U Austriji ISCHGL, 1200 km od Beograda, jedno od najboljih skijališta na svetu: smeštaj 540€,vrhunski smeštaj sa dve spavaće sobe, put oko 200€(ide se preko Mađarske samo dve vinjete se kupuju, ukupno oko 20€). Ski pas 6 dana 209€, za mlade do 17 godina 140€. Doručak, kao i kod kuće, u obližnjoj samoposluzi svega ima, malo skuplje nego kod nas, ručak-večera, takođe kao i doručak spremali sami. Ski bus staje na 20m od kuće, ide tačno u sekund, na svakih 10 min. vozi pravo do 4 gondole koje te izvlače gore. Ima oko 250km staza, što u Austriji što u Švajscarskoj. Nemoj da mi neko priča ovde da košta sve 3000€. Može da košta i 30000, ako imaš para za bacanje, znači može i za 1500, bez problema... Ne pišem ovo da bih napisao nešto protiv Kopa, pošto cene nisu uopšte za poređenje, pogotovu ski pas za koji smatram da na Kopu uopšte nije skup, ali kada pogledaš šta se sve za te pare nudi kod nas onda treba analizirati cenu i tog ski pasa na Kopu. Ogromna prednost Kopaonika je što je BLIZU, za 3-4 sata stižeš, gde god da si u Srbiji. Naše skijalište ima sve uslove da bude svetsko, a zašto nije, to treba pitati ljude koji ga vode...
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Opet ja kažem nije za poređenje, i nisam postavio post da bih reklamirao neko skijalište, samo odgovor iz prve ruke na komentare kako negde tamo preko mnoooogo skupo, mogao sam da uporedim Bansko da sam hteo, ispalo bi jeftinije nego Kop. Nije u tome poenta, već da se kod nas jako slabo trude i ne rade skoro ništa na poboljšanju. Gde je ski bus? Zašto se ne napravi još neka akumulacija za vodu, kako bi se osnažavale sve staze, šta je sa problemima sa vodom, sramotno parkiranje da ne spominjem, mogao bih dve strane ovde da napišem o nedostacima...naravno da ima pozitivnih stvari, ali to je samo i isključivo zasluga pojedinaca, a ne dobrog vođenja skijališta i dobre organizacije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pobogu ljudi cujete li vi sebe? Potpuno besmisleni, nepotrebni komentari i pitanja? Pisite nesto pametno ako imate, nemojte da nas smarate glupostima.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Дај ко се буде возио Белим рекама I и II нека направи неке фотографије и нека окачи у коментарима да уживамо мало кад већ нема веб камера и да видимо колико "нема снега".
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Brane i Sanja Svaka cast za komentar, sve je tacno!
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I ja dolazim 5. temperatute bi dotle bile u dobrom plusu mada ima dobrih naznaka da bas oko 5.ulazimo u jos jedan ledeni tala😉
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja sam primetio samo jaka zapadna strujanja u tom periodu. Hladan vazduh ostaje u oblasti Skandinavije ali ništa izraženo. Na zapadu Rusije imamo u to vreme neuobičajeno toplo vreme sa temperaturama koje će recimo u Moskvi kretati se oko nule. U SAD-u je velika zimska oluja sa velikim padavinama, a obično kad je tamo takvo vreme onda Evropa nije u minusu. Moraćemo da sačekamo ipak sledeću sedmicu i prve dane februara za novi sneg. Biće sve u redu. Sneg mora da se prekali da bi ostao dugo na planini, to uvek moramo da imamo u vidu. Veliki pozdrav za tebe i sve psetioce InfoKopa.;):)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U koliko su tacne sve te prognoze onda je bolje malo sacekati pa na kop otici u nekom drugom periodu,jer se za pocetak februara ocekuje i do deset stepeni mislim da gobelje i suncana dolina to nece izdrzati.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jao trenutno pada jaka kiša.. :(
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Izvini Slobo, nismo te prepoznali, Pa gledaj ovako, mozda i treba Aco da se povuce, bas zbog vas takvih. A nama siromasima koji poslednji dinar, koji nam je veci od poklopca sahte, dajemo na jedan dan, ili vikend, a posle ''leba nemamo da jedemo, itekako znaci sta ce nam Aco reci o vremenu koje nas ceka gore. Jer, mi nemamo para koliko i ti da idemo svaki vikend gore, a da nam se desava magla i ostalo. Samo nemojte ono: skijanje je skup sport itd... NEMAM PARA, A ''OĆU DA SKIJAM, imam pravo, I NE ZNAM DA SKIJAM PO MAGLI I KIŠI, ''OĆU DA SLUSAM ACA.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Stisala se atmosfera na ovom forumu,sve mirise na kraj!😠
