Ponovo ću dati sličan komentar kao i pre neki dan a pitanje će mi biti kao i korisnika koji se potpisao kao kliker...a to je-kako je moguće da neko skija npr.41 dan kada ja, koja imam veliki odmor(zbog uslova rada U DRZAVNOJ sluzbi a to je 32 radna dana jer imam i 18 godina radnog staza),imam 8.stepen strucne spreme(tezak drzavni fakultet),bez dece(sticajem okolnosti)-znaci-prakticno izdrzavam samo sebe i ne mogu finanasijski da sebi priustim vise od 3-4-5 dana zimskog odmora ali ni vremenski-treba se odmoriti i u leto!O ostalim zivotnim troskovima da i ne govorim!!Zakljucujem(a to sam shvatala i ranije) da dobar deo ljudi koji ovo sebi mogu da priuste su oni koji imaju neki posao na ivici zakona(ili van istog),u sivoj zoni ili su oni(a najpre njihovi roditelji) pokrali i ojadili drzavna preduzeca i doveli do toga da su mnogi videli skijanje samo na TV ekranima.ALI I ZA TO TREBA IMATI PETLJU....STA RECI......
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Ledenice progledale , po Gvozdcu može al Ruski rulet . Pozdrav svim forumasima , Koletu , deviznim penzijama i istim cenama u Olgi !!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Svaka cast za predlog Komunalca. Hajde da se dogovorimo i u sto vecem broju, podrzimo ovaj predlog. Dogovorimo se o terminu da zatrazimo pomoc od nadleznih komunalnih sluzbi u vidu kontejnera. Bolji predlog odovog nisam odavno procitao.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aco Čačak - Poštovanje brate, svaka čast za prognozu!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kraljevi cardaci
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kako je krenulo, ove zima bi moglo da bude mnogo snega.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Baš su deca sa 18 godina! I ja sa 40 sam nečije dete ali pošto nemam para, ne idem na skijanje. Sa platom koja je daleko ispod proseka mogu sebe da !častim" samo sa sedam dana letnjeg boravka na planini. A Vi koji kukate kako vam je to skupo, nemojte ići i to je to.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Poceo je sneg. Bravo Aco care. Nepogresivo si ga prognozirao.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Tico namunji se i ne beri brigu... :-*
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od pocetka decembra pola metra snega gledajteci uzivajte
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kokaj beljooo, vreme ti je!!! Vreme je da se ostre kantne!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Koja je visina snega dovoljna za pocetak pripreme plavih i crvenih staza? Kapiram da je za strme staze neophodno bar 50-60cm.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Prošle godine su u drugoj polovini decembra radile crvena Duboka i pola crne. Pogledajte malo statistiku pre nego što počnete da mračite.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Nenad91: koliko kontradikcija u jednom postu ;) kazes kako skijas pola sata na stazi a 6 van staze a posle kako skijas jedan a vozis se zicom 6 sati. I kakvo je to offpiste skijanje na karaman grebenu ;)Predlozicu ti da skijas u martu ako skijas van staze, mnogo vise snega, nema guzve a rade sve staze.I da ne bune zabune, na ovom sajtu postoji tacna arhiva koja pokazuje na odredjeni dan koje zice su radile:https://goo.gl/aDKxS6ako se unese na primer 25 decembar 2016 vidi se da su radile: Krst, Malo Jezero, Pancicev vrh, Duboka I, Karaman Greben, Mali karaman, Karaman, Duboka II, Masinac.31 decembra 2016 su proradile jos: Suncana dolina, Marine vode, Knezevske bare, Krcmar.Dakle za novu godinu prakticno nisu radile samo Gobelje i Gvozdac (Bele Reke ne racunam).
