Prve godine kad je pustena godnola ja sam organizirao bus sa 50-ak ljudi u Brzece. Sve je prošlo super, ali.... Nauživao sam se, kao organizator, straha dali ce tih 5 dana ljudi moci imati skijanje kako sam im obecao (smjestaj udaljen 500 metara od ski staze....) Jer u protivnom morao bi nas autobus voziti gore, sto mi izbija direktrno iz zarade troškove (gorivo, ulazak u NP, i parking gore koji je NEMOGUCE naci za turisticki autobus bez najave)...a i ljudima s malom djecom nije bas spas jedan odvoz gore i jedan dovoz... Preriskantno je uzeti smjestaj u Brzecu, a cijena nije da je toliko jeftinija, da bi se isplatilo kidat zivce... Barem meni....
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Tadar Ako je 19/121 vise od 50% sezone,onda problem nije gondola nego aritmetika. Problem se resava autobusom koji organizuje opstina Brus.Sve ostalo je besmislena rasprava.Dajte izvestaje sa staza
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Zbog cega jos nisu pustene ostale staze na Pancicu i Suncanoj? Sta se ceka?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)To se i ja malo pre čudio. Još je od kad je napisano 36 cm sve vreme padao slab sneg. Pošto je -15 o sleganju nema govora a na meraču kod skituljka gde stalno gaze došlo do 40 cm. Ima jedno logično objašnjenje da je vetar oduvao deo snega i smanjo prosečnu visinu a drugde negde napravio nanose. I jedno iz teorije zavere. Na 40+ cm nemaju opravdanja da im ne rade neke staze, Sunčna , neke na Gobelji, Pančići pa i Bela reka uz veštačko osnežavanje, ovako kad ih puste puste. Ako ih puste :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Jedna ispravka, pod ceo centar se misli na deo skijališta koji ima veštačko osnežavanje a to je 2/3 staza. Trenutno radi 57% (podaci InfoKopa). Puštanje staza je kada bezbednosni uslovi dozvole, a ne po marketinškim rokovima :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Jel moze neko da napise neki izvestaj od danas il juce kakve su staze bile? Hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kad ce Bela reka?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@infoKOPako mozes raspitaj se kod drugara iz SS, da li ce se raditi vestak za tresku ili ne, ako da, od kada?fala
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ski pas je formirana cena na pocetku sezone I slicna je proslogodisnjoj, tako da broj skijasa nema veze sa tim. A broj skijaša je takav zbog bolesne gradnje i svega što se dešava u centru. Tako da biće nas sve manje.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)A kad ce sneg da pada i da li ce?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li ce se u narednih nedelju dana iskoristiti ovih par sati povoljnih za pravljenje vestackog snega i ukljuciti topovi? Pozdrav
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Danas dan ceo blago uzasan zbog loseg vremena jer je cela noc bila u plusu. Ovaj sneg sto je poceo da pada ohrabruje i temprature idu u minus. Nadamo se najboljem i verujemo!
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@LilaTo sto na Kopaoniku u nekom delu sezone se ceka na zicarama po 20-30min ne znaci da je cekanje od 10-15min malo. Puno je, zamisli skijas samo tu stazu i svaki put kad stignes na polazak zicare treba da cekas 15-20min. Na kraju dana otislo 2-3h u cekanju!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pozdrav dobri svete. Neko je skoro napisao da se osnezavaju Bele reke. Da li postoji šansa da se puste ili?…snega ima, lično sam video predprosle nedelje. I❤️Kop
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Hoće li sunce ikad zasjati na toj planini. Kad je magla nema lepog i opuštenog skijanja, jer voziš pažljivo da se ne skrljaš negde. Čim sunce sine, sve mi polazi od ruke, skijam bez puno grešaka i dišem punim plućima. Ali šta je tu je. Samo neka ima snega.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Bio na Kop-u od 08-14.02. Utisci posle oko 30 sezona skijanja na ovoj planini:-Sasvim dovoljno snega za lepo skijanje, ali primetno lošije održavanje straza nego prethodnih godina kada sam ih hvalio...-Primetno da se kritične tačke na dubokoj 2, kneževskim barama i sličnim tačkama samo otaljavaju...-Ski lift mali karaman od 6 dana nije radio 5 1/2. Pravdaju nedostatkom ljudstva!Sidro i lift marine vode-loši, pozata priča, skoro neupotrebljivi...-Kuda ovo vodi...Kada su podizali cenu ski pass-a nije bilo problema!
