Zarko ides prvo karaman greben 7 pa mali karaman 8 i imas masinac 22 on je najlaksi to su realno lake staze ,marine vode su lake al je tanjir pa je malo naporno za noge ako si pocetnik ,pancic je vec tezi uglavnom radi 4b crvena , tako da se drzi staze 7,7a ,8 i ako si bas pocetnik 22 , dok provozas to uklavirices lako ostale to ti je moj savet
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@StevsHvala za nove kamere i informacije iz prve ruke!Nadam se da cemo uskoro dobiti i jednu kameru koja pokriva Gobelju.Infokop mi je omiljeni sajt, i leti a naručito zimi. Samo tako nastavi!@KimiVB, Aco ČačakMomci, stavrno je uživanje čitati vaše postove i komentare vezane za vremensku prognozu. Svi koji vole sneg i planinu znaju o čemu pričam.Želim vam uspešnu karijeru meteorologa i da nastavite istim putem kao i profesor Zaviša Janjić.Ne volim mnogo da hvalim državne instucije, jer to stavrno ne zaslužuju, ali Skijališta Srbije su stvarno pozitivan izuzetak. Pustite ove staze na Kopaoniku, otvoriti Zlatiboru i Staru Planinu za skijanje sredinom Decembra, to su rezultati za pohvalu!Nadam se da će nam januar i februar doneti mnogo više snega i mećave.Puno pozdrava za sve ljubitelje snega!
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Elan RCKako to misliš:"Još malo pa će smisliti neko skijanje na travi"Pa već postoji:www.grasskiusa.com (tj. preciznije: https://grasskiusa.com )Idealni uslovi za to postoje i na našem Kopaoniku, potrebna ulaganja vrlo mala, samo još da nekome to "sine" i oj ha...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Opet ista situacija kao pre par dana u Beogradu hladno i sneg, a na Kopu sunce i toplo
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Planira li ko gore 15-20.jan ? Idem u Rtanj sam,planiram da rezervisem smestaj pa ako neko ima voljan da delimo troskove... Pozdrav!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Neko je tražio juče kameru prema Gobelji :) Evo ubačena je i ona, tačnije kamera sa Srebrnca prema Gobelji :)
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sto se tice staza po meni stavio bi ih u kategorije od najlakse ka najtezoj .. karaman greben , karaman ,knezevske bare ,mali karaman ,krst, marine vode ,suncana dolina su relativno lake napisano od najlakse plave ka malo tezim .. pancic srednja .. crvena duboka krcmar srednje teske(neki delovi laki ali i neki koji teze na crnu kao pocetak duboke i kraj krcmara) .. crna duboka gobelje i po meni gvozdac i ledenice kao najteze ,belu reku ne pominjem nisam vozio jel nisam imao srece da radi kad sam ja na planini .. hteo bi ovim da pomognem kako pocetnicima tako i onima koji prvi put dolaze ili ne poznaju dovoljno kopaonik .. sto se tice zica realno najoptereciniji karaman greben najsporiji mali karaman po meni krcmar pancic su ok ,nevolim tanjire pa ih mahom i izbegavam ne uvek ali izbegavam .. zelim da na ovom forumu pomazemo jedni drugima a ne da pljujemo necije znanje i dobru volju kao sto ima par njih sto nevole acu nevole kimija nevole nikoga sede za kopjuterom udaraju minuse sire dezinformacije ,ovde smo da se druzimo komentarisemo pomazemo .. svako dobro i srecna ski sezona uz mnogo snega druzenja i bez povreda :-)
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sale: staza u Italiji i Austriji su za kategoriju više. Crvena na Kopu je plava u Italiji...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Nemanja kop(iOS Drago mi je Nemanja da je neko pokrenuo ovu tempu posto ima jako puno slabijih skijasa, te s time u vezi da li mozes da poredjas od slabije ka strmijim staze te koje si napomenuo po tvom misljenu i lakoci staze, manjoj kolicini leda, strmosti, tezini itd.da bi mi slabiji skijasi mogli da imamo neku jasniju sliku i uvid
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)EDMUNDO- Taj sneg u Novom Sadu je zrnast i padao je iz niske oblačnosti a sneg na Kopaoniku nije ukinut. Sneg na Kopaoniku je vrlo izvestan, biće vetrovito sa temperaturama u konstantnom minusu.:)Nova Godina u pravom zimskom ruhu na planini.:):):)Veliki pozdrav.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dali rade skijalista srbije 31.12. Hvala..
