Ljudi snega ima u izobilju , nije mi jasno zasto samo radi Pancic, staze su ujutru extra ali poslepodne ima dosta hupsera.. velika kritika za SS , spremite jos neku stazu...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jedino ova magla na Pancicu kvari dozivljaj. A i ja sam baksuz, ovo mi je 15i dan na Kopu u sezoni, 7 pod maglom... Kad dodam jos 3 na Staroj planini... :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jedino ova magla na Pancicu kvari dozivljaj. A i ja sam baksuz, ovo mi je 15i dan na Kopu u sezoni, 7 pod maglom... Kad dodam jos 3 na Staroj planini... :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas naleti pljuskova snega, a potom popodne razvedravanje. Evo kako je sve to izgledalo:Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)…топове,дајте народу снега! ⛷
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Samo napred :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dal ce izdrzati 4b staza do nedelje ponedeljka hm
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim skijasima i vise mi se cini da ce 1 maj makar jutro da osvane u belom pokrivacu . 😄
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MajaLepo si ti sve to napisala kako ti skijas. Ali realno gledano u nasoj drzavi malo ko ima tu privilegiju. Drugo neZnam kako mozes skijati sa muzem 50 dana u godini a kao napisala si da primate pristojnu platu. pa valjda i za tu platu mora da se radi tj.tesko da se ima odmora toliko u toku zime, Tako da.. Uzivajte dok su vam roditelji zivi,a posle ce te morat i malo zasuci rukave a malo bogami i manje oblacit skijaske cipele.. Trece,mene nezanima ko i kako radi i kako zaradjuje,niti je ikoo ovde ljubomoran. Komentar sam napisao iskljucivo zbog njegovog hvalisanja na forumu.. Pozdrav
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi, hoce li biti snega u novembru, planiram da dodjem malo I isprobam nove skije.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna sta se desava sa aferom o preprodaji sluzbenih ski-pasova? Nesto sam nacuo,pa ako neko zna neka napise. Postoje razne mafije,ali da ima i ski mafija,pa to ima samo u Srbiji. Pozdrav svim skijasima.;)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Postovani,sto se tice hotela Putnik on je poceo da se rekonstrise,i nadaju se da ce stici za zimsku sezonu.Gradnja bivse Jugobanke koju grade za Arape pocela je sa mnogo boljom i vecom ozbilnoscu ,i vec izlasze na donji nivo sa stazom koja ide i spd Granda.Garaze trebaju da se pocnu rade ,a radice je firma koja gradi bivsu Jugobanku,i u razgovoru sa radnicima sa kojima sam razgovarao rekli su mi da skoro pocinju sa radaom,Kopaonik je trnutno jedno veliko gradiliste
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Još samo crkva fali!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Crkve prave dobrotovori, takvih nema na Kopu, Bogu hvala. Inace bi freske sa dobrotovorom bila u ski opremi. Ne treba skrnaviti crkvu. Nije joj mesto na Kopaoniku (bar u turistickom delu).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Tako je @neske. Sem crkve mogao bi i jedan pop na skijama u kompletu
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi, jel zna neko kad ce prvi sneg na Kopu I kad krece prvo osnezavanje?Pozz
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ALEKSANDRE- Ti termometri kao prvo nisu smešteni u meteorološke kućice pa su samim tim podložniji atmosveralijama. Digitalni termometri su osetljivi pogotovu na prelaze iz oblačnog u sunčane periode naročito u poznim zimskim mesecima kada sunčeva insolacija postaje sve jača. Termometri u autima su dosta inertniji od ovih koji se koriste kao mini meteorološke stanice i kojih ima raznih vrsta i kvaliteta, a samim tim i tačnosti merenja. U odredjenim uslovima kada su izobare jako zgusnute pri vrhu planine obično kao posledicu imamo jake udare vetra pri vrhu koji po nekad kao levak upumpava oštar hladni vazduh koji na momente daje na tim meračima jako niske vrednosti u odnosu na očekivane, srazmerno porastu ili opadanju nadmorske visine...Veliki pozdrav!:):):)
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Veliki pozdrav za @Aco čačak, nadam se da ćeš biti sa nama i ove zime.:o
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Postoji realna mogućnost da u petak u ranim jutarnjim satima pada sneg na vrhovima Kopaonika. Inače trenutna temperatura na Meteo stanici na oko 1720mnv je 2,7c dok je na Pančiću tek oko 1c.Veliki npozdrav:):):)
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako ne bude snega, dobri su uslovi za pečurke.Pozdrav svim ljubiteljima Kopa.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I naravno Aco opet tačan kao svajcarac 😃 Veliki pozdrav druže!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravooo AC:o:o:o:o
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ceo kraj Srbije koji gravitira Kopaoniku je pod snegom cak i Raska i Novi Pazar :) .
