Lepo je, mnogo je lepo. Volim ovu planinu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sreća pa je Aca inteligentan čovek, pa ne dozvoljava takvima da ga povuku dole, u taj mulj iz koga su sami došli. Aco care, samo cepaj...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Značajniji snezni pokrivač narednih dana u višim zonama skijališta.:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Sve što je @Aco čačak do sada rekao, tako je i bilo. +- dan-dva :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prosto obozavam ove sto dodju i pitaju, ej kakvo ce vreme biti u januaru... Bukvalno vise ne znamo kakvo ce biti za 2 dana, a ne 2 meseca...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prvi ozbiljan sneg početkom decembra, par dana pauze pa trpanje .Biće pravo uživanje na stazi.Živi bili pa se naskijali !
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Počelo je veštačko osnežavanje. Rade 2 topa u Dolini sportova, nakoliko žirafa prema snowparku i žirafe na Kereman Grebenu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ima snega na pretek :);):-*
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vidim da se osnezava i Mali Karaman. Svaka cast,prijatno sam iznenadjen!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kolega nebi to trebao biti kod nas prodor ciklona već fronta sa severozapada. Veliki pozdrav i da dodam da su mala iznenadjenja uvek moguća...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Zaista hvala na ispravkama, gledacu da sto manje pravopisno gresim, to mi je slabija strana, ispravite me slobodno ako napravim jos neku gresku.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ukoliko 5-og i 6-og ne bude spomenutog snega, sanse za isti podjednake su i za 7-mi, 8-mi, za razliku od nastupajuceg perioda koji ima i dalje 5% sansi, ipak ocekujem manji snezni pokrivac oko 5 cm u naredna 2 dana,a ici ce nam na ruku to sto ce oko 4-og nad zapadnom Evropom biti mini anticiklon koji se ne bi premestao ka jugoistoku Evrope a frontovi u srednjoj Evropi bi isli dalje na istok, ali otom potom, svaki od pomenutih datuma je jako daleko, i tesko je tvrditi bilo sta, cak i vezano za temperaturu, koju je lakse prognozirati od snega.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Provejava... ajde pojacaj malo to.. odvrni taj ventil neka veje.. daj Boze dva-tri dana neprekidno da pada..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)I sneg volim samo ako je preko 20cm
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel to rade topovi i na Malom karamanu??? :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Savage; Razlog sto je uvijek priroritet na plave odnosno blaze staze je to sto se takve staze brze pripreme kako bi skijasi bili sigirni,takodje i to sto na takve staze treba manje snijega da bi moglo da se skija za razliku od strmijih staza. Jer normalno na strme staze skijasi i borderi vise odklizavaju i otiru snijeg.. drugo jedan od razloga je da se osnezavaju one staze koje su pretezno u hladu.. a gornji duboke je na suncu.. ali nadamo se kada padne prvi dobar snijeg da ce otvoriti brzo i ostale staze.. pozz
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)NEBOJŠA- Kimijeva prognoza je profesionalna i u njoj je plastično objasnio sve aktuelno što se dešava kroz atmosferu i šta bi moglo da se očekuje iz te sinoptičke situacije u narednom periodu. Taj dijagram koji si gledao nema veze sa Kimijevom prognozom i to je dijagram radjen na osnovu prognoze Norveškog meteorološkog instituta koji svoje prognoze provodi kroz modele i ta se prognoza ažurira više puta dnevno, tako da ne treba da zbunjuje to što se može drastično razlikovati od ažuriranja do ažuriranja. Veliki pozdrav!:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pančić danas ekstra, putevi čisti.Prijatno skijanje svima koji dolaze narednih dana.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Danas su topovi radili na obe duboke, krcmaru, staza od karamana do duboke, levi deo malog karamana i jedan top je radio vezu mali karaman jaram. Staze su bile odlicno pripremljene, jedino je na pancicu bilo leda. Skijao sam do kraja ni na jednoj stazi nema ostecenja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Juče preko 4000 skijaša na Kopaoniku.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Laura(iOS): Vrlo je blizu da se pusti crvena Duboka. Ne mogu da tvrdim kada će ali nadam se za vikend.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Draga Marina, to što si sedam dana skijala pod nadzorom instruktora ne znači da si naučila da skijaš i jedini savet je da učenje nastaviš pod stručnim nadzorom. Koliko god da zvuči skupo, jeftinije je nego da naučiš pogrešno, kao što 99% prepametnih Srba čini, pa im onda nevalja, te vlažan sneg, te led, te im previše snega, te im grbe smetaju, te su im staze previše strme...i nema kraja kukanju...Većina misli ako je išlo na početni kurs od recimo 7 dana da je to sve i da će im ostalo doći samo po sebi, samo ima fali čuvenih dva dana...