Strasno je koliko smo azurni, tj ovi nasi iz skijalista 10 godina zaredom ne mogu da izbace cenivnik ski pass-a pre pocetka decembra. Svaka cast za zicare ali ovo je primedba, vidite kako OC-JAHORINA vec ima zvanican cenovnik. Hvala.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa normalno da neizbace cenovnik,jer gledaju da napumpaju cenu sto vise,nesto ga mute uvijek,kako bi podigli cenu,kad zavrse zapocetu zicaru na kopu,to ce im biti izgovor za astronomske cene ski pasa.. a sto se padavina tice valjda do subote 35cm nadajmo se i vise ;)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Po ovoj prognozi pasce oko 35cm snega http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-kopaonik/eta2/11/3166753/0/meteogram
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ljudi,nisam vas zaboravio ! :) Samo,dogovor je sada takav da cu se oglasavati pre svega u okviru prognoza zvanicne infokop-ove stranice,u odeljku specijalnom za prognoze.Iako je divno na Kopu,idlicno uz pravi zimski ambijent,snega je palo poprilicno manje nego sto je delovalo za vikend.Kako smo se blizili sredi padavine za juce su slabile,a za danas (petak) su se i skroz ukinule.Nesto malo snega je moguce sutra,a nakon toga dolazi dominacija anticiklona,uz suvo vreme i temperature u granicama proseka.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@jovo,Kako se vise isplati kad je skijanje na Alpima nekoliko puta skuplje nego na Kopaoniku a i guzve na stazama mnogo vece ? Pa u toj Bugarskoj koju ti pominjes se ceka po sat vremena na gondoli , a skijasa na stazama ima vise nego mrava. A ski pass duplo skuplji skoro nego na Kopaoniku za 6 dana skijanja. U Austriji,Italiji, Francuskoj ski pass je 40-50 evra dan sto znaci 3 puta skuplji nego na Kopaoniku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@lignja Kolima, sto?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ostaci konvektivne oblacnosti koja je donela po centralnoj Srbiji pljuskove i grmljavinu,sa promenom strujanja na severno i severozapadno je stigla do Kopa.Sneg bas lepo pada,mimo svih ocekivanja. :)Ja sam ocekivao 5-6cm snega kad napisah prognozu pre 3-4dana,ali bice tu i vise od toga :)Ipak,generalno gledajuci daleko smo jos od nekog konkretnog zimskog udara,pa samim time i od nekog pravog zimskog ciklona ako je verovati modelima....
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nešto snega može se očekivati na Kopaoniku u sredu krajem dana i u četvrtak, i to uglavnom u višim delovima planine. Od petka do kraja sedmice sledi porast temperatura, uz povremenu kišu.Sneg je moguć početkom decembra, ali je to na dugom štapu. Slobodno dajte minuse jer vam se možda ne sviđa prognoza, ali ovo je na žalost skijaša i ljubitelja snega objektivna prognoza.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovi osnezavaju na +1 hahhaha,uhvatila panika ove iz ss-a hehe. brat najbolje ti je da ides za priboj pa nova varos preko zlatara kroz sjenicu u novi pazar. onda odatle ti je 40km preko rudnice do ski centra. put dobar super a i najblize ti je. pzz
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Tokom noći i sutra u prvom delu dana na Kopaoniku treba očekivati povremeno slab, na momente možda i umeren sneg. Na žalost, usled priliva toplije vazdušne mase sa jugozapada sneg će sutra tokom dana preći u susnežicu,a ispod 1000m i u kišu. Ne očekuju se značajnije padavine! ;)Što se tiče prognoze na duži period - zahlađenje se očekuje od ponedeljka 1. decembra, ali kako još uvek nije izvesno tačno pozicioniranje baričkih sistema, veliki znak pitanja je koliko će biti izražen priliv hladnije vazdušne mase. Pratićemo situaciju i o tome vas svakako obavestiti, naročito zbog ski openinga koji je najavljen za 4. decembar. Prema sadašnjim očekivanjima ima uslova za sneg od utorka.Link >>>
