Kao neko ko skija vec 35 godina na Kopaoniku svake sezone verujem da ce ovaj propust biti za nauk za sledecu godinu ekipi koja stvarno dobro vodi skijaliste. Jednostavno sezona se pomerila, nekad je decembar bio pod snegom i u gradovima a ne na Kopu, sad cesto padne tek krajem januara ali zato se desava i kasni mart i april kao sad. Moraju se ljudi navici da skijaju u aprilu, treba sezona, dve da se to desi i nece biti rentabilni za SS ali u trecoj vec hoce.. to je zacarani krug - ako ne palis zice nemas skijasa, ako nemas skijasa ne palis zice.. moraju SS preseci 😉
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li je realno da se ne osnežavaju staze na ovim perfektnim uslovima?! Pa ljudi najavljuje se minus 7 dana narednih... Da li ima neko da apeluje na skijališta, ovo je neverovatno šta rade...
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Hajde ovako, evo ne moraju da pustaju topove. Sneg je lepo napadao, neka ga utabaju i naprave 5 6 staza za 5 dana skijanja. Da su zatvoreni ugostiteljski objekti jesu ali to je tako svuda. Prlagide se ugostitelji sezoni. Sto se tice turizma i hotela i smestaja to je opet individualno, iskreno ove godine u odnosu na prerhodne je uvek bilo mesta u centru za smestaj. Bila sam 4x svaki mesec po 2,3 dana. I moracu da se ne slozim sa time sto pisete a tice se skijalista. Skijalista kao javno preduzece rade u javnom interesu, nikako privatnom/ licnom. Njihov glavni cilj nije profit i novac vec je cilj daleko veci i od javnog znacaja je.I da sve sto su lepo uradili pasce i palo je u vodu, to vam je isto kao krava kad da mleko pa sutne kantu i prospe. E pa to su upravo oni sada uradili.Sve je to ok, ali kao sto smo svi mi pristrasni jer zelimo produzetak sezone tako ste i vi jer smatrate da su vam pomogli da vam ova sezona bude bolja nego sto bi bila, da po vasim recima nije njih. Opet se vrti tu sve oko novca i to je ok za vas kao privatnika jer vi nemate ko da vam dotira a za skijalista ne, oni nisu privatni biznis i samim tim ne smeju da funkcionisu kao da jesu.A i super je iva prognoza na infokopu kija kaze da snega na stazama ima 0cm, pa ja stvarno ne znam sta ovo pada sve ove dane.Realno, ovo je za plakanje. Uslovi kao u januaru otprilike a skijaliste ne radi.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Smor Iskreno, nisam siguran da si ti shvatio koncept jedne ovakve koment sekcije/foruma. Uostalom, ne razumem šta tebi smeta "spamovanje" ako je sezona gotova i ne postoji ni jedan razlog da visiš na Infokopu i čitaš komentare. Pusti nas spamere da pišemo, pa se možda nekad neko od nadležnih i urazumi i krene da radi svoj posao, a ne da gledamo zavejane staze koje zvrje prazne.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Krenulo je novo zatrpavanje...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sad stvarno možemo da konstatujemo da je ignorisanje ovakvih uslova od strane Skijališta klasičan bezobrazluk, blaža reč ne postoji. Utabajte bar tri staze večeras, da li je moguće da se ovo ignoriše?!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)U uslovima minimalnog snega ove zime, topljenje duž trase gasovoda bi bilo jasno vidljivo na površini kada bi on stvarno zagrevao tlo zračenjem. Takav efekat niko živi nije primetio. Gasovod je završen pre manje od godinu i po dana (verovatno je kasnije pušten u rad), pa čak i da ima uticaja, nikako nije mogao uticati na dve zime pre toga. Naprotiv, na nekim delovima trase skijalo se upravo duž samog gasovoda. Otvorite oci i Gasovod je po svemu sudeći isti čovek :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ja nisam siguran da je taj gasovod uopšte u funkciji. To što je izgrađen ne znači ništa. Toplana u Novom Pazaru koja bi trebalo da bude glavni potrošač gasa koristi biomasu za prozvodnju energije u novoj toplani koja inače ima i opciju da radi na gas..
