Kakvo je stanje staza? Da li ratrazi prodju uvece iako veje sneg? Hvala
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo jednog video snimka od danas:Link >>>
(+65) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vreme je prelepo ali je broj sredjenih staza zaista sramotan. U inostranstvu platite vise ali imate savrseno sredjene staze od jutra do veceri. Juce nije bio sredjen Krcmar, Gobelja, Gvozdac, 2 od 3 staze na Suncanoj. Uglavnom poslednjih 5 dana sredjuju Duboku, Karaman i Jaram.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna zasto ne rade Ledenice i Gvozdac , da li su zatvoreni za ovu sezonu ili je to trenutno?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sezona je zavrsena ,bilo je dobro a sada jedno veliko generalno ciscenje ,sredjivanje travnjaka itd ...Eto me opet sa prijateljima u julu (dani borovnice ).poz iz Smedereva .
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Češljaju borovnice svuda...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)osposobite WEB kamere da gledamo rusenje onog nakaradne zgrade na vrhu Pancica.Live kamere a ne rade vam
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Letnja ski staza na Kopaoniku će svečano biti puštena u rad u subotu, 25. avgusta, u 12 časova. Prva i jedina veštačka podloga za skijanje tokom letnje sezone u regionu biće puštena u rad u subotu na Kopaoniku. Skijaši i borderi koji ne mogu da dočekaju prvi sneg, od subote će imati priliku da uživaju u svom omiljenom sportu i tokom letnjih meseci na stazi 3a, koja prati žičaru Krst. Ova plastična podloga duga je oko 900 metara, a skijašima pruža mogućnost pravog i bezbednog skijanja tokom cele godine. Na dan otvaranja, korišćenje letnje ski staze će biti besplatno.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako je krenuo oktobar, ski opening ce biti u februaru.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Kliker-np (Android):Bilo je mnogo zloupotreba sa glasanjem pa se filtriraju adrese. Stavljen je tvoj opseg u white listu. Probaj da li sada radi.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Izvini ali glupost ,open ce biti i 70% ce biti, a logicno ako padne sneg i ranije da ce se sezona otvoriti ,to sto je sad prolece ne znaci da nece biti snega do marta ,ja ga ocekujem realno najkasnije za mesec dana ili preciznije receno druga polovina novembra :-)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kliker np.. ma da sad ce od ponedeljka padati , a gledam narednih 20 dana nakon toga sve oko -7 do +3 sto znaci idealno da vec od sledece nedelje krenu praviti podlogu i da im oba opena budu u fulu sa spremljenim stazama,sad je na njima dal ce otvoriti opet 3-4 staze za open ili ce se potruditi da makar uz ove standard otvore duboku crvenu - duboka 2 mali karaman pancic i ovo standard ostalo ,samo tako mogu opravdati makar malo cene za open
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Yes...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jedno pitanje,da li ce se naplacivati posebno nocna voznja za nas koje imamo sestodnevne ski pasove?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna, da li postoji i koliki je popust na Skipass na Expozim-u?Pozdrav svima!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na Jahorini za vikend najavljeno oko 80 cm snega. Aco brate javi se. Ima li sanse da deo ovog talasa donese Kopu barem upola toliko ? Ti sa Jelice vidis dalje i bolje.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zasto se kalkulise sa vestakom?!?
