Puna planina, -15, a sprema se, po svemu sudeći, samo Duboka. Ipak bi moralo više.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Više snega kasnije posle podne i večeras do iza ponoći...:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@sneeeeeeeg ne lupaj molim te. Ako si ovde da unosis nervozu, idi sa foruma. Svi verujemo Aci i Kimiju! :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pada sneg pa rastura!:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)KLIKER NP-Video sam brate, trebalo bi da bude bez ekstrema. Jutarnje uz blagi minus a dnevne uz blagi plus, naravno u višim zonama niže za stepen dva.Moguće su kratkotrajne padavine ali sve u svemu solidno...Veliki pozdrav za tebe kao i uvek i naravno za sve forumaše.:):):)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jugovina je narodski naziv za mokar vlažan sneg. A južni vetar može da bude i hladan sa dobrim mrazem,ne donosi baš uvek toplije vreme...Sinoć je 6 sati padao sneg sa manjim prekidima. Sada ponovo kreće sneg i susnežica i to se vidi na kameri kod Rtnja...:):):)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pitanje za INFOKOP: Zašto ne rade kamere uživo? Poštovalac Kopaonika od 1970. godine.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kimi i Aco su VELIKANI i svi koji imaju nesto lose da kazu za njihovu prognozu kazem : Sedi, 1 !!! MIR BOŽJI,HRISTOS SE RODI! ps free skipas moj glas DA
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Za trodnevni boravak na Kopu sa ski pasom i klopom nemoze bez 300 eur minimum , ko je iz Novog Sada
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ranije smo imali kamere uživo a sada nema, hoće biti opet, malo da uživamo?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Gile je najgori instruktor na planini jer vodi i po 10 dece u Duboku i time rizikuje da se ta deca povrede bilo njihovim padom bilo time sto ce ih udariti drugi skijas jer su jako spori a prateci gileta zauzmu celu stazu. Da se ja pitam takvima bi se oduzimala licenca za rad. A roditeljima izgleda nije bitno sto im se na ovakav nacin ugrozavaju deca.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Nije mi jasno zasto drugi ucitelji toliko ne vole Gileta. Na sajtu se svojevremeno vodila kampanja protiv njega. Na svaki komentar koji je o Giletu neko je udarao hiljade minusa i ostavljao najpogrdnije reci o Giletu. Stari posetioci infokopa se toga secaju.Gile je jako uspesan u svom poslu. Vredan, predan, ume sa decom a ove godine je i doktorirao. Da budemo iskreni ski ucetelju ne treba ni fakultet ali i to pokazuje da covek voli skijanje i da se usavrsava povrh svog novca koji zaradi kvalitetno radeci. Uspeh se u Srbiji definitivno ne prasta.Verujem i da je ovaj decko ispod ponesen pricama o Giletu napisao komentar koji zluradi instruktori namerno sire o njemu.Fer borba uvek pobedi, a to Gile i pokazuje jer mu godinama posao ide uzlaznom putanjom.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Poražavajuće je što ne puštaju ništa više u rad. Nije u redu prema ljudima koji su na planini.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Gospodo, ima skoro metar snega. Pustite Krcmar, Gvozdac i Gobelje! Pokrenimo peticiju za otvaranje svih staza!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kada će proraditi Gobelja,pa ima snega kolko oćeš,kad će ako neće sad da rado,puštajteeeee najboljuuuuu stazuuuuuu!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas ce biti jedan od onih dana... na Gobeljama će biti uživancija...A da, Gobelja ne radi :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)DAN NIKAD BOLJI ZA SKIJANJE,PA PRAVAC U CAMELOT NA NAJBOLJA REBARCA NA SVETU
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Prosečne plate:Kop: 300 eurIschgl: 3000 eur
