@Grebic -nisam video da su je zatvorili, ali ako jesu - dobru stvar su uradili. Ja sam je prošao oko 10 časova i deo "levak" pre stanice gondole je bio razvaljen, ali bukvalno. Dva redara su tu već bila, sneg kao kačamak, dosta kamenja. Moguće je da je to bio razlog, samo moja pretpostavka ali i utisak sa staze (prvi deo je inače bio savršen).
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Imaju dva pauka na Kopu, video sam ih juce na parkingu iza naplatne stanice za eko taxu, iz pravca Vikend naselja ka centru. Jedan od njih je bas u tom trenutku spustao jedan automobil. Naravno, za onoliko divljanjen sa parkiranjem, nije dovoljno ni 100 pauka.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hej pljuvaci Kopaonika i ljubitelji Alpa, kako objasnjavate gomilu stranaca na Kopaoniku? Ja danas upoznah ekipu iz Londona, Rumune da ne pominjem.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-46)@snesko Niko nije pomenuo Austrijance, osim tebe. Ne znam odakle ti ta patološka potreba odmah da omalovažavaš činjenicu da se nekome iz inostranstva dopada Kop?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Bruka za parking preko puta Konaka..blato voda..ilovaca...naplacuju parking 700 dinara.zar to nije mogloda se asfaltira preko leta...kazu kao da vojska izdaje..ali na racunu pise Parking servis Raska
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@remark Kuda ti je bliže. Sinoć sam došao preko Jošaničke banje, nije bilo snega ni leda, put je čist, osim rizle koje ima prosute po kolovozu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kimi, Aco koliki sneg se ocekuje u sledecih 7 dana i da li ce temperatura naglo da skoci ? Planirao sam neko skjanje od 12.03 pa zato pitam.Moje misljenje sto se desava da staze progledavaju na nekim mestimaje da pored T,setimo se kad je prvi pristojan sneg pao na Kopu.To je bilo 20.01.Do tada je bila visoka T i skijalo se na vestaku.To spominjem,jer mislim da SS nisu imala dovoljno materijala da sabijaju taj sneg i naprave jaku plocu koju ce dodatno da tabaju,nego je tad pao veliki sneg odjednom i radilo se odjednom sa njim.Mozda gresim.Naravno,uvek ce prvo progledati strme staze koje su stalno izlozene vetru.Krcmar leva strana,Gvodac 19a itd..
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@KimiVBKo radi taj i greši :) Kad će prognoza za naredne dane i vikend koji su siguran sam mnogi bukirali?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mogli bi i malo veštačkog da puste, s obzirom da je temperatura prvi put u minusu
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Da li je realno da 90 procenata ne kapira kada su dobri a kada losi vremenski uslovi za skijanje?!Juce je temp bila u plusu - vlaznost 100 procenata - vetar jugozapadDanas -5c - vlaznost 86% - vetar severoistokDa li stvarno mislite da nocno sredjivanje staza (citaj trud ili ne trud Skijalista) ima ikakve veze sa kvalitetom skijanja tokom ova dva dana?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ljudi, treba biti realan, skijanja ce biti jos eventulano sutra tokom prepodneva, a onda temperature idu debelo u plus, plus nisu najavljene nove padavine ................................. ukoliko ne padne novih 10-15 cm snega do vikenda, nema nista od skijanja ................
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@nightshadowProšle sedmice su uglavnom bile obe staze tabane za noćno (sreda, četvrtak, petak), ali sam takođe primetio da u subotu nisu. Zašto, nemam pojma. Pogotovo što je u subotu bilo najkrcatije na Kopu od navedenih dana, ne vidim nikakvu logiku.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav, Kakva je situacija sa stazama? Da li je preporuka dolaziti na Kopaonik u narednoj nedelji (od 14/03)? Unapred hvala.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)zaboravih da opet pomenem naplatnu rampu iznad josanicke banje, ovo je drugi put zimus da naidjem kad ima vise auta.nije ni cudo sto nije zazivela elektronska naplata ulaska u nacionalni park, neko trpa pare u dzep i nije mu u interesu da se odvoji od kesa. dva auta ispred mene jutros i ni jednom nije kucao fiskalni racun .ne mogu da verujem da neko onako javno radi, onako sme samo ako ima debela ledja
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jedan od onih na + 15..? To nikako ali u utorak i sredu 29.3 stize bas to oko -5 i sunce .. a ako postoje uslovi tj skijaliste produzi sezonu do 17 .4 bice top skijanje.. manje staza ali lepo jer stize zahladjenje
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Drugari,jel prohodno preko Brzeca?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Neverovatno je da SS zatvaraju sezonu pored ovoliko snega. Morale bi da rade sve staze , po punoj ceni ski pass-a. Inače me iritira pristup što naši ljudi hoće sve za džabe, da se ogrebu, ušićare. Skijanje je skup sport, nije to socijala, i ja bi volela da odem dva puta godisnje na 7 dana u Austriju ili Italiju ali ne mogu da isfinansiram. Mogu na Kop 7 dana i još neki vikend - da ne mogu, ne bi išla ni to. Ali naši ljudi samo hi džabe iako naš narod lepo kaže: Nema ni kod babe za džabe!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-26)Iako to u ovakvim uslovima i sa punom cenom ski pasa ne bi smelo da bude uslov za bilo šta, za vikend će sigurno doći dosta ljudi, snega ima sasvim dovoljno, tako da ne postoji ni jedan razlog da ne otvore Krčmar i Duboke, kao i bar KGB za noćno. Sve drugo bi bili lažni izgovori i nesposobnost da se iskoristi potencijal vrhunskih uslova za skijanje u aprilu, kao i nepoštovanje ljudi koji cele sezone izdvajaju veliki novac za skijanje.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ljudi Vaskrs je porodični praznik. Ostajte kući izrodi !
