Aco brate, daj prognozu sa sledeci vikend? Nesto se polemise prethodnih dana o ozbiljnijim sneznim padavinama od 25.februara i zahladjenju koji bi potrajali duzi period. Takodje su modeli pokazivali sneg i u nizim predelima. Sta ti mislis o svemu tome, sta nas ceka od subote?? Unapred hvala i veliki pozdrav za tebe!!!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi, ajde malo vise ako moze ovde o stanju staza/vremenu a ne o inostranstvu i skijalistima. Pozdrav svima :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nisam hejter ni spekulant, ali sudeci prema ovoj sugavoj prognozi, bice dobro ako sredinom sled.nedelje bude skijanja na svim stazama. A i to sto bude bice kacamak. Mogao bi Gospod da posalje jedno 20cm. Mada, ruku na srce, i pored neobilnih padavina ove zime, januar i februar su bili ekstra za skijanje. Gledam do subote plus 7, pa subota ujutru neki sneg, to ce biti par centimetara,cisto da zabeli, pa posle ponovo plus 5 do cetvrtka. Gobelja i S.Dolina ce biti upitne,dace Bog da izdrze do sled.padavina.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)INDIJANAC- Ja mislim da to u subotu neće biti baš samo da obeli. :):):)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bog dolazi na skijanje pa se svi pripremite kako ga niko nebi slucajno uznemirio i poremetio duhovni mir :D ;D :''(
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nista od dobro skijanja sledece nedelje izgleda... Pozdrav svim skijasima!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cuvaju staze jel je vreme katastrofa ,ima vetra kaze mi drug koji je gore al nista strasno ,dosta staza je puklo i sutra kad padne novi sneg bice to sve opet dobro
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ma sad cu izgurati ovu nedelju i nece me videti vise nikada osim vikenda kad sam 100% siguran....Da sedim celu noc i gledam prognozu ma daj bre muka mi vise......
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ništa od snega... a Jošanička banja zavejana
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bezpotrebno je uporedjivati Kop i Bansko. Svaki ima neke prednosti i neke mane.. e sad je do subjekta gde ce ici i sta mu odgovara na kojem centru. Po meni su to dva skijalista po kvalitetu skoro ista.. e sad je stvar ukusa ko ce ici gde. Onaj ko ima mogucnosti i novca se sigurno neide ni na jedan od dva pomenuta..
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, i ja dolazim 5. marta. Nadam se da ćeš i mene obradovati sa 20cm...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvalo Acika, i tih 5-10cm prirodnog je bolje od veštaka.Pozdrav od Sanele:-*
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Upoznacete se vi sa kopaonikom svi sto mislte da je stiglo prolece ,ocekujte neocekivano :-) snimacu vam gobelje i suncanu sledece nedelje (napomenuo te staze jel prve se otope i pucaju )
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Drug lektorTo što na sajtu stoji da neka staza ne radi,ne znači da se na toj stazi ne može skijati.U mojoj smeni isto su neke staze bile "u crvenom" pa sam najnormalnije skijao.Primeri: 13b na Gobelji,malo pukla na sredini,obeležili taj deo sa dve ukrštene kapije-staza dobra, staneš samo kod tog dela i prosto ga obiđeš.Na početku 13d označili da staza nije u funkciji a staza odlična, bez kamenja,samo tu i tamo iz snega viri travčica koja ne ometa normalno skijanje.A da ne govorim da je cele nedelje 1c na Sunčanoj označena da nije u funkciji a ja najnormalnije koristio kao vezu hotel Putnik-skijalište.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ajde u pitu od borovnice i kuvano vino u Skituljku ko ne veruje u skijanje od 19.3!:):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)SS razmislja unapred jedino kada je neki top ski vikend, tipa sretenje, raspust i sl. Za to ce da se spreme, ali kada treba racionalno razmisljati po dve tri nedelje unapred, pa i mesec dana jbg.. Znalo se za ovakvo vreme jos pre mesec i po dana, samo niko nije hteo da veruje da ce ona prognoza sredinom januara da bude bas ovako tacna sa ovolikim plusom..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jbte sta je planina, pogledam kamere ono parking skroz mokar, snega skoro da ni nema nigde... Odem do kolege na 5 minuta i vratim se a ono se sve ubeliloPadaj, padaj... :D