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Volim... šta bre volim, obožavam vidjeti snijeg :-) makar i na kamerama
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Čačak - Poštovanje brate, svaka čast za prognozu!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prvi veći snežni talas je prošao, sad nas očekuje dosta dugotrajan period stabilnog vremena. U nizijama ćemo imati blaži oblik Miholjskog leta dok će u višim planinskim predelima biti uglavnom sunčano sa temperaturama primerenim za ovo doba godine. Uobičajeno je da ukoliko prve snežne padavine u ovolikoj količini stignu ovako rano u nastavku imamo stabilno vreme i laganu pripremu za zimsku sezonu koja se obično u visim planinama(iznad 1500) prelama u periodu izmedju 15 i 20 Novembra.:):):)I da iskoristim priliku da čestitam Kimiju na laserski preciznoj prognozi.:)
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Čačak - Poštovanje brate, svaka čast za prognozu!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vlado, volim te ko i ovaj prvi sneg!Jupi za sneg, jedva čekam bar metar snega:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ja sam uplatio u hotel andjela u decembru nadam se da se nisam prevario sta misliste o tom hotelu ,,,,,
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sutra i preksutra treba ocekivati ozbiljniji sneg a time i njegovu debljinu. Onda nekoliko dana bez padavina, ali ono sta najvise zapada za oci jesu izlazi modela za sledecu nedelju, pocev od 31.oktobra....mnogo hladnije, mnogo vise snega, a snezna granica se spusta do 400 m.n.v a mozda i nize...samim tim na Kopu ce biti pravi zimski scenario i polako se pocinje zahuktavati zimska sezona u punom smislu te reci ! :) Uzivajmo!!! :)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco Cacak da li ce biti nekog zadrzavanja snega iznad 1500 mnv narednih dana, npr od sledeceg vikenda pa na dalje. Imam u planu jednu freeride akciju :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dex: Hvala na sugestiji. Greška u kodu je ispravljena.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@saskoNe može.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gruvaju veštak ;)))
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Srebrnac
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Samo uzivajte jer sam najavio pre svih .. 🙋♂️⛷ Sredina meseca prava zima
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li je moguce da nema neke akcije,peticije...da se poveca granica za decu koja ne placaju ski pass!? Dete koje napuni pet godina, za sest dana provedenih na stazi treba da plati 80e!?!? Pa da li su ljudi iz skijalista Srbije normalni!? Ja sa zenom I dvoje dece treba da izdvojim 400e samo za ski pas. Bitno da su svima puna usta price o prevenciji dece zbog vrsljackog nasilja I da treba deca da se bave sportom. SRAM VAS BILO!!! Deca od 7-8 godina ce bas naneti velku stetu instalacijama i stazama ako im odobrite besplatno skijanje. Svi znaju da pricaju a na konkretnim delima nema ih nigde. SRAMOTA
(+60) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ipak sreća da će sneg iznenaditi stručnjake. Naredna 3 dana na Kopu sneg. Obećava da ova sezona bude bolja od prethodnih. Pozdrav svima!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bl-Gradiška-Okučani - Sl.B. -Spačva ( kafa) - Beograd - Bubanj Potok - Kruševac (čorba kod "Gedže") - Brus - Kop.Oko osam časova vožnje.Još 68 dana. Sitnoooo.Pozdrav iz BL.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, tvoja obavjestenja su nam prijeko potrebna :) . Salu na stranu svaka cast! Po tebi , koliko ce staza biti otvoreno za opening? Hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MIKA- Čemu dugujemo za tvoj cinizam, malodušnost i literarno nadahnuće?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Izgleda da neki ljudi nisu svesni da je Kopaonik planina :)To sto je prognozirano za Beograd da ce biti 15c ne znaci da ce i na Kopaoniku toliko biti :DPrognoza za osnezavanje je odlicna, preko noci minus a dnevna maksimalna temperatura +4c sto nije uopste strasno, uostalom pogledajte:https://goo.gl/nBZWWyVreme za opening slicno kao i prosle godine a tada je bilo odlicno, staze drzale super bez obzira na temperature.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Tico namunji se i ne beri brigu... :-*
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)tijana BGTijanice, kad padne prvi sneg u BG, moras prvo da probas bord ispod mosta nekog, na nekoj uzbrdici, a onda na KOP.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nije mi jasno zašto ne radi veštačko osnežavanje . Imamo sasvim solidan minus za to . Opening se bliži i ja dolazim bilo snega ili ne !
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Vuk Vuckoverujem da bi spremali, koliko je moguce. Ni jedno skijaliste nema sredstava da sredjuje sve staze odjednom, ni mehanizacije, ni mugucnosti da se sve osnezava, tako da bi se i dalje krenulo sa uobicajenim pa bi se polako sirilo
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kad krecu zice da rade? Zna li neko?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prošle godine su u drugoj polovini decembra radile crvena Duboka i pola crne. Pogledajte malo statistiku pre nego što počnete da mračite.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@lesaČini mi se da si se prepoznao kako napadaš nekoga. U drugom postu si uglavnom napisao sve kako jeste. Lično sam nekoliko puta postavio vrlo sličan post a da bi trebalo tako da se radi kako kažeš može svako da se uveri ako ode do Austrije na skijanje. Ja samo nisam za to da okrivljujemo nekog da nije uradio dovoljno čak i ako je uradio više nego što je trebalo da se uradi. A za to vreme policija i lopatari stoje zajedno na ulazu u centar pritom policiju nije briga šta lopatari rade. I nije tačno da većina staza nije radila do kraja januara nego su već u decembru radile čini mi se sve osim Gobelje.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)...неко непохвали људе који раде на скијалишту цео дан данас?! 🧐
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)