Aco sve pohvale
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)#aco cacak Ziv bio.. pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Nenad91sm To o čemu ti pričaš su lopatari (ne vrsta jelena nego stoka koja sebi daje za pravo da naplaćuje parkiranje na javnim površinama) i o njima je uvek bilo reči, a kako stvari stoje biće i dalje jer niko ne rešava problem njihovog postojanja i delovanja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ko god je bio u poslednjih 15-ak dana, imao je manje-vise super vreme, sto nije bas cest slucaj na Kopu.. Bice nadam se ok i mart, ali realno je ukupna kolicina snega do sad jedna od najlosijih od kad se vrsi merenje, iako zbog niskih temperatura tako ne deluje.Kako neko rece, sve ukupno je palo manje od 70cm od 1.decembra. Koliko god pljuvali ove iz SS za sad nisu uradili los posao, iako Gobelje nisu smele da progledaju krajem januara jer bilo 20 dana po - 15 do -20. Nadam se da ce se truditi da produze sezonu i da ce Bog poslati malo snega krajem sled.nedelje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da prokomentarisem ovu temu oko Austrije. Naime nikad nisam skijao u Austriji ali imam kumove u Insbruku. Oni kupuju neku nazovimo je "kartu" godisnju porodicnu, za dvoje odraslih i dete (13god) i ukupno ih kosta nesto manje od 1000 eur, znaci malo jace od 300 eur po osobi. Sa tom kartom oni mogu da koriste sve zicare, gondole i sl, u celom Tirolu (njihova pokrajina), zatim bazene (nesto kao akva park sa termalnom vodom u zatvorenom), teretane saune itd. Ja sam naprimer platio ulaznicu za bazen 15 eur., dok gondolu koja izvlaci na neki vidikovac mislim 20 ili 30 eura za jednu voznju. Hocu da kazem da su ljudi napravili sistem za svoje gradjane gradjane, gde svako moze sebi i svojoj porodici da priusti, i dobro skijanje i dobro kupanje itd.., i naravno i oni da dobro zarade.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi moji o cemu se ovde prica naravno da ce biti snega za skijanje minimum do kraja marta a mozda i vise nepitajte stalno isto . Pa sad ima na stazama oko 30cm prosle godine u ovo doba bilo je 15 stepeni i opet se skijalo do kraja marta . Ocekuje se sneg za vikend oko 15cm i sigurno skijanje do kraja marta . Pozdrav svim skijasima a posebno Aco i stizem oko 4 marta da uzivam
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Znaci, sledeci vikend kad budem otisao ceka me kacamak..Fantazija...😢
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trenutno na Kopu pada sneg, nadamo se manjoj gužvi od ponedeljka.Od lopatara ne može da se prođe,svaki pedalj kopa su zauzeli
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sad gledam smestaj u Kortini, stavio sam od 19 do 26 februara , da je smestaj udaljen do 500 metara od ski lifta, i cene su od 1000 do 4000 evra prosecna cena oko 2000 evra za apartman na 7 dana tako da Zorzzo ne govori istinu. Znaci 500 evra minimum po osobi smestaj sa doruckom, plus ski pass, plus rucak i vecera ne moze da izadje ispod 1500-2000 evra za 7 dana po osobi. Ja za te pare skijam na kopaoniku mesec dana sa sve sezonskim ski passom.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Skijalo se i na temperaturnom plusu...pohvale za SS. Staze držale do 13h.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)To sa vetrom i gašenjem žičara u petak je sumnjivo-mislim da čuvaju staze za subotu.U mojoj smeni su isto pogasili većinu žičara u petak,a u subotu sve radile iako je vetar bio duplo jači.Džabe su stavili haube na Krčmar i Gvozdac, kad te žice prvo gase čim dune jači vetar.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Gresis Indijanac gresis . Strpljenja malo sacekaj da napada a sezona do kraja marta sigurna mozda i duze 👍
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sve šta su PR i Drug lektor napisali o Banskom potpisujem jer sam u Banskom skijao zadnjih 7 godina! Malo mi dosadilo pa se vraćam ove godine na Kop (upravo sutra). Vidimo se!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Porediti npr. hotel Grand sa hotelima u Banskom je isto kao da na letovanju uzmete hotel na plaži(Grand)ili da uzmete hotel u unutrašnjosti(hotel u Banskom) a da se vozite svaki dan autobusom 40 minuta do te iste plaže.Taj autobus nekad kasni sat-i-po,nekad čitav sat a nekad imate sreće pa ga čekate samo četrdeset minuta...To vam je gužva na gondoli.Evo šta se dobije kad se ukuca gondola Bansko na You Tube.Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Lopatar, u pravu si. Bio sam danas gore, ne znam da li planiraju da "poribe" to jezero. Parking pun blata 500din dnevno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)U vazduhu se oseća proleće...Livaaadaa, livaaadaaa.....sanjivaa se buuudi, sanjiivaaa se buuudi ....