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Padalo. Ne pada vise. Palo je max 5 cm snega ovde dole. Mozda je na stazama palo malo vise. Neko je pitao za grom: jeste gruno je jedan zestok negde. Gde ne znam. Znam samo da krcmar nije radio ako sam dobro zapamtio 15 min. One koji su se zadesili na zici su izvukli verovatno pomocu agregata. Grom po mojoj proceni nije udario u samu zicaru jer onda valjda ni agregat ne bi pomogao, nego u neki dalekovod ili nesto sl. A mozda se i varam. Za mali karaman nemam informaciju. Inace skijanje je danas bilo "onako". Bilo je magle, vetra, kise, snega... staze poustile - bilo je i boljih dana iskreno, ali makar nije bilo mnogo guzve.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco majstore. Ovde na forumu je odsviran kraj sezone. Tako da cemo mi da skijamo u produzecima.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravo Igi pravo pitanje? Negde oko 12 :30h Duboka Crvena bude sve izrovarena i hupseri previse dole ljudi padaju nemoze se skijati zasto nezatvore na pola sata i ispeglaju ? Sneg dolazi oko 7.03 u vecim kolicinama to vec i znamo ..😉
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U ocekivanju veceg snega ''aj da napisem jedan vic: Dosao Mujo sa Fatom sa ski vikenda. Pita ga Huso:jel''Mujo, kako je bilo, kako Fata skija? Super je bilo, Fata skija k''o grom, svaki put u drugo drvo☺
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Pitanje za ssZato što je ta žičara izigravala ringišpil... pogledaj klip na faceu
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SteveG ma kakvi lanci, snega tek nesto malo ima oko Srebrnca. Inače danas mislim da je izgledalo lepse na kamerama nego sto su staze bile perfektne, bilo je lepo skijanje do 11 i posle od 3
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi da li radi bela reka mozda? vidim da je samo izvlacenje ali nije mi jasno kako se vracaju
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)SRBOBRAN- Itekako ima računa doći na Kop naredne sedmice. Snega će biti više nego dovoljno, čak je vrlo verovatno i da dobijemo rekordnu visinu za dosadašnji deo sezone. Tamo krajem sedmice će doći do blagog otopljenja ali to je normalno za ovo doba godine. Veliki pozdrav!:):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hupseri su redovni u skoro svim evropskim skijalistima. Tu su italijani najbolji sto se tice peglanja istih, mada kada ima dosta snega ima hupsera i kod njih. Magla u trenutnoj "skijaskoj situaciji" je najgora jer "ubija" skijaski dozivljaj. Skijanje nije samo spustanje na skijama nego i uzivanje u pogledu, prirodi. Kad je magla sve se to gubi izuzev nekih lelujavih sivih senki na desetak metara udaljenosti (ako je i toliko).
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sta se desilo sa Bojanom meteorologom?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zajecarac Naravno da nije padao nigde u okolini u ovakvom intezitetu,ali zato jeste u jacem,Npr.u italiji i austriji na granici sa italijom skijalista su dobila i do 60cm novog snega za jednu noc.. pozdrav
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Najbolje skijanje bice od 15.03 do 20.03 uz sunce i utabane staze . Pa ko bude gore uzivace .
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svanulo divno jutro. Hvatam prvu zicu!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)NSalajkaNe znam iz kog si pouzdanog izvora to saznao (navedi ga).Danas svako pise svasta na internetu. Veliki procenat skijasa koji nastradaju u Alpima nastrada od lavina zbog voznje po neobelezenim stazama.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za Kimija i Acu:Kakvo nas vreme ocekuje oko 31.03?Da li mislite da ce staze izdrzati do tada i da li ce se skijati u prvoj nedelji Aprila?Hvala vam puno unapred!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Utisci od danas,mokar sneg,temperatura u debelom plusu,staze popustile odmah na startu,drugi deo dana. fakticki ne moze da se skija na najudarnijim stazama.Prolece cini svoje ali sta cemo,skijamo do sledece subote pa kako bude :-).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Staze se koliko-toliko drze, a Gobelje su trenutno najlošije iako imaju dosta snega. Toliko je mokar i koči da i vožnjom spusta niz crnu stazu ne može da se dostigne brzina veća od 20ak km/h. Na centralnijim stazama je bolje stanje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li ima neko da se vraca u utorak popodne ili predvece sa Kopaonika za Beograd, nema nigde mesta pa bi podelio troskove sa nekim?