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Euforično skijanje danas: Duboke dobre, Gvozdac nedovoljno utaban, izazovan, Ledenice dobre, Gobelje crne ekstra, crvene dobre krajnja desno i krajnja levo, ostale izazovne zbog smenjivanja nabijenog i neutabanog snega. Od Brzeća nisu potrebeni lanci sa zimskim gumama. Preporuka za južnu prugu: kupovina ski-pasa na novom prodajnom mestu preko puta pumpe u Brzeću, parking na Jarmu ili Marinim vodama.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kraj januara, snega koliko oćeš, na Dubokoj se sunce pomalja, a parking poluprazan. Kopaonik - planina za vikend i raspust.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Nemanja nisam te zaboravio samo da znaš, a nisam ti se javio jer je dosta nestabilno vreme i dok nemam iole ozbiljniju prognozu za taj period.:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav za Acu! Hvala majstore!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)Gtav, nisam još omašila, između Ace i mene je mrtva trka ;) , ali je zanimljivo da neki imaju po 50-60 +
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Oliver Banja Luka, @BozaSki, @andreapo vasem pisanju bih rekao da ne razumete razliku izmedju prognoze vremena i informacije trenutnog stanja u ski centru, prognoza se odnosi iskljucivo na vreme u smislu sutra ce biti suncano/maglovito/oblacno, padati sneg/kisa, i za to sluze aco i kimi da obavestavaju o prognozi vremena u narednom periodu, i do sada su taj posao odlicno obavljali(pratim ovaj sajt vec nekoliko godina pa zato to i tvrdim) a stanje na stazama je druga stvar i time se oni ne bave jer sto bi neko trazio da im aco i kimi predvidjaju kakvo je trenutno stanje na stazama??? Glupo, zar ne? tako da ne znam sta imate protiv (sto rece Нови Сад) prognozera, nisu oni krivi sto je vreme ovakvo kakvo je :D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Juče su gvozdena i ledena bile skroz ok, da ne kažem, jedine "mekane".. Nabacivali su sneg 3 dana, leda skoro i da nije bilo. U petak bio strašan dan, ali skijanje bilo ludo i brzo, gužve bez, svi se uštekali. Subota je bila čarobna, ali gužva ludnica. Juče je bilo dobrog skijanja i lepog dana, gužva manja nego u subotu..Sve u svemu, uhvatio sam 3 dobra dana na vrhu.. pozz svima
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)STOLAR-Gde su one tvoje temperature od 6-9c. Covek je rekao 4 za juce i danas za 2 i pogodio 100%. Rekao je sneg za sredu a ti kisu za utorak, ajde da vidimo i to. Za sada se vidi da gledas u godove na drvetu. Ti si botic ali ti lose ide, mozda ce bolje kad promenis nik ili i ti angazujes vidovitu Zorku ili Milana tarota.;D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-42)Cepali su topovi na Krcmaru ceo dan juce, zato sam mislio da ce pustiti..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@VolodjaNekako je BEO I PAHULJAST!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Juce sam dao prognozu da ce pasti preko 40cm snega danas i dobio silne minuse, ipak palo je 50cm pogresio sam.Sad cekamo ostatak nedelje i nove padavine a od vikenda ce biti pravo uzivanje za skijanje i bordanje...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)vozacima ratraka su SS prosle godine smanjile platu na 28 000 din,pa su ljudi napustili posao. mislili ovi iz SS da su vozaci beda i da ce im raditi za DZ. bruka kako drkaju te ljude koji rade ,samo su jos mucenici koji moraju ostali na poslu
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@StevsGde nevide se na cam...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sneg je stao.sutra bi trebalo da radi većina staza.e sad,stigli su ''ekonomisti''pa ćemo videti šta su kaparisali za sutra.do sada je to bio karaman brza strana.došlo je i stranih ambasodora pa se možda zazele i drugih staza.ćutimo i trpimo
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Auuu kakav prelep dan!!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Osvežili smo našu vremensku prognozu za Kopaonik. Od sada možete pratiti Weather2Umbrella ETA2 i GFS modele, YR.NO ECMWF model i Weather.com model. Modeli su predstavljeni kroz tekstalnu prognozu ali i kroz meteograme za sve modele.Sve je smeštano u 4 taba na sledećoj adresi:Link >>>Ako imate neke sugestije i predloge odakle povući još neku zanimljivu prognozu pišite :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa kako da nekome policija pomogne protiv lopatara kada dele lovu, ljudi kakva Srbija takvo i skijalište šta ste derugo očekivali...Ima tu i drugih načina, mogu da povedem par drugara pa da rešim to skaknje po kolima, ali zar da budemo isti kao i oni... Srbija ljudi to je normalno ovde, kaga je briga za nas. Lopatare godina svi spominju, parking takođe, ali niko ne rešava problem, a može da se reši za 5 minuta da se hoće.