Pa, mozes pogledati prognozu, samo upises Kopaonik Weather na Google-u. Ali pazi, sve van 3-4 dana nije ti sigurno!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Milan Ako cemo realno za ovaj vikend ,70% ljudi ide da uziva u kafanama 😃 Planina,skijanje nisu na prvom mestu...pogotovo uz ovakve uslove sa snegom.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jug,Jug,Jug...do nedelje vece.Vec u ponedeljak osetno hladnije tem.tone u minus.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kao i vecina drugih reci, rec "pokupiti" u nasem jeziku ima vise znacenja :D
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Može li neko ko je gore da napiše u kakvom su stanju ove dve staze koje rade, postoji li neka šansa da se održe do vikenda
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hoće li ovi da puštaju topove, ili su su akumulacije prazne ? Temperatura kod Jata je -3, iznad -5. Nek se oglase. Ako nema ni veštaka pošteno je da kažu pa da otkazujemo dolazak . Nije veštak ozbiljno rešenje, ali je makar uteha..
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Danas popodne kod hotela Olga Dedijer, nestao pas. Ženka, mala pudla svetlo braon boje. Stara 4 meseca. Ako je neko vidi ili nađe molim vas da se javi na telefon 0648885063. Marija
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zasto bi hoteli uopste vracali novac ako ste uplatili? Da li onda na moru treba da vrate ako cujemo 5 dana pre polaska u julu da ce biti lose vreme?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Bolje nemojte da dolazite. Ako imate alternativu odlozite ili idite negde drugde. Ceka se po 45min na KGB, na stazi milion ljudi i Kineza kamikaza.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)1. Skijališta su iskoristila svaki mogući trenutak da se pusti u rad sistem za veštačko osnežavanje Jesu, razbijaju se od posla, po deset ih se uguralo u onu kucicu na pocetku i kraju ski lifta, i samo cekaju da im prodje dan.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Na skijalištu je -3 do -5, suv vazduh, idealno jer još večeras imamo uslove za veštak i to je to. Topovi moraju da rade punim kapacitetom . Od subote srećom nema vetra ali je tu ozbiljan plus i suv vazduh sto je bolja opcija. Istina i 15000 duša
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Xoxoxo konačno rokaju topovi ponovo!!!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Misirac Na Kopu će snega biti, to je izvesno, ne verujem da će to zatopljenje previše uticati na količinu snega, ali bojim se da na ostalim planinama skijanja nema do februara, ako ga i tad bude sudeći po ovoj "tropskoj" zimi...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Strava je sto postoji ovakav komjuniti gde mogu da se razmenjuju informacije o kop-u.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Marija Dabome, nek Kop ostane neozbiljnim i krivim/nepravim, tj. lažnim skijašima, svi pravi pravac na Alpe. P.S. idi neki vikend na Staru planinu, pa da vidiš šta tamo na tri staze rade lokalni borderi. Ukratko, mogu malu decu da naprave 99% skijaša. ;)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)Nemojte porediti Kopaonik i Francusku, poredite Jahorinu i Kopaonik, koja je u ovom trenutku skuplja sto se tice ski pasa skuplji su i apartmani, za cene hrane i pica ne znam, plus kod njih trenutno radi samo jedna zica a i to ne valja, Kopaonik trenutno bolja opcija nego Jahorina, iz skijalista Srbije obecavaju da ce ceo februar raditi gondola iz Brzeca, videcemo.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@steva Šta je sledece na redu za osnezavanje/puštanje? Ostale staze u centru ili Marine Vode-Karaman? Pozdrav svim ljubiteljima Kopaonika
