Da li je neko uspeo da namesti da mu u Chromu uvek radi Flash, da mogu da pogledam kamere, bez da kliknem svaki put na allow na opcijama, pa na reload..
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijanje danas je bilo dobro, bio je malo pojacan vetar, sneg pada skoro ceo dan , Stalno kritikujete skijaliste, sada cu vam dati primer kako se pojedini skijasi ponasaju. Danas dok sam se peo na Krcmar , na korpi je bilo nas petoro(niko nikoga ne poznaje) , zatvorili smo kapsulu kada smo krenuli , na pola puta , devojka pali cigaretu , ja u šoku , na tom viziru zalepljene dve nalepnice za zabranjeno pusenje. Ostali ljudi ćute , ja lepo obucen -toplo. Lepo kazem " ja sam ne pusac i smeta mi dim, i sada cu da otvorim vizir " tako je i bilo. Ona se smrzla i kada je popusila pita da li mozemo sada da zatvorimo jer jako duva , samo sam joj rekao "ne dok se ne izluftira, i tako dok nismo stigli do vrha. Takav bezobrazlukskoro i bahatost nisam video
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Posto i jedan i drugi podosta znate o temi , ajde ja kao predstavnik laika , tj vecine , da jenostavno iznesem predlog kako uzivati tj izbeci guzvu . Ovo vazi iskljucivo za one koji su dosli samo na skijanje , ne reklamiranje . Ljubitelji rekreativnog skijanja : Naravno prvi , koliko je moguce , na zici , pravac Pancic pa sa njega na Suncanu dolinu . Dok ste doskijali do suncane , vec ste se lepo zagrejali pa mozete u cugu da se spustite do cetvoroseda . Malo promenite stranu na istoj stazi pa opet u centar na samo jedno duze cekanje za K. Greben . Odatle se lepo zaputite ka M. Karamanu pa na Marine vode , Karaman i onda na Gobelje , ima ih za sve tipove skijasa . Prvo sto je sve prelepo dok se dolazi do Gobelja , dugo sto su staze odlicne . Kad se popnete na M. Vode ima ona bocna staza sto se vidi sa cetvoroseda Malog Karamana , na njoj skoro nikad nema ljudi , a prelepa je i super za slabije skijase . Moja ruta je slicna samo sto ubacujem Gvozdac i Lesenicu pre odlaska na Gobelje . E sad , za ovo je potrebno da funkcionise celo skijaliste zato i uvek biram kada cu otici . Ne zivim od SS nego za svoju porodicu i da nama bude lepo . Dobar plan i nema cekanja . Ps . Prilikom povratka sa Gobelje obavezno koristite ski put do Gvozca , za cas cete biti u centru !!! Pozdrav dobri svete !!!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sve mogu da razumem ali da neki ljudi svake godine dolaze na Kopaonik, pominju kako bi pre isli do Italije, Francuske i svuda negde a onda opet dodju ovde i to sa potrebom da uvek budu nezadovoljni i svoje mezadovoljstvo ovde iznesu..a onda sledece godine opet dodju i sve tako u krug..e stvarno mi to nije jasno. Ja se samo nadam da sneg nece prestati da pada 😉 Lep pozdrav svim ljubiteljima ove planine..
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas je “one of those offpiste days”, tako da uzivajte van staze, nema guzvi na zicama a ni van staze :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Izgradnja sestoseda na poziciji Gvozdac i Krcmar je pun pogodak (pogotovo Gvozdac). Dosta skijasa prica po forumima i “uzivo” kako nema dovoljno zahtevnih staza na Kopu a zice Gvozdac i Duboka 1 (na primer) su uvek prazne, kao i staze. Desi se u “talasima” da naleti po neka grupa skijasa i da se ceka 2 minuta na tim zicama a standardno se prolazi kroz kapije direktno. Zato je to oaza za dobre skijase koja postoji i mora da postoji. Slazem se da se turisticki centar razvija sa pre svega plavim stazama (zato sto realno mali broj skijasa skija dobro) ali mora postojati ponuda za sve skijase i _jedino_ su crne staze i zice koje ih opsluzuju sada neopterecene. Skijam 50tak dana u sezoni na Kopaoniku i nikada nisam video red na Dubokoj 1 ili Gvozdcu. Iako je paradoksalno da na Dubokoj 1 nema guzve posto opsluzuje i crvene staze (sada dve crvene).
