Da KIMI,naravno malo se sleže i uticajem gravitacije,vetom itd.Nije čudo recimo da padne 10cm snega po mrazu a kad ugreje on se prepolovi a da se ništa nije otopilo.Visina snega je dosta varljiva,recimo na nekim mestima ga oduva a nekim nanese vetar,ili na sunčanim stranama ga sunce topi dok u isto vreme na severnim ostaje isti.Evo baš kao što sam rekao padaće povremeno do malo iza ponoći.Kimi svako dobro brate.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco kralju, mozes li mi izracunati kakvo ce vreme biti u cetvrtak od 9h do 13h na Gobeljama, vetar, temp i vlaznost? Ako ti nije problem, prognoziraj mi i u koliko sati cu ici na wc ako doruckujem 5 jaja na oko sa sirom u 7:45. Ako sam preterao oprosti mi, ali vidim da se ovde ocekuje da pogodis slicne stvari... Svaka ti cast na opsirnim prognozama, ali brate ima nas svakakvih na ovom forumu...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)SAMO DA PITAM-Vreme kad ćeš da pođeš zavisi i od toga koliko ti je wc daleko trenutno,naravno šalim se!Svi mi imamo različite želje prohteve i na kraju krajeva nismo svi isti.Važno je da u pitanjima nema što bi narod rekao zle krvi.Svi mi neko manje neko više bi voleli da znamo kakvo će biti vreme ne 15 već mesec dva u napred naročito ako planiramo neki izlet ili zimovanje u ovom slučaju na Kop.RHMZ daje okvirne prognoze za mesec dana u napred ali to je toliko nagađanje da ne zaslužuje komentar,naravno oni tu uzimaju u obzir trenutne trendove i zamisli godinu iz predhodnih boga pitaj koliko,koja je najsličnija tekućoj.Što je donekle i razumljivo jer ne postoji niti će postojati tehnologija koja će to omogućiti.Svako dobro i tebi i skijašu i svima koji volite Kop jer je on biser Srbije:):):):):):):):):):):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)jos nigde na svetu nisam video motorne snage, koje se krecu po ski centru , sem ovde !!!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)I ja sam stalno kukao za snegom, više neću, danas sam na Jahorini ceo dan skijao samo jenu stazu koja je radila. A snega 150 cm!!!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)MIKI 3-Hće,verovatno oko 10-15 cm.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)hvala aco smapione na uvek lepom i tacnom odogovoru...bas sam se zacudio bio na moru sneg jerje to bas retkost.vazno je da nama trp na kopu da se skija do maja :D svako dobro i tebi aco i samo da znas da si prevazisao kimija, vise se niko njemu ni ne obraca! :D
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zasto Aco :(
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kratak zemljotres pracen tutnjavom upravo na Kopu...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da, zemljotres sa epicentrom u Blaževu. Blizu Kopa. Osetili smo ga čak i u kafani ;)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aci, Kimi, mnogo vise nas ceni nego ovih suprotnih. Sada nas najmanje desetoro ceka na prognozu za vikend da li ce mecava ili ne da znamo da li da krecemo vecera/rano ujutru gore ili ne.Nama zaljubljenicima u skijanje i koji odvajamo poslednju paru mnogo znacite, jer ovih 70-100 evra ne zelim da propadnu nego da ih ulozim u drugi vikend.Dakle molim vas sigurno u ime najmanje pedesetak mojih ljudi da ne odustajete i da naravno bacite i naredna tri cetrir sata prognozu za subotu i nedelju. Hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Neka napise neko kakvo je stanje na putevima iz pravca Krusevca i Nisa, posebno kakva je deonica Brzece-Kopaonik. Jel idu autobisi?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Puna podrska Kimiju i Aci.Ako prognoza nije bitna za skijanje onda ja ne znam sta je!!!