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)SKIJAM SVUDA Nebih se bas slozio sa tobom. Naravno sto vise sa instruktorom to je bolje,ali to neznaci da se nemoze samostalno uticati na poboljsanje tehnike skijanja,moze itekako. Svako ko je prosao jedan kurs skijanja od 7 dana, po metodickom pravilu je Savladao sve,od klinastog zaokreta do paralelnog zavoja. A sto je najvaznije shvatio sustinu skijanja tj njene zakonitosti.. Kada se pravilno savlada paralelni stav, a to zavisi od strucnosti ucitelja onda na poboljsanje te tehnike moze samostalno uticati. Isto je kao i sa plivanjem,kod instruktora se samo pocne plivati,a kasnije se moze samostalno uticati na pboljsanje istog.. Kada smo shvatili zakonitost tehnike skijanja mozemo sami uticati na sopstveni stil i pravilnost skijanja. Greska njenog insrtuktora da od 7 dana je nije poveo na vise staza,pa i one zahtevnije pri kraju kursa. Svako dobro.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pa nebih se bas slozio da na sva skijalista u okruzenju nema snijega a da rade sve staze,navedi mi jedno ako je tako.. s druge strane kop je jedino mesto gde se skija a da su uslovi sto se snijega tice losi. Radi i Bansko u bugarsku ali sa ukupno 4 staze a snijega vise nego na kop. Nekima nikad udovoljit. Svaka cast za SS...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)A evo i još jednog snimka od danas:Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@КопХвала на детаљном извештају.Ацо каже биће снега а и метео портали најавили око н.г. значи радиће комплетан ски центар за н.г. све са Белим рекама ако нису жицу стопирали до даљњег.Похвале за СС ове сезоне раде озбиљно свој посао, само морали смо година и година патње да пролазимо.Сад је још остало да ова мала опљачкана земља почне нешто и да приходује па да има и ко да дође на скијање.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Sanse za pravi sneg oko nove godine nisu sasvim izgubljene, bez ciklona tesko da moze biti onog pravog snega, a samo sredozemlje ima jos vece sanse da se aktivira i bar nam priblizi malo potencijalni ciklon ako nista drugo, no meni najvise paznje odvlaci taj anticiklon koji ce biti nad zapadnom Evropom, ima jos vremena za promene, jest da cemo nakon verovatnog fronta i snega oko 28-og imati dnevne dnevne temperature verovatno oko -10, ali sta posle oko nove godine, ako dodje tad novi front doneo bi opet sneg, ali i ako ne, temperatura bi trebala ostati ispod nule, no opet da spomenem, i od fronta ponekad moze pasti sneg vredan paznje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Evo još dva snimka od danas, crna Duboka i Karaman:Link >>>Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Treba biti realan Aco je ovaj slab sneg prvi najavio.Ovo je njegov prvi front nedelja na ponedeljak.Ima još tri fronta.:D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Za Novu i Krcmar i Marine vode, verujemo u Skijalista! :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Sta vam je ljudi,cemu toliko negativizma. Znam da je nervoza sto nema snijega,ali nije vam kriv Aco zbog toga. Bice snijega bice skijanja samo strpljenja. Sto se tice prognoze ja vjerujem Aci sta god da najavi,jer svoje znanje je dokazao puno puta,nema potrebe da se ikom opravdava. I kimi ju vjerujem. Onaj Bojan je isto dobar ali treba mu malo iskustva,mada ce ga neki oterati sa foruma.. svako dobro vam zelim i puno skijanja i puno snijega..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@KobajaVerovatno je drzavni posao u pitanju? :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)hahaha za pola sata 60+ i verovatno 2 minusa od pera i mike :) Zivi bili momci moji i da se lepo skijamo!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Evo i jednog video snimka od danas:Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od danas rade Marine vode. To je lepo.Ali ljudi moji, da li je moguće da SS i dalje ne mogu da puste Krčmar, Gvozdac, Ledenice i Gobelje?!Pola metra snega i duži period u minusu (za osnežavanje) i to sve nije dovoljno da puste ove staze!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Palo 50cm snijega ekstra vrijeme za skijanja a nigde nikoga na stazi a toliki.plac za sneg.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ARTSKI To pitanje postavi sebi.Da li ti je ovo prvi post? W2U je prognozirala sneg 3. - 6. i to pr 2 dana, ali ovde i u novog godini imamo resavsku školu.PozzS.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-36)Volim ove zaludne rasprave. Zanimljivo mi da ova Sandra uopšte nije osoba koja se potpisivala sa Petarski ili tako nešto, samo potpuno isto oblikuje tekst.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Za Milana Mitrovića rangiram staze:najlakše stze, da ne kažem livade su:MašinacJaramKaraman greben.Lake staze koje nisu baš livade:Sunčana dolinaKneževske bare (bočni pad)KaramanMali KaramanMarine vodeMalo JezeroKrst Pančićev vrh Preporučujem ti Sunčanu dolinu, lep pad, široka, nikad nema gužve i sedežnica je. Uživaj!