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakav je krcmar danas? ima li dovoljno snega? da li je progledao? Moze li neko ko je danas skijao tamo da mi kaze?Hvala unapred.;)
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ucitelji nose kacige to je ove godine obavezno. Sto se tice kamikaza na stazama to je pravilo uvek u najudarnijem delu sezone kada je skolski raspust zato ja uvek izbegavam da idem u tom periodu na skijanje jer je tada kultura skijanja najniza. Sto se tice povreda to je normalno i uobicajeno, kada se na stazi nadje veliki broj ljudi koji skija jednom godisnje 7 dana jer ti ljudi nisu ni tehnicki ni fizicki spremni za takve izazove. Najveci broj povreda se desava uvek na Dubokoj jer ih najveci broj ide dole , zato sto im je izazov, a nemaju snage ni tehnike da tu stazu skijaju kako treba na kant, onda zato otklizavaju ,prave hupsere, zatim na tim hupserima gube snagu i gaze druge ljude . To se ne moze izbeci nikako osim da kao Austrijanci i Svajcarci uvedemo skijanje kao obavezno u svim skolama.
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Liketa i Jovane kod nas troje je minus kao u Sibiru.;):) U toku naredne nedelje biće snega kao što sam već najavio, ali pošto nema konkretne hladnoće nigde onda ćemo videti šta znači visina iznad 1500m. Veliki pozdrav za sve forumaše i naravno posetioce InfoKopa.:):):)
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobro je što na KOP-u radi bar nesto.Pogledajte u okruźenju rade uglavnom samo Baby liftovi ;) Za vikend toplije >:(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Vlasta@pok.Dusko Korać,bio je maestro u izvestavanju.Javno pozivam direktora SS,da obavesti dir. RTS -a o ovom problemu.GosDirektore problem je u tome što skiperke RTS-a usred zimske tur.sezone sa osmehom obavestavaju javnost o sjajnoj vesti da se narod raduje jer temperatura raste u februaru i da nece biti snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)zasto vam ne rade kamere uzivo,tj slika vamj je stalno zamrznuta,dali treba da poverujemo da vam rade staze a ja ne vidim skijase na njoj,popravite to ili ih ukinite
(+51) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Polovina kamera gleda na parkirane automobile, koji jasno stavljaju do znanja da oni koji nemaju auto od preko 20000e nije pozeljan gore. Naravno nije meni niko kriv sto nisam sposoban da zaradim tolike novce ali mislim da ove kamere nisu potrebne a da su potrebne live kamere sa staze koje daju pravo stanje.MI KOJI DOLAZIMO U SKI CENTAR RADI SKIJANJA
(+54) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)rudolfe sa crvenim nosicemsve kako sam napisao, nazalost, je upravo tako. max.temp. na kopu danas +5,7 C akcenat je na PLUS sto znaci nista od padavina i jos gore nista od topova! I tako cele nedelje!Sutra (najkasnije prekosutra) moguca cak kisa (UZAS!)Vazno je da ste vi (botovi)najvljivali "pluskove snega od utorka". Zasto to radite??? Snowboarddanas u kancelariji a vec sutra na kopu. cim zaveje eto mene a o skijanju nemas pojma ti. da imas ne bi bio snowboard-er. :D
