Prave se cepovi i iznad punkta jer ima leda. Par automobila jedva krenulo
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel guzva i ka vikend naselju gde je taj autobus uopste?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja sam ih dobio. Kažu da je autobus rešen i da se ne zna zbog čega je kolona. Verovatno zbog parkinga.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skoro puna 3 sata od Jarma do Rtnja, naravno i dalje stojimo u koloni
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@mika vk Zice na Kopu se gase uglavnom 31.03. ako sta ostane nakon toga , ostace 4-5 staza u centru. To se nikada ne zna sta ce Skijalista Srbije odluciti,ali do 31 .03. ocekujemo da ce raditi komplet skijaliste .
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Odlicne staze, vreme perfektno. Malo ovaj oblacic smara, bas se nameracio da zaklanja Sunce
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pronadjen je telefon na Pancicu na izlazu zice. Ostavjen kod redara na Pancicu
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zahledjenje stize u petak i pad temperature na -15 i bice novog snega a prestanak zahladjenja sledeceg cetvrtka . Pa za sledeci vikend ponovo lepo vreme i odlicno skijanje od 1.3 :) Pozdrav skijasima uzivajte
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobro jutro svima Samo jedna reć neverovatno ovliko sunčanih dana za redom nisam skoro video na Kopu zato svi VI koji ste sada gore uživajte ostavite nešto i za nas koji tek treba da dođemo mislim sunca nemojte sve da ga potrošite nebi bilo fer.Pozdrav i uživajte u skijanju.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)E ovo nikad nije bilo, da vetar onemoguci da radi skoro celo skijaliste. Radi samo Karaman greben, Mali karaman i Masinac. Danas vec ljudi koji su kupili skipass imaju pravo na povracaj jer radi manje od 5 zicara.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sad bio u kucici gde se prodaje ski pass kazu ne postoji mogucnost povracaja novca kazu nisu oni smestili lose vreme ? Dajte neku informaciju pravu moze li ovo ili ne?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ko voli planinsku voznju, na Josanicku Banju. Priroda fenomenalna, nisu jos stigli Srbi da devastiraju.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sudacsa koje si ti planete?Naravno da i u najvecim svetskim centrima moze da se desi da zbog jakog vetra ili velike kolicine snega ne radi prakticno citavo skijaliste.To sto ti pises bi bilo kao da se ovi sto voze slepere koje je prevrnuo vetar u regionu pitaju kakvo je to stanje na putevima.Necu da pitam "ko normalan" nego samo ko bi bre po takvom kijametu izazivao sudbinu.Skijam na Kopu od 1973. i samo par godina mogu da se setim da sam "ubo" sve dane da je bilo bas ono sto se pozeleti moze... Ne mozemo protiv prirode...
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ali da li je moguće da nema neko pametan da kaže, ok, od početka sezone pa do njenog kraja, vozilo iz Raške, Jošaničke banje, Brzeća, 24h, bez obzira na uslove, idu, čiste, bacaju so, rizlu ili šta god, padao sneg ili ne... Ovo ovde je fabrika para, pa ako smo već ludi i dolazimo, pa neka bar putevi budu čisti, široki, uređeni. Bruka i sramota je kako je oko Konaka, svuda led i sneg, nema staza da prođeš, prepuni kontejneri se prelivaju. Nadam se da će nešto da se promeni na bolje jer ovako je već godinama i sve je gore.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Odakle vam ta informacija da tad pocinje gasenje?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nema nekog testa novh skija na Kopu ove godine.?Ili je možda bilo?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijali petak-nedelja 01.-03.mart. PLUS: Sve dane je vetar bio povoljan N-W sto je uticalo da su staze korektno drzale po ceo dan, cak i u petak kada je bilo najtoplije. Svako jutro smo se izvlacili iz centra u 9h, pa preko Crvene-Crne Duboke-Krcmara isli dalje na Gvozdac-Ledenicu-Gobelju. Na taj nacin ni jedan dan nismo nigde nailazili na guzvu na zici. U centar se vracali posle 15h kada nema guzve i skijali do 16:30h. Sve pohvale za odrzavanje staza.MINUS: Veliki minus za infrastrukturu i ciscenje "prolaza" u centru, potez JAT-Grand-Raska-pa nizbrdo do glavnog puta. Namerno kazem "prolaz" a ne ulica, jer onako nije ni u selu u najvecoj zabiti. Led, kolotrazi i bare od pola metra, automobili koji su nacickani sa strane pa su zagradili prolaze za pesake, sve je to veliko ruglo i sramota za domacine koji treba da privuku goste iz zemlje i okruzenja, a dosta ima Bugara i Rumuna. Cistac snega i javna garaza su misaona imenica za organe uprave..i na nasu zalost tako ce potrajati jer je to nasa realnost.
