Gvozdene dobro pitanje!Aco da li je moguce da samo juce skine 7cm snega?Nije bilo toplo,minus celu noc i dan!Ako ovako nastavi mi se necemo skijati pocetkom Aprila!Objasni molim te!Pozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima! Da li neko zna kakva je prognoza za sledecu nedelju? Hvala!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MILAN KG- Nebi trebalo da bude jačeg topljenja jer bi temperature trebalo da budu malo iznad nule.Biće i snega vlažnog.PERO KŠ-Brate jesi pitao za period oko početka Aprila?svako dobro vam želim.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako se ostvare prognoze koje trenutno vide globalni modeli za ponedeljak,utorak i sredu ova sezona ce biti zavrsena sledece nedelje jer novih vecih sneznih padavina nece biti a temperatura bi mogla da predje +10C.Cak i sada je tesko skijati/bordati jer je sneg jako raskvasen i uslovi su otezani zbog toga.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nema razloga za brigu,snega će biti na Kopu još solidnog.:):):)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ azimutmoram da potvrdim da je za staru planinu potpuno suludo bacen novac, koji je mogao kopaonik da pretvori u jedan od najboljih skijaskih centara u evropi.iz nekih suludih, samo dinkicu znanih razloga, je odluceno da se tamo gradi hotel.javno preduzece koje je osnovao je od pocetka isarano potpunim diletantima sto je za posledicu imalo katastrofalne projekte zbog kojih su izvodjaci radova konstantno imali probleme sa radovima i dolazili u sukobe sa jp. zato i dan danas stara planina nije nizasta.za te pare je kopaonik mogao da resi problem garaza, vodovoda, struje, nekoliko novih staza i zicara ali cvrc.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)STEVS-Da radi se o sipecoj kisi koja ce kasnije posle podne uz pojacan vetar severnih pravaca preci u sneg.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@hertog: Prva zvanična informacija koju smo dobili od Skijališta je bila u subotu ujutru da će biti zatorene samo Gobelje i Bele reke od ponedeljka koju smo i objavili. Međutim, nakon par sati dobili smo drugo zvanično izmenjeno obaveštenje da će raditi današnjih 8 žičara. Obaveštenje je odmah i bilo izmenjeno.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Sanja i Branimir Hvala na preporuci. I meni se Milmari jako dopao na osnovu slika. Cini mi se da im je spa centar veci od Mujenovog koji kao da nema deo sa lezaljkama koji imaju Cardaci i Milmari. Reci mi samo znas li da li se u spa centru dobijaju peskiri ili nosimo svoje?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Do sutra se očekuje da visina snežnog pokrivača dostigne 2,4 metra, uz sve jače padavine tokom noći.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dr.House-Zaista nemaju cenu ove lepe reči koje su mi upućene.Težim uvek da dam sve od sebe,i kad pogrešim znam sigurno da mi nećete zameriti jer prognoza nebi bila prognoza već nešto što će se sigurno desiti.Svako dobro i ogroman pozdrav od Aca.:):):):):):):):):)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ok, sezona je završena, ajde da vidimo šta dalje.Ovih dana razmišljam da odem na Kop za Prvi maj. Merim i vagam da li je to pametno i kako bi tamo ispunio veme kad nema skijanja. Lepo je što su napravili bob na šinama, zip line i još po neku zezalicu. Ali nedovoljno. Evidentno je da da Kopu fale sadržaji koji bi privukli turiste kad nema skijanja. Mnoga skijališta po inostranstvu su atraktivna i van zimske sezone, ili leže na nekom jezeru, ili imaju neke zanimljive gradiće i dvorce u blizini. Recimo Poiana Brašov u Rumuniji, smešno skijalište u poređenju sa Kopom ali u okolini ima niz atrakcija koje bi ljude privukle van skijanja. Sam srednjevekovni grad Brašov, brojni dvorci...Juče sam na RTS-u video zanimljivu reportažu o parku maketa u Despotovcu. U pitanju su umanjene replike naših srednjevekovnih crkvi i manastira. Pogledajte na Link >>>Mislim da to nije prevelika investicija a mogla bi obogatiti ponudu Kopaonika i turistima dati razlog više da ga posete i van ski sezone. Pogotovo što je najveći broj inostranih turista na kopu iz pravoslavnih zemalja - Rusija, Rumunija, Bugarska.Primer[img]http://www.parkmaketa.com/data/thumbs/galerija/i18npic.C240x180.Park-maketa-7.jpg[/img]
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Večeras moguće da pada malo sneg na Kopu.:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hoće li možda otvarati Karaman greben za 9. maj, Dan pobede?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)LIKETA-Pozdrav za tebe i naravno sve koji rate forum.U pravu si,planinski predeli iznad 1500mnv.već su zagazili u jesen,i temperature polako idu u skladu sa tim.Pančić je na oko 7-8c i ima magle što daje utisak redsnežnog stanja.Naravno već alpski predeli iznad 2300-400mnv počinju da dobijaju prve snegove dok će Kop to imati verovatno negde u prvoj ili drugoj dekadi oktobra.Polako se zahuktava forum i to je dobro,počinje druženje.Svako dobro!:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Samo da pozdravim sve ovde. Uskoro ce sneg jos mesec ipo od prilike pa da se zagrejemo dobro do tada.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco stvarno si kralj samo tako nastavi imas nasu podrsku i ubrzo se svi opet druzimo...:):):):):)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravo Aco,sad si postao retka zverka,ali si nas drug pa mozemo tobom da se hvalimo.Veliki pozdrav za tebe , a ti nam se oduzi najavama velike kolicine padavina.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Opa,proradile kamera :):)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Petar: Da li mi gledamo isti sajt :) Trenutno od svih kamera jedno ne radi ova sa staze kod Brzeca. Ako mislis na uzivo kamere to zavisi od Skijalista Srbije i njihovog linka.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada se očekuje info o ceni ski pasa za ovu godinu?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)znaš kad JP daje cene ski pasa, uvek u zadnji trenutak znaci 2-3 dana pre expo zima, znaci krajem novembra
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vlado, volim te!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Bravo Kimi nek si mu rekao nek sedne nek nauci nesto!!!Po meni kako stvari stoje ( a ne razumem se mnogo) ponovice se prosla zima sa malo snega u nizijama!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@PrajaTo što si ovde izneo želju se ne računa :''(Skijališta Srbije su na svom sajtu pozvale korisnike i posetioce da do 6 novembra daju svoje predloge za tri nove lokacije kamera.Evo link na vest pa predloži: Link >>>
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Novi Sad, u Leviju otkazano takmicenje. Mada to nema nikakve veze, posto je ovo sajt o nasem Kopaoniku. Pozdrav iz Beograda.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Stevs @Markohvala puno momci,ziveli
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)E neka si nam ti rekao ledeni-baba vanga tvoju prognozu..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ledeni, koliko ja vidim na prognozama do kraja nedelje pola metra snega. Mozda gresim
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dacha.. za tebe sam Kamenko Katić..