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)SS profesionalno rade svoj posao.Zahvaljunuci njima Kopaonik je postao najbolji skijaski centar u ovom delu Sveta.Ne obracajte paznju napropagandu koju neki lobisti sire.Njih je bilo i bice.Svi na KOP;)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Jos jednom da se ponovim i necu vise, nije (toliko) problem u kolicini snega za to koliko ce staza raditi na openingu. I da padne metar ipo snega nije realno da se za cenu od 70% redovnog ski pasa sve pusti u rad. Koliko god da SS odlicno zarade i namaknu para tokom sezone, svaka otvorena staza kosta, uzmite samo koliko su dnevnice radnika, dodatnih redara, gorske sluzbe... Sa naplacenih tih 70% od ski pasa realno je pitanje koliko je isplativo pripremiti i otvoriti vise od ovih bazicnih nekoliko staza. Tako da je to logicna stvar da imamo samo jedan Pancic, Krst, Jezero, Karaman Greben, Masinac i Mali Karaman. Sa te strane ne moze da se zameri SS, kao sto ne moze da se opravda prerano zatvaranje nekih staza tokom sezone ako se vec ne koriguje cena ski pasa. Na Kopu to i nije toliko bezobrazno i drasticno kao na Staroj planini, kad pola sezone zatvore stari deo planine i bolje staze (Konjarnik, Suncanu Dolinu, Babin zub) a ostanu samo 3 bedne i kratke staze oko gondole dok cena ski pasa ostane full...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Bravo Aco,Najbolji si! Nema ti ravnog. I ja stojim iza toga da će ove godine biti skijanja na Kopu, kada vidim Kimijevu prognozu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Pozdrav za verne infokopce, Acu i Kimija posebno....zima stigla kao sto sam i rekao jos proslog vikenda :) Ocekujem izmedju 30-40cm snega da bude do srede. Uzivajmo u ski openingu !!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)A na Pančiću kafić?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Popust od 70% za vreme trajanja ski openinga je definisan u samom cenovniku ski karti. Kakvi sve popusti mogu da se ostvare možete videti ako na strani ski karte otvorite redovan cenovnik za sezonu 2017/2018.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kopaonik Kopaonik na sve strane kiseonik u najlepšim predelima...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Karaman greben je danas nešto kasnije pušten zbog završnih radova na osvetljenju. Iz tog razloga Mali karaman je odložen sa puštanjem za petak da bi se što više iskoristili povoljni uslovi za veštačko osnežavanje.Evo kako je izgledala današnja priprema Malog karamana:Link >>>Inače danas u bile velike gužve i na skijalištu i na mestima za kupovinu ski karti.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Za to što ti pričaš može da se ode i na Frušku Goru, a kad ideš u SKI centar onda ideš da skijaš. Ne zove se to SUN open već SKI open pozeru!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Stigao u petak u 10h na salterima jedan radnik na 200 ljudi sramota za ski centar ljudi se guraju cekao ski pas sat ipo .. Staze rade al je velika guzva isto se ceka jako slaba organizacija svuda ovi iz skijalisra kao uspavani kao da nisu ocekekivali da pocne sezona ili da ce biti snega . Sve u svemu sramota za organizaciju i mali broj staza i sve totalno nesredjeno . A Kopaonik kao planina prelepa . Velik pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Od kada skijam nikada gore nije bilo.Pritom milion brdjana koji ugrozavaju druge. U Subotu me je neko pokupio na stazi Karaman greben,dok sam vozio bord. Prosao sa zescim potresom mozga, toliko da pola sata pre i sati ipo posle toga se nicega nesecam, pa jos 10 dana oporavak. Nikakva organizacija...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@PeraJa ću verovati Aci i ipak doći sad za vikend jer je najavljen sneg, samo pitanja koliko će ga pasti,ali videćemo pa šta bude biće :)Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Dragane provalili sistem ovi iz ss ja sam uvek skijao poludnevnu i bilo mi je isplativije nego da uzmem odma za 5-6 dana ali sad kad racunam uzeo 5 dana odjednom ili 5 poludnevnih izadje me na isto ,stare su to lisice, i jos nesto skupljao sam kartice od ski pasa svoje kao neki hobi i lopovi stave 500 din depozit nekada 200 mi nije bilo tesko im dati da mi ostane kartica ali od prosle godine mislim sramota
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nisu ljudi došli na ski opening zbog toga što je ski pass bio jeftin već zbog toga što je bio ski opening. Čak i da je ski pass za džabe radnim danima ne verujem da bi to nešto značajno povećalo broj skijaša na stazama.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Danas (nedelja) je dobro, lepo napadalo. Juce vetar, blato, vise se isplatilo ispijanje kuvanih rakija u Rtnju i sire :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)dajte jednu lajv kameru sa karamana.....nocu.....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ne bi se sredjivalo sve vise staza da ne mogu da izdrze, prosle sezone videli smo situaciju na 8 stepeni u plusu gde je vlaznost bila niska a skijanje odlicno... Aco i Kimi to bolje znaju pa se nadamo lepim vestima :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Oko 11 sati proradio Krčmar, šteta što su mi i gaće mokre od proklete kiše. Do 11 sati 3 povrede na Dubokoj