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)zasto to rade? mislila sam da imaju zaista neki veci finansijski interes koliko se trude, menjaju nikove, pale...medjutim shvatam da su oni ipak samo ekipica botova - lopatara.baj d vej, stolar svaka cast za prognozu mada me samo rastuzuje. i ja spadam u one kojima su koferi vec u kolima i samo cekaju taj sneg. :-(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pratim infokop unazad par godina, retko komentarisem, ali sada stvarno moram posto se zaiste nesto jako cudno desava. Odjednom pre par dana vidim neke nenormalne kolicine minusa i pluseva, a znam da su najgori provokatori ranije dogurivali tipa do 20 minusa. I to je tako simptomaticno da na primer neciji komentar ima par pluseva ceo dan i onda se to naglo promeni u roku od 5 minuta, sto znaci da ovde imamo organizovanu grupu ljudi ili je jednostavno neko prohakovao ili provalio sistem pa lupa pluseve/minuse kolko mu je volja. Najgore od svega je sto se stvara jako negativna atmosfera ovde na forumu. A zaista su mi smesni ovi sto komentarisu rad Ace i Kimija u negativnom smislu. Oni da pricaju bajke niko ih ne bi bendao ni dva posto, njihove prognoze su u 90 i nesto posto slucajeva potpuno tacne. Cak smo se i ovih dana uverili u to Aco je rekao da ce juce biti do 4, danas do 2, a upravo je tako i bilo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Retko komentarisem kao Del Boske,ali covek je u pravu kao i Liketa.Sve je tacno.Da dodam samo da su velike guzve i da se ceka 15-20 minuta i to ne samo u centru.Prosle nedelje dosta gostiju iz Rumunije i Bugarske.Uzivajte u lepom vremenu,opusteno...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi,pa zar nam nije dosta negativnih stvari svuda!Zasto i ovde praviti losu atmosferu? Svi smo ljubitelji skijanja i zato smo ovde! Tako i treba da ostane! Ajmo pozitivno! Pozdrav za majstore Acu i Kimija!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)E da, zaboravih da dodam komentar za gužve, a eto Kolubara je rekao, a danas sam u pola 11 na Pančiću čekala tačno 8 minuta, ujutru je bila manja gužva, na ostalim žicama se čeka po dva minuta, negde se uopste ne čeka, recimo Gvozdac je prazan.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ČIKA MIKA- Ostvaruje se ono što sam vam rekao pre ja mislim 7 dana, da bi u periodu kad vi budete išli gore trebalo da budu povoljni uslovi. Na radost svih nas u narednim danima ćemo konačno imati Kopaonik u pravom svetlu. :) Gotovo cela naredna sedmica će biti u znaku snežnih padavina a u drugom delu sedmice mogući su i pljuskovi snega, jer je već sunce dosta visoko i polako počinju da se stvaraju lokalne oblačnosti koje uz jaka strujanja iz severnih pravaca mogu davati pljuskove snega.:):):) Konačno se preko Biskajskog zaliva dela Francuske i Španije u Sredozemlje prebacuje izuzetno vlažna vazdušna masa koja će uslovljavati stvaranje ciklona i zona jakih oblačnosti u našim predelima. U vreme najvećih padavina nećemo imati neke hladnoće ali će je u zonama iznad 1600-700mnv biti dovoljno za sneg.:)Veliki pozdrav.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvo zaprasivanje.vreme je bezveze u celoj srbiji.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ne znam na osnovu cega pojedinci daju vremensku prognozu? Vremenska prognoza je nesto sto je zasnovano na mnogo mnogo parametara i pre svega na visedecenijskom iskustvu tj pracenju/merenju/zapisivanju vremenskih prilika. Na info kop-u ima vrlo lep prikaz vremenskih prilika u narednim danima (razocarava, na zalost). Zato "drugari" okanite se prognoziranja vremena jer i oni koji se sa tim bave ocigledno imaju problem. Priroda je to, malo da nam pokaze da nismo bas tako mocni i pametni kao sto mislimo, i svaka Joj cast. Ja idem 19 marta pa sta nam bog/priroda da. Pozdrav iz ns-a (+ 12c)
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aleksej. Sta bi ovo. Bolje se sakrij ti sad u misiju rupu. Stanje trenutno te demantovalo... heheh. Padaj padaj padaj i neprestaj 😁
