idemoooo, sneg sezona....
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Koje ce nove staze biti otvorene za subotu i nedelju? :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Uvek ima mesta,veliki je parking.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Admiral, Najbolja staza tj.vožnja je trenutno Kg greben,Pajino preslo pa na pola Duboke i sve do žice Duboka 2.Posebno je top ujutro.I onda opet u krug.Nema standardnih hupsera, danas popodne je bila prilično ledena. P.s.Nadam se da sutra neće prognozirana kiša😊
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Tako je, danas je preminuo instruktor Dane Gegoj, naša legenda snowboarda i skijanja, radeći ono što je najviše voleo - uživajući u prirodi, sportu i životu
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Da li ce ovaj najavljeni pakao od jugovine i ostalih neprilika u naredna tri dana ostaviti išta za skijanje posle Božića?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Ski pass puna cena i sa 17% rada staza, isto i sada sa oko 30% (18,9km od 58km). Upoređuju ski pass u Evropi sa Kopaonikom i dalje je jeftiniji. Kao prvo sem Jahorine, Slovenije svi se nalaze na višim nadmorskim visinama pa i taj Bansko, Borovets oko 2700m najviši vrh, vidite koliko tamo ima snega, da ne pričamo o kvalitetu veštačkog osnežavanja, kilometrima staza, parkinzi, infastruktura , kanalizacija,...da ne pričamo o ceni struje u Evropi, njihovom standardu plata i ko to može priuštiti tamo , a ko ovde,... i onda gledam juće SAT i ne verujem. Niko da kaže da je Kopaonik otet državljanima i dat samo privilegovanim šminkerima,...Ko to danas, pre 5.godina, pre 15.godina dolazi na Kopaonik i kome je namenjen. On je pokazatelj onoga: može nam se, pa šta. Pošteno dosta su uradili oko stazai odrđavanje nije loše pogotovo kakva je meterološka situacija, da ni veštačko osneđavawe ne može raditi kada su visoke temperature,... Ali oko održavanja staza primer je kraj prošle ski sezone i njihovo nerazmišljanje. ima preko mesec dana 60cm snega(Mart) i da puštanjem većine staza, pa bi ljudi ljubitelji skijanja i došli ,a oni razmišljaju: verovatno neće doći ljudi, nije raspust, pa kome mi to da puštamo,...Samo niko da kaže na KOPAONIKU TOKOM SEZONE PROSEČNO RADI OKO 20% STAZA(oko 15km)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Samo jedna mala dopuna : Upravo videh na kameri da Ratrak pegla Crnu Duboku .... koja se osnezava vec 48 sati... a bila je skoro pa upotrebljiva i pre zamrzavanja (osim u gornjem delu). Tako da mozda i ta staza proradi ovih dana !! (drzimo palceve)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Volim Kop što je naš i što sa njega nosim najlepše uspomene. Međutim on je veći deo godine u vanrednim stanju što se tiče gužvi, a poslednjih godina tek oko mesec dana radi u punom kapacitetu, to je stvarno mučenje, da platim ski vikend 400 evra i da čekam 20-25 min na stazi, baš ponižavajuće i besmisleno.Na moju veliku žalost ne idem više, osim kada prođu gužve pred zatvaranje, moja preporuka svakako Borovec, mnogo ozbiljnije staze, skoro sve crvene i bolje organizovano, uglavnom radi veći deo skijališta
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Vidim ovde pojedinci kažu da Kopom vlada "parking mafija". A ostale mafije im ne smetaju, sve je super.Dakle, lopatari jesu dosadni. Ali ništa više od toga.Ako hoćete dajte im neki dinar, ako nećete, parkirajte negde drugo, i problem rešen.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)@Stevs - Poenta price...Ako nesto gradis/pravis, radi to tako da bude u funkciji i da se moze koristiti, a ne da sluzi za ukras i jedan naslov u novinama. Zamisli da sada naprave novi lux hotel na Kopu, reklamiraju ga, prodaju aranzmane, ali zamislite on nema kanalizaciju....bice naknadno "ugradjena".
