Evo ga sneg. Opet pogodak :):):):):)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sredinom sledeće sedmice svežije a krajem sedmice najverovatnije će bti još jedna zimska epizoda na Kopu. :):):)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Lepo pada...:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nevena pricas gluposti.Aco 90% pogadjao prognozu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)NEVENA- Moje poštovanje. Ko je dobro pratio moje prognoze mogao je da vidi da sam najavio gotovo svaki sneg koji je padao i to najmanje 5-7 dana u napred. Ja nikome nisam kriv što su te snežne padavine bile uglavnom male i nedovoljne za neko ozbiljnije uživanje na snegu. Najavio sam bar 4-5 puta sneg koji nije najavio ni jedan ozbiljniji meteoportal. Vreme ove sezone je bilo izuzetno nestabilno i sa mnogo južnih strujanja, što je vremensku situaciju učinilo maksimalno teškom za predviđanje. Ko prati moje prognoze moze videti da ih dajem uglavnom za duže periode što svakako povećava šanse za promašaje i njih je bilo i biće, a voleo bih tako jako da vidim tog čoveka ili meteoportal koji nikada ne greši.Meni ljudi u proseku traže prognoze za 7-10 dana a ne retko i za preko 20. Još jedna bitna stvar je ta da ja uz najavu snega vrlo retko govorim o količini već kao i većina ljudi koji posećuju ovaj forum svaki sneg najavljujem sa željom da on padne jer na kraju krajeva to je i najvažnije a sad koliko će ga biti to neko drugi određuje a sigurno ne ja. Nevena, želim ti najlepše leto u životu i da spremno i u zdravlju dočekaš sledeću ski sezonu. Veliki pozdrav.:):):)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jel otvoren karaman? Jel radi neka staza, planiram za vikend da dodjem, pa da znam da li skije da nosim?!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Деда мраз Ljudi ne prestaju da osnežavaju i tabaju kad god se to može. Pustiše dobar deo skijališta, i to u odličnom stanju staza, za maltene dve nedelje, skoro bez trunke snega. Ali, neki nr mogu da žive a da se ne žale. 🙂
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nk,svi koji volimo Kop postavljamo isto pitanje: Kad će nove staze, a pre svih na lokaciji Gvozdac i Krčmar?Stevs je pisao o tome da je od strane Zavoda za zaštitu prirode izdato Rešenje o lokacijskoj dozvoli za ski staze Gvozdac 19c i 19d. Međutim, kao ni prošle godine, očigledno od ovih staza ništa ni za ovu sezonu.Imaš o tome na ovom sajtu dobar tekst i ilustracije, u delu o investicijama.Budimo optimisti:)Svi očekujemo neke lepe vesti sa Kopaonika, nove instalacije i staze! Čekamo da nas Stevs obraduje informacijom na Infokopu:)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prvi snezić pada na Kopu.:) Da nas mine zelja.::) Pozdrav za sve Infokopovce.:):):)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)KOPTOP- U subpolarnim oblastima sneg je uobičajeno da pada krajem Avgusta i početkom Septembra. Čak i u Moskvi koja je na 55 stepenu SGŠ prvi sneg obično padne početkom Oktobra a ne retko i krajem Septembra a tamo konkretnije hladnoće nije bilo do skoro. Pozdrav brate i svako dobro...:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U toku noci pristizanje hladnijeg vazduha u visini i prelazak kise u susnezicu i sneg. Sutra u toku dana stvaranje konkretnijeg sneznog pokrivaca u visim zonama skijalista.:)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zapratite nas i na Viber Public Chatu: Link >>>
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za glagol "zapratiti" nikad nisam cuo. Gramaticki je neispravan.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Raspitaj se dobro mislim da za 10 u sezoni preko web shopa moras izabrati najskuplji termin, recimo 14. Februar.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sto @petru toliko minusa decko se zeza da prepisuju i jos lepo kaze sta je procitao i pozdravlja vas sve ,al ovde uvek ima debila koji udaraju minuse i aci i svima ovde jel im je dosadno u zivotu ,radujte se snegu sledece nedelje nas zatrpava videcete