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Guzva je najveca na plavim stazama. Na Dubokama i Krcmaru je nema.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ajde malo da mi pomognete :) Koju bi ste kameru želeli da gledate live od postojećih statičnih? :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Stevs,na tvom snimaku je idila...medjutim iz trenutne perspektive ne deluje da ce sutra ista raditi...iako je idila za pogledati kroz prozor hotela...trenutno je veoma jak olujni vetar...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ja sam sinoć oko 18h stigao preko Brzeća, bez lanaca, automatik...Bilo je malo nezgodno jedino pre auto baze Srbrnac, neki Golf se zabio sa strane. Naravno, vidljivost, zbog vetra, je bila baš loša, u nekim trenutcima se ne zna gde si ti a gde je put. Ali, od Pojata do Brzeća, iako ima snega na putu, nisam sreo ni jednu grtalicu a od Brzeća do vikend naselja čak 4. Znači, veći je rizik na ostalim putevima nego na Kopaoniku.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Naravno da ima lopatara. Sve je isto kao i predhodnih godina.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Slažem se da su Ledenice sjajna staza, strma, široka sa konstantnim nagibom, bez kontra nagiba... Ne znam zašto ne rade i zašto nas muče da je ili skraćujemo ili "grebemo" do njenog vrha???Imao sam sreće da u poslednjih par godina budem na Kopu kada su radile i Bele reke a opet nisu Ledenice. Možda je sidro ne ispravno?!?Ja ne pamti, kada su Ledenice radile.Dajem predlog i da se Struga obnovi, namesti neka od skinutih dvosedežnica,... treba uneti neku novinu na Kop a ne samo seći šumu na već poznatom brdu i reći da je to nova staza.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovo što piše NSalajka je skroz tačno. Danas, a i svaki drugi dan, na KG je gužva. Zato na Karamanu, Marinim vodama, Gvozdcu, pa i Krčmaru kada radi, skoro da nema nikoga. Isto tako je i na Sunčanoj dolini. Kneževske bare većina ne zna ni da postoji. Možda bi mogle da se naprave neke akcije, da se ljudi informišu j podstaknu da rasterete centar.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Donji deo krcmara, donji deo duboke i gvozdca u ledu, tako da ljudi budu obazrivi, bilo bi idealno da padne malo prirodnog snega
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@nesaBaš imaš ozbiljan problem sa osnovama pristojne komunikacije. Ko laže? Na Kopaonik dolazim prilično redovno već nekoliko decenija i sigurno, sa velikom preciznošću mogu dati svoje mišljenje o putevima.Put preko Brzeća nije zavejan. Problem na tom potezu je prevoj Jaram koji se rešava u hodu kada do problema dođe. Ukoliko je zavejan, svakako se može ići drugim putem. Ukoliko nije – nema bržeg i boljeg načina da se dođe do centra. Za ovih jako mnogo godina se ukupno dva puta desilo da je Jaram bio ozbiljan problem i da smo išli preko Rudnice (jer je na putu od J. banje bio zastoj zbog okretanja vozila na putu).Put preko J. banje je najlošiji, sa najviše rupa, najviše krivina i mnogo šume zbog kojih se stvara više leda na putu koji se poslednji otopi. Sve to zajedno su glavni razlozi klizanja vozila koji se ispreče na putu i jedan takav slučaj inicira zastoj koji može da traje satima. Uspon preko Rudnice je na osunčanoj strani planine (sneg se jako brzo topi) nema šume koja pravi hladovinu i led na putu, redovno se čisti i do sada nijednom nije bio neprohodan.Da se ne bismo dalje upuštali u eventualna vređanja i apsolutno nrepihvatljive etikete, pogled na mape kaže:Brzeće – Kop = 16kmRudnica – Kop = 20kmJošanička banja – Kop = 32kmBGD – Kragujevac -J. banja 288km = 4h 10minBGD - Brzeće - Kop 280km = 3h 40min
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@SotireDeli ti forum kako god hoces na pod grupe uvek ce biti onih negativnih a i pozitivnih.Nisu mi jasna ova pitanja oko puteva ovoliko ljudi na Kopu je prisutno verovatno su nekim putem i oni dosli znaci da sto se puteva tice ok je stanje.Svi oni koji su naumili da dodju gore biraju put koji im se vise svidja ili zavisi iz kog pravca dolaze pa je iluzorno pricati sta je blize ili bolje.Drugo ej kako ce vreme biti sad za nedelju dana mesec ima gore na sajtu prognoza po KimiVB ili izaberes neku drugu prognozu i to je to.A da li ce biti snega 80cm ili manje vise normalno da brine one koji tek treba da se upute prema Kopu.Zato uzivajte u skijanju manje vise po lepom ili ruznom vremenu dozivite i jedno i drugo.Pozdrav!!!!!!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Što se tiče Bele reke najveći problem je finansiranje. Da li će biti gondola kao na Staroj planini ili šestosed odnosno osmosed sa skijaškog stanovišta je generalno sve jedno. Trasa će biti identična u oba slučaja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)