Hvala,ako treba sam stavljam lance. Gume su dobre. Vidimo se na stazi
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Fun(Android): Rtanj je odavno izgubio dusu. Skupi su kao djavo, usluga je NULA. Muzika tresti po ceo dan, ne mozes da spavas niti da boravis u apartmanima. Ove godine smo se posmrzavali u apartmanu. Cak jedan dan ni tople vode nije bilo. Nikad vise tamo!
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prodaje se Bruska kuca, to vam je onaj objekat preko puta Maljevicevih vila na Jarmu. Eto, da znate :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Aco jebo sneg stizem vcrs.,ima li luda???
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Boki(android) sto ih ne okrenes telefonom da im objasnis to oko topova i tabanja staza!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Druze, ove rupcage nisu ni krpljene od prosle godine, bio sam I prosle. Ili jesu metodom baci nesto iz kamiona I utabaj lopatom sto traje 3 dana. To je za zatvor. Ali posto smo I sami tako puni razumevanja I boli nas uvo, onda sve ovo zasluzujemo sto nam se desava. Fensi planina gde je sve duplo skuplje nego u glavnom gradu, gde je 50% stranaca, najbolji ski centar "u regionu"... nevidjeno.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@max4 i Zelena jakna: Već sam napisao i opet ću! Planina ima svoj "kapacitet". Ne možeš u gepek od "Seićenta" (kojeg ja imam) da smestiš jednaku količinu prtljaga kao u "Senic" ili u Pežo 807. Prosto da prostije ne može da bude. Trka za "brzim profitom" uz obaveznu "ugradnju" lokalnih i ostalih političara (od 2012. naročito izraženo mada ni ranije nije bilo zaemarljivo) devastiraće okolinu. Priroda će da odgovori žestoko. Već se vidi polako ali sigurno kako četinari obolevaju. Od čega ne znam. Nisam stručan za šume. Ali da je previše vozila, naroda, komešanja, to je nesporno... Koliko i da li to ima uticaja to bi trebalo stručnjaci da kažu mada, po iskustvima sa drugih mesta znamo da njih niko ne sluša kada su zarade u pitanju i da su i oni lako potkupljivi pa pišu "po narudžbi". Vode su već upropašćene načisto. Rizično je koristi lokalnu za piće. :( Kroz potoke leti ne bi smelo ni da se pregazi bez čizama.
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Posto vidim da se vec danima prica o kraterima na putu cisto da se i ja ukljucim. Kratera vise nema, otopio se sneg. Inace da je nako isao pre dve nedelje gore kao ja shvatili bi o cemu se radi. Put je bio katastrofalan, bukvalno, posto nije bio od snega ociscen nego se on gomilao i smrzavao i pravio kratere svakakvih velicina. Ako je neko vozio nov auto tad tamo samo mogu da ga zalim.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mare NS- Bilo bi dobro da u bilo kom obliku ovde ili rubrici vremenska prognoza se javljaju ljudi koji pisu prognoze. Dakle bez obzira gde se pisalo potrebna je i pozeljna dobra konkurencija. Ja znam da na mnogim forumima poput onog na Serbijan meteo postoje ljudi koji se uspesno bave meteorologijom i njihove komentare i prognoze bih voleo da vidim i na Infokopu ma gde taj prostor za prognoze postojao. Nikakav problem nije ni da se pisanje prognoza prepusti drugim ljudima koji to dobro rade. Veliki pozdrav.:)