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kamenko Katicu, hocemo ti i ja u sedmodnevni ski-pas da ce biti snega, za skijanje,do kraja januara? P.S.Steta sto nisi neka od italijanskih voditeljki sto se skidaju, nego bas Kamenko, ali sta je tu je...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prema prognozi accuweathera koji me je retko kad izneverio, Kopaonik je u konstantnom minusu od 27. novembra pa sve do 6. decembra i tada ako nesto padne palo je jer posle toga sledi topliji period sa dnevnom temperaturom i do 7 stepeni. Sve u svemu jedna veoma suncana i topla zima, posmatrajuci prethodne godine snega ako bude, moze biti u februaru, martu.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Inace,nesto najgluplje sto mozete da uradite je da odete na ski-opening...rade 2,3 staze a dodje 5000 ljudi...2 dana kasnije nema nikog i uzivancija...Sretenje tadkodje ludost,bacanje para,skijanje efektivno 7min na sat..al barem radi vise staza...zaobidjite ta dva datuma i uzivajte u stvarnim lepotama Kopa bez strahovitih guzvi...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)IDEMOOOO OOOOOOO OOOOOOO!!!!!!!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi dal ce biti snega ? Jer ce prekosutra biti blagih padavina i posle toga dolazi nam toplije vreme :(
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ako ne bude snega biće kafana,preporučujem Skituljka i CamelotLjudi moji svi se opterećujemo da li će biti snega ili neće biti snega?BIĆE GA!!!!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sta mislite hoce li raditi mali karaman, pitam zbog rtnja?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna precizno pod povoljnim uslovima za osnezavanje koliko se moze napraviti snega za 24h. Mislim okvirno u cm. Jel tu postoji neki standard koji se proslih godina pokazao kao siguran i predvidiv.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi ja sam na kopu,snega ima barem 35 cm....Uživajmo u našoj planini:-*
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pratite našu Facebook, Twitter i Instagram stranicu. Okačili smo desetine fotografija sa otvaranja.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sta se desava sa Malim Karamanom? Gledam ove kamere i ne mogu da verujem. Nadam se na nije opet na snazi neki inat izmedju SS i Rtnja. Prosto mi je neverovatno da Mali Karaman nece radidti za vreme Ski Opena.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@stevs da li ce mo znati pre opena koje ce stane raditi cet pet sub i ned ?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Karaman greben radi sutra. 70% popusta na cenu.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima. Rade li trenutno topovi?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta mislite ljudi, da li će biti uslova za skijanje ovog ski openining !? Pozz i srećan početak sezone 8)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)mala ispravka @ milan 5 :) *
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Još uvek nemamo zvaničnu potvrdu od JP "Skijališta Srbije" ali sva je prilika da će i sutra raditi samo Karaman greben i pripadajuće staze 7 i 7a.Skijališta Srbije daju svoj maksimum, već par dana, da pripreme i stazu 4b sa Pančića tako da postoji šansa da i ona u nekom trenutku proradi.Sve zavisi od vremena i noćnih temperatura.Ono što raduje je da nas čeka sunčano vreme i naravno samim tim dobra atmosfera :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Situacija je takva da,i da je palo pola metra snega teško da bi radilo više od polovinu staza,ako ćemo realno.Za opening kakav ga većina ovde priželjkuje je potrebno "pokriće",jedan u celini zimski novembar,što ovaj nije bio ni blizu,izuzev zadnjih 6-7 dana.I to dobro znamo da nije samo slučaj ove godine.Setite se uostalom proglogodišnjeg openinga.Šta da radimo,nekako je učestala pojava zadnjih godina da sve što izostane u novembru se vrati tamo u proleće.Kada sam ja bio u nedelju,Karaman je fino izgledao,tako da nije baš da nema "ništa" od skijanja.E da,sad bi oni klasični mudraci uskočili,pozivajući se na Alpe zar ne ?Evo vala Dolomiti (snežno "srce" Alpa) imaju travu do visina blizu 3000m,tako da...:)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Camelot rakija pa pravac staza:D
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Smaras brate, gledaj drugu kameru!!!!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)