Kad neko pomenu parking. Da li radi onaj parking na pola Malog jezera, gde je ona baza za grtalice?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Guzva je najveca na plavim stazama. Na Dubokama i Krcmaru je nema.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stevs gobelje mozda
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ha ha ha slatkice,providan si druze sa reklamiranjem svog ski servisa ,naljutice ti se kolega micko . na ovakve fore se prosle godine kamelot reklamirao ha ha ha
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SlatkicaЈа сам једном рентирао код Ртња, ништа посебно, чак и цене нису најповољније...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na Kopu uopste nije guzva kao sto pojedini hejteri navode! Ne ceka se po 45 min , gluposti! Na kojoj zici ste vi koji to navodite, cekali toliko dugo?Drugo, uslovi su ok, snega ima dosta! Skijalista rade koliko mogu , nije ovo lose, uskoro za max 7 dana pustaju se Gvozdac i Ledenica. Magla jeste, ali je solidna vidljivost, bolje je nego sto vidite na kamerama.Za ljubitelje ne utabanog snega sad su idealni uslovi za skijanje.@ Svetolik , slazem se sa vasim pitanjem -imamo li mi uslova za neku blizu "gradsku" stazu? Evo primera Zagrebackog Sljemena, brdasce izvan grada, na kom je zahvaljujuci coveku poput Ante Kostelica omogucena izgradnja i odrzavanje jedne FIS staze !! Zasto ne bi mogli i na Avali gde temp evo npr sada padaju u konstantni minus danima, da imamo stazu -dve ?Ok , Sljeme je na 1000m n.v , Avala na 500 , ne ocekuje se FIS staza, ali jedna-dve blaze staze bi znacile puno stanovnicima Beograda i okoline. Neka nam se javi neko sa obrazlozenjem , ne finansijskim nego idejnim , je li moguce ili ne, tako nesto?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kad se pustaju Gvozdac i Ledenica? Usput, da li je guzva stvarno tako uzasna?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Upravi to,nema potrebe izmisljati guzve, najviše ljudi ima u ovom periodu u poslednjih x godina, ali i najviše žica ubedljivo radi,makar otkad ja skijam u ovo doba....
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kopaonik je ozbiljan ski centar i stalno napreduje. Svako omalovažavanje ne dolazi od pravih skijaša.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Saveti GSS kojih se treba pridržavatiLink >>>pozdrav
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas nema guzve ni na zicama ni na stazama iako radi samo deo skijalista ;) Da vidim "junaka" koji ce da sedne na spori Mali Karaman po ovom vremenu :D
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)sledece nedelje se predvidja razvedravanje i suncano vreme nekoliko dana ali sa ekstremno niskim temperaturama od -20 do -30 preko dana... nikada nisam skijao na tako niskim temperaturama - da li moze neko od iskusnijih skijasa da napise kakvo je skijanje pri takvim ekstremnim hladnocama, kakve su staze, osecaj na zici, da li se moze izdrzati ceo dan na stazama....? obzirom da po svemu sudeci nece biti vetra i da nece biti padavina nekoliko dana - da li se za te suncane dane moze ocekivati dobro skijanje na kopu? izvinjavam se ako sam nekoga smorio sa ovim postom, ali kao sto rekoh nemam iskustva sa ekstremno niskim temperaturama a idem na kop sl nedelje pa bi mi neki savet iskusnijih skijasa dobro dosao...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@KlaraЗову ауто мото савез па њих питај кад кренеш на пут
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala svima, puno ste mi pomogli! Ipak ćemo preko Kraljeva i Jošaročke banje. Svima želim lep provod i vidimo se gore!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala Stevs! Hristos se rodi. Srećan Božić svima!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koptop Nebih se slozio sa tobom,sto se puta tice mozes proci u oba pravca ovih dana i sam se uveri i proceni koji je put bolji.. uvek su veci problemi na josanicku banju..