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako su zime sve toplije , snega sve manje , mislim da polako možemo da zaboravimo Bele reke kao opciju za rasterećenje . Prognosticari često pominju sneznu granicu iznad 1400-500 m , gde samo i pada, a Bele reke u podnožju su tek na 1000 m , mrka kapa . Recimo , kako sam ja rešavao problem gužve...bio sam međju prvima na žici , odem na ledenicu i gvozdac , sat ,sat i po , pa pravac gobelja i do kraja dana . Sve imam tamo za drugi deo dana , plave , crvene i crne... kafanu :) . Ono na Rtnju ne liči ni na šta !!! Zao mi je porodične atmosfere tamo u odzakliji , nema je :( . Obožavam Kop , valjda će se naći neko rešenje ! Pozdrav
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dušan Silni@ Predpostavljam da je previd u pitanju a ne provokacija. Ja sam ZORAN a ne Miloš? Sa tim Milošem nemam ama baš niakave veze osim prezimena kao što ni Vi nemate ništa sa Dušanom "Silnim", naravno.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Zoran Minić@Nije provokacija izvinite pomislio sam da bi škola mogla biti u sklopu čuvene fabrike,a ,Miloš je lapsuz."Radoje Dakić'''' bila najveća fabrika za proizvodnju građevinskih mašina u SFRJ i bila je u Podgorici.A znam da Minića ima u Morači pa se to nekako složilo.U svakom slučaju izvinite i imate molbu da nam još pišete kako je nekad bilo i šta sada činiti da se ne vrati na stanje kako je nekad bilo.:)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi, danas je idealno bilo. Prazne staze, slaba guzva bila samo na centralnim zicama i to negde oko podneva, veje sneg, vetar ne toliko jak...ma fantazija! Ljudi nemojte opterecivati ove dobre ljude sto se stvarno iz peta trude da koliko toliko daju nadu ljudima za koji dan skijanja, i sto je najbolke od svega...ne traze ni dinara za to. A vi ih napali, kao da su ratni zlocinci...sram vas bilo, gde su bre normalni ljudi sa imalo dostojanstva? UZIVAJTE U SKIJANJU. Pozdrav
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4). Na osnovu važećeg prostornog plana za NP "Kopaonik"Planira izgradnja kabinske žičare, odnosno gondole iz Brzeća. Treba sa te strane izgraditi još četiri pet staza,akumulaciju vode za vestačko osnežavanje i veliki parking.Sve to bi se pokrilo sa nekih 25 miliona evra,a to nisu neki novci ako bi svi pomalo učestvovali u otplati kredita.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo malo izvestaj sa staza. Ujutru su staze fenomenalne, upeglane i bez mnogo guzve. Vec oko 11 krece da se pravi guzva na svim stazama ali nema veceg cekanja u redovima za zicu osim u centru. Staze drze relativno ceo dan, nema puno leda jedino hupsera ali nema onih katastrofalnih. U svakom slucaju pohvala za SS za odrzavanje staza. Pozdrav za sve ljubitelje naseg prelepog Kopa!
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Bode Miller to je promocija neka,nisu ih tek tako parkirali dole sigurno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Čitam ove komentare i ne mogu da verujem sta sve ovde ljudi lupetaju. Uzivajte ljudi na skijanju ako ste tamo a ne samo da pisete neke gluposti i pravite se pamegni. Vecina sto ovde komentarise nije ni blizu ozbiljnog skijasa koji je bio po skijalistima sirom evrope da bi bio.kompetentan da uporedjuje i komentarise. Ko je na planini neka uziva jer je lepo vreme i planina izgleda prelepo ovih dana.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kvakav bre Krvavec, ima dve staze...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sale(Android)@A gde ode tamo,pa Krvavec je za vrtiće i rekreativnu nastavu.