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Imam 2 karte za zoned docek nove godine za 20e po karti inace je 30 ,zbog ne dolaska ih prodajem nije nikakva prevara na moje su ime
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Kobaja: Pogledaj sledeci link:http://m.infokop.net/vest.php?id=218
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo još dva snimka od danas, crna Duboka i Karaman:Link >>>Link >>>
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada se ocekuje pustanje ostalih staza u pogon...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sto ne rade Marine vode?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Konačno malo prirodnog snega na Kopaoniku:Link >>>
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sta mislite dali se moze pustiti krcmar do nove godine.. imali neko tu informaciju..
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Anticiklon bi po sadasnjim modelima poceo da se uzdize severnije i ne bi bilo direktnih upada sa Atlantika.Gledajuci period za 10-ak dana, bar je malo veca mogucnost za aktiviranje Sredozemlja i spustanje hladnoce nego do sada, nista ovo jos ne znaci, dovoljno je da potencijalni ciklon u tom periodu bude nad recimo Bugarskom ili ostane u sledozemlju pa da sve padne u vodu, cekamo dalje, a sto se frontova narednih dana tice sve receno ostaje, pretpostavljam da Aco i Kimi imaju sta da dodaju, no od mene toliko.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Freerider, u pravu si sa najavom. Biće ovo sjajan poklon za N.godinu! Kao što smo se i nadali -Duboka i Krčmar za ozbiljnije, centar ,Marine,Kneževske i Karaman -i za slabije skijaše i svi zadovoljni ! Još uz 15-20cm svežeg snega -fantazija prava biće na Kopu od 30.12.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)kolika visina s. pokrivaca je dovoljna da puste npr. suncanu dolinu, sta mislite?:)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa vaznije je od visine sneznih padavina da je temperatura u konstantnom minusu,kako je suncana strana kopa,vrlo se topi sneg,pa je neophodan minus da bi imalo uopste sanse da se staza održi par dana
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@igor966 Juce su na Suncanoj dolini bili ukljuceni topovi. To daje nadu da ce je uskoro otvoriti.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)E ali ovaj sto reklamira svoj ski servis stiv je hit pod laznim imenima tipa fora bi prosla da je 1997 god inace nek bude da ga nismo slontali
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jassa Bolje idi malo da naucis da skijas. Nemoras ovde da lecis komplekse. To vazi i za ovoga ispod. Petar se zove cini mi se.. nadamo se da ce pustiti krcmar za novu godinu,ali ne srpsku 😊.. pozdrav za sve dobre ljude,i sve skijase i ljubitelje prirode..
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nemanja nemoj toliko da si siguran u sebe pošto grešiš a sve što sam rekao je tako u vezi tebe i skijašnice STIV možeš sam da proveriš...Njima reklama nije potrebna ne mogu da postignu koliko imaju posla...a hteo sam samo da uputim za ski opremu...a takve ljude treba reklamirati a ne vaćare pošto ih je pun Kopaonik...pozdrav
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Praja svaka čast druže strašno koliko su ljudi ljubomorni...umesto da pohvale i predlože ljudima šta valja oni se prave da sve znaju...ili ih je neko prevario ili ljubomora kao što sam rekao.pozdrav svima i uživajte u životu ne bavite se tudjim...toliko od mene ne želim da se prepucavam ovo nije mesto za to...nego za pohvale i pozitivne savete...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijam dugi niz godina na Kopaoniku, uvek pratim prognozu cim dodje decembar pa sve do kraja marta. Pratim kamere uzivo, staze, komentare...Aco je kralj, kao i Kimi. Momci pogadjaju u 99% slucajeva prognozu. Kada mi se priblizava termin da idem na Kop non stop gledam njihove komentare ovde, jer mi njihova prognoza uliva mnogo vece poverenje nego bilo koja druga. Prema tome Aco care, ne obracaj paznju na komentare koji nisu vredni tvog zalaganja i paznje. Neuporedivo je veci broj nas koji te podrzavamo i cenimo. Nastavi kao i do sada i nemoj davati odgovore i pravdati se svima njima koji ti se protive, jer ne zasluzuju. Najvaznije od svega, sneg ponovo pada na srecu svih nas. Moja procena do petka je da bude blizu 40 cm :) Svako dobro care!