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@mecavaJa pricam sta se vidi iz gradaEvo sad sam gledao kamere na Pohorju ,kao sto sam i rekao snega nema okolo,samo na stazi ,verovatno vestacki ,a meni izgleda iz grada da imaju fleke na stazi koju sam gledao
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li je moguće da je od jutros u 07h do 13h napadalo samo 3cm snega?? Tako pokazuju zvanični podaci.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ako malo pažljivije pogledate ovaj forum, ljudi najviše kukaju na uređenost staza baš kada padne svež sneg. Ove godine ga je bilo u tragovima, skijalo se uglavnom na veštaku i ljudi su bili zadovoljni sređivanjem staza. Po toj logici, najbolje da sneg uopšte i ne pada i da skijamo samo na veštaku i staze će da budu vrh :DNa stranu šalu, kada napada velika količina prirodnog snega i/ili kada je sneg težak i vlažan uz jugo i visoku vlažnost vazduha i/ili imate kako kažu na vestima 12000 skijaša, džaba sva mehanizacija ovog sveta. Tu realno ništa ne može da pomogne, jer se sve brzo razbije u hupsere.Tri dana nakon prestanka snega i sleganja biće top skijanje. Tada treba doći taman će da se završi i ovaj kolaps od Sretenja, pa će i gužve biti podnošljivije.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Bilo bi super da uvedu noćno skijanje na gornjoj polovini crne duboke, do međustanice
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ne mislim da su ljudi ovde maliciozni. Pre bih rekao da je problem u neinformisanosti i površnom razumevanju kako prirodni faktori, pre svega klima i vremenski obrasci utiču na skijanje. Dosta kritika koje se pojavljuju nisu zlonamerne, ali su često slabo argumentovane i zasnovane na pogrešnim pretpostavkama. Ima i dobrih i kvalitetnih predloga i kritika koje doprinose da se stvari unaprede. Postoji i širi fenomen vezan za društvene mreže i forume. Brojna istraživanja su pokazala da su nezadovoljni korisnici daleko motivisaniji da ostave komentar nego oni koji su zadovoljni. Negativno iskustvo je snažan okidač, dok pozitivno uglavnom prolazi bez potrebe da se javno deli. To stvara iskrivljenu sliku realnog stanja. Ako se pogleda odnos pluseva i minuseva na konstruktivne, realne komentare ljudi koji su bili na planini i iznose informacije, vidi se da preovladava racionalan ton. Nije stvar u zloj nameri, već u percepciji online komunikacije.
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Cini mi se da ce sezona potrajati u martu,do aprila.Bolja situacija sa snegom nego zadnje 3 sezone
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Стазе попеглане, снег је таман нападао пре пеглања и мало после. Ово данас скијање је већ ниво. Пошто је био јачи минус док је падао, снег је одличног квалитета (нека буде и врло доброг). Прошле су сретењске бразде у завршницама стаза. Тренутно је пола Букурешта дошло на Копаоник. Дувало је, али... фантомка је обавезни део опреме. Нема места унутра где да станеш топло да се попије, није за ван, само шоља да задршава топлоту чоколаде на сувом и хладном ваздуху. Стаза 8а је баш, баш добар избор. Од тежих, Леденица је данас била ниво, топ...Задњих сати скијања сунце је осветлило Копаоник.