(+51) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ko bi mogao da iskluci one grozne zvucnike sto krce na stubovima ski lifta Matine vode?
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Znaci da evo sada je 10:51h skijali smo ledenice i gvozdac od 9h i off. Tzv kacamak. Nije ni cudo kada je jutros u 7h bilo 1 stepen. Snega ima samo malo temperatura da se spusti u bice skijanja jos mesec dana
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Juce i danas, vetar isti(S) , temperatura slicna, ali danas vlaznost mnogo veca. To je najveci problem bio danas, mada je skijanje bilo dobro. Juce je bilo odlicno, jer je vlaznost bila niska pa ni sunce ni plus nisu uticali previse. Za vikend sa najavljenim temperaturama, iskreno bojim se da ce biti i danasnjeg dobrog skijanja.. Trenutno staze drze, Suncana jedna progledala, Gvozdac danas propao dosta, ostale staze su ok i moglo se skijati. Na SS je da iskoriste sneg sa strane i malo poprave stanje da bi se pregrmeo ovaj topao talas koji dolazi..
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stvarno, zašto drveće izgleda tako. Iz godine u godinu je sve gore? Zna neko?
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)majko mila kakav dan gore...verovatno nema ni guzve....
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Možda neko nadležan i pročita naša zapažanja i sugestije.Krenuću od pohvala za novi Gvozdac,novu vezu crvene Duboke i Pajinog presla,funkcionisanje ski Busa(mada bi mogli da produže trasu do Jarma...) Minusi:Osnežavanje se koristi kao da troši čisto zlato ,a ne vodu i struju.Skupo je praviti veštački sneg,ali skupa je i ski karta.Kada se koriste povoljni uslovi i napravi dobra ploča na stazi,uz to što je palo prirodnog snega ove godine,može da rade skoro sve staze do pola Aprila.Liftovi na Marinim vodama-nekvalitetni,strašno spori,jednostavno bačene pare,tamo dnevno ne skija ni 100 ljudi,jadan onaj radnik na žici,smori se čovek,jednostavno su oterali ljude sa te staze,a hteli su da povećaju kapacitet duplim liftom,amaterizam čist.Mentalitet našeg sveta,skije na pola staze,TELEFONIRANJE TOKOM SKIJANJA!!!,bacanje smeća sa,parkinzi sa blatom do kolena,čak i ispred Grand-a,o tome više i ne vredi pričati...
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)od ponedjeljka do nedjelje je popust na ski pass 20%. Ja dolazim u petak-ponedjeljak, kako u ovoj situaciji? Dali trebam kupiti od petka trodnevni i onda u ponedjeljak jednodnevni? Sta mi je najisplatljivija varijanta (osim da u ponedjeljak ne skijam :) ) Ili imaju neku kalkulaciju?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Veoma je izvestan skori kraj još jedne skijaške sezone ....Manje više uspešna, u zavisnosti od ugla posmatranja...Meni je ove sezone baš nedostajalo više sunca ...U svakom slučaju će uskoro biti uslova za nastavak radova na parking garaži kao i uredjenju ostalih radova na infrastrukturi...pre svega rešavanje kanalizacije ...ozbiljno ulaganje je pod hitno, ne potrebno, već neophodno...zadnji voz polazi....Bez toga, naš prelepi Kop, nikako neće moći da nadje na mapi ozbiljnih skijališta,pre svega u regionu...na žalost sa evropskim skijaškim top destinacijama nema nikakvog poredjenja ...Pozdrav svim ljubiteljima prirode ...