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Imate na našoj FB stranici veliki broj fotografija od danas :) Onaj dan :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravo Aco, to nam treba!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@СтевсСнимак је прелеп, искуство најприближније могуће првој јутарњој вожњи са девојком.Стевс Ацо полаз Бела река II је око 1400м/нв. Долазим ускоро па ме занима ел нападало и ел ће је пуштати и када да знам због датума?Пошто је стаза широка чуо сам да локално становништво хоће да посади малине, па 3 године да иде берба а 1 година да се пусти стаза!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Neverovatno je da nisu u stanju da srede to malo staza što imaju. Pa lopatama bi ih do sada utabali da su se potrudili. Opet su zatvorili jednu celu stazu zbog takmičenja. Gvozdac i Ledenice ni u snu da puste, kao da ne postoje. Umesto da sada utabaju ovo što je palo, pa u nedelju i ponedeljak će još pasti, imali bi skijanje do aprila bez problema. Ovako, prvo malo toplije vreme i sve će se otopiti..Ljudi teški nerad i bezobrazluk je sa njihove strane, ali ne možemo im ništa na žalost. Mogu da se ponašaju kako hoće,a mi smo ludi što im plaćamo za ski pas i sve ostalo za ovakav amaterizam.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ma ovo nema smisla .Napisano je realno kakva je situacija pa ko hoće neka veruje nemam nameru da se prepucavam.Jos nešto sam zaboravio da napisem da topovi nisu ni na jednoj stazi radili iako je temperatura ceo dan bila -2(verovatno ne treba da rade posto je sneg pao?)A što se tice skijališta van Srbije i njihovog odrzavanja još jedna obmana jel sa ovolikim snegom i temperaturama u minusu sigurno da nisu ovako lose staze( glupo i da komentarisemo)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Za NešuSuper. I pored toga što ne poznaješ pravopis(Kopaonik,Rudnica,Raška itd se pišu velikim slovom -možeš da pitaš učiteljicu) postao si stručnjak i za puteve.Lepo sam rekao da je ovo moje mišljenje pa ko voli nek izvoli.Jako mi je žao da sve što se dobronamerno napiše postane nova tema da izrugavanje.Takođe mi je žao što pljujete po Aci iz Čačka kao i Kimiju ( ljudi koriste svoje slobodno vreme da nam daju što više informacija)Sve u svemu zahvaljujući tebi i sličnima(stručnjacima) ovaj forum se pretvorio u cirkus tako da se ja odjavljujemi neću da budem deo vaših prostih i zlonamernh komentara.Bravo na pobedi!!!!!!!!!!!!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Staze su blago rečeno katastrofa. Niko ne očekuje da se staze tabaju u toku dana, ali je problem što se staze ne peglaju (ili se peglaju nestručno) ni nakon 17.00h, ni noću, a ni kada ne pada sneg. Ne interesuje me što nema dovoljno ratraka i što se ekonomiše sa gorivom. Za 3200din (cena dnevnog ski passa do pre neki dan) hoću da skijam po ispeglanim stazama. Ako nemate dovoljno ratraka, gospodo iz SS, tabajte lopatama. Ako znate debelo da naplatite skipas onda pripremite staze. Zna se koje se skije koriste za neuređene staze i koje skije koristi 90 i kusur procenata skijaša na Kopaoniku. Nije palo 3 metra snega u zadnjih 5-6 dana nego nego 60 cm. Neće me Kopaonik uskoro videti. :(
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi dobar dan! Vec duze vreme citam ovaj forum . Malo cudne stvari se mogu procitati ...Pitanja tipa kako do Kopa, kakav je put i sl. Onda kakve su staze, utabane , neutabane , ne rade zicare, rade samo neke,...itd.itd.Pokusacu da opisem moje iskustvo od 27.2. do 05.3. ove godine iz Zeldena Austrija.6dnevni skipas 274E 145km staza. Ukljuceno 1 dan na susednom skijalistu Obergurgl Hohgurgle 110km staza..Prva tri dana magla vetar sneg, samo trecina instalacija je radilo, a i staze nisu bile uredjeni ni malo!!!!. Guzva kao u autobusu 16 u Bgdu. Naredni dani bolje vreme sve radi staze se peglaju i u petak sve opeglano kao aerodrom.KULTURA CEKANJA NA ZICU BESPREKORNA. Kultura na stazi takodje. Parking skoro svuda besplatan od 9 do 19h. Posle ponegde naplacuju za noc 5E.Lopatara naravno nema. Nema ni ludila koje je na Kopu proglaseno za normalno ponasanje u svim segmentima koji postoje a da imaju veze sa skijanjem, boravkom na planini itd, itdTako je tamo, ovako je ovde, moramo svi da se potrudimo da se ponasamo po normalnim pravilima. I SS, i mi sami, i da nema lopatara, da postoji ski bus za transfere ili slicne stvari . U subotu ponovo idem na Kop. Da me strefi srpska varijanta skijanja....