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Garantujem životom da će tokom tog plitkog anticiklona i „visokih“ temp. skijanje biti 100 puta bolje nego prethodnih 10 dana sa snegom, maglom i vetrom.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kaže od ''četvrtka''. Sigurno ne misli na juče.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Aco Čačak Ko nama moze ugoditi. Ne obracaj pažnju na lose komentare. Da nije tebe ne bi znali kakvo nas vreme ocekuje i kakva je situacija na Kopaoniku u vezi skijanja i snega. Sve najbolje.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nece tom detetu nista da fali 5 minuta da sedi u drugoj zici
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kolike su plate ljudima koji rade na žici? Kolike su plate vozaca tabaca ? Jeste li se ikada zapitali ? Po mrazu,po mecavi ,po vetru koji seče rade.. kad putuju na posao i vracaju se koliko su puta sleteli po ledu . Vecini je ta crkavica da prehrane porodice
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ali snesko kod meraca snega je vrh!!! Svaka cast onom ko ga je napravio.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pa ako ostane ovakvo vreme (a najavljuju još toplije, 5 i više stepeni iznad nule), neće sneg još dugo potrajati. I danas je bilo top skijanje do 11, posle već počeo kačamak na nižim delovima. Daj Bože da se nešto preokrene i da budu još neke padavine, ali po svemu sudeći već od sutra nema ništa od skijanja.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Od sutra krece taj talas otopljenja, a koliko sam shvatio sem danasnjeg i delom jucerasnjeg dana, sve pre toga je bilo problematicno zbog magle i staza koje su popustale vec u toku prepodneva .................... ako ne padne neki sneg u narednih desetak dana i taj hladni talas ne potraje barem 3-4 dana, verovatno da je mala sansa da bude jos koji dan kada ce uslovi biti dobri za skijanje makar izmedju 9-13 h
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kakvi dani! Eto nas u sredu!😀
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Na webshop-u Skijališta se više ne može kupiti ski pass od 23.03. pa nadalje. Izgleda da se tad planira zatvaranje sezone.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Parking smejurija... Ako sam došao u 6 i nemam kome da platim, zašto dobijem kaznu??? Treba sebe da kazne, ne mene?
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Staze su jako lose za skijanje posle 11h. Možete da se skija naravno, ali je patnja po ovakvom snegu.Ko nije kupio višednevni neka razmisli o poludnevnom ako moze da izlazi u 9 na stazu. Snega ima toliko da će ga biti do kraja marta sigurno. Samo da bude malo hladnije kvalitetnog skijanja će biti
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@DEX A i ti, sabrao padavine u cm u svih 5 prognoza koje infokop nudi, pa "da vidimo da li ce pogoditi". Nijedna ne prognozira 50cm snega.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@SkiPezLjudi umeju da budu nerealni, ali na isti način kao što si i ti nerealan po pitanju paljenja topova na kraju sezone. Snega ima sasvim dovoljno, topovi trenutno uopšte nisu potrebni, a i da jesu, ne bi bili pušteni jer nema za koga. Ono što ovde nedostaje su skijaši. Neko će reći da to ima veze sa cenom ski pasa, ali nema. Ciklus posete je isti poslednjih 20 godina, bez obzira na to koliko ski pass košta i da li ima popusta. Sada će, čim krenu da redukuju rad staza, da se javi gomila tastatura ratnika da kritikuje kako se gasi skijalište baš sada kada je najlepše. Pa evo, sada sve radi, uslovi su odlični, pa opet nema skijaša. Gašenjem pojedinih staza nikoga neće naterati da se preodmisli i da ne dođe, jer da hoće, došao bi već sada kada sve funkcioniše i kada je vreme lepo. Čim ljudi krenu da sede po beogradskim baštama i ispijaju kafu na suncu, sezona na Kopu je gotova.Dovoljno je pogledati parking ispred Konaka i JAT-a pa skoro potpuno prazan. O kakvom aprilskom skijanju pričamo, kada i sada, u martu, dok su uslovi odlični, nema ljudi? Realnost je da su ljudi već potrošili odmore i završili sezonu. Pola planine se već pakuje, restorani su prazni, a radnici odlaze kućama.Razumem entuzijazam, ali jedno su želje, a drugo realnost. Kod nas jednostavno ne postoji navika skijanja u drugoj polovini marta i aprilu, pogotovo u vremenu kada se ljudi plaše nestabilnih uslova zbog klimatskih promena. Retko ko želi da rizikuje i čeka kraj marta za skijanje. Zato nema gostiju i verovatno ih neće ni biti, bez obzira na količinu snega i cenu ski pasa. Tako je već godinama. Zato jedan dan za Sretenje ima više skijaša nego ceo april, čak i kada su sve staze otvorene.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Koga beshe full sezona togas ne rabotea mnogu stazi, sega dzabe gi pushtate
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Planiram da dodjem na Kopaonik od 09.04. do 12.04. da li se mozda vec sada zna hoce li raditi tada neke zicare ili ne?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Možete poslati mail skijalistima sa pitanjem da li ce do 1.maja trajati sezona jer je izvesno da do Uskrsa radi i za Uskrs. Što više mailova veća presija jer oni ove komentare ne čitaju sigurna sam.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Biće snega 70cm. Konstantan minus. Skijalištima Srbije izgleda ne treba više novca?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Klimatolig A šta biste Vi hteli, “krkljanac” cele sezone. Ne znam da li dolazite u udarnim terminima i da li znate da ne może normalnoni bezbedno da se skija, da su redovi na žicama. Previše smeštaja za tako mali ski centar, što Kopaonik realno jeste, mora se priznati ma koliko ga mi voleli. Potrebno je da se SS prilagodjavaju klimatskim uslovima, i da produže rad i privuku posetioce u ovom sada periodu van sezone praktično. Ali, neće i ne može toga biti jer je ski centar državni i druga logika i ekonomska politika vlada.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Zbog novih snežnih padavina i interesovanja skijaša, promenjena je prvobitna odluka da radi samo Karaman greben te će Ski centar Kopaonik raditi po sledećem programu.U periodu od 30.3 do 13.4.2026. godine biće u funkciji sledeće instalacije i pripadajuće staze:- žičara Karaman greben- žičara Pančićev vrh- žičara Duboka 2- ski-lift Mašinac- poligon Dolina sportova- bob na šinamaZa ovaj režim rada odobrava se popust od 30% na sve ski-karte. Radno vreme žičara i staza biće od 8.30 do 15.00 časova.