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Čuvajte se čopora pasa na Kopaoniku. Bilo ih je preko 10. Reze i napadaju. Da li su besni ili u teranju ne znam. Bas su agresivni.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sve je super,samo otvarajte Duboku 2 i Krcmar sutra,svakako svi prelaze na Krcmar,nece nigde biti guzve ako se otvore,a ima taman ljudi za jos te 2 zice.Duboka 1 jedina losa tacka,ali nije ni to jako strasno.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uz sve poštovanje prema ljudima koji se ovde kunu i Kimijeve prognoze vremena, nisam baš siguran da zna šta priča u vezi magle i Alpa. Teoretski verovatno ispravno, ali vrlo lako proveriti da nije u pravu. Svako skijalište ima kamere i može se se sve videti, pa Bansko je 100 km od mora i nema magle skoro nikada. I još jedan dokaz: preko 100 trka svetskog kupa u skijanju ove godine, a samo par je otkazano zbog magle. Sviđalo se nama to ili ne, ali na žalost Kopaonik je jedno od najmaglovitijih mesta za skijanje, to je činjenica i tu nema mnogo priče...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima. Sutra ce na Kopaoniku da budu udari vetra izmedju 55km/h i 62km/h, tako da je i suvisno pricati o tome da li ce ili nece biti kise, jer je to skroz nebitno pri takvim udarima vetra.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)dajte prvog maja da se igramo igramo igramoo:DD
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Pa vidiš valjda da im više od pola ne rade, da se ne vidi sad smeće i lom na sve strane očigledno, jadnost od jednog "turistickog mesta".
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Buraz, ako nisi skapirao, priča se o treštanju sa „zvaničnih“ zvučnika, okačenih na stubove žičara.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Izasao cenovnik , dnevni ski pass 4880 RSD :(
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@kota 1473 brani skijalista, druze mi bi svi ovde voleli da je tako kao sto ti kazes, da se nesto unapredi, poboljsa, smanje guzve pa da to ima smisla, ovako batali tu pricu.Prosle godine ski pass 10 u sezoni oko 23000 sa 15% do 1. decembra, ove godine oko 30000Ne znam na osnovu cega je povecana cena , jel se nesto unapredilo - nije.Koliko god se cene povecale KOP ce biti krcat, boli njih uvo sto neki Pera Mika Zika kuka ovde ...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nije bitno koliko će i da li će sneg pasti u novembru, bitno je da padne u decembru kad počne sezona, a to da li će ga biti ne može bukvalno niko sa sigurnošću da tvrdi u ovom trenutku, moraćemo da sačekamo bar još 15 dana za te najave.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)salio sam se kad sam pitao za poredjenje alpa i kopaonika 😂 dajte ljudi okrenimo se prici da budemo pristojniji u redovima na zici ,da ne bacamo smece ,da pritiskamo nadlezne da odrzavaju kopaonik kako prilici nacionalnom parku. ova rasprava o skupoci je ok,zasto da ne ,pa treba da se borimo da bude jeftinije,nemamo svi para da nam 100 evra ne predstavlja nista. ja nemam novca da zimujem po svetu,meni je kopaonik sve i zelim da bude uvek bolji ❄️❤️
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gledajuci sve ukupno blizina cene izlasci klopa onda mozemo uporedjivati sa Alpima. Ali ako gledamo uslove za skijanje i samo skijanje, onda je to neozbiljno uporedjivati Alpe sa Kopaonikom. Ko je bar jednom bio na Alpe da skija ,misli se na ova veca i poznatija skijalista taj zna da to nije ni blizu za poredjenja.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pa rade topovi i na Kopaoniku.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Ovo je prelepo i sa kamere gledati samo
