavnoj zdravstvenoj ustanovi - ne znam koju su to troskovi? Podrazumeva se da imas redovno zdravstveno osiguranje. Operacija na primer ligamenata, meniskusa itd je besplatna, tako da ne znam o kakvim nadoknadama onda prica osiguravajuce drustvo ;)Prijatelj je sada povredio meniskuse desne noge, mora da se operise. Izbor je sledeci: da se operise privatno - 1500eur, da se operise drzavno - besplatno. Jedina "mala" razlika je da je cekanje u drzavnoj kombinaciji skoro godinu i po dana (Novi Sad). Postoji naravno i treca kombinacija, ali isto nije besplatna, i tu kombinaciju isto nece pokriti osiguranje ;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Al (iOS)Rekoh da sam u kontaktu sa SS, a ne da sam još uvek dogovorio sve. Najverovatnije ću da podnesem zahtev kada završim i rehabilitaciju pa budem imao sve račune na gomili jer ni oni ne mogu sa sigurnošću da mi kažu da li to može da ide kroz dva odvojena zahteva ili mora kroz jedan, pa da ne komplikujem priču.@freeriderMoguće je da je ranije bilo to "pravilo" da moraš u državnim ustanovama, za sada mi to niko nije spomenuo. Ne verujem da je za osiguranje neka bitna razlika da li se lečio privatno ili državno jer oni to svejedno moraju da plate. Mislim nisam ja otišao na Menhetn da se lečim već u bolnicu u mestu gde živim u Srbiji. Ja od osiguranja tražim da mi pokrije troškove lečenja povrede, imam ceo istorijat - izveštaj lekara specijaliste iz trauma centra na Kopaoniku i uput kod ortopeda, izveštaj ortopeda, izveštaj nakon hirurške intervencije, račun za bolničko zbrinjavanje, račune od daljih pregleda, i do leta ću imati i račune od fizikalne terapije. Ne tražim nijedan dinar preko toga, samo da me obeštete za povredu koju sam doživeo na skijanju i za šta sam bio osiguran kupovinom ski karte.@DzimiPrelomi transverznih procesa su na L2-L5, lumbalni pršljenovi
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Miki: najbolji put je sledeci: ides pesice do Vile Nikola, nastavis kao da ides za Brus, prodjes deo gde su sa desne strane kontejneri i posle 15tak metara sidjes sa puta desno - u 99% slucajeva imas ugazen trag. Trag vodi preko livade kroz sumicu, pa pored akumulacije (sa desne strane) na dnu MK i onda nailazis na mali mostic preko potoka. Prelaskom mostica si na stazi MK, blizu dna, onda ides uz stazu pa kod Rtnja levo uz brdo do cilja :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Seki snega ima 1m ali tvrdo nabijenog. Danima je ista debljina snega zato sto je betoniran i nema šta više da se slegne. Može da duva jugo ceo februar biće skijanja do kraja marta.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijao sam neki dan na Marinim Vodama, onaj novi tanjir je poprilično loše dizajniran, ručka koju stavljaš između nogu je totalno lošeg oblika, nikako nije "anatomska", oni stari tanjiri se puno lakše koriste
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Seki (AndroidSkijacemo dok nam odrede u skijalistu srbije,kao prosle godine.,,sutra se zatvara i kraj,,
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Trenutno se čeka više od pola sata na Pančiću, slično je Duboka i Duboka 2. Možda me razumem ali ne vidim razlog da se ne puste Kneževske i još neka staza. Imam još holjadu stvari da napošem ali ne želim da budem negativan jer barem imam tu sreću da mogu da dodjem par puta godisnje. Da su neke druge okolnosti i da mogu da biram, mislim da bih pre negde drugde.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Luka,nema mostica i dalje se ide peske sa skijama preko puta.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@petarmalodusan si. zato sto inace vecina tako razmislja tako nam se i desava. ako ti je tesko da odes i potpises OK razumem. kome nijem nek ode i nek potpise, pa cete da vidite kako stvari krecu svojim tokom, polako ali sigurno, do sledece sezone taman.Sta kome dati??Provozaj se u vreme ili posle kijameta od brzeca do jarma i od jarma do rudnice ili josanice pa vidi kako Novi Pazar radi, da ti ne objasnjavam dalje, Krusevac put najveci profit pravi u svojoj istoriji na ovoj deonici i terorise sve vozace koji dolaze tim putem 25 godina i ostavlja visak snega u donjem delu, na krivinama na usponu, da bi lokalci NAMESTALI LANCE....