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Brzećaman Skijanje je moglo do 12. aprila da su osnežabali u svakom trenutku kad su mogli. Bilo dana kad je bilo ispod -5 i nisu osnežavali. Mogli su pritom još 15. novembra da puste pančić i karaman greben. Bilo bi skoro 150 dana.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sutra malo da se nagledamo vejavice! Veliki pozdrav!🙋♂️
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Citava Srbija zabelela samo se Kop zeleni😔
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ovo za korpe si u pravu. Skroz se ogulio na vecini korpi onaj plasticni sloj na sedalnom delu i sada je ostao samo neki mebl koji se natopi vodom pa mu treba uz sunce 4h da se osusi. Stare sa letvicama ispadose bolje na duze staze.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ja mislim da ce ove godine sto se tice snega, vestackog snega i skijanja bas biti pumpanja!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Čempi (iOS)Дoвoљно је рећи:Копаоник (Србија) - клима субалпска (умерена) - хладне зиме са просечним минимумима до -7CРука (Финска) - клима субарктичка (оштра) - изузетно хладне зиме и до -20CТреба ли даље поредити?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sta je ovo ljudi sa vremenskom prognozom, laze skoro svaki dan. Pise sve sneg i stalno u minus a ono sve plus i kisa?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pitanje za infokop Da li ce raditi neka nocna staza? Ako predpostavimo da ce otvoriti karaman greben, masinac, krst i jezero s obzirom da ce moci osneziti do utorka jel su mahom minusi a i pada sneg nece se otopiti sigurno do cetvrtka sve. Od cega zavisi ako recimo bude radilo tih 3-4 staze da li ce pustati nocno ili ne? Hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ski opening pukla priča
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Kliker-np Upravo iz razloga što većina ljudi koja na Kop dolazi ne prati infokop, pogotovo ljudi iz inostranstva koji su isplanirali i možda rezervisali smeštaj ili planiraju da ga rezervišu. Skijališta su zvanično najavila ski opening, to su preneli mediji, oni treba i da ga zvanično odlože ako je to izvesno, ili bar napišu kratko saopštenje da je neizvesno da li će se održati, a ne da nas 10 na forumu piše da li ima ili nema dovoljno snega i da li će biti uslova za osnežavanje.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Smarate i zatrpavate forum. Admin sve treba da izbrise ovo.Aco, Kimi sta mislite kakvo vreme nas ocekuje do polovine decembra? Mene to vise brine nego ski open.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pozz svima...moze mala pomoc...doso bi obiteljski na Kop od 28.12. do 1.1.2026. pa ma zanima da li inace bude guzve u to vrijeme? Hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ovako smešan ski opening nisam video ni u filmovima
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Koliko kosta renta okej skija i pancerica ove godine na Kopu?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Posle neki dodju i hejtuju Aca i Kimija. Koliko se secam Aco je najavio oko 10tog da ce se bar stvoriti uslovi za osnezavanje i evo ih. Dobro radi posao pasulj kako neki kazu. 😉
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Čim se ne oglašavaju do sada ni Aca ni Kimi to znači da snijega nece biti sigurno do 01.01.2026., a topovi naravno ne mogu nista da urade dok ne bude palo min. 60cm novog snijega.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Iz godine u godinu sve veći problemi sa snegom. Nikako neko zahladjenje da naidje. Nazalost, izgleda da smo u poslednjim godinama kakvog takvog skijanja u Srbiji. Da su se trudili jesu ali dzabe kada ceo decembar vreme u plusu.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kakvo je stanje instalacija na Kopaoniku? Ne znam da li je to ikada bila tema ovde na portalu?Pitanje se postavlja nakon tragedije na Durmitoru. Mediji pišu: "Lift na kome je došlo do nesreće star je 35 godina i ima tehničke nedostatke". U nesreći je poginuo jedan čovek.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Gondola Brzeće opet ne radi. Sramota
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Topovi večeras nisu u funkciji 🥲