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)skijanje nije bog zna sta.guzva nije velika. poprilicno mokro u 11h ,2ali u lokalu na suncanoj dolini greje sporet na drva i kamin susimo se kod ljubaznog domacina cekamo 13 h da izadje sunce -dace bog.pozdrav za sve ljubitelje najlepse planine
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stvarno je jutros bila katastrofa kišica i magla, vetar... Mada, po meni, nisu staze toliki haos kako zna da bude, ima na nekim mestima malo zemlje koja se nazire i na nekim mestima leda, ali nije strašno. Popdne se na dubokoj i na krčmaru povukla magla od pola staze, bile su super staze... sutra sunce najavljuju.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Samo da danas i sutra sto bolje prezive staze :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Danas sam prosao preko Kopa prvi put od uvodjenja naplate pa neznam za komentare. Da nekog neuvredim al po meni je ovo sto uveli kako koga z.... Naplatili u Brzecu bez upisane tablice, ka vikend n. niko ne gleda i u povratktu nigde nikog. Nije mi jasno sto je ovo upste uvedeno a i za koga? Cist promasaj il izgleda cim zarade plate vise se i ne gleda. Kao da nije dovoljno sto se naplati gostima nego daj jos malo.Ja koji u tranzitu cekao jedno 10tak min da se rasprave sa kamioncetom oko placanja pa i pdodneo a zamisli ko je posao na odmar a tako da ceka da ga masiraju? A u prolazu stao, vreme jutros fantazija, sunce i koliko zapazih snega dovoljno na stazi ka Pancicu. Uzivajte.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Najjaci su ovi sa sajta banskog . I ako je recimo na kamerama vidno da nema vise od 20cm snega,oni jutros napisali 160cm.. marketing je cudo ,😊 Kop je najrealniji sa informacijama o visini snega..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Jel moze neko od starijih posetilaca Kopaonika kao planine da kaze kakva je situacija bila sa snegom pre tridesetak godina? Ocigledno da ne moze da padne snega kao na Alpima, ali da li je uvek bilo ovako polukriticno za skijanje ili ga je bilo vise?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Aco(Android) Za sve koji su pitali a vratio sam se pre 5 dana sa Kopa, da, za porodicni pass su potrebne sve slike. Ja sam slikao zenu i decu na mobilni i samo sam dao telefon zeni na salteru i ona je skenirala/ slikala iz galerije telefona. Mene je slikala na licu mesta i dao sam licnu kartu tako da ne morate svi zajedno na salter. To je sve iz prve ruke.Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Srecnaa Nova Godina svim forumasima,zaljubljenicima Kopa.Puno lepih dana sa dosta snega zelim.Pozdrav!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Eh samo da danasnji dan ne nanese puno stete :( Aco?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Danas je bas lepo napadalo, rekao bih vise nego sto je "trebalo" po prognozi!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi dajte neke izveštaje o stanju snega na stazama, može li se ikako skijati ili je patnja? Pukosmo ovde u ravnici gledajući temp. gore.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@aleksEvo ti link za ski-vikende. A mogao si i sam da se poztrudiš da nađeš.Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)U periodu u kom sam bio na Kopu primetih bas veliki broj Azijata, je l zna neko da l su Japanci, Kinezi ili...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@BožaSki(Android): kupci minimum dnevne ski karte imaju pravo na besplatno korišćenje noćne staze.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zna li neko zbog cega ne radi pola staza? Vidim vetar 4m/s, nije valjda to?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)sta gusite sa bilo kakvom pricom o bilo kom drugom skijalistu? Imate forume koji govore o skijanju gde mozete pisati o skijanju po celom svetu, a ovde pisite o Kopaoniku.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Evo i ja da pitam nesto nevezano za kamere :)Jel zna neko jel kafana kod Gedze i dalje na Bruskom putu na izlazu iz Krusevca? Nesto sam nacuo na je premestena?!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Ima li neko preporuku za smestaj skijasice na Kopu sutra, prekosutra... malo je ponuda za smeštaj jedne osobe na Kopu?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)