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Taj sidro tanjir je mnogo sporiji od obicnog tanjira. Bez potrebno da stavljaju to.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aman ljudi, porediti skijalište od 20km staza sa duplo većim (Kop) 45 km, je glupost... Kopaonik ima kakvo takvo skijanje, a u regionu ga nigde nema. Čovek pominje stazu Prača, koja neće raditi još mesec dana jer je najniža na skijalištu Jahorina. To vam je kao kada bi pominjali Bele reke na Kopaoniku, koje su pri tom duplo duže od Prače. Cena apartmana na Jahorini je 120 eur, a na Kopu je 130eur. I to je to, ljudi nemojte lupetati i porediti ono što radi sa nečim što i ne radi...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Do koje jačine vetra mogu da rade žice u centru? Konkretno pitanje je u stvari, da li centar može ikako da radi od ponedeljka do četvrtka sa vremenom (vetrom) koje se ocekuje?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zavisi od slucaja do slucaja. Na primer, KGB moze da radi iako duva jak vetar jer je generalno zaklonjen, dok Pancic ne moze. Krst moze koliko znam, a moze i Mali Karaman. Malo jezero takodje nema problem sa vetrom, kao ni Masinac.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Od ponedeljka do cetvrtka se ocekuju izuzetno jaki udari vetra. Da li neko zna da li ce raditi zicare?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@KimiJesi li ti svestan sta je vetar od 160 km/h?Vetar te brzine cupa stabla iz korena, odvaljuje krovove itd ...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Mislim da bi svi ovde trebalo da razmislite zašto na Kopu ne radi veštačko osnežavanje? Ne ono što sada rade, nego ozbiljno osnežavanje. Planina sa vrhovima od 1700-1900 m, što su realno staze na Kopu, treba već odavno da ima skoro sve staze puštene za skijaše. Zašto nema to niko ne ume lepo da objasni. One priče o relativnoj vlažnosti i minus temperaturi su priče za malu decu. Minusa ima sasvim dovoljno, neki je tu drugi problem. Uvek nekako pogledam Bansko gde su staze od 1200 do 1700 m, neverovatno je koju količinu topova oni imaju. Naravno topovi uvek rade, prirodnog snega imaju uvek manje od Kopaonika. U čemu je onda stvar kod nas?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Snesko pametnom je dosta da ti skijas po svetskim skijalistima a imas vreme da dodjes ove i kucas eseje protiv Kopa. Ni to nije problem nego sto nista konkretno ne kazes. Ja licno ne branim Kopaonik nego zakone fizike. Pametnom dosta sto bi ti rekao.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@SKIJAM SVUDAE upravo u tome jeste fora, ovde svi porede cene Kopa sa zapadnoevropskim skijalištima, a niko da se seti da uporedi plate tamo i ovde. Sa druge strane, cenu ski passa ne određuje standard građana, već tržište, pa je tako skijalištima potpuno nebitno da li će ski pass da kupi neko iz Srbije ili Australije sve dok se ski pass dobro prodaje.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najava za naredne dane je dobar minus i padanje za sve što nije padalo.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@MajjaSrediće do tad verovatno, ja se nadam da će za 5-6 dana većina staza raditi.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel postoji samse da produze radno vreme ski centra. I dodaju malo jezero i pancic na nocno skojanje. Preporucio bih svima da idete na nocno zato sto je skikajanje stvarno mnogo bolje nego preko dana nema guzve, jedino sto je malo hladno.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mozda zato sto je raspust u januaru?, sta mislis o tome
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@TrabantHvala ti k''o bratu na pričici za nestanak struje.Pošto su me pre neki dan okarakterisali (u nedostatku svojih argumenata, da napomenem) kao bota koji brani SS, da sam ja ispričao svoj doživljaj kako smo se peške spuštali 2019. maltene sa glečera u Les2Alpes sve do sela - meni bi rekli da izmišljam.Jednostavno, naletela snežna oluja, pozatvarali sve instalacije osim tunela na samom vrhu, nisi mogao ni da se sasuljaš nizbrdo od snega i vetra, nego lepo daske na leđa i klaj klaj, nogu pred nogu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav. Pitanje za sve generalno...da li neko ima kontakt ili preporuku škole skijanja za odrasle u modelu grupni časovi skijanja ( karikiram 4-6 osoba, nebitno). Škole sa ovog sajta imaju samo "fore radi" tu ponudu na sajtu, u stvari niko ne daje tu uslugu u praksi i usmjeravaju na individualne časove koji nisu toliko jeftini za duže trajanje. Prvi put dolazim na Kopaonik sa porodicom i ovo mi je nevjerovatno iskreno...Jahorina, Kupres, Kranjska gora...s vi imaju bezbroj opcija za grupne škole skijanja za odrasle... dok Kopaonik ne, a ubjedljivo je najveći, najboljei, najskuplji. Hvala unaprijed