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I meni je bolje magla( ne maglustina) sa 10 ljudi na stazi, nego ''jedan od onih(da se ne lazemo retkih) dana'' kad se Sunce slucajno pojavi i kada se raskupusa sve do 11. Sto se tice broja tih suncanih dana Kopaonik bi mogao bez problema da promeni ime u Mordor. Inace moja marsruta za bezanje od guzve je u 9h prvi na zici i krece se sa Crvena, pa Crna duboka, Krcmar, Gvozdac, Ledenice, pa Gobelja negde oko 11-11 30. I do 13h se sit izvozas.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kopaonik je postao planina magle, a nekad je bilo sunca u izobilju....
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sada je još veća magla nego juče...I vetar je pojačan..U centru je vidljivost manja od 100m...Pozdrav svima..
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas popodne na Gobelji magla, ali staze prazneeee, jedan do dva skijasa, po stazi, se guraju :)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ili je neko urgirao ili su shvatili pa su postavili zabranu za novu stazu na Gvozcu odmah napočetku. Danas opet magla i vetar u višim delovima.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pazite na odrone ko ide iz pravca ks-a. Dosra ih ima po krivinama
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pratim večeras kameru koja gleda na ulaz na Pančić. Za deset minuta sam video 2 (dva) skijaša koji koriste noćno skijanje. U sred raspusta kad je gužva najveća. Oni koji vode politiku ski karata će verovatno sledeće sezone podići cenu iste na 100 000 dinara kako bi ova dva slijaša pokrila troškove.Tim ljudima bi trbalo dati i duplo veću platu za grandiozno uspešnu i pametnu politiku cene ski kartre.
(+62) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobar dan. Citam komentare u vezi zicara na Kopaoniku i koriscenje nocnih staza prosto se pitate kakvu to politiku vodi SS:Naime, poznato je da imamo novo rukovodstvo koje cini se ne radi pravu stvar. Zaista je krajnje ne korektno da se posebno naplacuje nocno skijanje ( po ceni koja definitovno nije prihvatljiva za jednu porodicu ).Prosle godine je bio ukljucen u ski pas i bllo je pravo uzivanje skijati se, ove godine mi nismo hteli platiti previsoku cenu nocnog skijanja i to samo za jedno vece.Koliko vidim i sada nije bolje, dakle ostala je ista politika nista nisu promenili iako je malo nocnih skijasa. Drugo, ja licno mislim da nije u redu da vam dodju turisti ( neki su izuzetno tesko izdvojili novac ) a onda vama ne radi jedna zicara, pa onda zatvore neku drugu. Znate vi to sve naplacujete, nije ozbiljno jraditi na taj nacin.Koliko znam svako skijaliste sprovede remont pre pocetka sezone da se doceka spremno nova.Nemam reci pohvale za novo rukovodstvo ali mozete li se prisetiti starog direktora Ljevnaica Dejana- sad je direktor na Jahorini, tamo je uradio dobar posao i doterao Jahorinu. E Secam se da je za njegovo vreme Kopaonik i zapoceo svoj razvoj jer su se radile stvari u korist skijasa, ovaj sada radi suprotno.Da se pokupi lova a usluga je na zadnjem mestu. To nije u redu. Zato vam dolaze ko bojagi skijasi u stvari manekeni i snobovi i oni koji su opasni za druge na stazi.Zapostavljate one prave ljubitelje skijanja i Kopaonika. Tako se to ne radi....