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stevs hvala na vise nego iscrpnom komentaru. Lepo si objasnio sustinu problema na kopu. Nazalost, slazem se sa konstatacijom da ce zbog velikih smestajnih kapaciteta u odnosu na kapacitet skijalista, SS sve vise povecavati cene ski pasa, kako bi smanjivali nenormalne guzve na stazamo kojih je bilo ranijih godina u pojedinim terminima u sezoni, najcesce tokom decijih raspusta.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stevs Jel se zna kad ce pustiti Duboku ili bilo sta dodatno?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vise snega u Novom Sadu nego na Kopu
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)vikend naselje ima struju i asvaltirane puteve, ni u juznom tirolu ulice nisu sire kod takvog tipa naselja, jedino sto oni prave na 50m prosirenja za mimoilazenje.sigurno treba uraditi kanalizaciju, a i vodovod kad se vec kopa, iako vec svi imaju vodu, jer da nemaju, ne be ni dolazili, pa ne bi bilo ni tog doprinosa guzvi. sirina puta je nebitna jer se ide u dubinu. broj lezaja u naselju je veci nego sto ce ikad biti bilo gde dole posto je planina vec us.ana za narednih 100godina.vikend naselje gornji deo, sidro do hotela sto se pravi, i novo od potoka do hotela.ogroman parking kod potoka ili tu negde i to je to.za donji deo vikend naselja nema jeftinog resenja.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bilo bi lepo da na Kopu ima snega kao na Fruskoj gori. Ja ne znam da li ima planine gde ima vise magle.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I treba da padaju kao pokošeni kada skijaju po stazama koje su zatvorene.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Samo nesto u vezi crevene duboke. Dakle, popeo sam se jutros prvom zicom na Pancic i video da se ljudi spustaju niz c.duboku. S obzirom da je juce bila ogradjena na pocetku da ne radi staza, danas to nije bio slucaj. Znaci nigde nije bilo nikakve ograde ili bilo sta slicno da staza ne radi! E onda kada sam krenuo da se spustam usledila je katastrofa! Snega je bilo skoro pa do kolena, skijanje je bukvalno bilo kao na nekoj livadi. Jos gore da bude bilo je i previse ljudi, i dece je bilo, a i starijih. Svi su padali kao pokoseni, jedni za drugim! Magla je naravno jos dodatno otezavala vidljivost, a bilo je takodje i velikih dzombi leda. Dakle nije mi jasno kako je dozvoljen toliki propust i da toliki broj ljudi ode bas danas na tu stazu a do juce niko! Kao sto sam i rekao na pocetku, nije postojalo nikakve ograde da staza ne radi! I sto je jos gore posle sam se oko 14h popeo gore do Pancica namenski da bih video da li su preduzeli nesto po tom pitanju, i naravno nista nije uradjeno. Staza je jos uvek bila otvorena i ljudi su i dalje isli dole i lomili se! Sve u svemu jedan veliki minus za skijalista i nadam se da ce neko odgovarati u vezi ovoga!!!
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, sto se vise trzas na te hejtere. Mi pravi skijasi cekamo tvoje i Kimijeve prognoze sa nestrpljenjem i zahvalni smo za to sto radite. Samo « ignore »!
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna u kojoj fazi je taj novi parking kod Sunčane doline?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U Beosportu je moglo prosle godine. Ja sam uzeo potpuno nove skije, niko ih nije vozio pre toga. Takodje, u Planet Bike-u pogledaj. Oni imaju tzv. "VIP skije"...Dosta su skupe za rentu, naročito na kraće vreme, ali najbolje da odeš da pogledaš...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mirko: 3 komada :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna u kakvom je stanju put iz Brzeća, tj. vozi li se sa lancima ili bez?Hvala i pozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od danas u funkciji Sunčana dolina i jedna pripadajuća staza. Vidi se da je na mišiće pušteno, obzirom koliko malo prirodnog snega ima na ostalim stazama uz Sunčanu koje ne rade i koje nisu osnežene.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)duboka loša, puna ledenih ploča, dobra do 12 sati, pančić odličan, sunčana dolina nema dovoljno snega, grebene ne skijam. sve u svemu nedovoljan broj otvorenih ski staza. nadam se da će uskoro pustiti krčmar i crnu duboku.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pogledajte braco sta je ljudi danas na kopu. Realno nikada u decembru nismo vidjali ovoliko naroda na pocetnoj stanici. Nesmem ni da pomislim sta ce biti u februaru. Kopaonik nema kapaciteta vise nazalost,tako da ce guzve biti sve vece,tako da ce skijasi sve vise iz godine u godinu traziti alternativna skijalista,dali u zemlji regionu ili pak u evropi videcemo. Ova slika nam govori da srbiji treba bar jos jedno konkurentno skijaliste poput kopaonika. Pozdrav
(+41) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobro je sto sa ovim snegom ide i zahladjenje i mogu da se zavrse spremanja Krcmara, Crne iKnezevih Bara, a taman i da se osveze dosadasnje staze.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)dosta novog snega je palo, i dalje sneg pada slabim intenzitetom. vetrovito i vrlo hladno. osnezava se krcmar.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@JL Očekivao malo više od današnjeg dana, staze utabane jutros a zbog vetra, nigde svežeg snega, jurio po ivicama. Koliko je palo se vise vidi oko jelki nego po stazi. Osnežavaju se donji deo crne duboke, Krčmar, put od KB do duboke a pretpostavljam i KB. Čuo sam nešto što zvuči kao topovi ka MV ali nisam mogao da vidim zbog magle.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@M1k1 Hvala na odgovoru,najvise se radujem Krcmaru i KB...i puticu do Duboke,nadam se da ce ovih dana naici jos neki talas sa snegom da se pogura otvaranje dugo ocekivanih staza Krcmar,Gvozdac,Ledenice,Crna,KB.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kao i svake godine kasne sa pustanjem Krcmara .. cekaju da stane sneg pa da onda peglaju staze za novu godinu . Moglo bi skijaliste Srbije da malo nesto radi za ove ljude sto su tu ..