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@skijamsvuda Najduza staza jeste u Alpe d Huez, La Sarren 16km( sve je kako si rekao crna , ali samo na pocetku), ali staza od 23km u Les 2 Alpes ne znam dal postoji nisam cuo za taj podatak. (Bio u oba skinalista) Svakako Kop je vrh kad se lepo organizujes onda i ne mora da te košta papreno. Samo je vazno koji su ti prioriteti (izlasci, skijanje, setanje itd)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@WhiteeagleŠto se tiče noćnog skijanja, deluje da se SS po svoj prilici štekaju, kao i obično.Ne bih se nadao noćnom skijanju na više staza pre Sretenja.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Marko95Posle dugo vremena i mnogo smaranja sa Alpima/pljuvačine Kopa, naiđe pitanje baš za skijanje, i ljudi lupaju minuse. :''(Zašto, nije mi jasno. ;DTanak je Kop za ozbiljan freeride, za to se ide na Šar planinu, Brezovica ili Popova šapka. :)Ovo znam na Kopu da je fino za vožnju:1. Imaš stazu koja se ne taba, tzv. Lavina (sa žičare Gvozdac silaziš desno).2. Imaš na Gobelji između staza i pored mogućnosti za freeride.3. Sa Krčmara kad se spuštaš, levo u šumicu.4. Sa vrha Pančića peške odeš desno, i spuštaš se u onaj levak koji se vidi sa žice.5. Bele reke, dok se ne otvore.6. Ispod žičare Duboka 2 ima jedan levak, takođe pristojan.To bi bilo to, po mom znanju. Ako neko zna još nešto, nek doda.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@DraganOНије никад постојао ски лифт на Јунгфрау. Уосталом, имаш интернет, погледај ски мапу. Не вреди, био си, али јуче. Насмејах се, ишао си возом, и ето тако случајно понео скије, па се мало скијао, заборавио где си пошао и вратио се у воз. Па ово ни мој клинац не бих смислио, надам се да имаш маштовит посао, исплатиће ти се.Немам намеру да се хвалим овде где сам све био, није коректно, јер сам био због себе и своје породице а не због других. Покушао сам да покажем како Алпи нису јефтинији иако се овде колају супротне приче. Гаража кошта пара. Ти мислиш да су то само твоје паре узете за изградњу гараже ? А реци ми молим те, да ли у твом граду наплаћују паркинг на улици које је јавно добро и које је изграђено из пара од пореза ? Што не тражиш свој део улице или да ти дају паркинг џабе ? Цена од 1900 динара је за неког пљачка, а то је омиљен спорт у Србији, за кола ћу да дам десетине хиљада евра, али паркинг ако може 100 динара за цео месец. У хотелу Гранд је гаража 20 евра на дан. Па, ко воли, нек плати. Паркирај у Брзеће па на бус. И неће нико да дере. Уосталом, до пре коју годину, гараже није ни било, па није сметала цена. Сад смета ? Или је на Алпима јефтинији паркинг, па то боли ? А они овако размишљају, јефтин паркинг, а цене ски паса, хране, пића... у небо. Копаоник има душу. Не наседајте да је преко све боље, лепше... Србија је прелепа. И не солим ја ником памет, чак и кад поредимо нешто што не може да се пореди, наиђу пљувачи. Уосталом, дођи на Алпе, бићеш мој гост, попићемо криглу пива за 9 евра и појести гулаш за 18.5 евра. Бар неће бити проблема са вишком килограма. А као бонус, имаћемо јефтинији паркинг.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)@skijamsvuda Postoje opcije za kombi prevoz i ujutru i uveče do Kopa, kome odgovara, tako da nije tačno da se mora svojim prevozom na planinu. @DraganO Kad vidim snobovske izjave poput "gosti Kopaonika u to vreme cinili stvarnu elitu tadasnje Srbije" izgubim želju za daljim čitanjem. Takav kvazielitizam je i doveo Srbiju u današnje stanje, između ostalog. Kopaonik i dalje ima dušu, kao i Jahorina i Stara planina, ko ume da vidi dalje od svog snobovskog nosa. Nema svrhe polemisati oko postojanja ski lifta pre 20 godina negde, ali i te kako ima smisla kada neko napiše budalaštinu da je po Alpima jeftinije skijanje, prokomentarisati takvu glupost.