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas za ljubitelje svežeg snega idealan dan. Što reče boban156, za ove sa širokim fosnama idealno uslovi i na stazama a veliki izbor za postavljanje sopstvenih tragova van staza. Sneg pada i dalje, sitan, bez jačeg vetra pa očekujem slične uslove i sutra. Magla nije tako strašna kao jutros u 9h pa mislim da to neće biti problem. Danas je iznenađujuće bilo to da se moglo voziti dubokom čak i popodne. Razišli se ljudi pa se moglo opušteno naći prolaz kroz hupsere. Inače, moram da kažem da su skijališta realno podbacila u pripremi staza ove godine. Snega mestimično ima i preko metar a neke staze su im prilično kilavo sređene. gvozdac ima uzdužne kanale i to na gornjem strmom delu izgleda kao da su ga traktorima ravnali. Ne znam kakav je bio danas ali prethodnih 5 dana je svaki dan bilo isto. Donji deo, od spoja sa ledenicama je korektan. Za one koji nisu još bili, novi deo gvozca je plavo-crvenog nagiba pa je zgodan za lagani završetak pred ulaz na 6sed. To govorim i zbog slabijih skijaša koji bi da izbegnu strminu gvozca a da probaju novi 6sed. Sa jarma krenu prečicom i izlaze kod starog polaza sidra. Svako može lako da se spusti do početka 6seda i da onda ugreje guzu, nakači se na wifi i postavi selfi na net sa žičare, zaštićen od vetra kupolom. ;)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Koloko snega treba da padne da bi proradile BELE REKE,pitanje za SKIJALIŠTA.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako neko ide kolima sutra u nedelju na kopaonik..isao bi sa njim..hvala unapred..065 427 25 83djordje
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li 1 mesto do kopaonika sutrau nedelju
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)treba mi pevoz do Brzeca ako neko ide sutra u nedeljuujutru ili cak veceras subota uvece [email protected]
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijao sam danas sa ekipom , nas 5, Belu Reku. Bele Reke su istabane barem Bela Reka 2 koju smo vozili, ali zicnicari sprecavaju skijase da ih voze tj odgovaraju ih. Nas su dvojica ova sto rade svaki put kad bi dosli ili sisli sa zice nagovarali da ne vozimo, satro da se ne povredimo, a kad mi nismo hteli da odustanemo, stavili su ogradu i zabranili dalji prolaz pod pretnjom oduzimanja ski passa. Naglasavam da su Bele Reke istabane i da mogu da se voze, gornji deo bolje, levak donji deo slabije ali moze da se prodje i vozi staza bez problema.Inace planirali smo da vozimo Belu Reku po dubokom snegu i iznenadili smo se kad smo videli da je staza istabana. Sto se tice Ledenice i Gvozdca to mislim da nisu ni tabali nista staze su pune rupa i hupsera. Generalno ove godine katastrofalno lose tabaju crne staze ili ih uopste ne tabaju.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ako je nekome potreban krovni kofer za kola ili nosači za skije, postoji iznajmljivanje u Kragujevcu.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas oko 2 sata iz nepoznatih razloga prestala sa radom zicara Suncana Dolina. Ljudi iz SS su dosli motornim sankama i rekli da sidjemo na put i sacekamo kombi iz SS. Pritom vetar je duvao nenormalnom brzinom i sneg je padao, magla je bila. Na putu je bilo oko 40 ljudi da bi stigao kombi koji prima oko 9 ljudi. Na kraju smo cekali mini bus sat vremena na onom kijametu. Par puta su prolazili mini busevi i niko nije stao da nas pokupi. Stvarno velika sramota za skijalista Srbije. Pu!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ma pusti staze pusti sve ,ko voli skijanje njemu su dobre i neutabane heheheh,salim se ima raznih ukusa,nego vidim da a kop pada snijeg umerenog inteziteta ,a na sajt uporno pise slab snijeg,palo ga je bar 7cm,neznam sta je to.. nebih ja to gledao ima ga dosta,ali tolik mi je zelja da vidim taj trocifreni broj kad pogledam visinu snijega da vam opisati nemogu... davno je nismo na kop vidjeli :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Gledam ovaj forum ispod i nemogu cudom da se nacudi.Sto se tice vas iz Raske, trebalo bi ste zahvalni sto Vam je priroda dodelila Kopaonik. Sto se gazdovanja tice mislite li da svaki seljak u Francuskoj, Italiji, Austriji ili bilo gde drugde ima svoje skijaliste. Nemaju, i tamo je dosao neki Kostic ili koji god vec i ulozio svoj novac i zaposlio lokalce. Jedina greska koju je napravio je sto Vas lokalce nije poslao u neko skijaliste na skolovanje. - Zapitajte se prvo izmedju sebe koliko Vas govori neki strani jezik ( ne racunajuci Albanski ),- Dali ste nekad razmisljali kakv prvi utisak ostavljate na goste od kojih zaradjujete za zivot a prvenstveno mislim na lopatase.Suvisno je nabrajati kakve greske se dogadjaju na Kopaoniku i zato ne cudi podatak da je ove godine iz ove male zemlje Srbije u inostranstvo na skijanje otislo vise od 6.000 ljudi.Od mene toliko, ako nisam u pravu neka me neko ispravi.