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)sledeca nedelja oko srede stize zahladjenje i novj sneg samo je pitanja sta skijaliste misli .?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@surovi Koliko znam, imam kuću u Treski, polazi od privatnog hotela koji je sagrađen, ajde da kažem na "vrhu" Treske. Zapravo, Treska nema nikakvog benefita od toga jer se do ovih hotela dolazi skretanjem levo (kada ideš ka Raškoj) kod punkta Novi Pazar put. Premeštanje sidra je finansirao vlasnik hotela ali iz obavezu da bude deo Skijališta. Iz Treske mislim da ne možeš ni da dođeš do hotela, nisam išao skoro putem do kraja gore pa ne znam tačno da procenim, a i ako možeš da se probije sigurno nema gde da se parkira :) Tako da, moći ćemo da skijamo na toj stazi ali od benefita za posetioce Treske ili Vikend naselja u smislu da koriste kao početnu stanicu, nema ništa. Ostaje mučenje oko Sunčane dok i tu ne smisle nešto.Dakle, od paljenja ljudi da će sagraditi gondolu iz Brzeća - pa osim što "dobismo" gondolu, dobismo i zatvaranje žice te ili propadoše ovi u Brzeću ili moraju na prevozno sredstvo gore u haos još veći, do paljenja ljudi u Naselju da će dobiti žicu, gondolu ili spejs šatl, dobismo još jedan hotel sa kupljenom privatnom žicom ( ali opštim dobrom staze :) Pa sada neka se pitaju, a pisao sam već, što propade sezona u Naselju, što nema toliko Rumuna, Bugara i bratije. Poslednji koji ostane neka ugasi svetlo.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@surovi Znaš kako, mislim da nema šanse. Jer vidim jasno i hotel i da su stubovi postavljeni i bukvalno idu do hotela a on je skroz gore na vrhu, pa još zaviješ levo kao da kreneš na vrh Suvog rudišta. Pričao sam sa komšijom meštaninom (iz sela je a radi u Treski) i on mi je potvrdio ovu priču. Ali pazi sada ovo. Pa sve i da nam spuste do dole žicu, a gde da se parkiraju ljudi ili opet može da u tome uživa nekoliko kuća okolo :) a još luđe, pazi da i ima parking, kako bi sva ta kola majko moja išla u dva pravca :)))) totalni hit.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala vam Aco na pojašnjenju... Samo da vidimo kako ćemo prva dva dana pregurati sa temperaturom od 10 degC. A vidim nešto i Norvežani menjaju prognozu što se dodatnog snega tiče. 😂 Sve najbolje
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Azumut Bice zabladjenja sigurno,uopste sneg je upitan ,a o 20cm da negovorimo.. ali i 10cm a posle toga hladnije vreme je super..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)poludnevni ski pas za odrasle s popustom 1700din plus depozit. staze Vrhovi tvrdji a donji delovi nesto meksi, ok s obzirom da je 26.03.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi ima li koga gore ?? Dobar je minus ujutru. Stevs daj neki video na instagram ili ovde od danas. Kakav je kvalitet staza ?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jutros i previše tvrde staze u gornjim delovima. Snega na stazama koje rade sasvim dovoljno. Skijaša vrlo malo. Lično bih menjao bilo koji dan u januaru i februaru za ovakvo uživanje bez gužvi po sunčanom danu. Tri sata ovakvog skijanja vredi više nego tri dana u februarskom gužvanjcu.
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Možda jer ne voze auto od 10000-100000evra😂. A problem je jer ljudi plaćaju i da bi izašli iz nazovi NP. A mnogi ostaju duže od sedam dana.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@igorog:Stvarno nemam podatke koliko je bilo skijaša ovog leta na veštačkoj stazi ali sudeći po kamerama ne puno. Obično su ljudi kupovali par vožnji. Međutim, treba ipak gledati širu sliku. Država ulaganjem u dodatne sadržaje pokreće turizam, privredno razvija podkopaonički kraj i posredno ubira prihode od razvoja turizma. Ako gledamo čisto od prodaje ski karti ta investicija verovatno nikad neće biti isplativa. Što se tiče Krčmara ne vidi se na video snimcima i fotografijama taj spoj stare i nove staze pošto ga tada nije ni bilo. Najstrmiji deo Krčmara nije proširen.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)u sredu 5.12 bice metar snega :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zašto nema više kamere kod Juniora??
