Danas pravi januarski dan. Gusta magla na vrhovima, hladan vetar, temperatura u blagom minusu i sneg tokom celog perioda skijanja. Staze odlično držale do kraja. Priličan broj skijaša za ovo doba sezone, ali bez većih gužvi. Gondola 🚠 odlična veza do vrha za one koji mogu na jedan dan iz Brzeća. Sve u svemu solidno skijanje danas.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko mozda zna kada su poslednji put radile Bele reke? Nisam uspela da nadjem taj info u statistici.Hvala puno skijalistima srb, aci, kimiju i svima ostalima, sezona je prevazisla ocekivanja!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sneg jutros pada iznad 1900m, na Pančiću vrrovatno ima za grudvanje, onako pred junsko...haha
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kaže klikni za 20 video kamera a ono nema ni polovina, onih u centru ni jedne, strašno.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@Xenon:Za ovu sezonu trebalo bi da se proširi ski put od izlazne stanice gondole do početka Bele reke 2, da se uredi Bela reka 2 i proseče još jedna staza koja će biti u ogledalu Bele reke 2 i da se uredi kompletna Bela reka 1. Za sada se čekuju dozvole od Zavoda za zaštitu prirode da bi se krenulo u radove. Veštačko osnežavanje će saćekati ipak sledeću godinu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Xyz Bilo kakva prognoza od sada za novu godinu moze verovatno da se postavi samo statisticki na osnovu proslih godina
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)Aco Čačak Da smo zivi i zdravi...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovo što ti pišeš se naziva logička greška. Greška funkcioniše zato što je ljudima lakše da poveruju u nečije iskustvo, nego da slušaju i razumeju kompleksne podatke. Kvantitativni naučni dokaz jeste uvek precizniji od ličnog iskustava, ali su ljudi skloniji da veruju iskustvima. Takođe, lična iskustva su subjektivna i podložna obmanama, naručito u slučajevima funkcionalno nepismenih ljudi.Ne treba niko da te u bilo šta ubeđuje ili da ti plasira informacije. Zaboravi televiziju i novine. Neko je u raspravi pomenuo The Lancet, nedeljni recenzirani, opšti naučni časopis iz polja medicine osnovan 1823. Preporučio bih ti da kreneš od njega, jer se on smatra jednim od najprestižnijih svetskih medicinskih časopisa. Nažalost biće ti potrebno neko prethodno akumulirano znanje koje ti verovatno nemaš.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)VL- Trenutno je -2,5c na mernoj stanici. Od nje pa do vrha temperature se krecu od pomenutih -2,5 pa do -4,5c U toj zoni svakako ima uslova za osnezavanje staza... Svako dobro...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Bilo bi dobro da osneze i Mali Karaman za Ski Opening kako bi mogli i gondolu da puste za izvlacenje.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Ljudi su stvarno hit. Napiše im se lepo šta više puta šta će raditi od staza, a oni em lupaju minuse na odgovor, em ponovo pitaju to isto pitanje. :DDa ne pričamo da na ovom sajtu može da se vidi iz godine u godinu šta je radilo od staza za opening.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Pa ako im sad nisu uslovi povoljni za otvaranje Malog Karamana, nikad neće ni biti bolji. Nadamo se otvaranju gondole i povezivanju skijaša iz Brzeća
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Ma i Gobelju pustajte za opening! 😁😁😁
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)U toku dana će biti pušten Karaman 10 i Marine vode.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li samo jedini kome se putem kamera doduše čini da su korpe na Malom Karamanu malo brže nego ranije?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Mata: radi cela crna 6 normalno. To ovi iz SSa ne updateuju u infu danima. I inače im je očajno updateovanje informacija. Pre dva dana piše zatvoren Gvozdac (ne samo na netu, nego i na semaforima uživo) više od pola dana a radi normalno - zato je na Gvozdcu bilo 10 skijaša ukupno.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zašto ne piše koje noćne state rade (na kameri se vidi da radi karaman greben)? Sramota za parking ispred garaže, dođeš na parking stiskaš dugme i ne otvara tu rampu, onda stiškaš dugme za pomoć oni te elegantno izignorišu i onda kad ih pitaš u čemu je problem dobiješ odgovor dok se garaža ne napuni otvoreni parking ispred se ne pušta (koji je bio polu pun u tom momentu)!?!? Sreća pa sad nije velika gužva sa parkiranjem...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi,jel moze neki grupni apel da zicare krenu da rade od 8h. Nema smisla da se radi kao ranije od 9h ili sada 8.30ha a razdanjuje se u 7h. Fracuzi pustaju zicare u 8.30h a razdanjuje se u 8h. Pogotovu za februar mesec kad su dani duzi i topliji.pozdrav za sve
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@zmajDruže, lupaš kao Maksim po diviziji. FIS skijaška takmišenja su na crnoj Dubokoj, kako ti je Luka lepo napisao. Na Malom jezeru se održavaju takmičenja za bord, jer je najlakše pripremiti potrebne skokove.Bord nije napravljen za carving vožnju, za koju si ti izgleda jedino čuo, već za mnogo više od toga. ;)Pokušavanjem omalovažavanja drugih samo praviš sebe još smešnijim. Uzalud se pozivaš na dužinu svog staža u skijanju, poznavanje inostranih skijališta, i razbacuješ terminologijom koja ne zanima nikog osim priučenih instruktora, zaključak je samo jedan - kome je Malo jezero bolja staza od Krčmara, o skijanju i snowboardu pojma nema. Traljav je to pokušaj da se praviš pametan. Ipak treba malo više od toga.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Danas je bio los dan za skijanje....pevenstveno zbog magle i lose pripremljenih staza.... vec od 11 gomilcine snega na sve strane kao i da se nisu tabale... i mnogo su spore zice.... imam utisak kao da bih peske pre izasao na vrh...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Kako visoke temperature kada su temperature još od nove godine bile ispod nule. Samo se spakuje i ne brini.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nedeljnu ulaznicu možete kupiti na ulaznim kapijama, u gotovini (1.800 RSD, odnosno 15.2€). Granica za decu je 5.99 godina. Kupuje se posebna karta (0.01 €) a potreban je dokument kojim se dokazuje starost deteta (lična karta ili pasoš). Za parking prostor proveriti na mestu "Baza".