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@rema Itekako ima nade da rade makar po jedan Krčmar i jedna Duboka od 1. januara, možda već i 31. decembra.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kao prvo Gondola od Brzećeg treba da se produži do Brusa, tada ce tek cela prica imati smisla. Drugo ne znam kom "geniju" je palo na pamet da u Vikend naselju za ovih preko 20 godina izgradi ovoliko zgrada i ogromnih objekata. Tu su vikendice pocele da se prave jos 1955. godine i trebale su da ostanu samo vikendice, a ne ovo izbetonirano ruglo koje se danas naziva Vikend naselje. Gondola svuda u svetu pa i kod nas treba da ima samo jednu jedinu ulogu da prebaci skijase iz nekog mesta, grada u ovom slucaju Brzeceg, kasnije potencijalno Brusa do skijalista i da ih vrati kada se skijaliste zatvori u to mjesto gdje imaju placen smjestaj, sto znaci da Gondola treba da pocne da radi trenutno 30min. prije pocetka otvaranja skijalista, kada Gondola bude isla iz Brusa onda sat vremena ranije i treba da radi sat vremena posle zatvaranja skijalista. Nadam se da ce konacno neko iz Skijalista Srbije reagovati i promeniti radno vreme Gondole da bi ona uopste imala svrhu.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Mraz, Moze li se doći kolima na stazu u banskom? Prvi put idem sada :)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Mile sine prsti vestak svuda. mozemo da skijalistima zamerimo svasta ali ove godine su stvarno pustali vestak kad god je moglo
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Lepo je videti da Kopaonik skija i ako nema padavina. Koliko - toliko. Ovo je prethodnih godina bilo nezamislivo. Ali guzve su vec a raspust nije ni poceo . Mislim da nema skijanja dok ne padne bar 20ak cm prirodnog,pa uz pomoc vestackog da se otvori celo skijaliste. Da se rastereti. Mi necemo skijati do tada , ali cemo iskoristiti lepe dane da setamo po kopaoniku,pijemo vrucu rakiju i kuvano vino ,slikamo se ,damo poneki dinar i kafedzijama ( verovatno opet preteruju sa cenama ) .. na zalost,do desetog januara sam na odmoru ,posle tek u martu mogu doci 🥹. Valjda ce tada biti vise uslova za dobro skijanje
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sta ljude tera da cekaju Dafina i gazda Jezda redove po Bugarskoj nikada mi nece biti jasno.Nema tih para da mi neko pokloni, da me ponizava elita iz tamo nekog hotela kako ulaze preko reda na gondolu.Ko ide u Bugarsku na skijanje da bi stedeo pare,bolje mu je da sedi kuci i gleda u infokop kamere;D
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@WengerijaУважени г-дин "Венгерија", прочитао сам ваш коментар. Разумео сам да ме видите као ненормалну особу - "љубоморну на малу децу" - човека без емпатије и да према томе мој коментар нема суштинског значаја односно смисла да га ико нормалан узме у обзир. Захваљујем се на вашој детаљној анализи. Не слажем се са вама ни по једној од наведене 3 тачке које сте изнели. Изгледа да деца нису једина група на планини која не разумеју "зрелост одраслих".Срдачан поздрав, пријатно скијање - како у плаћеним - тако и у неплаћеним терминима - шта год то било.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ja sam predlozio prosle sezone da krst ia malo jezero budu zicare i staze za ski skole. To su odlicne staze sa dovoljno nagiba da se nauci skijanje. Ko tu nauci da skija moze bez problema da vozi 80 posto staza na kopaoniku. Neko ce reci da nisam u pravu ,da ne mogu voziti crne staze. Ovako bih odgovorio,stotine njih prodju ski skole i nema tih stotina u dubokoj ,krcmaru.. ostanu rekreativni skijasi. A oni hrabriji nastave usavrsavanje . Kome se uci napredno skijanje ,nek ceka u redu u dubokoj ili vec gde zeli. Jer malo je skijaliste kopaonik da primi ceo balkan koji dolazi tu da skija ili da uci da skija. Treba postovati ljude koji kupe ski pas i dosli su da skijaju. I da vas zamolim da otvorite forum ovima koji vole druga skijalista da pisu tamo, pa cemo mi dolaziti tamo da nam pricaju kako to izgleda u svetu skijati
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Mantra o ocajnom radu SS u trenutku kada je od nule napravljeno da radi 50% je maliciozno a sigurno ce biti pusteno jos nekoliko staza. Ljudi izvukli maks iz tehnike ali mora bolje kada je marketing u pitanju; da slazem se. Kakva je to paralela kada na je Jahoini palo mnogo vise prirodnog snega, a radi sa tri puta manje zica i staza nego na Kopu?