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav drugari, ne znam da li je ovo pravo mesto za ovu temu, al mislim da je ovaj deo sa komentarima najposeceniji pa ajd da probam....10 u sezoni !!!Nocna katra vazi za sedmodnevne pa nadalje, osim 10 u sezoni! [u]Ovo nema logike!!![/u]Sedmodnevna kosta od 16000 do18000 a 10 u sezoni je 25550Par drugara i ja cemo pisati Skijalistima Srbije da razmotre ovo, pa eto ideje i Vama, pisite im, ako se slazete da ovo nije u redu. Ako se dovoljan broj skijasa oglasi, mozda nesto i izmene.Veliki pozdrav svima, vidimo se na planini (nadam se i na nocnom skijanju).
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nije besplatno nocno skijanje za vreme openinga za sve skijase vec za one koji su kupili celodnevnu ski kartu...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Upravo video da i na Jahorini ima gondola, znaci ostade samo Kopaonik bez nje. Valjda će i kod nas od sledeće godine da se ostvari taj san, 30 godina je čekamo!!!! Pozdrav svima
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel ide neko na karaman-open?
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do 22.12. je besplatan ski pas u Livinju uz smestaj. Posle nije. Put je 350€, smestaj 600 sa ski pasom za dvoje plus dvoje dece. Snega ima u novembru, a staza 140 km. 7 dana je nas prosle godine kostalo 1300€. Naravno od 14.12-21.12. Nije top sezona. Jedina prednost Kopaonika, koji mnogo volim, je blizina. Nista drugo. Sa dvoje dece, bio decembar ili kraj januara, tesko mogu sa klinicima na Kopu da prodjem ispod 1 000€. Smestaj za 7 dana 400€, 4 ski pasa 400, put iz Beograda,putarina i parking 70€ i hrana 300€. Ne moze da se poredi Kopaonik i Livinjo u sezoni u ceni, ali realno, uz dobru organizaciju, Kopaonik nije nista jeftiniji od mnogo boljih skijalista.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Srećan početak još jedne skijaše sezone ...Svima iskreno sve naj, naj ...Pozdrav, znate već ....
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Popust za ski opening od 30% za samo tri staze koliko radi je prava bruka i sramota za ski centar.Zato ima i toliki broj skijasa.Preplosle godine je vazio popust od 70% i mislim da je na stazama za vreme ski openinga bilo izmedju 15-16 hiljada skijasa.Neka skijalista Srbije stave celo na prstic pa nek ga promuckaju malo.Da li je bolje odobriti veci popust i privuci veci broj skijasa ili ovako sa manji popust i osetno manji broj skijasa. HVALA
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Puno pozdrava za Mare NS.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)O čemu pričaš.. Cilj openinga je da dođe što više ljudi i da bude otvoreno više staza a da to normalno prate veliki popusti tih par dana. Ako mogu da srede KG onda sigurno mogu MK i koju stazu sa Pančića ali njih godinama to ne zanima. Otvore jednu stazu i misle da će doći hiljade ljudi i da uz minimalne rashode zarade velike pare... Ne radi se to tako. pet
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijas cilj ski open nije da dodju oni koji imaju novca i nose Bogner i reklamiraju se na 70% i leze sa kolima na stazi kao pre 2 godine . Vec da dodju ljudi sa manje novca i uzivaju u 70% popusta .
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gde su ti sto se parkiraju na Karaman stazi danas,..? Nema ih jer nece dolaziti kad nema 15000-20.000 ljudi da se pokazu . Sve receno i vidjeno
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pitanje Da li ima lakih staza na jahorini slicnih kao npr.krst i koje su to
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nadam se da ce sa najavljenim snegom pustiti Pancicev 4b i Mali Karaman..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)