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MLADEN- Bilo bi dobro da napada preko jedan metar ali to ipak nije realno. Najjače padavine će biti u vidu kiše a onda sledi verovatno negde u sredu sneg, ali je vrlo teško da bude ozbiljnijeg pokrivača koji bi se iskoristio za skijanje. Posle te snezne epizode sledi otopljenje sa zapada i jugozapada. Veliki pozdrav.:):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Aco čačaksamo zahvalnica na trudu i informacijama koje deliš sa nama.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zlatibor sneg -1 a Kop +3 kisa . Kopaonik nikad topliji za ovo doba godine
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sve što je @Aco čačak do sada rekao, tako je i bilo. +- dan-dva :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gledajuci vremenske prognoze za naredni period video sam da max. Dnevna temperatura nece prelaziti 3C sto je odlicno. Najtacniji se pokazao The Weather Channel, mada su i oni omasili za nijansu. Do openinga mozemo da ocekujemo izmedju 50 i 80cm prirodnog snega, ostalo zavisi od skijalista srbije.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mislim da nije rano za topove. Treba iskoristit nastupajuce minuse. Da se postavi dobra podloga ako bude prirodnog snijega.. Ali to ce odluciti ljudi zaduzeni za to.. Slabo prodjose nase planine u ovome talasu padavina..:-( pozz za skijase..
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prosto obozavam ove sto dodju i pitaju, ej kakvo ce vreme biti u januaru... Bukvalno vise ne znamo kakvo ce biti za 2 dana, a ne 2 meseca...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do openinga ima jos vremena, bice snega gde zurite A tek u januaru, verujem da ce nas ove zime Aco obradovati mnogo puta :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prelijepa slika. Kod nas Zb ima toliko snijega. Kolasin nesto manje. Ali vec je pocelo razvedravanje u citavoj zemlji. Nadamo se snegovitoj zimi I kod nas I kod vas!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Počelo je veštačko osnežavanje. Rade 2 topa u Dolini sportova, nakoliko žirafa prema snowparku i žirafe na Kereman Grebenu.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ima snega na pretek :);):-*
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)KOliko bi kulturnuje bilo da su parkinzi čisti, tj da se čuste od prvog snega? U špicu sezone dešava se da bude više snega nego na parkingu. "Lopatari" su sigurno za parking prekriven gomilama snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I ako je najavljen topliji period posle srijede SS je pustio osnezavanje na malom karamanu.. takodje i zicu.. Mozda se planira da se pusti i mali karaman za ski opening.. ;)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nemanja, jesi siguran da je ista sabijano?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)E pa baci pogled sutra na KG I cak ako mozes zumirati i gore na pancic koliko se meni cini tacno se lepo vidi kako je staza sabijena naspram ovog sa strane ,a nikakvu informaciju nemam samo moje neke pretpostavke sto vidim
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim ljubiteljima planine, zna li neko, ko sve ima pravo na sluzbeni ski pass? Kako doci do istog i koje sluzbe mogu dobiti isti. Unapred zahvalan! :)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Od 29 novembra krece veliki minus, pa ako bude snega bice a ako ne topovi ce da rade po ceo dan, tih 10 dana je dovoljno da se do openinga osneze par staza sto ce da rade: Pancic, KGB, mozda jos neka ali tesko. A posle openinga krece rade i topovi i pada prirodan sneg, za novu godinu preko pola metra snega :)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sto se moguceg obilnijeg prirodnog snega tice,sanse za njega su po meni oko 20 posto,dakle ne velike,ali da bi se to dogodilo mini anticiklon koji ce oko 29og biti nad zapadnom Evropom mora se pomeriti severnije a ciklon koji bi bio nad Sredozemljem morao bi se sporije premestati ka severoistoku to jest nama ne bi li se malo produbio,ako li toga ne bude,daje se svega 5 posto sansi za nov pristojniji sneg sve do 3,4og,niske temperature bi trebale ostati.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U Francuskoj pada kao ludo. Nego gde je onaj cuveni ciklon iz Djenovskog zaliva koji nama donese snegic? Bojan886 dobrodosao. U pravu je - z*bi nizinu, daj samo planinu.