Zašto ne radi osnežavanje kad su uslovi za to idealni?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Najavljuju bar pola metra za petak, subotu, nedelju.Nikada se nije desilo da padne vise od najavljenog.AKo bude 18 - 19cm bice extra.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@admiral: naravno da ima ski put od medjustanice duboka1, sece crvene duboke i izlazi na pajino preslo. Vrlo je lagana cak mora u prvom delu malo da se gura.Tal put na kontra stranu ide do krcmara i dalje do nebeskih stolica ali ne moze skijama na tu stranu posto ide gore-dole.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li postoji mogucnost da se otvori bar jedna staza koji dan pre ski openinga (kao prosle godine), zna li neko? Hvala :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kolašin 1450 15e dnevni ski pass za 26 kilometara staza. Ima iz voz iz Beograda
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bjelasica u Crnoj Gori 30 eura ski pas, 50km staza. Jeste da je infrastrukturno sam planinski centar tek u razvoju, ali staze i sama planina ostavlja bez daha. Za prave skijaše vrhunsko iskustvo. Smeštaj se može naći u Kolašinu za 30 eura noć, hrana povoljna.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Opa nova kamera iz centra :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne mora da ceka gondolu, moze da plati 5e taxi do vrha hahahah. Bansko je prevara, mi smo se najvise isprimali na ukupnu duzinu svih staza i najduzu stazu, navodnih 6km od cega je 4km kroz nizak i ravan predeo do gondole i u principu si ponovo u selu i moras nazad na gondolu da cekas. Generalno svuda se ceka na pocetnim gondolama, pogotovo na otvaranju, mada u Bansko se ceka uvek ako se dobro secam. Plsve u svemu Bansko je daleko skoro kao austrija a bulja je.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@MareMuntele mic :)meni to deluje kao to obecano skijaliste 3x bolje 5x jeftinije nego kop :)toliko hejta se ovde bacilo da ce i staza na kosutnjaku biti uskoro bolja od Kopasvake godine ovde nagrnu ovi sto nemaju para za Kop pa onda pricaju kako idu na Alpe :)To me podseca na onu porodicu izBosne sto je rekla komsijama da idu na more pa se zatvorili u kucu i nidje nisu izlazili 7 dana :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@dsadas Haha bukvalno. Na Kop-u skijam od 1991. Jednom sam bio u Pamporovu i nigde više, a nije da nisam imao love da idem bilo gde drugo. Jednostavno miris Kopaonika i Sunčanih vrhova(ima onaj deo kod današnje Idee) mi se uvukao u nozdrve i osetio sam ga i letos kad sam bio sa porodicom. Ovaj Muntele mi blizu, deca će ove god prvi put na skijanje, ne treba mi veliko skijalište, a budžet loš i nikakav tako da mi Rumunija izgleda kao obećana zemlja :D
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sta ti je sudbina - stizem na kop danas, do subote. Pogledajte vreme od nedelje 😆
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@admiral:Teško da će Bela reka 3 da radi bez još prirodnog snega. Staza je gotova ali veštačko osnežavanje nije.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Popeli se veceras preko Brzeca, put je cist, ne trebaju lanci. Posle Brzeca bilo dosta magle.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Rambo Dobro, i? Sta je problem da se covek posle svega nabrojanog izvali u fotelju smestaja, podeli utiske i jos jednom bude sokiran javaslukom kopaonickim. I ja volim Kopaonik kao planinu, prirodu, koja se naravno unistava, i malo malo pa proverim sta se desava na istoj. I naravno da mi bude zao jer je ljudi unistavaju, kako nju tako i ostalo tamo. Ima puno ljudi koji hvale, sta je problem ako neko kudi? A zasluzili su... I ti ces mozda npr kritikovati cene, sto je svakako opravdano, ali ce se i tebi naci neko i replicirati tipa "pa onda nemoj ici tamo ako ti je skupo, ima kome nije". A to je pogresno.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Na ovom linku imate kalkulator tacke rose. Unesete temepraturu i vlaznost vazduha. Ako tacka rose bude negativna sneg se ne topi.https://www.calculator.net/dew-point-calculator.html
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Upravo sam svratio u restoran”Dva Feljera”u Mataruškoj Banji na putu za Kopaonik,usluga i hrana na veoma viosokom nivou,cene su niske u odnosu na druge restorane,sve pohvale za taj restoran ko bude u prilici neka svrati nece pogresiti sigurno.Jos jednom sve pohvale!!