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Jel istina da se obesio neki mladi ski instruktor? Sve vri od policije u jednom delu Kopa
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Sinisa PavlovicKamere su kupili vlasnici ugostiteljskih objekata i hotela i oni mogu da da ih usmere gde hoće, mogu i na staze ali ne moraju.@IvoOdlično napisano, meni kao skijašu baš odgovara da što više nezadovoljnih pljuvača Kopaonika odu na druga skijališta, biće manja gužva na žicama i na stazi. O profitu SS i hotelijera uopšte ne razmišljam, kako su posejali tako će požnjeti.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Razmisli o Borovecu kao opciji, bio sam i u Banskom ali meni Borovec bolji. Samo skijaliste nudi zaista uslove da se skija u bilo kom vremenu a da ne govorim o tome da deo skijalista izlazi na na 2550m. Nisu Alpi ali je vrlo vrlo dobro a jeftinije nego na Kopu. Put odlucan od Bgd 480 km.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Prvi put idem na Kopaonik, nadam se da ce krajem februara biti lepo za skijanje. Uzivajte dok nije guzva, bice je sigurno oko Sretenja sredinom februara. P.S: Ne preterujte s rakijom i red bulom.;)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Alex Da li si ti ovih dana bio na kopu,guzve nema sem male na k.grebenu sve ostalo bez cekanja a parkinga slobodno koliko hoces.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Pitanje za Acu. Da li može neka prognoza kakvo nas vreme i staze očekuju izmedju 3.2. i 10.2. ? Hvala unapred i pozdrav za sve ljubitelje Kopa!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)Ivan (Android)Naprotiv nema stranca sa kojim sam pricao da nije prezadovoljan Kopaonikom. Budi slobodan pa pitaj te strance sta misle o Kopu. 99% ce ti reci ovo sto sam napisao. To sto mi trazimo savrsenstvo a prvi ne gledamo sebe i svoje postupke to je druga stvar.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)@tina Kad duva jak vetar, ne radi. Uvek treba da imaš spreman novac za taksi, ako ne radi, a moraš nazad u smeštaj. Kad se vraćaš u Brzeće, odeš na Mali Karaman i voziš se do kraja. Prošle godine sam sreo grupu u busu od kojih se jedan preladio, jer su čekali bus napolju 5 sati za Brzeće. Puko mu ski pass za ceo period. Pozdrav.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Gondola uglevnom radi, staza "Bela reka" koja se spusta u Brzece na zalost ne radi zbog nedostatka snega. Penjes se i spustas gondolom. Ako gondola ne radi, ides kolima gore petnaestak minuta.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Hahaha, fascinantno je pogadjanje vremenske prognoze iz dana u dan. Sto bi rekli, kako vetar duva:)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ Aco Cacak... Aco svaka tebi cast.... meteorologija je jako nezahvalna delatnost.... i ljudi ne razumeju da vise od 48 sati unapred sve postaje ,manje vise, gledanje u kristalnu kuglu. Meni je od cele tvoje izjave najbitnije : Od Utorka do Cetvrtka , postepen pad temperature.. koji ce omoguciti povremeno vestacko osnezavanje. Iskreno ... par cm vestackog snega... tek da zabeli ...da se ove izraubovane staze bar malo zategnu... i da preguramo Sretenje - to je ono sto mi donosi osmeh na lice :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@Winer Jedno od najglupljih pitanja ikada vidjenih ovde. 100x ti je napisano da prognoze vise od nedelju dana nista ne vrede. A ti pitas da li vredi dolaziti od 19. pa nadalje. Kad nadalje? 25og npr? Sta zelis da saznas? Sve imas ovde, i 3 meteo najave, i ljude koji daju prognozu... Ajde ti napisi, da li vredi dolaziti od 19. pa nadalje, ne moras biti tamo da bi dao preporuku. Cuj, najavljuju zahladjenje, pa da li vredi dolaziti. Sokiran sam.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Prođe praznik, isprazni se parking. Izgleda da za sezonu toeto.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@mare Sad stižemo mi baba marte
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nikada lošija sezona i uslovi skijanja na Kopu
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Čini se još veća gužva nego za praznike,mnogi da bi izbegli gužve dodju vikend posle. Admirale hvala na skij receptima odlični su samo niste pominjali Gobelju pretpostavljam zbog gužve pri vraćanju. Meni je za kraj dana idealka bio put od Gobelje preko Pančića do Sunčane doline i uživanje u suncu a retko kad guzve na žici. Jednom su zatvorili šumski put pa smo čak išli taksijem🙂
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Voleo bih da vidim racun za struju Skijalista na kraju sezone.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)stvr ova temp tacke rose znaci kao podatak cim je u minusu skijanje vrh
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@stanje na putevima....hvataj ti neki bus moj ti je predlog.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Meni ovo izgleda kao klasika aprilsko skijanje...dva sata ujutru po vrh stazama a onda bleja u kaficu na suncu...toplo lepo vreme... staza drzi dva tri sata max...Link >>>
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li da dodjem sutra ili kada ni sama ne znam. Citam i glefam i prizivam sneg ali nista izgleda.l od nadanja.. Nisam ni jedan dan skijala.. bas bez veze ispade
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas je skijanje FENOMENALNO! Nisu mi jasne stalne kritike na racun Kopa. :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-47)Bravo za sneg, eto me za 2 sata na stazi:-)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Daj nek se sobali taj sneg pa za vikend samo da susti
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)NIKOLA 654321- Veliki pozdrav za starog Infokopovca.🙋♂️
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pogledajte samo parking ispred konaka pa tu bukvalno nema nikog...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)“Tamo neko”, bez imena, gde nema guzve, jeste li bili npr. danas na stazama? Na zalost, relativno mali broj staza radi za ovaj broj skijasa, pitanje je i bezbednosti. Niko ne krivi SS, vec je vreme takvo kakvo je. Neki su pisali da nema nista od osnezavanja i da je kraj sezone, otud i moj komentar. mislim da je SS mnogo ucinio da uopste mozemo da skijamo ove sezone, ali ne treba sad da stane 😁 Drugo je pitanje ski pass-a….