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav ljubiteljima KopaInteresuje nas smeštaj u hotelu Putnik ove godine. Da li je neko boravio tamo posle renoviranja? Čini mi se da sam ranije čitala da postoji put do Sunčane kojim se može ići skijama, da li je to tačno i kakav je taj put?Hvala:)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nisam se javio jer trazim smestaj sad od 22-25., medjutim okasnio sam.Nema smestaja nigde u centru, a niko mi nije kriv. Samo da se nadovezem da sam prilikom pretrage na sajtu dobio rezultate koji su navodili da su Zupa, vila Andrija(ili tako nesto),apartman u odmaralistu Suva ruda i jos par njih slobodni. Kada sam zvao, rekli su mi da su puni do marta, jedan lik je bio krajnje neprijatan cak. Izvinjavam mu se ovim putem sto sam ga probudio u 11h i sto sam pare hteo da mu ostavim. Tako da pokusajte da aktuelizujete ili sinhronizujete te podatke i datume o dostupnosti da bi pretraga imala svrhu. Hvala.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvi su putevi iz pravca Brzeća, da li su potrebni lanci? Pozdrav svima :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do polovine naredne sedmice snežni pokrivač na Kopaoniku oko jednog metra.:) JOVAN 76 Nlsi se javljao odavno brate. Razmišljao sam ovih dana što te nema na forumu.Najveći pozdrav za starog forumaša.:):):)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljakse,Bio sam ove godine u Austriji, tacno je za staze, sto pricaju, pancic i crvena duboka u Austriji su plave, cak sam jedan dan zalutao i naleteo na deo koji je strmiji od krcmara, onog najstrmijeg dela, i bilo je obelezeno kao plava staza. Crne ne volim da skijam u Austriji. Sto se tice Francuske ne znam nisam nikad bio.Pozdrav
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dusan Silni:Spomenuo si legendarnu stazu Streif.Vidim da se neko smeje kad je spomenut nagib piste.Proverio sam,duzina staze 3300 m,prosecan nagib 27%,a najveci nagib 85% - Mausefalle na kom je postignut najveci skok od 80m i najvece brzina od 145 km/h.Hteo bih samo da porucim osobi koja je ismejala tvoje tvrdnje da sledeci put proveri informacije kad ulazi u diskusiju.Pozdrav!
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@sony(Android)@Ne računa se nagib ski staza u stepenima već u procentima (%) nije 85% isto što i 85 stepeni. :D:D;);)
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Soni (android ) Poslusaj malo strucnjake.Lepo ti kazu da 100% je jednako 45 stepeni u kategorizaciji staza.Vredjao si ljude bez potrebe,a od njih si moras sam sebi priznati,ako ne javno,dosta naucio."Dusan S." je profesionalac,ekspert, instruktor demonstrator... probaj to da shvatis ;)
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)"Soni(android)Navukoše te mangupi.Ne može se s njima,to su ajkule na snegu.Nećete se ljtiti da te i sestra malo propita.Pitanje glasi: Staza počinje na 2000m nadmorske visine a završava se na 1200m nadmorske visine.Staza je dugačka 1100m.Koliki je nagib staze i u da li je crna,crvena ilu plava? :)
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakav dan lebac ti poljubim. Od sabajle magla, ko gruda, nožem da je sečeš. I tako skoro do podneva a onda udari Sunce, ko u Paraliji kad jutrom otvoris šalone. A mi baš tad na Krčmaru. Povadismo telefone da se iselfišemo, da vadimo mas onima kuci. Tad nagrnu silni narod, ko na vašar za Veliku Gospoinu, nisi imo gde da pobegneš. Posle, skijanje bilo ko po jesenjem oranju. Dan ubismo kod onih čupavaca i drogoša, uz uštipke i belu mrs ko kod moje baba Simke.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od skijanja do trigonometrije,Shta li chemo jos chitati...Nego iz mog iskustva izgleda se ponavlja, kraj Februara i pocetak Marta - najbolje skijanje...Uzivajte...