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)GVOZDAC i LEDENICE konacno otvoreni....:):):)Ideeemoooooooo ;) ;) ;) ;) ;)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@DraganOSvaka čast na obrazloženju ovom Eu Alexu:). Meni je kod ovog gastosa najupečatljivije da ga nije blam da pita za cenu porcija palačinki:) Čovek dolazi iz zemlje gde je minimalac 4000CHF i zna u dinar koliko ih je platio prošle godine. Ne samo to već je čitav jelovnik zapamtio u dinar, a podsmeva se sendvič turistima. Za takve likove sam uslikao nešto što je uobičajeno u Francuskoj, a to je piknik objekat. zatvoreni objekat sa stolovima za piknik, gde lepo sednete za sto, izvadite šta ste poneli da jedete i popijete, kad završite bacite u korpu, odete u toalet i nastavite da skijate. Treba li da napomenem da je to za dž? Kod nas bi kad bi neko nešto izvadio iz džepa da pojede na skijalištu, bilo gde, bio sa podozrenjem i gađenjem pogledan od strane sponzora svi derikožnih kafića, jer se podrazumeva da mora da se jede baš tamo, jer je tako zapisano...@Šaka HislopTi si neverovatan. Tražio sam ti link za konkretan polazak, a ne imamo polaske svaki dan po dogovoru. Ti i ja možemo da se dogovaramo, a turista mora da zna ima li ili nema SIGURAN polazak unapred, a o tome ja govorim. A i napisao sam da cena te usluge bute normalna, a ne da mi je svejedno hoću li sam ići svojim autom ili preko njih. E to je smisao za vikend turizam.Za stazu sam ti odgovorio više puta, sada je zaista nebitno da li je samo 16km, jer i sa 16 km je treća u samom vrhu, jer postoje još dve sa oko 22+km, Zermatt i Šamoni (nisam bio na te dve, na prvoj zbog prekida sezone 2020. a druga mi nije u planu). Najduža staza na drugom kontinentu je u Kanadi 15km, a u USA kreću od 11km pa na kraće. Tako da je nebitno što nigde ne uspevam da nađem podatak o 23km, koji sam samouvereno napisao po sećanju, bitnije je da je staza jedna od najduže 3, kad već nije prva kako sam neargumentovano naveo.Za promotivnih 200e sezonski ski pass za Sass Fee, za sezonu 2017/18 koji posedujem (niti sam ga lično kupio, niti sam na slici, ali sam elegantno vozio 6 dana na njega-maskiran naravno), nisam u stanju da ti nađem link, jer je ta akcija davno prošla, a uputio sam te ko može da ti potvrdi. Nazovi našeg najvećeg pre svega low cost tur operatera, koji ima dvojicu vlasnika, pa onaj manje debeo ti može potvrditi. A išao sam ne preko njih, već privatno preko vlasnice naše tada najskuplje turističke agencije, čiji gosti su te ski paseve koristili tokom te sezone.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Luka:Fotografije iz 2021. godine:Link >>>
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kakve gume si imao. Koliko stare? Zimske letnje ili all season? Ja sam se okrenuo kada sam naglo pustio gas u krivini sa all season gumama. Nisam znao sta me snaslo.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@SKIJAM SVUDAДруже, прочитао сам ово твоје доле написано, па ти си, уф... не знам како да то опишем. Прво, не знаш која агенција!? Друго, ако идем самостално ВАН СЕЗОНЕ у Јануару, је смештај јефтинији. Па наравно, јер је ван сезоне. Ја то овде данима пишем. Ако поредиш Копаоник онда рачунај и Коп ван сезоне, знам ја да ви адвокати муљате, али мани мене.Онда, ја треба да гатам у карте колико ће људи да иде у групи ?! Или да водим 50 људи, а они да плате пуну цену, а мени ћар.Друго, ски пас ! Ако пријавиш да си га изгубио, а ниси, подлежеш кршењу прописа и имају право да те казне, пише у условима куповине и продаје. Онда, тај твој први ски пас поништавају и не важи. И молим те престани да трујеш народ овде са небулозама. 