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@snesko belicSine, ajd ti odmori više sa pričama šta bi ko i kako trebalo da radi. Ti radi šta želiš.Svako zimuje za svoju dušu, i odrasle i zrele osobe su toga svesne.Ti idi gde god želiš, loži se koliko si hiljada miliona kilometara staze spustio dnevno, šta god te pali.Živi i pusti druge da žive, ukratko. Ne smaraj nas ovde više.P.S. bolje da ti ne kažem šta pomislim kad vidim tvoje komentare, banovaće me.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)"Sudu da ih tužimo nećemo ali kad počnemo više da im ne dolazimo"Uhhh bas su se uplasili :) Mnogo clanovi ovog "Foruma" misle da su bitni. Pa po ovome forumu, vec 10 godina niko ne dolazi svi su na Alpe otisli.PS. slazem se da treba da se obori cena u drugoj polovini marta za 50%, da se i taj mesec iskoristi sto vise i rastereti zima
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)@vlastem Stiv ili Rade, odma na stazi pored greja, a i Grej ima servis.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jel ovo realno?! Pucaju topovi na svim stazama koje rade 25. marta a ide opet topli talas?! Kapa dole...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Kraj sezone 31.3 nema snega najavili danas
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Za Vaskrs smo na Kopaoniku.Da li neko možda zna da li se služi liturgija u crkvi u centru ili u Vikend naselju? Hristos Voskrese❤️
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kopanik kao NP, hoteli i vlasnici apartmana moraju da shvate da se klima promenila i da moraju da se fokusiraju i na letnju sezonu. Bio ja jednom i kao da nisam dosao u NP. Prljavo, puno smeca, nepokosena trava, razmontirano sve posle zavrsetka zimske sezone i lici kao da odes na more sredinom Februara. Treba se ugledati na Ski Centre koji znaju da naprave letnju sezonu. Onda bi i bilo izdavanja
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Postavljena je još jedna rotirajuća kamera na objektu Bele staze 96 u Brzeću koja gleda na polaz Gondole.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Mislim da je rok za završetak radova april 2025. godine (godinu dana od početka gradnje) ali ako vremenski uslovi posluže postoji verovatnoća da se akumulacija završi za ovu ski sezonu. Ostaje samo pitanje koliko će vremena trebati da se ista napuni. Cilj Skijališta da bude sve spremno za ovu ski sezonu. Videćemo koliko je sve to realno, odnosno da li će izvođač radova uspeti da zavši sve do početka ski sezone.Što se tiče članka o građevinskim radovima, uskoro će i on biti spreman.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svi sa iscekivanjem cekamo sneg. Ono sto nije dobro jeste to da snega ni na Alpima nema ispod 3000mnv. Do pocetka sezone manje od mesec dana ali nazalost prognoze nisu obecavajuce. Da li se ponovit prosla losa zima videcemo,nadamo se da nece. Malo sto ce sneg poprasiti nista nam ne znaci.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@ne 20219/20 2020/21 ili 21/22 su bile fantastične sezone. 20/21 je mogla ladno da traje do sredine maja. Ima i jedan prilog sa RTSa koji to pokazuje. Manje pesimizma
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Skikamere Samo St. Moritz.drugar, nista manje.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)