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja ne znam da li "kopaonik je raska" zivi u paralelnom univerzumu. Ja govorim da je za Novu godinu celo Vikend naselje bilo bez struje, ja govorim o 4. januaru 2015. godine kada su Skijalista Srbije imala gubitak od 12 miliona dinara zbog nestanka struje, ja govorim od decembru kada su Duboka II i Mali karaman vise radili na dizel motor nego na struju, ja govorim o tome da ne moze da se pravi vestacki sneg zbog lose struje, ja govorim o nestanku vode koji i dan danas traje u centru Kopaonika, ja govorim o ulicnoj rasveti koja trenutno ne radi (pogledaj kameru sa JATa), ja govorim o kanalizaciji koja unistava Nacionalni park...Kazes parkiraj na parkingu koji se placa. Naravno samo ako dodjes kasno na Kopaonik kada pada sneg onda ne ciste ni placeni parking. Lopatari su ruglo Kopaonika. Uzimaju 3000 dinara da parkiras. To je bre cist lopovluk. Hocu fuskalni racun za parking. Tacka! Hocu gradsku liniju necu da me voze lopurde taksisti iz Vikend naselja i da me prave majmunom.Sta ti nije jasno od cele price?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)boss: Žao mi je što imas kompleks Beograda ali kakve veze ima Beograd sa stalnim nestancima struje i vode na Kopaoniku, sa ulicnom rasvetom, sa kanalizaciom, sa gradskim prevozom, sa vodovodom, sa parkingom, sa taksistima, sa ambulantom, sa lopatarima?! Ako muzete Kopaonik i punite 80% budzeta sa Kopaonika onda mu vratite nesto ili se cistite sa sa Kopa.Kompleks je jedno a parazitiranje, lopovluk, nemarnost i nesposobnost je nesto sasvim drugo. Ako obe opstine uzmu od Skijalista 34 miliona i ko zna koliko od taksi za gradsko gradjevnisko zemljiste, od boravisne taske i ko zna od cega jos i onda ne umeste da sredite NISTA na Kopaoniku od komunalnih problema onda treba da se cistite odatle i da dodju ljudi koji to mogu da srede i koji vole Kopaonik.Vi ste pokazali godinama da samo unistavate planinu i da nista sposobni osim da punite dzepove nista drugo. Pogledajte samo sa druge strane Nacionalni park. Za par godina je zaposlio 16 novih ljudi. Sta taj Nacionalni par radi? Koja je staza pesacka obelezena, koji letnji program imaju turisti na Kopaniku?! Jedino sto umeju je da se pripreme da sledece godine naplacuju ulaz u Nacionalni park. Kada ih pitas gde ce pare da idu od ulaza oni kazu deo nama deo opstini Raska. A koji deo ce da ostane na Kopaoniku?! Jedno veliko nista naravno. E dosta je bilo!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)izuzetno pametan sagovornik..kazes da obe opstine uzmu za sezonu 34 miliona neka bude i 40..znaci opstina raska uzme 20miliona dinara..jel znas da od tih 20 miliona dinara moze jedva da se napravi jedna trafo stanica koje ce da podmiri potrebe npr.kraljevih cardaka..a jel znas jos koliko ima takvih kompleksa na planini i od cega da ti omoguci i vodu i kanalizaciju i rasvetu i vestacki sneg ako prihoduje 20 miliona od planine a treba da ulozi 100..zbog toga ti i kazem docice dan kad sve to bude kako treba ali kad ti sve to budu naplatili kostici,arapi i ostali vlasnici,ti neces imati od cega da dodjes na skijanje..zato cuti i skijaj dok mozes,zazmuri na jedno oko ako jedan dan od 100 dana nemas struju,ako ti je malo slabiji pritisak vode,rasveta i ostalo..jel kad sve to bude ok,rekao sam ti jos ranije skijaces u dvoristu..
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ima verovatno strucan naziv za tvoj poremecaj i mrznju prema raski ali zalim nisam ja lekar i ne znam tvoju dijagnozu..ali znam da konstantno lazes i sam ne verujes u te price..ko normalan ovde ce tebi da poveruje da jedna opstina od 30 000ljudi moze da se suprostavi beogradu i drzavi srbiji..jel verujes i sam u to+ne verujem..sad kao opstina raska sa par hilj.ljudi smela sama bez konsultacija sa beogradom da srusi nesto vojsci..pa srusili klizaliste pa ovo pa ono,pa ne daju novaku da pravi hotel..novak pravi na prolece hotel i to na samoj stazi gde je bivsi doli bel a sadasnji novak,a drugi na suncanoj dolini..ali tad kanalizacija i otpadne vode mogu da idu po nacionalnom parku jel je to nole..i treba dzabe da mu se da struja kao pocasnom gradjaninu itd itd.mozda ali pocasnom gradjaninu monaka..i pusti me vise tih praznih prica kako su svi ludi i nece da uloze a vratilo bi se visestruko..pa ko normalan to ne bih uradio i ulozio milion a da mu se vrati dva..ako je tako kako ti kazes..lepo ti kazem gde vsu glavne pare a i samo ime nije skijaliste raske nego skijaliste srbije,nije nacionalni park raska,nego znas ti vec..