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Xenon Zaboravih da dodam,i da na toj rampi gde je samo za ski skole da ne moze ni jedan drugi ski pas da se ucita osim instruktora,prijavljenih ucenika i sluzbi skijalista srbije @Maribor Ja bih upozoravao prvo pa oduzimao ski pas onima koji odmaraju po sred staze ili voze putanjom za skijasem ispred sebe . Jako opasno
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Копаоник је познат по ендемској алергији на лопате, како је неко узме у руке тако крену да се појављују чиреви и приштеви, зато је вечити лед по свим тротоарима односно прилазима скијалишту..Можда киша малко помогне..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Aco svaka ti čast za prognoze, sta ima da se pravdas pojedincima. Samo nastavi tako, imas podrsku nas koji ti verujemo..
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@PeraMogu i 12-sed da stave, to će da poveća gužve i na stazama i da smanji bezbednost. Jedino što može da se uradi a da reši problem je da neko "poruši" pola smeštajnih kapaciteta.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Šta je sa 📷? Slika je nešto mutna? Molim Vas, popravite to.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da razbijemo maler ovim InfoKop meracima snega ;D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Jovan Na Bjelašnici je ski pas 25e, na Ravnoj Planini 20e, na Igrištima 25e, na Staroj Planini 30e, na Straji u Rumuniji 32e, Kolašin 1450 je 15e, Jahorina je 45e
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@NikKome treba gondola,vidis da je Brzecu cilj da se ona zaobidje gradnjom na vrhu planine.Zali boze datih para Brzecu koje je kukalo da zeli razvoj turizma,a onda su taj razvoj preselili na vrh planine.Gde je tu logika,mada neko treba i da polozi racun,dobili su investiciju,i sta traze sa gradnjom na vrhu,zasto se dole ne gradi,jer je to bio glavni razlog za dobijanje gondole.Gondola iz vikend naselja,vise dana bi radila i mnogo vise skijasa prevezla.Staze Bela reka,sa obzirom koliko dana rade,imaju mali ili nikakav doprinos skijalistu.Sada ce opet isti oni iz Brzeca da potegnu kamcenje para za nove zice i nove investicije da opsluze silne nove kvadrate na vrhu,jer ce se novi kupci-skijasi pojaviti na vrhu okruzeni tanjirima iz 80-ih.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Opet vrtite u krug pricu s''tom gondolom a promasujete poentu. Gondola nije problem. Problem je sto opstina Brus ne organizuje autobusku liniju Brece Kopaonik, isto kao sto Raska ima autobusku liniju Vikend naselje Kopaonik i Josanicka Banja Kopaonik. Da to postoji i funkcionise niko vise ne bi ni pominjao gondolu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Moram ovako javno da priznam da sam ispao majmun danas. Stigao sam u Hotel Rtanj na grejanje oko 13:00 , i skapirao da je ugasena zica Mali Karaman. Potpuno sam zaboravio da je zica MARINE VODE bukvalno 20m od donje rampe hotela Rtanj. Mogao sam lepo da se skijama spustim tih 300m niz put...i lepo nastavim skijanje sa