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Boban156:Slažem se sa tobom da je to najbolji prostor za dalji razvoj ski centra. Međutim postoje dva problema. Prvi problem je zato što je ceo taj prostor pod prvim stepenom zaštite Nacionalnog parka Kopaonik. Tu je zabranjena bilo kakva gradnja te i ništa nije predviđeno master planom. Drugi problem je što je slaba veza sa ostatkom ski centra pa je punjenje Gobelje sporo zato što je potrebno voziti se sa dva tanjira da bi se došlo do četvoroseda. Zato je prioritet prvo izgradnja žičare Vučak iz Crvenih bara, a zatim još jedne žičare ka Gobelji iz iste tačke iz Crvenih bara.O svemu tome imaš detaljno ovde:Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moze li informacija zasto ne rade Gvozdac i Ledenice i moze li se ocekivati da prorade?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@StevsГде је камера са Леденица најмилије стазе :)Врло ми је драго да су уско грло "Марине воде" напокон решене.По истом принципу треба да продуже "Машинац" до Пајиног пресла и од врха "Крста" до врха Панчића. Тако би решили гужве на центру а поготово кад не ради "Панчић експрес" због јаког ветра.Скијаши који желе брже да дођу до других стаза би напокон имали опције кад је гужва/осињак на центру.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja sam vozio danas Gvozdac od vrha nadole skroz levo (prema Jarmu)mislim da je pisalo 19b, stazu nisu sredjivali dubok sneg preko 50cm, tek pri dnu je utabano Ludiloooo
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ahahahahaha NKNUBrzece ulepšao si mi početak godine :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@kameni Pa otkud onda svake godine sve više ljudi gore i sve veće gužve na stazama?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dilan , imas ski put do Gvozdca , lagano je i nista tesko . Popni se na Mali Karaman pa posle gde hoces . Pozdrav i uzivaj u pejzazu !
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kvar na tanjiru na Karamanu, nece raditi najmanje narednih sat i po do dva. I sta sad da radimo mi koji smo ostali zaglavljeni na pola zicare, a pri tom ni Gobelja ne radi. Izgubicemo pola dana skijanja, nadam se da ce to neko da nadoknadi
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mirko Ns Ovi tvoji sto nas zasipaju izgleda omasili recept, pa sneg nikako da stane :o:):D;)
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas je bilo fantasticno skijanje van staza.Na novim stazama na Gvozdcu skijanje za desetku, naravno ko je imao siroke skije ili bord :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mirko NS: Kao komercijalni/linijski pilot i instruktor mogu samo da ti kažem da se maneš teorija zavere i malo manje gledaš filmove.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mir boziji hristos se rodi...srecan bozic
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Investicije: Gondola Brzeće - Kopaonik = 10.000.000 € Gondola Ušće - Kalemegdan = 14.000.000 € Investitor - Skijališta Srbije!!! Skijam na Kopaoniku od 1978, pa molim gospodu koja brane Skijališta Srbija da napišu da li im je potrebno još argumenata. I skijaću na Kopaoniku dok me noge služe.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna na kojoj nadmorskoj visini se zavrsava Bela reka 2(crna staza)? Da li se isplati u njeno ulaganje ili ne, zbog snega i td? I da li ima tamo mesto za jos neku stazu? Hvala i sretni praznici.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bela reka 2 zavrsava na 1360 m.n.v.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vidim da su mnogi zaintrigirani stazom Bela reka .Jednom sam imao priliku da vozim i to pre 6-7 god.Teško se stizalo do nje,jer mora da se guraš poprilično.Prvi deo staze dobro strm,nagnut sa krivinom na desno.Drugi deo staze blag,dug za odmaranje,samo sa leve strane padalo je dosta sitnog kamenja sa stena pa nije preporučljivo za svoje skije.Povratak žicom noćna mora,dobrih pola sata ,sporija od stare žice na Krčmaru.Koliko ja znam Bela reka neće skoro biti u funkciji jer žica je u neupotrebljivom stanju. Kopaonik je divna planina,ali sa sivom budućnošću,samo profit,profit,profit!Napadnut i zlostavljan na svakom koraku,bez milosti od strane tajkuna i đžibera.Volim da dođem,ali uvek isti problemi,da ne pominjem.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sa strane Raske je veoma odlican put,dobro ociscen. Sa strane Brusa ne znam