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Definitivno se omasilo sa osnezavanjem, kao sto neko rece.. Morao je onaj januar da se iskoristi bolje, ali oni vec godinama imaju od 10-35cm na stazi, steta stvarno..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Не памтим да је почетком марта било овако лоше време... Скоро све је попустило
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pocelo :) Kad Aco kaze ne moze da omane :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Samo opusteno :) krenuo sneg a posle spektakl :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo jos jedan:Kaze Mujo Fati:Fato danas izlazis iz kuce bez pudera!Zasto? pita FataDanas meni treba lopata da cistim sneg! rece Mujo😊
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Mislim da ce danas biti "jedan odo onih dana " sunce me probudilo polecem na prvu zicu :-)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Skijanje na silu. Nisam hejter, ali cetvrtak vreme vrh-sneg stvarno uzas. Petak do 12h ok, posle magla uzas. Danas se nista nije videlo.Jedino ispod 1700m. Duboka hupseri, ali to je standardno. Nije prijatno, ali bolje nego juce. Nisu sredjivali staze danas uopste. Palo je od sinoc bar 20-25cm.Ne znam da li su mogli ili ne. U to ne ulazim. Nazalost, Gobelja i pola Pancica zatvoreno. Krcmar takodje. Bice lepse sled nedelje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sto se tice tabanja staza, bili smo prosle nedelje gore, utisak je da tabaju svaki drugi dan onako kako treba, jer jedan dan su staze vrhunski upeglane, a sutradan vec u pola 10 je Duboka u hupserima, Mali Karaman u 11 u hupserima itd... A te nedelje nije bilo snega...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Podrzavam tabanje u toku rada skijalista,to je lagano raditi na krcmaru i dubokoj,a i nuzno kada su losi vremenski uslovi.ista stvar vazi i a gvozdac.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sutra, prekosutra i cetvrtak ce biti najlepsi za skijanje u martu. Mozda bez sunca, ali ako srede staze, uz snezni ambijent, bice super. Kako vidim posle toga, krece malo jaci plus...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Podize se magla lagano, bice sjajan dan :) Od sutra na stize i sunce.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mihailo,Za vikend sisli sa Kopa preko Brzeca. Bez problema sto se puta tice, jedino sto je magla bila bas stisla.Koliko sam mogao da vidim svi koji su isli ka Kopu su bili bez lanaca i bez problema su izasli.Ako naduva na pojedinim deonicama moze da bude malo teze inace, moje iskustvo je, bez lanaca sa dobrim zimskim gumama i samo lagano.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Skijam 3 dana,magla je haos,duboka 1 dva dana ne radi,konobari samo sto ne pocnu (jos ako sam sedis) da te biju, po bifeima na stazama. Parking kosta Boga OCa!(500 din dan),bice valjda od srede toplij ne znam,ok mi je samoo zato sto nisam skijao prosle godine. ima i bolje !
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Nije mi namera da započinjem raspravu Kop-strana skijališta ali sad sam upravo pročitao na Mondu vest da su u austrijskim Alpima poginula četiri skijaša.Ok, dešava se ali u nastavku vesti stoji i ovaj podatak koji me je zaprepastio : "U austrijskim Alpima je prošle godine poginulo 267 osoba, što je manje u odnosu na 297 kakav je bio prosek u poslednjoj deceniji".Link >>>Ipak je Kop sve skupa sa "kamikazama" daleko sigurnije mesto za skijanje od ovih što se diče "skijaškom kulturom".