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Molim da neko napise kako je juce bilo na stazama a iskompleksirani "Kopaonik je Raska" i "Sramota za Rasku" da se vise skinu sa ovog foruma.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovoliko snijega ,a ovako losa organizacija ovija iz ss-a,stvarno je sramota a njih,nije fer prema ovim ljudima to su platili punu cenu ski pasa,a pola staza neradi.. Sramota. Izgleda da ih je ovaj snijeg uario u glavu..!1
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)PEĐA 1976-Brate imaćeš vreme kao naručeno.Piči gore i uživaj.Ako ideš autom starim putem ČA-Kraljevo javi se.Svako dobro zemo iz GM.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Aco Čačak proogoza tačna kao da si čitao iz knjige... poveo ćerkicu prvi put na Kop., i vrlo mi je bilo bitno da dan bude sunčan i bez vetra... ne postoji druga prilika za ptvi utisak... dan je fenomenalan... pozzz...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Raj na zemlji, ali zato od sutra pola Srbije ce biti na Kopu.@KORANA svaka ti cast, slatko si me nasmejao/la, ima svakojakih pa izmedju ostalih i takvih koji bi da stavljaju lance na 4x4, ali dobro neko treba da je zaduzen i da te i nasmeje.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jos jedan koji pravi zastoj se oglasio, da vidimo ima li jos koji zreo za autoskolu
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Boskop, salu na stranu, treba voditi racuna svakako. Do nekle si u pravu. Lanci sluze za ne utaban sneg ko ima lose gume. Moj savet je dobre nove gume i izlazis svuda. E tamo gde je sneg tek pao pa nije ociscen mi lanci ne pomazu. Voleo bi da vidim tebe sa.kojim gumama ti kreces na planinu, sve ispod 6.5mm je za zatvor. Mozda si zbog toga glasan na moje komentare, ali svako misljenje postujem. Ja da se pitam u brzecu bi gkedao dubinu sare u sve ispod 6,5mm vratio nazad, isto tako sve koji imaju gume starije od 3godine vratio nazad..i td i td...da ne duzim, razumem ja tebe, ali ppsebni propisi moraju. Postojati kad je skijaliste u pitanju i visina preko 1200m
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Momci treba mi pomoc, ali posto mi treba odmah moram ovde da pitam i unapred se izvinjavam. Gde se moze jeftino prenociti na kopu a da moze peske da se dodje do centra. Bili smo u Kragujevackom odmaralistu i bilo je ok ali sada nema mesta. Hvala
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sneg za desetak petnajest minuta:):):):):):):)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Munjo rado cu da ti bacim broj ali neznam hoce li ti biti od koristi, za tvoju informaciju druze ja zivim u Bergenu u Norveskoj. Zimus sam proveo nekoliko dana na Kopu i odusevljen sam ljudima kojiciste parking mesta. Verujem da su za takve kao ti ljudine.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Eto covek rekao da je ptogledao krcmar na jedno mesto,a gvozdac da ima problema pri dnu,to je istina,evo sad ispada ono moje kada sam kritikovao zasto se neosnezavaju staze i ako ima puno snijega,jer ako ugrije 3,4 dana staze progledaju po neke,a ljudi su mi udarali minuse,posebno oni sto su otskijali svoje i bas ih briga za ljude koji tek treba da odu.. ja sam ove god bio 4 puta na.kop za vikend,ali ipak i sad volim da ima snijega da ljudi koji tek treba da odu uzivaju .. Jos treba iskusta ovim iz skijalista srbije,neka odu u sloveniju da vide kako se odrzavaju skijalista.. svima koji su gore zelim ugodan boravak i uzivajte...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Taxista ne mraci, ljudi pitaju da bi znali sta ih ceka. Dzabe sto pise na sajtu 90cm kada na nekim mestima nema ni 1cm. Moze li da mi kaze sta se moze ocekivati za nedelju od 10.-17. marta ?Hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)slazem se sa taxistom da aco malo preteruje, mene vise zanima stanje na stazama od strane nekog ko je na kopu trenutno, a niko da se javi!