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Markuse, ja mislim da ti ne shvatas poentu price. Kad se desi nesreca neko mora da je kriv! Kazes da nije bilo nesreca sa sankama godinama?! LAZ, imali ste situaciju da su sanke (ne sluzbene) udarile i povredile dete i taj slucaj je dobio i presudu na sudu u Raski nedavno. Posto sam pravnik po profesiji do teme smo slucajno dosli drugog vikenda ski openinga kada je tradicionalno okupljanje advokata. Moj kolega je zastupao ostecene i dobio lagano slucaj. Ovo sto je bilo prvog dana ski openinga sa GSS je jako neugodno po sve, skijaliste i GSS pre svega. Za neupucene malo pravne edukacije: pored Zakona o Javnom Skijalistima i uredbe za upotrebu motornih sanki sve ostalo regulise Zakon o Bezbednosti saobracaja. Pojednostavljeni ako sluzbene sanke udare nekoga pa cak iako su bile u interenciji radi se o objektivnoj odgovornosti. Mogu da idu stazom ali na SOPSTVENU odgovornost. Banalizovano isto ko da vas je udario sanitet u pesackoj zoni. Moje skromno misljenje kao advokata da ce neko da nadrlja ako ode na sud. i jos da dodam nesrece sa sankama nisu retke, pre par godina je u Crnoj Gori poginulo dete na stazinod sanki i to je dobilo epilog na sudu, u Bosni je isto bilo dosta toga. Za sve ostale skijase: ne saj boze da vas ugroze bilo cije sanke odmah zovite POLICIJU jer je to njihov resor! Ako vidite sanke koje nisu GSS ili Policijske na stazi ili bilo gde okolo odmah zovite POLICIJU i trazite da naprave zapisnik/sluzbenu belesku. Red je da svako snosi svoju odgovornost za svoje postupke.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vozio sam Gvozdac 19A i onu desnu novu na dan pustanja gvozdca, to je bilo u petak po dubokom snegu i bilo je dobro skijanje. Staza je odlicna siroka ali dosta strma , sto je po meni trenutno najbolja staza za ozbiljne skijase na kopu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li radi sidro na potezu prema vikend naselju?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Čini mi se da rade sve što mogu. u nedelju su i negde oko 13 h prošli nekim stazama ali...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Tabači su izlazili ravnali jesu ali tabali sa kvašenjem vodom nisu. Znači posao su polovično uradili. Od sutra Marine vode u pogonu probna vožnja??? Tako kažu majstori koji su danas probali štelovali itd.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@JoneDosta je hladno. Na kopu sam od prošle subote, moja deca su 7 i 9 godina i nisu se naskijala. Posle sat i kusur postane im hladno i beže unutra. Ni ja nikad manje nisam skijao.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svako ko planira da krece put Kopa ponesite svu zimsku opremu jer je na podruciju Krusevca opstenarodno veselje (za one koji idu tim pravcem).Veoma slabo ciste a i ono gde prodju vise uglacaju tako da se stvori led/poledica.Nisam isao gore ali sam isao do Brzeca i dosta su losi uslovi za voznju.Trenutno i dalje pada sneg u KS i ima ga poprilicno. Pojedini prilazi su danas bili blokirani zbog kamiona. Tako da pazljivo ljudi, bez zurbe i nerviranja
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Verujem da vam je hladno i da tabaci nisu (mogli) da urade svoj posao, ali znam da bi se mnogi, o ovom momentu, menjali sa vama.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne treba ni da rade. Cene paprene a porez se ne placa. Drzavi sigurno nije u interesu da tako rade. Hotelijeri su budale sto placaju porez a nabedjene gazde kafica su pametni sto ne placaju. Sto se mene tice nek ih sve zatvore.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od Raske do Sipacine je ok put. Posle ima snega. Vidim da neki stavljaju lance
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Upravo se vratili sa Kopaonika. Utisci pozitivni. Vreme nas nije bas posluzilo ali nije nas ni sprečilo nešto da skijamo. Prosečno skijali 4-5sati dnevno, pun gas što se kaže sa jednom pauzom. Najbolje skijanje od 9h do 12h i to Duboke i Krčmar. Staze su izjutra bile kao piste i uz servisarane skije skijanje je bilo san snova. Mala reklama a velika pohvala za servisera Sinišu iz Planetbike koji ručno oštri kante. Posle 11h usled skijaša koji više stružu nego skijaju, počinju hupseri i skijanje je više zamorno ali i dalje zadovoljstvo jer plave staze i dalje drže i mogu da se skijaju bez problema. Po mom skromnom mišljenju staze su odlično spremne i biće svakim danom sve bolje jer kada sav ovaj novi sneg legne i bude nabijen skijanje zagarantovano do kraja marta pocetka aprila. Ovih snežno vetrovitih dana haube na Krčmaru i Gvozdcu su bile spas jer sve ostale žice je bilo da se slediš pogotovo Sunčana i Mali Karaman zbog svoje " brzine". A parking je i dalje blagi užas i smatramo se srećkovićima jer smo uspeli da ga nadjemo za 3000din za 7 dana na javnoj površini ispred Jata. Vidimo se u martu na nekom sunčanom vikendu. Pozdrav svima.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@StevsNije "mnogo" omanuo sa ovim[i]treba se poliva voda sa tabača. [/i]Ali da se radi o Streif-u i pripremi za spust! ;D ;D ;D ;D ;D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@iskrenii: kafić na Pančiću ne radi cele sezone.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Update za Danas: staze odlicno uredjene, sneg nije tezak PA se moze skijati I van staze. Idealno je vreme. Upravo pisem sa zicare. 🎿 ⛷️