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ne zelim da pokrenem raspravu ali zelim da kazem da je sigurnost skijasa na kopu odlicna i da svi radnici jo skijalista srbije rade odlican posao. Prvi smrtni slucaj se desio zbog mozdanog udara. Drugi smrtni slucaj se desio zbog gluposti skijasa koji je hteo samo da se dokaže to jest vozio je spust na crnoj stazi gde na jednom delu pri velikoj brzini moze da se odskoci sto se i desilo. Veliki pozdrav od mene i zelim Vam udobno i sigurno skijanje
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ne bih da mračim, ali mislim da je pravo skijanje za ovu sezonu završeno. Razlika u skijanju juče i danas je drastična na najopterećenijim stazama. Na Dubokoj kačamak već u 10 sati a oko 2 je ličila na oranicu. Pančić se odlično držao ali pitanje je kako će kad temperatura poraste. Nadam se da će ljudi koji u velikom broju pristižu na planinu uspeti da odskijaju barem solidno predstojeći vikend. Posle toga, ne bih se kladio na dobro skijanje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Otopio se sneg napokonn!!! I nema 30cm nego oko 20cm snega :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Ne znam čemu ovo podsmijavanje na visinu sniježnog pokrivača na Kopaoniku naročito ako se zna da su i mnogi skijaški centri u Evropi a koji spadaju u kategoriju visokoluksuznih odavno bez snijega...Kopaonik najbolja planina na svijetu!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Dali neko moze da mi kaze ako i bude skijanja za vikend koiko ce da kosta skipas? Hvala i svako dobro ;-)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Malopre na kamera videh da neko skija na Crnoj Dubokoj, iako ne radi :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa dodji na Kop i skijaces radice Pancic 😄4B .Bice lepo za uskrs na Kopu
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Eto mene u ponedeljak da se oprostim od ove sezone po treći put...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Odlično beše danas, malo ljudi, staza odlična!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)kako lepo pada ko u sred januara :D zabelili se i niži delovi skijališta
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Stevs, hoce li biti nekih otvorenih zica za vikend? Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)da li moze da se renta oprema na kopu ili je sve zatvoreno?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zimske prednje gume vracene na kola malopre,vidimo se ujutru.Bilo bi lepo i duboka da proradi i kao nebude dosta je i pancic.pozdrav svim ljubiteljima skijanja i kop-a
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nevidjena guzva za prodaju ski pass-a. Radi samo jedan salter i to onaj za bob na sinama. Velika sramota za SS! Inace prelep dan, jedva cekam da spustim prvu zicu...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi snega ima u izobilju , nije mi jasno zasto samo radi Pancic, staze su ujutru extra ali poslepodne ima dosta hupsera.. velika kritika za SS , spremite jos neku stazu...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim skijasima lep dan za skijanje isto tako i sutra sledi period malo toplojeg vremena od utorka a onda od petka zahladjanje i odlicno skijanje i za sledeci vikend. Rasprava koja se vodi da proradi Karaman i Doboka zica bilo bi barem 4x vise skijasa jer najveca guzva jeste na tim zicama . Za bolje skijase nema skijanja bez Duboke a za pocetnike bez Karamana . Pa ako puste jos samo te dve zice eto ljudi za 1 maj 😄👍
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Prva dva spusta od jutros , staze ekstra , pocinje guzva a sneg pada krupne pahulje...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Izgleda da smo se prerano radovali, da je onaj proslonedeljni talas zakacio vikend sad, bilo bi prelepo.. ovako mislim da bas treba da si zaljudjenik da odes gore, plus u nacionalnom parku je zabranjeno paliti vatru pa ni rostilj ne smes da nosis :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco doktore, sta mislis, hoće li pasti snega u sobotu i koliko? Veliki pozdrav za najvernije infokopce! :-)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@kragujevac Evo ja npr radim a ove sezone sam skijao 41 dan. 19 dana Tignes, 7 dana Gudauri gruzija, 7 dana kop, 4 dana krvavec, 4 dana jahorina. Šta je sporno?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)