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@dragan92 bas, bas retko pisem ovakve postove, jer nije bas korektno, i izvini ali mnogo tesko sam razumeo sta si zeleo reci, a neke delove nisam ni razumeo... Sve u svemu ne bih se sa mnogo cime slozio. Naravno da planina i skijanje ne spadaju u jeftinije odmore ali ne bih rekao da je Kopaonik preskup: ski pas ako se poredi sa ostalim planinama u regionu, prema onome sta pruzaju i koliko kostaju, kafici i restorani - pa cak i po gradovima ima skupljih mesta a nisu pravi, elitni restorani (cak i u Nisu koji je jeftiniji i siromasniji grad), a uz to mora se priznati da se na tu cenu nikako ne fusari na Kopu, tj kvalitet i ukus hrane i toplih napitaka je stvarno dobar. Sto se tice parkinga, ima mnogo opcija, od besplatnih ako se nadje mesto kod Jarma, M. Voda ili Doline, preko onog na autobuskoj stanici u centru koji je 300din ceo dan (opet u gradovima celodnevna karta je skuplja), pa do garaza... A i sto se tice smestaja ima za svakoga po nesto. Daleko od toga da je idealna situacija, ali imam utisak da se previse pljuje po Kopaoniku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Treba da dođem 30.3,ima li neko informaciju da li će topovi biti u funkciji ,kad od nedelje zahladni po prognozi?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dzaba,nije rekao da ce ski pas otici gore,ali je rekao da je u Bugarskoj skuplji,naravno pomenuo je i zapadna skijalista i cene ski pasa preko 200 i 300 evrica,svi idu tamo,ali se vracaju na nas predivni kop,to je on rekao. Pozdrav svim skijasima. :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pored mene se progurao instruktor u 9h na zici jer kasni na cas, dok je drugi mimo svakog reda otisao okolo i uhvatio tanjir coveku bukvalno ispred nosa. Majstori dodjite u pola 9, pa necete da kasnite.Ovo pisem povodom ove price za instruktore. Nikada nisam pravio problem grupama sa decom, ali bahatim matorcima instruktorima bez ucenika ima sledeci put da zalepim samarcinu.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)dobrovece svima, dali neko ide za beograd, da podelimo troskove, javite mi na telefon 068 5231 600 dejan
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jedva cekam letooo na Kopu, znam da cete svi da me prezirete sad, ali Kopaonik je divan leti, svaki dan gledam kamere i jedva cekam da odem tamo, sednem na suncanu i uzivam u tisini
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prelepe slike sa Kop-a 😊padala sneeeg 😆skijamo i ovaj vikend 🤗
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mladenn temperatura je od danas -4 staze su odlicne ali samo radi 5 staza . Druga stvar skijaliste Srbije najavljuje kraj sezone 9aprila a sneg tek dolazi ...Jako lose za ljude kojj bi dosli za uskrs a oni kazu radice jedna staza za uskrs ako uslovi dozvole a bice 30cm novog snega . Gde je tu logika ?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dali neko moze da mi kaze ako i bude skijanja za vikend koiko ce da kosta skipas? Hvala i svako dobro ;-)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Drug lektor nisu u pravu snega ima i za sledecu nedelju malo ce ici u plus ali za uskrs bice minus i odlicno uslovi da se sezona zatvori i sve bude pristojno j naravno dosli bi ljudi sigurno kad nerade i imaju odmor . Zatvarati sezonu ovako je zalosno sad kad je pao sneg i temperatura je u minusu a drzali su sezonu otvorenu 20 dana kad je bilo +15 bolje da su odma zatvorili to hocu da kazem. Sad kad su stvoreni uslovi oni zatvaraju i veruj da za uskrs bilo bi najace skijanje i zatvaranje sezone . U tome je problem .
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bice lepog snega i skijanja sutra samo da se staze utabaju ujtro.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako bude uslova tj snega... Ima li sanse da se neka staza pusti oko prvog maja?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bio sam u ponedeljak na zatvaranju, bilo je fenomenalno. Nije se plaćao ski pas i bilo je 50-tak skijaša. Ne verujem da će raditi za 1 maj, svi su otišli sa planine, retko koji objekat radi.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dada..... pre tri godine sam skijao za uskrs i par dana posle , radila je samo Idea . Da nije , je bih pet dana , sva tri obroka , picu u konacima . Da se uplasis na stazi i zicari , nikog živog !!!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nisam ni bot , niti radim u SS, ali svaka im cast sto su i ovo otvorili. Ako bude sutra 50 skijasa, bice super. Da peglaju Duboku i KG nece milijardu posto, ne zanosite se. Gledam kamere i uzivam u prelepom ambijentu. Zavidim onima koji su veceras gore. Da sam u radijusu od 100km od Kopa, sutra bih bio na zici.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)