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Marine vode su u test fazi spora zica da poludiš dok te popne. Neće više biti gužve tamo rešili problem!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@freerider Nisam znao za ove nesrece...licni utisak sam napisao.Znamo svi da je Slovenija bila dosta ispred,licno me je i zacudila starost liftova tamo,ali je stvarno sve bilo savrseno.Verovatno je i tamo vise paznje posveceno Kranjskoj gori,Pohorju,Krvavecu ,pa mozda i Bovecu...ipak Vogel nije veliko skijaliste,ali eto jedna od blizih mogucnosti probati skijati na Alpima...staze su savrseno uradjenje i tesko da se pokidaju i u poslepodnevnim satima(mada nije ni guzva,pa nema ni ko)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moze li neko da napise gde je bolji prilaz Kopu,iz pravca Brzeca ili Josanicke Banje?Da li je potrebno montirati lance?Pozdrav za sve ljubitelje skijanja.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@veliki Vladimirod Špika do kranjske gore ima 5-6km, tako da ne znam gde ti potrošiš 45 minuta. Sa ovim drugim što si napisao, uglavnom se slažem.@anja ne znam baš da u Austriji, Italiji i Swiss nema prirode i lepote, već da je samo brisani prostor :)Jedno jeste, da se najbolje i najlepše osećamo na Kopaoniku!!Zato pozdrav svima i vidimo se za koji dan!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Anja A jel znate zasto "tamo" nema smestaja na vrhu planine. Pa zato sto su to normalnije i uredjenije drzave gde postoje zakoni i sto je najvaznije ti zakoni se postuju. Tako da nije dozvoljena nekontrolisana gradnja u centru skijalista kao kod nas. Oni ljudi cuvaju svoje planine i prirodu. Pa zar mislite da tamo nema zainteresovanih investitora koji bi ulozili pare i podigli hotele uz stazu kao kod nas. Pa i tamo bi ti hoteli bili puni kao i na Kopu, ali tamo ipak postoji neki red i zakon i briga. To sto sto skijasi mogu odmah iz sobe da idu na stazu je dobro za skijase i dobro je za vlasnike tih smestaja jer mogu da ga naplate po veci cenama, ali da li je to dobro za sam Kopaonik i njegovu jos uvek prelepu prirodu zbog koje svi mi i dolazimo na Kop.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Znam da ove koje su gore boli uvo da pisu neke izvestaje, ali ako nije problem malo da opisu ove nove staze i da li ima guzve(zice na Gobelji, Gvoz(d)cu, Krcmar..) Kapiram da je u centru standardno usko grlo i da iz nekog razloga losiji skijasi ostaju tamo umesto da prosaraju do M.Karamana, M.Voda i S.Doline koja je za vezbanje vrh. Jedino sto dok se popnu onom super brzom zicom zaborave da su uopste na skijanju.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nemanja potpuno se slazem sa tobom. Za Realnog i Kopica nemam reci. Koliko mora ogranicen da budes pa da te bas bude briga gde zivis i kome korupciju placas. 250 dinara za sta? Za ekolosku taksu, hahaha.. Sta bese uradise sa onom recicom na Kopu? A da, stavili su je u 2 cevi! Ekologija na srpski nacin.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Neko je pitao za komentar novih staza na Gvozdcu. Staza 19a je čini mi se nešto strmija od starog Gvozdca i stvarno je lepa, dok staza 19b ili Lavina nije uređena (stoji mreža stop) iako je ovde pisalo da je puštena (verovatno greška)! Inače je najstrmija. Nadam se da će je pustiti jer stvarno ima puno snega. Još samo da pohvalim radnika SS koji je danas oko 15:30h na liftu M.Jezero vraćao sve one bahate i nevaspitane koji su preko reda ulazili na deo za ski škole. Da je više takvih u SS i skijaši bi se vremenom naučili redu i kulturi na ovoj prelepoj planini.
(+50) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mmika@Nenad91Nalagerovane cevi po Kopaoniku nisu niti za kanalizaciju niti za male hidroelektrane vec za planirani gasovod.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Fantazija... Svaki dalji komentar je suvisan, samo da pozelimo jos puno ovakvih dana. ☺
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Igorcgpg Definitivno preko Rudnice. Idem svake nedelje gore i put je odlican. Moze bez lanaca. Dok je put preko j.banje dosta u zahacu i ka severnoj strani pa snega i leda ima vise,plus sto je dalje za nekih 45km.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zasto Gvozdac ne radi? Hvala unapred.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zašto NE rade ski liftovi Mali karaman, Jaram, Gobelja relej ???
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)