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je bilo suncano , ali izuzetno vetrovito pogotovo na vrhovima. imali smo srece pa nisu iskljucivani pojedini liftovi (Pancic je bio na ivici)I... kao sto je bilo i ocekivano - pocela je guzva... Ne toliko na liftovima , ali po stazama je bilo mnogo vise skijasa nego prethodnih dana. Cak sam i na Gvozdcu morao da cekam 2 minuta na zicu (to je moja licna tragedija :) )Staze su bile bukvalno preorane do 14:00 pa nije ni cudo sto je bilo dosta povreda i intervencija GSS-a. Cekamo promenu vremenskih prilika sutra, i nadamo se da ce oblaci biti barem 200m iznad kote Pancicevog vrha :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Od Utorka skijam, divno do Petka, juce i evo danas nesnosne guzve, oko podne vecina staza razrovano do mere da nema skijanja vec spasavanja glave nazalost. O guzvama na zicarama ne vredi ni pricati. Steta za ovakvo divno vreme, uzivajte u suncu ako nista drugo. :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Bdbdbd: E nek si mu rekao :)Ratko, rekao ti Bdbdbd jasno i kratko:)Ljudi, salu na stranu, budimo realni, Kopaonik kao ski centar spada u male ski centre a skijasa i nas bordera je sve vise, guzve su neminovne, kao i nepovoljni vremenski uslovi, realno Kopaonik nema bas puno mogucnosti za prosirenje ski staza, i zato budimo svesni sta mozemo ocekivati. Nije bolja situacija ni u okruzenju, Bugarska je ako ne gora onda na istom nivou kao Kop, i pri tom ne mislim samo na Bansko, vec i na Borovec i ostale ski centre.Uzivajte na Kopu dok zbog otopljavanja ne ostane bez snega a posle cemo uzivati vozeci bicikl po stazama, e onda ce skijanje postati dostupno samo onima koji imaju mogucnost da posete Alpe ali tad po mnogo visim cenama nego sad!u zdravlje
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Od početka sezone je napadalo dosta snega bez koga čitav taj sistem koji hvališ nebi imao nikakvu funkciju. Što se tiče Bele reke dok se neutaba cela staza tj. drugi deo na kom sam bio i video da ima pola metra ne utabanog snega, a na početnom delu su skinuti topovi.Nema efekta dok ne radi cela Bela reka
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Pozdrav svima,Mozda nije pitanje za ovaj info ali kako Stara planina nema svoju info stranicu napisacu ovde pa mozda neko od skijasa koji su bili tamo moze da pomogne.Da li neko moze da preporuci ski instruktora, skolu tamo?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sasvim je normalno da topovi za osnezavanje rade 17h dnevno, naravno u periodu kada zice ne rade. Ili sto neko rece, ako bas hoce i tih 7h da rade, neka ih okrenu pored staza.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)HopKop Iskusni skijasi idu na stazama gde nema ski skola,a krst i karaman ako skijas onda si na novou ski skola pa se mozes opustiti slobodno.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Danas staze skoz korektne ove sto si naveo plus duboke,krcmar,marine vode ,karaman
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakvo je stanje, pljusti kisa, vredi li da se dolazi ? Skija mi se, na oci ne vidim.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da završim prethodni komentar: (ne računajući kgb)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kraj nedelje je kritican pred promenu vremena. Jugo ce da cisti sneg pa se onda vraca zima.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stigao danas na kop, skijao pola dana. Da li radi bela reka? Video sam iz gondole da imaju topove na stazi i da neki ljudi skijaju. Snega nema puno ali ima ga na stazama, odnosno ima vestackog snega, puno leda. Nema puno ljudi, nema guzve na zicama. Ima puno stranaca. Staze su popodne ponegde prilicno popustile, negde su solidne ali kao sto rekoh, ima dosta leda. Bilo je malo sunca i malo oblaka, nije bilo toliko toplo iako je temperatura bila u plusu koliko sam video.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Skijao sam pet dana, od ponedeljka, do danas. Od svega, na Kopaoniku jedino funkcionišu staze. Pripremljene dobro, drže, osim Karaman Grebena, i donjih delova prema Dubokoj2/Krčmaru, previše skijaša, jednostavno, oprezno i lagano skijanje dovodi do toga da se odere sneg. A kada se pogleda da je zvanično jedva 20 cm snega, onda je utisak još jači. Sve ostalo mora i može mnogo bolje.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)ЗАКОН О ЈАВНИМ СКИЈАЛИШТИМА – Сл. гласник РС 46/2006Члан 41 – На скијалишту мора бити јасно и видљиво означено седиште службе спасавањаЧлан 43 – Спасиоци морају имати предност коришћења жичара.Члан 49 – Скијашки центар обавезан је да води евиденцију о незгодама на скијалишту (идентитет унесрећених, време, место и околности несреће) и да о насталим случајевима незгода обавести туристичку инспекцију.Коментар: У случају незгоде, затражите пратећу документацију од Скијашког центра.Члан 54 – став 6 – Редар на скијалишту може да ускрати једну или више вожњи жичаром лицу које својим понашањем угрожава или може угрозити безбедност употребе скијалишта, односно жичаре (пијана лица и лица под утицајем дроге, лица која се не придржавају утврђених правила о понашању на скијалишту, лица која са собом носе недозвољене предмете и сл).Коментар: Редар не може да вас истера са скијалишта уколико се владате како је изнад описано. У случају да сте пијани и/или дрогирани, може евентуално да вам ускрати неколико вожњи. Тако Закон каже. Шититимо и негујемо „скијаше до ..аја“ и „ненавођене пројектиле“.Члан 62, 63, 64 – Ски школе немају приоритет коришћења жичара.