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@milena1804Zbog jakog vetra koji je duvao na Jarmu stvarali su smetovi koje je nemoguce ocistiti. Pa je bio prekid saobracaja jedno 2 sata.Naknadno su obustavili uopste kretanje ka gore pa se napravio mali haos u medjuvremenu. Koliko znam jos uvek ne pustaju ka vise od Brzeca a do kada nemam pojma. Mada nije nista bolje ni iz drugog pravca posto je vikend naselje usko grlo, koliko sam razumeo drugare tamo je isto haos zivi.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Probili su Jaram oko 18:30 ali policija još ne dozvoljava prolaz. Kažu svedoci da je u današnjoj petočasovnoj koloni pukao lanac na jednom autu i nastao je zastoj.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada ce tajkuni da dozvole da prorade zice Bele reke. Ova zicara je uradjena u prve tri na Kopaoniku kada su radile strucne sluzbe a ne tajkunske.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Kop jeDa li si uzeo VIP kao gost hotela koji to nudi, ili postoji način i bez toga da prodaju? PS. U Kempinskom mi to nije prošlo pošto nisam njihov gost. Prošle godine u Lucky-ju zamalo da mi daju (nisam ga uzeo pošto tada nisam znao čemu to služi >:( )
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@mikica Nisi prepoznao salu, a ni ispratio pricu, pa si tako reagovao.@Aleksa je napravio salu, da se samo ceka pitanje, da li trebaju lanci, pa sam se na to nadovezao i postavio to pitanje.Naravno da trebaju lanci i da se treba ponasati odgovorno.Svako dobro ti zelim @mikica.Pozdrav
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)odgovor carvingu, hotel Putnik ima tu prednost sto kad se popnete 50 metara preko puta uzbrdo od glavnog ulaza na levo...kada izadjes dole pa desno posle 50m.... onda se ukljucujes na stazu suncana dolina 1c vidi kartu, i kroz uradjenu sumsku ( prelepu ) stazu se ukljucis na suncanu 1b pred kraj staze, u povratku isto sa 1b sa sredine skrenes desno pored znaka za 1c, nemoj ranije jer ima pre toga jos jedno skretanje pa mozes da pogresis. Meni je Putnik naj smestaj jer ima neku svoju pricu, nije u centru ali jeste na stazi, opet na svoj poseban nacin, \Da dolazim i ja 26.02. pa ako si tamo pokazacu ti put. Samo sto je sada smestaj malo skuplji, dok je ranije mogao da boravi i neko sa plicim djepom... :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Po prognozi , nedelja-poned-utor-sre ce biti prelepi , ko moze neka pobegne gore u raj !!! Imam neki osecaj da ce Mart da popravi celu sezonu ;) . Pozdrav dobri svete
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Put dobar, nije više obavezna upotreba lanaca, tj policija ne stoji više u Brzeću. Lagano danas i gore i sad dole (smešteni smo u Brzeću). Utisak je da nikad manje ljudi nije bilo za Sretenje gore, ja se naskijao i nikad manje nisam čekao žicu. Rekao bih jedan običan dan na Kopu. Toliko su mi se svi popeli...gde sad ideš, idi sl vikend, idi tad, idi u martu...mrš svi. Bilo malo magle, ali ništa nepodnošljivo. Staze odlične. Ili ja nisam rđav, pa mi ne smeta ništa ili... ☺
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kolona je od Srebrnca do centra otprilike. A i ka dole slicno
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li neko zasto je ovolika guzva? sta se desava?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zasto je od sutra krace radno vreme?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prema informacijama koje smo dobili od Kruševac puta, trenutno je zastoj na deonici od centra da Srebrnca zbog kvara na jednom od autobusa (pucanje poluosvine). Takođe danas je još jedan autobus napravio zastoj zbog loših guma.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stevs. A jel znaš gde je tačno taj autobus, ja stojim od 14h u koloni a trenutno sam iznad Marinih voda
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja sam trenutno kod jarma ,kod srebrnca sam bio u 16:10 sad je 17:43 pomerio sam se citavih pola kilometra, ne mogu da verujem da je ne znam kako da je crko i gde stoji kako ga ne pomere negde u stranu ovo je nenormalno stojis 10 min pa se pomeris 10 metara
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Naravno da je telefon zauzet non stop. Ne znam šta da radim u autu sam sa malom bebom.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)