(+55) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ni u jednom skijalistu nisam video visokotonce na zicarama sa kojih tresti muzika upitnog kvaliteta, a na Kopu na Malom Karamanu i Pancicu tresti muzika koju je moguce cuti u svakom trznom centru u Beogradu od koje svaki skijas zeli da pobegne. Apelujem da se to ugasi jer je mnogo prijatnije slusati zvuk ptrrode i zicara nego onu skaradnu muziku na skaradnom ozvucenju.
(+53) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Jevrem69 - bas se vidi da se ne razumes previse u skijanje. Kad citam tvoje postove, imam utisak da pises vise na emociju nego na osnovu realnih cinjenica. Sledece nedelje ide visa temp. ali i dosta niza vlaznost, sto znaci da ce ujutru skijanje verovatno biti odlicno. Mnogo bolje nego za vikend kada ce zbog pola metra novog snega biti klasicno oranje po stazama.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)A gondola? Krajnje neozbiljno i previše kalkulišu samo za sebe. Gondola i kapaciteti turistički u Brzeću ih ne zanimaju i ako su dobili velike poreske olakšice za rad gondole. Brzeće je potpuno prazno!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sve u svemu, uspesna sezona za ski centar, preko 130 radnih dana, sve cestitke...u to ime red je da uskrsnji ponedeljak kao poslednji skijaski dan u sezoni bude slobodan i besplatan za sve skijase, najvece aprilske entuzijaste, kao sto je to nekada bilo. Pozdrav, vidimo se gore svakako!
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ko je ikada skijao 1. maja onda zna o cemu pricam kada kazem de je tada ubjedljivo najbolje skijanje i ugodjaj, jos kada se pored toga zalozi i neki rostilj to bude prava stvar!
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@ Defector Ako stvarno verujes da na +10 usred aprila uz visoko sunce koje przi, moze da se odrzi tvrda staza ako se neko dobro potrudi, onda izgleda da smo na Kopaoniku otkrili novu granu fizike - termodinamiku po internet komentarima. I naravno da je ski kros staza KGB pustena na +10 uz protok skijasa, razbila bi se za pola sata i izgledala kao spoj crne i crvene.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@ВолођаProblem je sto nema ljudi. Ja sam ove godine od 15. marta do kraja sezone imao 14 dana skijanja na Kopaoniku. Jedan jedini dan kada je bila "guzva" je bila subota, 21. mart. "Guzva" pod navodnicima jer je bio opterecen KGB i Krcmar. Na ostalim zicama se nije cekalo. I to samo tog dana.U toj drugoj polovini marta bas nedelja kad sam bio, zicare vrte u prazno, sve vreme, sve osim Pancica i KGB-a. Cak je na Krcmaru bilo malo ljudi.Da sumiram kako je to jednom rekao vlasnik Skituljka: kad se baste otvore u Beogradu, ljudi zaborave na skijanje.Za razliku od Alpa gde je i prolece relativno hladno i tmruno, kod nas brzo dodje nalet toplog suncanog vremena i ljudi se jednostavno preusmere na druge sportske aktivnosti.Pozdrav svima do sledeceg marta :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)