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sta bi sa kamerom kod Skituljka? :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Manje se putuje preko zbog ogranicenja raznoraznih,pa su se ljudi usredsredili na Srbiju,izmedju ostalog na kop
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Moze, ako si dobar skijas. Malo staza, malo kroz sumu. Lepo ti je covek napisao da nije uredjena staza. Znaci gondola na M.Karamanu, krenes ka Brzecu, izadjes na medjustanici i guslaj. Ima stena i jedan levak gde ne bi trebao da ides ako si dzeri.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nije utabano. Mucenje, jedino sa skijama za dubok sneg. I naravno na svoju odgovornosr
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@robokapTi si dečko rekao da je "meni tata kupio skije". Kako se po toj argumentaciji vidi da si nezreo, morao sam da ti kažem da meni tata već dugo ništa ne kupuje. Smiri se, tvoja nervoza odaje komplekse. Mogao sam da probam da se zabrinem za tvoje skije jer si možda istresao zadnji dinar za njih pa ti se plače ako ti neko stane na njih, ali to je glupo i ružno, zar ne? Slično je glup ili pokondiren stav o tome da se društvo raspada zbog gaženja skija i da to išta znači. Idi izguglaj stranicu "13 thoughts we''ve all had while queuing for the ski lift" na kojoj je slika jedna gužve na Štubai glečeru. Ista kao naša raspadnuta srpska gužva. Ja smem da se opkladim da 99.9% skijaša nema nameru da zgazi drugima skije, ali da je u uslovima gužvi u nesređenim redovima (kao ovaj sa slike), na mestima gde imaš kontra nagib na ulazu u lift kao na Malom Karamanu, na mestima sa krivinama to nemoguće. A ako zgazi, pa bože moj, ništa strašno, skijama biti ništa neće.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)Danas jako hladno, manje sunca od najavljenog a jači vetar...sneg savršen, škripi, neke staze super ispeglane, Krčmar, recimo, ne... Naravno, malo veća gužva, petak je.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bila sam u februaru na KOP-u i uzivala koliko se moglo od guzve. Cula sam komentare da na stazama ima preko 10.000 skijasa!?! Htela sam da pitam Vas koji ste iskusniji da li je ta cifra moguca? I koji je kapacitet KOP-a u sezoni jer je guzva bila nevoravatna i to svuda? Da li mozda "Skijalista Srbije" malo preteruju sa prodajom karata? Znam da je zarada na prvom mestu ali ono je bilo strasno kakva je bila guzva!?!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)MILE- Sledeći vikend malo do umereno oblačno sa temperaturama izmedju 0 i 8⁰. DJ- Najverovatnije ćemo imati temperature iznad prosečnih vrednosti kao balans ovako hladnom Martu. Veliki pozdrav.🙋♂️
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nije jos kraj stize zahladjenje i nove padavine oko 4 aprila i stizem da se oprostim od sezone 17.4 😁
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam na skoro svakom austrijskom skijalistu, a i u Dolomitima video takve barove i kafice sa pogledom na vrhovima. Vi svi na Kopu, ocigledno, bolje znate pa masakrirahte ovog coveka koji kao da je rekao da ce da kopa litijum na Pancicu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Sezona nkad bolja. Mogao bi sledeći vikend biti FREE. Šta je to za SS? Samo pitam.:)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zbogom S. S .Naučite od Bosanaca- Bjelašnica-( JKP ZOI 84) kako se odnosi sa Skijašima i Borderima. Dobar dan BackCountry Skiing na Kopaoniku.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nisam na Kopu smaracu jedan nego gledam gde je blize i bolje . Sledece godine niko ti nece doci na Kopaonik kad se otvore granice da putujes zicarom od centra do Pancica 10minuta od Suncane i Malog Karamana do vrha 15 min , .. sve to na Jahorini u do vrha 3 do 5 min .. ma da vidimo 😁
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pusti vise tvoj 10 u sezoni , otvoraj Mali Karaman= Skituljka , Pancic ,Duboku pa da dodjemo da skijamo
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Sad bi svima bilo super da bude skijanje za Prvi maj, da su SS napravile dovoljno veštačkog snega da ploča izdrži visoke temperature sledeće nedelje, da rade sve instalacije, da popust bude veći od 50% u odnosu na sezonu, da možeš na stazu u kratkim rukavima i da nije gužva nigde. Kao, sve to ima negde, niko video nije ali ima, pa što ne bi bilo i kod nas na Kopu?Jbg drugari, kad je bilo 2 metra snega nije ništa valjalo pa svi dolazili ovde da kukaju, sad kad priroda rekla svoje pa ogolila staze jer proleće uveliko traje evo entuzijazma da se skija?!Opremu na servis pa polako spremanje za decembar, ko voli planinu uživaće i na majskom suncu i planinskom vazduhu bez jurnjave skijama nizbrdo. Uzdravlje ;)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Prema trenutnim informacijama ima 988cm snega, a skijalište zatvoreno. Ccc...😁