5% или 10% је макс попуст. Скенирај ми тај папирић, горим од жеље да то видим. Имаш бесплатан хостиг сервис на нету па постави слику.Цене ски паса:https://static.lesmenuires.com/files/tarifs-forfaits.pdfПородични, за 6 дана, 2+2, укупно 4 * 288 = 1152 евра. 3 долинеЗа три скијаша, одрасли, уместо 360 евра, плаћају 340 евра по особи.То су једини попусти. Има још за годишње карте. али, читај, све је написано.Ти си један од оних примерака који се бусају у груди како је у Швици, Француској све организовано, има ред, а на другој страни ако може да се мува, супер, шта знају ови овде на Алпима па ја ћу систем да им растурим. Ми из Србије смо способни, ови тупаци овде немају појма. Копаоник и Алпи не могу да се технички пореде. Коп је једно мало скијалише, А Алпи су један велик комад стене. Али на тој стени је сурови бизнис, и ко то воли, нека га, немам ништа против. Ако се свако од Вас понаша исто на Алпима као и на Копаонику, онда је Коп јефтинији. На Алпима једете, пијете из ранца, спавате у "капсулама" и не идете увече у кафиће, ресторане, али зато на Копу широко па удри у кафану и кукај како је скупо. Не иде...Хвала свима што јављају цене. Поента ових писанија је да ми сами рекламирамо добре кафеџије где су цене и услуга прихватљиви. Лоше кафеџије само ми можемо да натерамо да промене услугу или че осетити шта значи лоша реклама и пад промета.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-29)@MajjaProšle godine je u nedelji iza Sretenja bilo užasno. Nikada veća gužva nije bila na žicama. Valjda je to prva nedelja kada je nešto niža cena smeštaja, pa su svi oni kojima je do skijanja požurili da uhvate i zimu i niže cene, studenti pre novog semestra. Verovatno je bolje sačekati još neku nedelju ili birati nešto drugo.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ima li neka prognoza za zvanicno pustanje Belih reka u pogon?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Mihajlo10 Nije neverovatno već sasvim očekivano. Ako je duvao olujni vetar (a jeste) sneg koji pada se zadržava samo na mestima sa kojih taj vetar ne može da ga odmah odnese
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@MJa bih kao frilenser najviše voleo da ima ski pas koji je 50% od pune cene i važi od početka rada žičara do 11:30 i za noćno, ali me niko nije pitao. Verovatno su sličnog mišljenja i oni koji na prvu žicu dolaze oko podne, ali ni njih niko nije pitao.Veći je tu problem zašto za 100% cene radi 20% žica.I ne znam da igde na svetu ima karta „za ove staze“ ili „za ovu žicu“ (OK, bilo pre 25 godina, ko zna na šta mislim), ali kome je 2–3 spusta dnevno puna kapa, možda zaista treba da razmišlja o nekom drugom, manjem ski centru?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Mare care Mozes da se slozis ili ne...izneses svoje misljenje I vidjenje a ne da prozivas .Vidi druze svi mi icesnici u "saobracaju" snticipiramo (predvidjamo) sta ce drugi uraditi.Naravno da ne mozemo da znamo ali iskustvo I znanje nam pomazu da POKUSAMO da predvidimo ...da nije tako svako bi vozio svoju voznju kako hoce I bila bi anarhija.Ja pricam o zajednickoj pozornosti I paznji koja je neophodna da ne bi dolazilo do ne zeljenih slucajeva.Jos jednom NEMA KO JE U PRAVU dajte da SACUVAMO JEDNI DRUGIMA GLAVU.I da vozim I skije druze ali preferiram bord ...a vidim da ti bas nemas bas veze jel spominjes neki zaokret iza ledja i neku okretnost ???
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)@MareDruže, pad i stajanje nije isto.Malopre si doslovno rekao da ima pravo da stane ko gde god poželi. Nema pravo.Odluči se već jednom šta misliš.I pročitaj pravilnik, dobro, više puta.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@nenad91:Imate sve naslovnoj strani portala:Vest:Link >>>Video:Link >>>Još jedna informacija noćna staza Pančić radi samo petak - nedelja, dok Karaman greben radi svakog dana. Malo jezero najverovatnije neće raditi noću ove sezone.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zavist je greh
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)