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MAJA- Ko je god to posmatrao i koga to interesuje on je i primetio. U pitanju su digitalni merači temperature vazduha koji su skloni raznim uticajima i koji su preosetljivi na izloženost vetru, suncu, tehničkim kvarovima usled osetljivosti opreme kao u ostalom i svaki elektronski uredjaj. Moguće je da u nekom trenutku temperatura na Pančiću i bude viša negu u zoni Jatovih apartmana ali ne u ovakvim uslovima i ne dugi vremenski period. Primetno je da termometar kod Jata od kad je postavljen, u uslovima pojačanog vetra i noću daje najmanje 5c nižu temperaturu dok čim se oseti uticaj sunca daje osetno višu temperaturu od one koju mere termometri RHMZ. Realno je da temperatura kod Jata i kod meteo stanice RHMZ-a zbog visinske razlike od nekih 50-ak metara bude različita ali u normalnim uslovima ne više od 0,3-0,4c. Za svako precizno merenje termometri moraju biti smešteni u meteo kućice a ne izloženi uticajima sunca, padavina, lokalnim izvorima toplote kao i manjoj ili većoj udaljenosti od tla od propisane.....Nadam se da sam ti pružio odgovarajuće objašnjenje. Svako dobro želim tebi i svim posetiocima InfoKopa.:)
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vratio se jutros sa Kopaonika, slegli se utisci pa imam potrebu da glasno kazem sta mislim. Stotinu puta sam u debatama stao u odbranu Kopaonika, ali sada ne mogu da odrzim taj optimizam i entjzujazam. Koja je budala juce bacila punu kesu smeca sa Krsta u podnozije zicare, stvarno mi nije jasno kako je neko mogao to da uradi!? Ali da je smece "slucajno" zalutalo tu, pa ajde...mogu da razumem. Ali da centar kopaonika sija od limenki i pvc kesa stvarno ne moze nikako da prepise slucajnosti. Kola parkirana kao da ih je neko bacio a ne da ih je samosvesna inteligentna osoba parkirala. U vikend naselje ne moze ni da se sidje a da ti bahati taksista ne izleti i onako ti jos opsuje majku kao da vozilo hitne pomoci vozi. Kad smo kod vikend naselja, ja ne mogu da verujem kojom brzinom ti apartmani i hoteli nicu! Potoci puni otpadnih voda iz istih, kao u nekom apokalipticnom filmu scena. Sume sve manje, zarazena stabla niko i ne primecuje... Ljudi dozovite se pameti dok stvarno ne bude kasno. Malo je reci da sam ogorcen prizorima. Cuvajmo prirodu i budimo ljudi. Pozdrav pametnim ljudima
(+109) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@DELIJA Ja sam bio za n.g. u Olgi,jeste to sve lose,ali ne mogu da kazem da za te pare ne moze da prodje,imali smo dobru klopu u tom periodu,sobe su stare,nista posebno...ali je uvek bilo toplo,tople vode koliko zelis i ok hrana.Nisam puno vremena provodio u hotelu,ali preziveo sam,nista mi ne fali.Postoje mnogo bolji smestaji naravno,ali ako zakasnite sa odlukom i ne nadjete nista sem Olge,prezivecete i tamo.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)... e, ta matematika, vise se ni skijati bez nje ne moze...@Biljka@jel to bese tangens ugla, tj naspramna kateta sa naleglom, pa je od 45 stepeni = 1,ma moracemo mi u red malo kod biljkice... da malo obnovimo znanje;)
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prednosti Kop-a su blizina i jeftinoca. Koji je motiv doci na Kop ako zivis "vani" ili "preko"?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dejan pak Slažem se jer za te pare nema nigde na Kopu. Ko je došao da skija to je odličan izbor samo što je udaljen od staza. Osoblje i hrana za svaku pohvalu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li je realno da ce oko 10, 11 marta biti ludackih pluseva i kise? Taj termin na Kopu nikada nije izneverio od kada dolazim :(
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ova Jelena M me podseti na lopatarevu kcerku ha ha ha ;D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovo da se skije na Kopu kradu godinama , za mene je teska novina ?!? A sto se tice osiguranja , o njemu je najbolje ne razmisljati , bar sto se tice zdravlja.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel se seca neko kad je pustena poslednja nova staza na kopu. I jel su sa Strugom i dalje problem imovinski odnosi.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Opet maglovito jutro. Nadam se da ce se sunce uskoro probiti. Inace na Kopu sam od nedelje staze su OK moze se skijat juce je jedino jak vetar pravio probleme na malom karamanu je bas jako duvao.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako neko ide sutra iz beograda na kopaonik i oce da delimo troskove prevoza. Idem manjim autom. Kontakt na mail [email protected]