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Verujem da ce do polovine decembra biti minimum 40ak cm snega! :) :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radice verovatno Karaman, Pancic i Krst za opening, kao i prosle godine, slicna je situacija. Nesto malo prirodnog snega, ok uslovi za pravljenje vestackog.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala Igore na sugestiji.8) Vrlo rado ću te predložiti za urednika InfoKopa. Bojane, svi mi ovde manje više grešimo a pogotovu ako pišemo sa mobilnog. Stvar je u tome da te greške svedemo na što manju meru. Ti si ovde od skoro i ja ti želim sve najbolje. Susretaćeš se sa ovakvim i onakvim komentarima, biće tu i dobronamernih, kao ovi predhodni ali i onih zluradih. Biće i pohvala ali i kritika, na to se moraš naviknuti. Ja te podrzavam svakako. Ko voli prognozu taj će te pratiti, ko ne voli neka prati ono što mu je volja, jer izbor je veliki a na nama je da budemo pristojni i da poštujemo svakoga.:)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Minus 5 je, sta je sa najavljenim osnezavanjem. ??
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Topovi su upaljeni, nije to prekidac da ljudi dodju u 7 na posao i da topove puste u 7 i 1 minut. Raikonen, bice guzva nije sporno, ali mi idemo malo da se zagrejemo, nista vise ni ne treba ocekivati od openinga. A staze- ono standardno, Pancic ,KG...ako Krst bude radio vec smo na konju...O Malom Karamanu ne treba razmialjati.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nece ih upaliti dok nepadne ovo malo prirodnog sto su najavili danas sutra ,al mislim da ce od sutra da rade non stop
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radar se puni i sneg pojačava.:):):)
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Preprosle je bio u funkciji i Krst...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima! Vidim da se osnezava vezni put ka malom jezeru,o čemu se radi?jel sistem radi na krstu i malom jezeru?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cak i po pitanju temperature dosta nejasna situacija za period od 6-og do 10-og, sunjace se neka toplota sa jugozapada Evrope, ali podjednake sanse ima i hladnoca sa severozapada Evrope i Skandinavije, a sto se snega tice bice izvestan ciklon u sredozemlju koji mozda nece moci stici do nas zbog upornog severozapadnog i severnog strujanja preko srednje Evrope, srecom termin je dalek i bitne promene su izvesne, narocito po pitanju moguceg otopljenja na planinama zbog kog bi se iste mogle gotovo izjednaciti sa nizim predelima.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li se da li će za ski opening biti pušten Mali Karaman, lift ili žičara? Vidim da se pravi veštački sneg na stazi a bilo bi značajno za skijaše koji bi odseli u Rtnju. Hvala unapred.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ub''o si ga Aco 101%...Bravo ;)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kad se ne bi videle ove travke na Dubokoj, ugođaj bi bio neopisiv.Acko, pozdrav za tebe a ne bi bilo loše da propitaš malo Bokija886 neku lekciju iz meteorologije, mada mi deluje ozboljno. :):):) ;)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pun nade predješ veliki put da bi skijao na Katanan Grebenu, a onda te Skijališta Srbije puste da čekaš više od pola sata u redu da kupiš ski pass. Na celoj planini jedno prodajno mesto
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Volim aco tvoje komentare uvek me ohrabre ,iako je najavljeno sunce i relativno toplo za mesec decembar ja imam neki osecaj da ce u naredna 2-3 dana da nas obraduje jos jedan sneg ,zivi bili videli :-)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koliko vidim krenulo je osnezavanje "duboke"... lepo za sve pohvale...Sredjuju se (tabaju) i ove staze sto su prethodnih dana osnezavane... Sve pohvale za SS, njihov trud i rad.. Pitanje za "aco cacak" i "bojana 886" hoce li biti prirodngo snege? i zasto ne? sad u decembru i koliko :) hvalaSve najbolje infokopovcima...Zivi i zdravi bili...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)