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Što se tiče Duboke 1 žičara je danas krenula sa radom međutim kod stuba broj 5 postojala je opasnost da jelka padne. Žičara je zatvorena, a SS su izašla na teren sa tabačem i pokušala da uklone jelku koja je bukvalno pala na sajlu pod težinom snega. Sneg je toliko težak da postoji rizik da jelke padnu i na same staze. Sva sreća da nema vetra.Isti slučaj je i sa Gvozdcem gde postoji problem sa 5 do 6 stabala.Jedna od jela je pod pritiskom snega pala i oštetila trasu Boba na šinama pa on danas zbog toga nije radio.Za Krčmar stvarno ne znam šta je bio razlog kašnjnja.Što se tiče otpuštanja radnika ni to nije istina niko od sezonskih radnika Skijališta nije otpušten.Jednostavno nema teorije zavere ovo je jedina istina. Obe žičare nisu radile iz bezbednosnih razloga. Niko normalan neće da rizikuje i pusti žičare u slučaju kada postoji realna opasnost da neko nastrada.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovo sto pricate mora da prestane, mislim na "takmicenja" i "treninge".Sto ja kao skijas koji sam odvojio tih 6 dana skijanja, uzeo odmor na poslu i dosao na Kop, za Srbiju platio solidnu cenu ski pasa, i onda ne mogu da skijam po najboljim stazama jer neko vezba i takmici se.. Ajde da to traje jedan ili dva dana, ali to traje nedeljama.To je bezobrazluk nevidjenih razmera. Nemam ja nista protiv te dece, ali niko ne sme da ima povlascen status. I GSS je pravio trku, ali posle radnog vremena. Vojska isto dolazi da "trenira" ali oni nemaju protekciju, jos uvek, mozda i njima dozvole zatvaranje..Mogu da razumem i jelke, i malo snega, kvar na zici, neutabane staze, nesredjen parking, ali da me neko ovako tretira kao gradjanina drugog reda i pravi budalom je stvarno previse.Pre nego neko napise da je to svuda, AUS, BUL, FRA, ITA, odmah da kazem jeste, ali tamo postoji jos 10x vise takvih staza pa se ne oseti.20 godina skijam na Kopaoniku, napreduje skijaliste svake godine ali osnovne probleme ne resavaju jer im jednostavno nije u interesu.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)...STIŽEMO SUTRA "OOOP NA KOP"...JOŠ DVA MESTA U AUTU...POLAZAK U 04.30h SA VAŠE ADRESE U BEOGRADU,A POVRATAK U NEDELJU POSLE SKIJANJA U 17.00h....064/0778-064 [email protected] :):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pada lepo sada. Biće to još jedan odličan ski vikend pred kraj sezone.:)Pozdrav svim skijašima, borderima i ostalim ljubiteljima ove prelepe planine....:):):)
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Iskren da budem, očekivao sam veliki broj minusa ali izgleda da se nekome batalila igračka.;D:''(8)
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sto ne radi nista dalje od M. Karamana?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravo za bogner jaknu.. bolje da sei kupio mozak,ali nazalost to nema na prodaju..😁
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta bi ovo danas, prognoza bila sunce, ustadoh u 5 i potegoh iz Beograda na vejavicu, maglu i zaledjene staze :/ Pobegoh kuci dok noge nisam izlomoio
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta reći ,u sezoni gužva mesta nema tako da hejteri ionako nisu dobro došli ma šta pisali.Da li je bolje Bansko Francuska ili nesto treće nebitno.Zamislite kada bi oni skidali cenu ski pasa svaki put kada baš vi dolazite strašno. A sada kada je sezona na kraju i da je džabe pola ne bi došla, i ko ce vam ugoditi sve stručnjak do stručnjaka. Samo kukate sačuvaj boze,srećom 90 %su normalni i realni ljudi koji vole kop a ovi hejteri pa njima ostaje forum da leće komplekse,ajd u zdravlje.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jbt nepamtim kad je bio ovako los sneg na stazama.... prosto te tera da kocis, da padnes, ne mozes da skreces uopste... I ovo skijanje do 12h je previse, prosto se ne moze skijati, takodje i magla je prevelika... Ja mislim da je ovo kraj sezone.. poz svima
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bronkser-pogresio si destinaciju i izgubio orijentaciju
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja sam na Kopu vec 3 dana, i super je za skijanje,ima dosta snega na stazama, ali posle 1 postane malo vodenasto ali moze i tad da se skija :D
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sto ne pustaju topove
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Celo jutro gledam, jos ne pustaju topove:(
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)