(+55) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Opet svi pričate o snegu, kao da će to nešto da promeni. Setite se kako je bilo prošlih godina, bilo je brda snega, idealnih uslova, a na prste jedne ruke možete izbrojati dane kada su sve saze radile. Oni jednostavno kalkulišu, broje skijaše i onda razmišljaju koju stazu da srede, pa ljudi moji one Gobelje su idaalne za osnežavanje, kratke staze na pristupačnom terenu, a oni prstom nisu mrdnuli da ih srede. Računica je jasna: što manje staza radi manji su troškovi, cena ski pasa naravno bez popusta tako da em se manje radi em se manje struje i svega ostalog troši, a lova do krova...Živeo sneg, baš nam je lepa ova planina Kopaonik, sva bela i idilična, što moramo da se skijamo lepo je za šetnju i odmor.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa ne smem pred kolegama da pijem, sve ce mi popiti :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco dali cemo imati jos neki nalet snega?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@sony Sta mislis, hoce biti Knezevske bare i Marine vode pustene do subote (31.12) Hvala, pozdrav
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)DO sutra 60 cm snega svezeg odlicno za skijanje po dubokom...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Aco čačak Aco, druže, prijatelju, voliš da se baviš prognozom, pretpostavljam da to radiš najbolje što umeš, najčešće pogodiš i više dana unapred, kome se sviđa neka čita, kome se ne sviđa neka traži bolju prognozu na drugom mestu. Prestani da gubiš vreme na odgovaranje na komentare, to ništa ne donosi ni tebi ni svima ostalima, osim onome sa kim se raspravljaš. Uživaj u prognozi i samo nastavi.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aloo momcii 50cm vecc pa ovo je poklon zaa onih mesec dana bez snega! ;) Nikada lepsi Kopaonik za Novu
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)...a ratraka nigde... >:(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koja je verovatnoca za otvaranjem 4 i 4a ? Hvalaa...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od danas rade Marine vode. To je lepo.Ali ljudi moji, da li je moguće da SS i dalje ne mogu da puste Krčmar, Gvozdac, Ledenice i Gobelje?!Pola metra snega i duži period u minusu (za osnežavanje) i to sve nije dovoljno da puste ove staze!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@sony Brate rodjeni, hoce pustiti krcmar makar u nedelju, dolazim na vikend pa makar jedan dan da se vozikam po njemu. Hvala
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Može li se negde nekako nabaviti jeftiniji ski pass? 3000+mi je zaista mnogo, nemam toliko da izdvojim a zeljan sam skijanja?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala Stevs za još 2 live kamere.Kad se pređe mišem preko slike pojavi se naziv staze koju snima. Ispravi naziv Cevena Duboka u Crvena Duboka.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Niste svesni kako zavidim svima koji su trenutno na Kopaoniku! Lepo vam skijanje i uživajte. Nadam se da će neko od vas makar na trenutak da pomisli na nekog od nas koji nismo sada gore! Srećna vam Nova i dobro zdravlje vam želim od sveg srca! :)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gledam Garmish. Nigde snega osim na skakaonici. Super je na Kopu :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dragi nasi infokop-forumasi, zelimo vam svima Srecnu Novu 2017 Godinu. Puno srece, zdravlja i skijanja uz paznju Stevsa, Ace i Kimija. Hvala momci!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bez veikih guzvi danas. Staze sjajne, tvrde. Oko 12h sedam masina preslo na Jaram i Gobelje...
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Krecu Gobelje uskoro :-)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radi jaram
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stevs pogrešio si danas su žičare radile do 16-00 a ne do 16-30, ti si napisao da od sutra rade do 16-00
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima da li neko zna da mi kaze koliko je snega potrebno za snow park da radi?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)StevsNisi dobro postavio link za Gobelju. Ajde popravi to, živ bio.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)