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dragi skijaši,Ova godina ko godina?8.3.2010....60 cm.... -128.3.2011....44 cm.....-148.3.2012....92 cm..... -88.3.2013....69 cm......+28.3.2014....47 cm......-28.3.2015...126 cm..... -98.3.2016... 44 cm..... -38.3.2017....36 cm......+18.3.2018....77 cm...... O
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kvazimodo, mene da bi uvredio moraš mnogo više da se potrudiš :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Luka .. to ti je sve kako se postavis prema njima ,deru koga mogu neljubazni smo inace kao narod ,znas kako kazu sto si vece gov.. to bolje prodjes u zivotu
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vidim ima dosta pitanja o stanju staza, da li će biti snega i sl. Na osvnovu višegodišnjeg iskustva mogu slobodno da tvrdim da će snega biti bez ikakvog problema do kraja marta, a vrlo verovatno i do Uskrsa. Sadašnjih 77cm u kombinaciji sa 40cm pripremljenog snega na stazama garantuje skijanje do kraja marta, a verovatno kao što rekoh i duže. Jedino će biti upitan kvalitet skijanja, a to će zavisiti isključivo od kombinacije temperature i vlažnosti vazduha. Takođe gledajući statistiku vrlo je izgledno neko kratko martovsko "zatrpavanje" snegom koje je u skladu sa klimom u martu. Biće verovatno pomoći i topova ako bude kritično, mada realno gledajući Skijališta ih verovatno neće puno puštatiti u rad jer je sezona pri kraju, a snega ima sasvim dovoljno.Ako se setite nekih sezona pre ove sa vrlo malo snega, odnosno jako lošim vremenskim uslovima, čak se i tada skijalo tokom cele sezone, a bilo je i kiše. Onog trenutka kada se staze pripreme na početku sezone i napravi dobra podloga staze svake godine izdrže do kraja sezone, a to je početak odnosno sredina aprila. Naravno 1. aprila standardno Skijališta krenu da redukuju broj staza koje rade najčešće zbog manje posećenosti, a ne nedostatka snega.Još jednu stvar koju moram da napomenem, a zbog koje često ljudi misle da je skijanje pri kraju. Ako je jak jugo često sneg požuti pa staza izgleda kao da je progledala odnosno liči da se vidi zemlja. U prevodu sve jako loše izgleda. Sledećeg dana čim se vetar promeni ili temperatura padne u minus staza izgleda perfektno. To se često dešava u aprilu i lično sam par puta bio i sam siguran da je staza gotova, a ono sutra kao "tepsija" :) Sneg se stvrdne na minusu, Skijalista nabace sneg i tako u krug :)Eto da ne brinete ;D
(+85) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovo je dobra ideja. Da od marta, ako vreme nije bas najhladnije, pomere radno vreme od 8. Neka rade krace,sat ili cak sat i po. Ali staze ce realno izdrzati dva i po, tri sata kvalitetnog skijanja
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cika Nika uvek se isplati... Ja cu sutra svakako bez obzira na najavljene temperature
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Markedjani Slazem se za danas poslepodne i kisu, ali juce je bio fantastican dan za skijanje bez obzira na plusnu temperaturu, jer nije duvao jugo. Bilo je toplo u Ski aveniji i Wurstu, ali na stazama i ne bas. Kao sto napisah Krcmar i Duboke nisu bile dobre poslepodne, ali ostale staze i te kako. :) Danas prepodne su sve staze na Dubokoj bile odlicne, ukljucujuci i one vucje koje vode ka njoj, a Pancic izmisljen. Smetala je samo gusta magla. Pozzz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Susa Malo si pobrkao pojmove,nije kada je niska vlaznist lose za skijanje, nego kada je visoka vlaznost. Sto je niza vlaznost bolje je skijanje,tj staze bolje drze. Ali nije to jedini faktor koji utice na stanje staza,ali je jedan od bitnijih..Pozdrav
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)