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danasnje skijanje katastrofa.Sram da bude SS zbog katastrofalno (ne)pripremljenih staza.U 9h na Crvenoj Dubokoj hupseri staza celom duzinom jako losa i cini se da ratrak uopste nije prosao.Na ostalim stazama takođe lose što zbog loseg vremena (na to nazalost ne utčemo) a najvise zbog nestrucnosti ili nemara ljudi koji rade SS.Prosto da ne verujete da staze uopse ne tabaju i da su vec ujutru razrovane(zamislite kakve su staze posle 12h a da ne pominjem 16h)Verovatno misle ako su dali popust 15% na ski pas da ne treba da rade nista.Svim skijasima dobronameran predlog da izbegnu ovaj vikend da skijanje posto je nemoguce skijanje na ovako propremljenim stazama.Jos jadan primer bahatog ponasanja zaposlenih u SS je radno vreme prodajnog mesta u Joly kop koja treba da radi od 8h a radnik koji je danas radio je došao na posao u 8h i 20min i na nase pitanje zasto kasni rekao je "pa zato" i rekao da moramo da sacekamo jos malo tako da smo ski pas kupili tek u 8h i 30min.Stvarno nas tretiraju kao najobicniju stoku.Sram ih bilo kako nas varaju i otimaju novac a ne rade nista na pripremi sraza
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zaboravio sam da napisem da sve vreme na razglasu se hvale kako sve staze rade i kako su oborili rekokord od preko 9000 skijasa.Nije mi jasno sa cime se hvale posto su staze katastrofalno pripremljene veraovatno se hvale sto nas varaju i prave budalama.Inace dolazim na Kop zadnjih 25 godina i pamtim i mnogo manje snega a puno bolje pripremljene staze.Nestrucnost ,lenjost i bahatost je jedino sa čime ljudi iz Skijalista Srbije mogu na svom razglasu jedino da se hvale.Državna svojina pa im se može
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, hvala ti puno! Stvarno si genije:) I neverovatno kakav si veliki covek. Blago onima koji te imaju za prijatelja. Pozdrav za tebe iz Beograda, a od sutra saljem pozdrave iz Boroveca.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Upravo prolazi padavinski špic biće još snega ali slabiji.Bilo je 80 a do kraja ne bi trebalo da pređe 87-8 cm.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)vec se naziru pahulje na 7000 metara, tebra uzivaj!:)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Staze nisu utabane koliko vidim??????
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Visina snega je na merenju izgleda opala,jer ga je neko odneo,tj,nestalo je 12 cm snega,a on pada opet,,,sta rade ovi u mernoj stanici....Kao da su nespozobni,isto kao i voi iz puteva,sve to treba privatizovati,kao sve strane centre i dovesti u red,pa da vidite kako se to vodi u inostranstvu...Masine za ciscenje su iz pra istorije,em sto zagadjuju celu planinu,em nemogu da se upale ako ih neko neposlepa,a i mozda nestane im rizle i nafte,,jednom reci to je SRBIJA...
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dakle, da zakljucimo. Krivi su razmazeni Beogradjani koji hoce da skijaju dok oada sneg i duva vetar, zli vozaci koji ne znaju na 2 tocka i po ledu i bahato sa porodicama dolaze za Kop, kao i majka priroda jer je ove godine bilo malo snega, puno snega, malo vode, malo struje, mnogo vetra, mnogo toplo, mnogo hladno.... Vama je rodjaci MNOGO DOBRO uvek je neko drugi kriv. Znate onu o stidnim dlacicama....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sezona realno traje jos nedelju,dve i to je to...kraj marta,april niti nas narod ima to u glavi niti su sposobni u Skijalistu da izbukiraju te periode.Tako je svake godine i na zalost bice...zato na metar i vise snega ne pisite gluposti u koje ni sami ne verujete,kao topovi i slicno...mart ce biti dobar za skijanje ovako ili onako pa ko dosao,dobro dosao...:)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@realnoPrijatelju,ako nisi primetio ljudi su trazili izvestaj sa staza,a ja sam im preneo REALNO stanje. A svoje procene na bazi pretpostavki sacuvaj za sebe.Trenutno relno stanje je takvo da se ne vidi ni prst pred okom ni u đodnozju,a kammmo li na vrhovima,a sneg sto je padao tokom noci nije utaban jutros. Staze su spore i nema puno skijasa
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)