Marinih Voda ?!?! Da znate za ubuduce ako se desi da vas zica MK izda u dok ste u Skituljku ili Rtnju - da mozete da se spasite, elegantno , preko Marinih voda. Danas do 12:30 sve staze ODLICNE... tvrde...i ledene.... Pancic Vrh Duboke 6a..zaledjen nekih 30m (ovaj led nije toliko nezgodan, mada pravi zastrasujuci zvuk) ali moze lepo da se skija. Vecina skijasa na Dubokoj su izlazili na medjustanici, i skijali donji deo Crne Duboke, posto je gore vetar ubijao volju za zivotom. (udari od preko 90km/h - 26m/s - tako su mi rekli iz Skijalista) . Ove "zapadne" zice na D1, D2 i KGB to mogu da istrpe, ali sporovozni Turcin zvani Mali Karaman moze samo do 22m/s pa je zatvoren iz bezbednosnih razloga. Neko je pitao za vezu KGB - Knezevske, Ta vezna je zvanicno zatvorena i postoji kanap sa upozorenjem desno od izlaza zice D2 ... medjutim danas se mnogo skijasa tuda spustalo , i izgleda da je prohodno, ali treba paziti. Iskreno to je moja omiljena staza :KGB->Knezevske->D1->D2 i u krug (naravno kad ne radi Gvozdac) . Ako sam dobro izracunao taj krug je oko 2.5km@ Borisha staza Mali karaman 8A (Levo) radi kao i 8 (desno) , prosao sam nekoliko puta i sasvim je lepo uredjena. Mozda je zabuna sto NE RADI Tanjir....ali staza radi. Vestacko osnezavanje je radilo skoro ceo dan , dok temperatura nije porasla. Sve u svemu , ODLICAN DAN za skijanje , staze odlicne. Ovako ce biti sve dok temperatura bude u minusu. Snega ima dovoljno na stazama . Samo jos da vetar odluci da saradjuje i bice super. Ja se sutra odjavljujem .... za 6 dana jedva da sam uspeo 100 zica da obrnem , ali takve su bile vremenske prilike - bice bolje sledeci put. Uzivajte u skijanju, gledacu vas na kamerama , do sledeceg vidjenja :)
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@BrzecemanKakav si ti Brzeceman, kada nisi pogledao Infokop kameru gondole, i nisi informisan da je gondola izuzetno osetljiva na vetar:DAko zelis pouzdanosti i stabilnost prevoza do vrha,bez gledanja u kristalnu meteo kuglu, Brzece svakako nije dobra opcija, jer SS nema rezervnu opciju kada je gondola van funkcije.Kod planiranja gondole, bilo je vise opcija trase, bas zbog vetra, odabrana je vidis i sam kakva trasa.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@infoKOP Da li je poznato kada ce poceti sa radom staza Bela reka 3? Da li je to moguce ovo sezone ukoliko bude dovoljno snega?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Juče ne radi gondola zbog vetra(razumljivo jer je na malom karamanu bio orkanske jacine).danas odem oko 09.15. i vidim stoje korpe.Posle sat vremena cekanje da se otkloni kvar odustajem.Nije mi se islo gore kolima po onom kijametu,pa sam zbog klinca ostao u Brzecu a on se skijao kod Juniora.Sta ce sutra da me snadje,videcemo.Jednostavno,bez gondole koja radi Brzece je osudjeno na propast nazalost.a nije da nema potencijala,cene su dosta nize,kako hrane,tako i smestaja.Ali onda tu gondolu pokusajte da odrzavate,ipak je to relativno nova instalacija
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)