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nije dobro. To znači da mi koji radimo ili nam deca idu u školu, budemo kažnjeni zato što objektivno ne možemo da dođemo radnim danom nego smo ucenjeni da plaćamo skuplje vikendom.Zašto bi to radili? Loša ideja. Ovako je bolje. Ski pas je za bilo koji dan isti i molim lepo.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@MasaPuta Jasno mi je to oko NMV. Ja pričam o tome da je poslednjih mesec dana svake sezone Kop u principu (polu)prazan i da je bolje da je popunjen sto vise, umesto da smestaji i zicare zvrje prazni, i da ljudi pobegnu od gradskog smrada kolko god mogu. 10 posto popusta nece nista nauditi SS, a ni 20. Samo ce podici profit zbog veceg broja posetilaca u tom periodu, kojih je onda 1200 umesto 500 po danu. Pozdrav.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto dobijam minus na pitanje koje nikog ne vredja, samo sam pitala ocekuju li se padavine i hoce li biti snega za ski opening?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)@Haka TupanVeć ti je lepo napisano, ako si pismen.Možeš da se smeješ do mile volje, ali apartmanski smeštaj u kakav idemo - na Kopaoniku ni nema u ponudi, ili ga ja bar za ovu deceniju posećivanja Kopa nisam video.@pevacNije 20 kvadrata, nego 120, promašio si. Pričaj ti drugom bajke o neudobnosti smeštaja u Francuskoj, nekome ko nije boravio u Grandu, Viceroy, Konacima, Rtnju, Srebrnoj lisici, Mašincu, Milmaru i Nebeskim stolicama. Na Kopu su baš sve duplex penthausi u ponudi, nije nego.A tesku budalastinu o izbegavanju Tri doline je potpuno suvišno komentarisati. Jedno od najboljih skijalista na svetu, ukratko.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Kakav dan...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ovde su ljudi toliko ostrašćeni da je to neverovatno. Napišu očiglednu netačnost, lako proverljivu i kada ih demantuješ, opet minusi. Hahahaha. @pevac Nema šta da ti kažemo, osim blago tebi... ako je tebi Kopaonik bolji od Alpa, trebalo bi da odeš na Goč ovde godine, možda ti i Goč bude toliko bolji od Kopa. Taman ćeš i da uštediš koji dinar.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Mladene, Eko taksu možeš da platiš i online, ne mora pri izlasku. A što se tiče cena, pravi bezobrazluk je da ne može karticama da se plaća. Em cena piva astronomska, em zakidaju na plaćanju poreza. Neka hvala, ne mora da se pije pivo a i finansijski organi bi mogli nekad da posete te kafiće.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@finansijski organ. Em sto ne primaju kartice a em sto im je fiskalni račun stran. Bas komentsrisem da ne bi bi trebali da se zezaju a tim. Nije puno kafića radilo na stazi danas.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako se naplacuje ulaz u NP? Mi smo u subotu isli iz Josanicke Banje gore, stali, nitko ne izlazi.... neki auto nas zaobisao i mi za njime.... Na povratku opet nikog.... ? dali je bio besplatan ulaz ili sto? btw. strane tablice su bile, pa me zanima dali moze doci neka kazna....
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Milan Miladinovic ~5300 dnevni, ~3400 poludnevni ~25000 za 7 dana 10 u sezoni 35000 Ski opening 30 posto popusta. 7. decembar besplatno. Cenovnik ima ovde na sajtu, kao i na sajtu Skijališta Srvije
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@MAreKad sam bio sitan klinac (3 i kusur decenije), na Kop se redovno išlo u špicu, dakle oko nove godine. Snega do volje, ali magla da se ne vide vrhovi skija osim na vrhu Pančića 80% vremena.Malo upućeniji su mojim matorcima na kraju rekli da ne prave takve gluposti i da idu u martu.Elem. Ništa čudno što se tiče trenutne magle.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Trenutno su u funkciji instalacije Karaman greben, Mašinac i gondola Brzeće - Mali karaman i pripadajuće staze 7, 7a i 22. Od zabavnih sadržaja rade bob na šinama, tjubing i zip lajn. Gondola radi samo za panoramsko razgledanje od 9 do 15 časova. Radno vreme skijališta je od 9 do 15:30 časova, a noćna staza Karaman greben radi od 18 do 22 časova.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ljudi, ako je neko trenutno na Kopu, kakve su piste ? jel vredi doći ?Podrav!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Znate li ko povoljno radi boot fitting za pancerice? Zbog oblika zgloba me zuljaju sa strane svi modeli koje sam probao.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Džaba što se sve staze spremaju,ceo Kop trenutno nema 5000 ljudi na skijališu..Sve je prazno,kafići,apartmanimbutici i na kraju skijalište..
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-35)Zamolio bih @acocacak da nam da neku dugorocnu prognozu za nekih 10-20 dana ako je tako nesto uopste moguce. Unapred zahvalni!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-34)@Vozac Kamiona Uuu, kako ce lepo da ti pukne guma na tom kamionu, u nekoj zabiti.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)