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa sam si pitao da ti obrazlozim. Svi znamo gde nas najvise boli a bolece jos vise ako dodje do izvrsitelja. Konaci se odavno raspadaju, vlasnici hoce za tzv apartmane od 20m2 da zarade 10.000€ po sezoni. Gospodo, toga nema ni u Kitzbuhelu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Lepo sam i ja tebi odgovorio da se placaju svi troskovi za koje tvrdis da je placao MK. Deluje mi da intelektualno ne mozes da ispratis ovu prostu prepisku i da moram da ti objasnjavam kao detetu ali i to je ok da bi smo dosli do istine. Ne znam da li si trol ili si samo zavidan i maliciozan ali izmisljene tvrdnje o enormnoj zaradi i izbegavanju placanja odrzavanja me navode da mislim da instruirano pises komentare. Srdacan pozdrav, ne bi bilo pristojno da nastavim dalju konverzaciju sa tobom. Molim admina da bez redakcije objavi ceo komentar, zaista ne zelim da bilo ko poveruje u potpuno izmisljene tvrdnje koje je doticni izneo. Hvala na razumevanju
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Zvwzdarac:Zavod za zašitiu prirode je odbio da izda dozvolu za projekat izgradnje Bele reke 3. Ne znam detalje, ali pretpostavljam da će morati da se menja projekat na osnovu primedbi Zavoda.Lokacija staze je sa leve strane gornjeg dela gondole, odnosno staza je praktično u "ogledalu" Bele reke 2, sa kojom se i spaja na prvoj međustanici (mesto zvano Kamarište - lokacija gde se završava Bela reka 2, počinje Bela reka 1 i završava Struga).
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pozdrav svima, Da li je neko od vas bio smesten u Hotelu Junior? Mi smo bili prosle godine i u odnosu na tada su podigli cene duplo. Danas sam ih zvao i nisam mogao da verujem koje su cene. Obrazlozenje im je " pa sve je poskupelo".
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Sasa Ja sam bio prosle godine i to prva nedelja posle nove godine. Platio sam 7 nocenja sa polupansionom oko 30k. (po osobi - dvokrevetna)Koje su sada cene?@Stevs da li ti imas vise informacija oko belih reka? Bilo bi lepo skijati i tim stazama pogotovo nama koji nikad nismo imali prilike da ih vozimo. :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Priča se da apartmani u konacima ove sezone možda neće izdavati ako neko ima neku informaciju ne bi bilo loše da znamo o čemu se radi.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ja sam prosle godine uzeo u beosportu. Silikonski ulosci za cevanice NGN. Da li sada ima ne znam.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kako nema predprodaje kada lepo stoji reklama u avionima:[URL]https://i.postimg.cc/rm6B6TQV/60-FDC122-AF27-490-B-85-B9-D6408-F21-C3-AF.jpg[/URL]Presprodaja od 1-15 novembra sa 15% popusta.Voleo bi da Skijališta Srbije objasne odakle reklame u avionima za predprodaju a na sajtu ne mogu da se kupe ski pasovi??
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Odakle vama pravo da ugrozavate zdravlje i zivote ljudi koji su krenuli na odmor?Da ih drzite u blokadi na hladnoci?I to samo zato sto ne mozete da izdate apartman.Ja bih razumela da vam je zivot u opasnosti pa i da vas podrzim.Ali ovako stvarno nemate osnova.A vasi gosti ako su planirali da zimuju ove godine naci ce oni vec nesto,ne brinite za njih.Ne vodite se valjda onom starom,da i komsiji crkne krava.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Da li bi neko od vlasnika apartmana u Konacima mogao konkretno da kaze sta je problem. Koliko je odrzavanje(voda,struja,grejanje,internet) bilo do sada za koji tip/kvadraturu i koliko je sada? Razumeo sam da je problem nastao u pausalnom nerealnom povecanju usluga od strane vlasnika, pa bilo bi lepo da konkretno kazete sta Vas muci?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ja bih otkupio po ceni koji ste platili ako ste ozbiljni
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li je tacan info koji sam dobio da od petka pustaju neke staze?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)