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@BockyBG (Android):Dodata su dva dugmeta za prethodnu i sledeću stranu u listanju komentara. Hvala na sugestiji.@JeremyLynch (Android):Evo snimka od danas: Link >>>
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Definitivno se dno MV osnezavalo oko 3 popodne a ubeđen sam da je bila bar jedna sajla na novom liftu
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Crna uopste nije radila do sada. Crvena je u funkciji I prenatrpana turistima. Postavljanje kapija na Dubokoj u toku raspusta kada radi samo 30% kapaciteta Skijalista je nerealno. Ispravna odluka SS
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pitam direktora skijališta zašto se Krčmar i Crna duboka ne osposobljavaju. Dokle će te da nam uzimate više novca.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)nikome ne bi smetalo da se jedna staza koristi isključivo za treninge ski klubova ali da ostale staze budu otvorene. trenutno su funkciji 3 staze oko kojih se svi vrte i zato je prisutna nervoza kod svih skijaša. kalkulacija je maksimalna. baš me interesuje šta će da radi od sledeće nedelje?!
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovih dana kad su uslovi dobri osnezavaju se max 2 staze u paraleli koliko sam ja ispravio. Zbog cega se jako mali broj staza osnezava trenutno i sta ih sprecava da puste ledenice, gvozdac, mozda i deo gobelje ili samo cekaju enormnu guzvu pa da prosire skijaliste?Stevs, zamolio bi te ako imas neke informacije da podelis. :-)Pozdrav
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U ponedeljak ko bude na Kopu ocekuaje ga idilicna nova godina , sneg ceo dan i noc :) . Pozdrav svima koliko vas ima ;)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na Malom karamanu je kvar na elektronici. Čeka se rezervni deo.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moje dete je juce tesko povredjeno na masincu, ali zicom. Prelom vilice i vratnog prsljena. Gss-u svaka cast, ostali ( trauma centar, transport u bgd 12h), setanje od klinike do klinike, uzas. Nikad vise gore
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Upravo je pukla zica (tanjir) na Gobelji, bio sam na pola, jako puno klinaca takmicara.. izuzetno ruzan osecaj, popadali smo kao figurice.. kad smo se nekako izvukli cetvorosedom (koji nije radio do tad) imao sam sta da vidim, kompletan stub sa instalacijom na vrhu Gobelje relej je pao i velika je sreca da nikog od dece koja su bila blizu nije zakacio. Ovo je uzasna stvar za SS, apel za razmrdavanje!!!
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)3 nocne staze, ski pass 3000 dinara, red za kupovinu od pola sata Neverovatno, dzabe nam sve
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)na kraju nismo ni kupili ski pass, nestalo je ski kartica... Je l moze neko da objasni celokupnu situaciju ili da da bar neko opravdanje za upravu skijalista?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)skroz se slazem sa Anjom. bezbednost na Kopu je nula i to nema nikakve veze sa cenom ski pasa kako neki pisu! konstrukcije se amateraki odrzavaju, opasna mesta na stazama nisu dobro zasticena od izletanja itd. konkretno pitanje voznji sanki koje navodis: na celom Kopu smeju samo sluzbene sanke da se voze u sluzbene svrhe! a ko ih za sta vozi to bog zna. odakle pravo da se vozi prtljag na nebeske stolice sankama?! bio sam i na ski openingu kad se desionincident da su sluzbene sanke povredile osobu i garantujem da nije bilo potrebe da budu na stazi jer je radio samo pancic, krst i karaman. pa u slucaju povrede to je sve apustanje koje se radi skijama?!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)