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@DelSkijao sam u FR na -20 i nije tako strasno ako nema vetra. Ako ima vetra onda bolje batali jer ces na zici imati osecaj da duva kroz tebe sta god obukao :) Pogotovo vazi za Gobelju, pretprosle godine me je zesce produvalo tamo na nekih -10.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo situacije iz prve ruke. od ng do juce sasvim solidno skijanje sa par prelepih suncanih dana. Staze fino pripremljene. od novih sadrzaja, zabavni park za decu u dolini sportova, nista specijalno, ne ciste ga unutra pa se deca jedva probijaju do gumenih dvoraca i sl. tubing (gume) vise ne rade, ogromna hotelcina nikla pored tubinga za decu na samoj stazi malo jezero, gradi brzmin. Tako sad na samoj stazi imamo 2 hotela: na malom jezeru brzminov koji nice na parceli na kojoj je bio kafic bombardier koji je pre par godina izgoreo a na parceli porodice djokovic, hotel "grey". Pre nove godine finansijska upala u kafice u krugu konaka i pokaznjavala vecinu zbog neizdavanja fiskalnih. Skijalista srbije solidno rade posao, trude se ljudi kolko mogu, bivsi direktor koji je dobro radio zamenjen je prosle godine ali firma nastavila da radi ok. Putari dobro ciste put preko brusa i brzeca, svaka cast. lopatara svuda ima, ostecuju automobile ko odbije da plati, prete...inace sve sto "drzi" opstina raska je rasulo zbog korupcije i izuzetno nekvalitetnih kadrova. sto se tice turista, trend da rumuni "zamenjuju" ruse nastavlja se, ok su rumuni, kojegod neki predrasude imali, veoma pitom i pristojan narod. novi kafic maglich otvoren u krugu konaka, dobar dizajn, ostalo sve isto. ah da, u vikend naselju nista novo, nema autobuske linije za skijase, od resavanja kanalizacije nema nista, struja nestala za novu godinu (to se ponavlja skoro svake ng) od prodavnice nadole, bruka...i pored svega kop je i dalje caroban, skijanje je uzivancija uz prirodne lepote i kuvanu rakiju pa se sve negativno zaboravi kad se popne visoko :)
(+49) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Upravo sam stigao preko Brusa , Brzeca , Jarma do Kraljevih Cardaka. Svaka cast putarima prohodno i bez nekih vecih smetova.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas skijanje na -20 bilo odlicno. Bilo je bas hladno, ali kuvano vino i dve tri pauze i bude ok. Pozdrav za sve ljubitelje skijanja. 8)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Večeras smo se popeli na Kop, preko Jošanjicke banje bez ikakvih komplikacija i bez lanaca. Put je pokriven snegom ali uredno očiscen i prohodan, bez guzve na putu.. Sem velikog minusa nema šta da vas brine! Vidimo se sutra na stazi
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stevs Da li je do tebe dosla informacija o uzroku nestanka struje u celom vikend naselju prosle noci?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kako bre prazno skijaliste?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Iz pravca Brusa, dovoljno samo dobre zimske gume. Gužva na putu zbog smene. Srećno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas lepo na skijalištu i pored velikog minusa. Krčmar, Duboke i Pančić odlični, tvrde staze, bez gužve... Čekamo -10 da se ugrejemo :)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Čekamo samo još malo otopljenje da temperatura naraste na -10c i krećemo !prvo da upalimo auta koja su zaleđena sve zajedno sa gazpromovim Ultra D.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aleha bre Ledenice rade samo sidro ne radi ali staza radi sa Gvozdca se ide stazom da Ledenica i onda vozi Ledenice malo skracene ali lepo uredjene. ps. ne raspituj se mnogo nego skije na rame pa pravac Kop kao sada smo svi za Ledenice.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ledenice jeste jedna od najlepših staza i važno je da bude što pre puštena. Sidro uz stazu Ledenice nije neophodno, jer Gvozdac ima najmoderniju žicu sa haubom i sa malo pešačenja se stiže na vrh Ledenice.Za pohvalu je da su pustili Gvozdac, jer to je znak da će vrlo brzo biti puštena i Ledenica:)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Idem od 15. do 22. na Kop.Gledao sam dugorocnu prognozu,znam da nije bas tacna ali da li je moguce da je sneg od 15. do 22. stalno sneg?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Imam jedno pitanje ako iko moze da mi pomogne bio bih i vise nego zahvalan. Kupio sam jaknu koja nema prostora sa ski pasa na rukavu ... pa me zanima ukoliko bih sa unutrasnje strane nalepio dzepic u koji bi stavio ski pas da li prilikom prolaska kroz rampu mogao da mi ski pas ocita kartu ili ne bi mogao jer je sa unutrasnje strane jakne ... pa ne moze od debljne jakne da se ocita .... da li neko ima to iskustvo. Znam da je malo cudno pitanje ali ne znam gde bih ga drugo postavio ako ne ovde. Hvala unapred na odgovorima
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Joksa.Slažem se za sve napisano za Austriju osim za par stvari.Tamo takodje zna da bude gužva i na stazama i na žicama.Pogotovo u skijalištima u kojima se iz podnožja kreće gondolom.Ujutro redovi budu ogromni.Ono što je poslednjih godina na strani Kopaonika je uredjenost staza.Na Kopu su staze super upeglane i tu stvarno moram da pohvalim SS.Takodje cena ski pasa od 120 e na Kopaoniku je realna za to što se nudi.U Austriji nigde ne možete skijati bez 220 e a sem par izuzetaka nisu to veća skijališta od Kopaonika.To što je u odnosu na naš standard to nama skupo druga je stvar.Pozdrav za sve skijaše.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li neko zasto se ne prikazuje kamera sa Rtnja.To je jedina web cam, koja je radila dobro sve ove god. Sada ih ima vise ali navikli smo i na onaj podled.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Zvezdarac Koliko sam video žica tanjira na Malom karamanu kao da se raspala na vrhu. Baš ružno izgleda.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Staze na kamerama izgledaju....predivno Neka se javi neko da to potvrdi
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Srdjane,Bele reke jedva puste I kada ima 150 cm, kao davne 2012. kada sam imao privilegiju da ih provozam.Kao sto kaze Stevs, izdrzao sam 2 zice I smorio sam se sa brzinom izvlacenja minijaturnim korpama, te produzih dalje.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Чињеница је да кад се пусте све жице гужва нестане и онда поједине инсталације са великим капацитетом (а посебно са црним стазама) делују сабласно празне. Гобеља је прави пример. На Копаоник углавном долазе породице и почетници, процентуално је много мање скијаша који користе захтевније стазе. Нема ни довољно смештаја наспрам капацитета скијалишта када се пусте све инсталације. Једини већи резервоар потенцијалних нових скијаша лежи у Брзећу. Зато и треба инсистирати на Белим рекама,тако ће и СС више зарадити са новим скијашима, то а и да би ми добили чим пре нове старе стазе.Гужва на Центру ће бити потенцијално проблем, јер готово сви скијаши одатле стартују, завршавају или праве паузу. Зато треба размислити о продужењу тањира Машинца до ски пута 7 или чак до Пајиног пресла или пак га заменити сидром. Можда може и жица од Центра до врха Малог Карамана или сидро у комбинацији са покретним тракама од Центра до ски пута 8а. Све са циљем да се од смештаја до других делова скијалишта стигне чим пре и диверсификује начин растерећења гужве са Центра.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Moze li mi neko molim vas objasniti zasto sad ne rade gobelja relej, jaram i krcmar??