Закључак/препорука за Скијашки центар - уклонити нелегалну информацију – писано обавештење на жичарама о приоритету улаза за ски инструкторе и ски полазнике. Обуку организовати у складу са Правилником – све тамо пише. Уместо тога, предлажем – имајући у виду да насилници на стази не могу да буду адекватно санкционисани – да се поменуте табле измене/искористе за видна упозорења да вам је уласком на скијалиште угрожен физичко-здравствени интегритет од стране силеџија/манијака на стазама и да је према томе ваша обавеза да самостално предузимате мере опрезности.Евентуалне повреде због бахатости других могу да буду тешке, да се дуго лече или да оставе трајне последице. Нема потребе да се овај проблем системски решава или да се игнорише.Нпр - за почетак: При додели ски карата, обезбедити флајере за сваког корисника о култури и обавези понашања на скијашким стазама на српском језику али и на језицима гостију из блиског окружења односно оних који су чести и бројни гости. Такође често и бахати. Не морају да су из окружења.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco tebi svaka cast. Sta se pravdas ovima koji samo znaju da pametuju. Veliki pozdrav
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ovih dana boles" od skijanja.. staze tvrde i full za skijanje!!!Ne razmiljajte pakujte se i pravac KOP...citam ovde forum neki dan pre a znojim se od muke. A gore uslovi nikad bolje!!!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Mijat Problem je sve to sto si naveo po malo, žice su namerno usporene jer bi bila prevelika gužva na stazama ako bi izvlačile više ljudi. Više ljudi znači i više povreda na stazi, a i staze ne bi izdržale do podneva. Pored toga staze su kratke, jednostavno malo je skijalište za broj ljudi koji dolazi.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Skijanje od srede top sad je guzva ,magla , mecenje al dobro svako svoju muka nosi i raspored slobodnog vremena korisiti . Staza Treska radice kad bude 50 cm snega ovako je samo za pisanje da imas neku vezu do naselja .. Jedva i gondola radi kako treba .. sve sporo i kilavo ..
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Kliker-npU redu je, ali onda nemoj da mi prodas kartu.Ovamo mi naplatis,a onda mi ne dozvoljavas da to koristim.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@vladimir_kv...kas sve uzmes u obzir, najduze "drži" " Vučja staza"... :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Upravo sam na kameri Suvo Rudiste video zivotinju koja veoma podseca na vuka.Oko 18:24 h. Ako administrator ima mogucnost da pregleda lajv, voleo bih da pogleda.Mozda je i neki veliki pas u pitanju ali meni je izgledalo kao vuk. Bas je u krupnom kadru bio.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel se zna koliko snega se očekuje narednih dana i da li će biti uslova za kvalitetno skijanje od sledeće sedmice.Hvala na odgovoru.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Dan kao san a nema nikog!!!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Odoše prognoze na kišu a prvobitno najavljen jak sneg 😔 Menjaju se iz dana u dan, ostaje da se nadamo da će ipak prevagnuti na sneg, vikend je poslednja nada, ako ne bude snega realno može da se svira kraj sezone.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Upravo poslao
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Sofija poslao email, SS odgovaraju da cu za 15 dana dobiti odgovor 😄
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jos pancic karaman krst sledece nedelje i sve greske bi vam oprostili je poruka SS-e 😀
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Eto ipak sam bio ja blizi cifri od 45cm. Znam da nije bilo 70cm. Znaci tada su otvorili mogu i sada ako padne na ovoj postojecoj podlozi i starom snegu na stazama bar jos 20cm ako ne i manje. Znam da je 70cm palo kada su bile cuvene poplave 2014 god cini mi se u Maj mesec.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ako ne otvore skijaliste od petka recimo, stvarno je glupo. Nije bitno koliko ce skijasa da dodje.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Koja tuga gledati ovo snežno zatrpavanje dok se Skijališta prave da ne vide...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)SS rešili da prave promet Banskom🤣
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@ChatGPT A možda da ga pitaš kako to da Bjelašnicu otvaraju iako je bila zatvorena, verovatno se nisu setili da pitaju chatgpt da im objasni kako je to nemoguće i neisplativo... Kopaonik je naš (a i regionalni) najveći zimski turistički centar, Skijališta javno preduzeće, pa valjda je normalno da postoje ljudi koje je uvek moguće angažovati da pripreme 3 staze i prodaju ski pass, o čemu mi ovde pričamo...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Smor Iskreno, nisam siguran da si ti shvatio koncept jedne ovakve koment sekcije/foruma. Uostalom, ne razumem šta tebi smeta "spamovanje" ako je sezona gotova i ne postoji ni jedan razlog da visiš na Infokopu i čitaš komentare. Pusti nas spamere da pišemo, pa se možda nekad neko od nadležnih i urazumi i krene da radi svoj posao, a ne da gledamo zavejane staze koje zvrje prazne.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Krenulo je novo zatrpavanje...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)