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Dobrim skijasima ne smeta ni neutaban sneg, ni magla ni led,samo kada nema snega, sto se u ovom slucaju ne moze zameriti. Hvala nebesima na snegu I odlicnom skijanju prosle nedelje, a kome se ne svidja, daleko mu Kop:)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Ljudi što se tiče privatizacije posle nje ćemo još više kukati.Kako što smo iz ovih prethodnih privatizacija, svaka nova će biti samo još jedna pljačka. Svaka vlast je gladna tih privatizacionih dilova. Pa oni vrednost prodaju na 51% knjigovodstvene koja je uvek manja od realne ili se nešto izostavi iz knjga. Pa kao onda ne prođe prvi krug, nejavi se niki itd pa to tada ide na 30%. Evo sada je PKB baš u toku. Retko se šta izlicitita preko knjigovodstvene...Netreba zaboraviti da je sva infrastruktura plaćena od para poreskih obveznika dakle naša je. Što da ne bi recimo iz Sijališta izvdvojili infrastrukturu pa je rentilali a ostatak firme prodali?? Kao i sa NISom sve bušotine su ostale.Eto MK je kupio kvadrat po cc400€ i to je realno!? Što šejkov hotel je baš bio realan po toj ceni?Kada bi neko pošteno to platio pa da kažemo njegovo je ali to tako neće biti sigurno... A što da plati kada smo po svim svetskim merilima najkorumpiranija zemlja u regionu a u vrhu smo na svetskoj listi?Kada se privatizuje biće cena passa samo veća, što bi neko prodavao nešto jeftinije nego što može da proda?Naravno privatnik bi uvek bio bolje organizovan od neke JKP organizacije, samo iz našeg ovdašnjeg primera to se uvek završi po našoj grbači. Da smo možda neka pokraina u Nemačkoj pa da to bude dobra logika... Mada voli i švaba da omasti brke.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Već 3. godinu za redom čitam vesti kako SS ostvaruju rekordne poslovne prihode. Ako je stvarno tako, a kako bi staze bile što bolje, što se ne uzme barem još 1 ratrak i po potrebi angažuje dodatno ljudstvo? U nedelju 13.03.2016. su staze bile toliko razrovarene da sam imao osećaj kao da skijam po šinama...Ako SS nastave nemarno da se ponašaju...zbogom dragi Kopaoniku :(
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav sa Kop Jutros save staze extra do 11-12 posle pocele da popustaju,Ali I dalje OK,guzve he bill Ali I to je OK Samo mislim da bi trebali da poboljsaju put od jarma do staze gvozdac (kroz sumu) da nabacaju sneg . Pozdrav dobri ljudi.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Blackbear:Samo bre neke teroije zavere. Gvozdac nije radio par dana zbog bezbednosti. Mozes da vidis na ovom portalu fotografije na sta je to licilo i koliko je bilo opasno pustiti ga. Ta tvoja teorija kalkulacije ne pije vodu. Sto onda danas kada je Kopaonik skoro prazan Gvozdac vrti ceo dan? Daj bre malo ukljucite mozak.SS su javno preduzece. Koga briga da kalkulise pa ne tose svoju privatnu struju i resurse vec drzavne. Docice vam privatnik pa ce da vidite sta je kalkulacija. Pravicete od blata SS.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-32)@Sloba:Vi iz Brzeca i Brusa treba jednom za svagda da shvatite da morate koji dinar da izvucete iz svog dzepa i ulozite van svojih apartmana, vila, hotela, restorana, benzinskih pumpi...U tom Brzecu se namnozilo toliko hotela i smestaja a niko od vas nece da da ni dinar od lezaja za zicaru ili gondolu. Svi cekate da drzava napravi a vi da zaradjujte. Sto se vasa opstina ne potrudi pa ne pronadje investitora? Kada vam je Dinkic svojevremeno rekao skupite pola novca i pola ce dati drzava vi ste ga pljuvali. Srpski biznis je omoguci mi sve na tanjiru a ja da zaradim ali da ne platim porez i sve strpam u svoj dzep.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Krcmar odlican,temp minus ,sneg cvrst, magla I vetar na vrhu, odlicno skijanje Pojacane guzve na stazama Ali nema cekanja na zicama ,barem ne na ovom delu. Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Komentar na stav Ace Cacak od Aco, tvoj jucerasnji komentar je u najmanju ruku bezobrazan. Nazvati vrhunske profesionalce iz RHMZ na Svetski meteoroloski dan malim bebama u odnosu na tvog kolegu internet prognozera jedva da zasluzuje komentar. Ipak potseticu te sva dragocena osmatranja koja sa u svim vremenskim uslovima na toj lokaciji vrse od 1980 godine i svi produkti koji se javno nalaze na sajtu RHMZ, su rezultat velikih budzetskih sredstava i izuzetnog angazovanja strucnjaka da se punopravno pristupi svim produktima ECMF,ESA da se formira ovakva radarska mreza i da raspolaze razlicitim modelima za lokalnu oblast, koje je ovoj drzavi ustupio akademik Zavisa Janjic (njegov model koristi Americka meteoroloska sluzba). Da bi testirao svoje sposobnosti internet prognoziranja, pokusaj da napravis prognozu za ovu lokalnu oblast a da te podatke ne koristis. Zato, nastavi da sa svojim kolegom Kimijem radis u korist skijasa i ljubitelja Kopaonika, ja vas podrzavam ali nemoj da diras u rad profesionalaca. Gordost nije vrlina, nego skromnost. Po zanimanju sam dipl. meteorolog i na Kopaoniku skijam od 1980 god. Pozdrav
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Kapa dole za komentar. Ako ne možete ovakvim tonom, bez imalo ega ostavljati komentare, onda nemojte ni pokušavati. Svaka dobronamerna kritika,polemika,savet,info...su svugde dobrodošli. Poz za sve skijaše i nadam se da ćete uživati i posle ovog vikenda.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas skijanje odlicno,prosao sve staze nema guzve malo magla ali planina je ovo nije more.Tako kome se skija moze maksimalno da uziva samo nek dodje na kop.a ne da hejtuju iz fotelja..pozz za svee
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Auuuu, kupio sam novu Bogner jaknu, pa kad sednem u kafić, uz nove rejban naočare, cela subota je moja za ispijanje kafice !
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Au koja tuga od danasnih staza... Jutros na svim stazama 10-15cm NEUTABANOG snega, dakle skijanje kao po nekoj livadi i takvo stanje je bilo na svim stazama. Naravno posle oko 13-14h na svim stazama hupseri i oguljene do leda. Sneg je padao celo pre podne slabog do umerenog intenziteta i bila je magla na neke momente. Sve u svemu staze su prelose pripremljenje i to je cinjenoca... Takodje i guzva je bila ujutru ali manja nego juce...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)juce 30.03. bili jedan dan na Kopu. ujutru staze tvrde, upeglane, skijasa malo. kako je tekao dan staze su popustile ali skijanje je bilo lepo. u centru i na dubokim pomalo guzva i vec pre 12 staze su bile razvaljene. crna se malo bolje drzala. dan samo zavrsili u 16 i 30 i tada smo uglavnom skijali na malom karamanu, marinim vodama i karamanu. malo mekse staze ali nigde nikoga pa je bilo uzivanje... lagano spustanje bez guzve... uzivancija za mozda poslednji dan u sezoni! pozdrav svima!p.s. Miki94 stvarno daj oglas kad si na stazi da se sklonimo i da ti ne smetamo...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Verovali ili ne Pančić i Karamani jutros odlični za skijanje. Naravno sami krajevi brzo popustaju ali skijaša nema te staze duže drže. Imate na našoj FB stranici fotografije. Takođe pogledajte i fotografiju dana.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)PERSEPHONE- Pozdrav za tebe i tvoju prodicu. Kopaonik će imati jednu pravu zimsku epizodu najverovatnije od nedelje u poslepodnevnim časovima pa do srede. Iza srede očekuje se prodor toplije vazdušne mase sa zapada i jugozapada ali će granica tih hladnih i toplih strujanja biti blizu našeg područja, pa može biti nestabilno uz lokalne razvoje oblačnosti naročito u planinskim predelima. Ovo neuobičajeno toplo vreme za April mora imati svoju suprotnost i ona će se delom ostvariti narednih dana, a za početak maja do 5-6-og je još uvek po daleko za neku ozbiljniju prognozu. Tu sam ja uvek i javljam se čim bude više podataka. Svako dobro i lep provod sa bebanom na planini.:):):)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)