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li postoji plan novih staza, odnosno prosirivanja istih, nezavisno da li su spekulacije ili nesto blize realizaciji? Ne mogu da nadjem na sajtu. Iskoristio bih i priliku da mom bratu Danetu BNS cestitam izlazak iz pluga uz nadu da ce uskoro napraviti i neki paralelni zaokret.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Azimut(iOS)@Onda je problem rešen. Rc4 WC RC 185cm R oko 19m. Baš tu skiju, mada model od pre dve godine vozim od februara (vozim nekoliko skija), a i slične smo visine (1 cm sam niži). Visina nije bitna za izbor skije već MASA skijaša i njegovo znanje. Ovo je skija do 120kg TM, a ja sam oko 105kg... raborg@Moj meil sadrži i ime i prezime, pa bih da ostanem anoniman, al slobodno pitaj, ako budem znao odgovoriću rado:)U principu kupi za nijansu bolje nego što skijaš, ako želiš da napreduješ...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)odgovor Isk Danas su radili topovi na snow park.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)danas izuzetno dobar dan za skijanje na Kopaoniku - staze su se odlicno drzale bukvalno ceo dan, leda gotovo da uopste nije bilo iako je bilo hladno ceo dan tj temp nije ni prilazila nuli... neverovatno je kako je vetar oduvao sneg sa golih vrhova (Pancic, Gobelja...) tako da ne treba da cudi da neke staze bez vestackog osnezavanja sa Pancica nisu pustene u funkciju...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od sutra sam i ja deo ove carobne bele idile,znam da ce brzo proci,ali svaki minut gore bice blgosloveno uzivnja. Jeste da idem sam,ali nece biti problem jer je u "Rtnju" prava ekipa... Samo da mi svane sutrasnji dan... ;);D
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gde je najjeftiniji rent ski opreme (skije) na kopu.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@AnastasijaMozes da se popnes na krst pa ides desno ka malom jezeru, ne mozes da promasis. A moze I sa vrha malog jezera da se skrene odmah desno, isto vazi za povratak tj. mozes se sa vrha suncane doline spustiti preko malog jezera do ski vrtica.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Anastasija Mozes da se popneš tanjirom na Malo jezero, i praktično si na Sunčanoj dolini. Druga opcija je da sa Krsta odmah ideš levo i spuštaš se na Sunčanu dolinu.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Čim izađeš sa žice ideš levo na malo jezero
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li nekog da se nedavno peo gore preko Brzeca. Kakva je situacija i da li moze da se prodje bez lanaca?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne mogu da verujem da neko kaže kako je kultura skijanja na stazama na Kopu na dobrom nivou, a da je problem na ulasku na žicu. To je potpuno besmisleno. Kultura na stazama na Kopaoniku je katastrofa, užas, svi znate o čemu pričam, samoubice kamikaze lome sve pred sobom, ne umeju da se zaustave, idu na teške staze, jedva da umeju da stoje na skijama. Svi smo bili svedoci kakve povrede izazivaju sebi, a pogotovo drugima. Iskreno strah me je da pošaljem dete za zimski raspust, a da ne razmišljam da li će je neko od tih velemajstora skijanja pokupiti na stazi. Problem sa gaženjem po skijama je prisutan svuda, pa i na toliko hvaljenom zapadu, naravno uslov je da je gužva na ulazu na žicu. Ipak niko te neće povrediti osim što će ti malo zakačiti skije, to je potpuno bezazleno u odnosu na ono divljanje po stazama. Tu naravno opet dolazimo na SS. Oni su glavni krivci što takve "skijaše" ne odstrane sa staze, pa zašto služe redari??
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ово са културом или не... Србија је синоним за некултуру! Још је на скијалишту и добро!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nevjerovatna stvar. Na kop i nepada snijeg,dok kod nas u N.Pazaru tako dobro pada pa ubija. A recimo svega par kilometara vazdusnom linijom od nas do kopaonika. Steta 😥
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)