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svima, nažalost sada nema snega na kopu :o>:( imam ja neke prognoze ali 65-70% sigurne. Do 13.1 na Kopaoniku će po prognozama pasti od 150 do 100cm snega a do nove godine oko 70-75cm snega :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Budite realni,zasto uplacujete unapred,kad nije sigurno da li ce biti snega sredinom januara,a ne pocetkom decebra. Nije mi samo jasno zasto kome je jos zadovoljstvo da skija na dve-tri staze...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovih dana mi smo u toplom sektoru ciklona uz vrlo izraženu temperaturnu inverziju. Inverzija će biti "razbijena" u sredu, kada će Kopaonik ponovo biti jedna od hladnijih lokacija u Srbiji. Inverzija (kada je u prizemnom sloju toplije nego u višim predelima - što naravno nije uobičajeno) će se zadržati jedino u Timočkoj i Negotinskoj krajini i nakon srede.Elem, što se samog Kopaonika tiče, prema najnovijem prognostičkom materijalu 7. decembra očekuje se zahlađenje uz vrlo moguć sneg. Temperatura bi otišla u dublji minus, a bilo bi i padavina. Do tada, odnosno skoro do samog kraja aktuelne sedmice maksimalne temperature biće u plusu, uz povremenu kišu. U utorak i sredu duvaće pojačan istočni i jugoistočni vetar.Link >>>
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@zvezdarac U najboljem slucaju krajem januara moze se ocekivati da budu u funkciji...@Bob (mobile)Što...zar ti se ne ide na Natu Baklavac.. :)
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Naravno da smo odustali...sta da radimo gore?? i ovde mozemo da cirkamo a Natu Baklavac bas i ne mirisemo..
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Veze ovo nema . Jos nece da pocne da pada snijeg hehe. Nikoga nema na chat svi su na kop hahahha
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kimi care!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pogodjeno jos jednom , bravo Kimi :D:D;D:D;D:D;D:D;D
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Molio bih kimija da da se oglasi i povodom naglog otopljenja! Nadam se da necemo biti bez snega do marta...
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Tu sam ja,nisam vas zaboravio !Pisacu povremeno i ovde :)Divan je ambijent na Kopu,zaista.Jos da je vise snega,ali sta je-tu je.Protiv toga ne mozemo,niti mi,niti veci deo evropskih skijalista (pre svega alpskih).Jos sutra promenjivo uz nesto oblaka,dok bi petak,subota pa i dobar deo nedelje bili suncani.Tempetature od subote u porastu,ici ce u plus,ali ako jutarnji mraz odradi svoje trebalobi da izdrzi snegic.Ne ocekuje se neki jaci vetar,sto je takodje dobra vest.Taj porast temperature je posledica iscekivanja novog prodora sa severozapada Evrope(u ciji topli sektor ulazimo dakle od subote).Videcemo sta ce on doneti.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SlobaЕ да им ти ниси рекао не би се они сами никад сетили ;)
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)биће то све добро ,ошинуће још који пут по 15-ак сантима и шташ више чедо моје ииијаааооооо......јеееедва чекам !!!!!;D
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nažalost, obistinjuje se ono šro sam pričao ovde pre nekoliko godina, a to je da je Kopaonik planina sa stazama na niskoj nadmorskoj visini i da se nalazi prilično južno, snega svake godine sve manja >:(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)E toje onaj stari Kimi
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kimi za premijera... realno
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cene poludnevnih i jednodnevnih karti ostaju snižene za 50% sve dok je u funkciji samo Karaman greben.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@el_chicotakav stav je upravo zbog toga sto ovi koji ovde pljuju kop i kojima se skija po alpima i dolomitima ne zna ni ski cipelu da zakopca... bas zbog toga sam napisao da uzmu kliska.. a da li ti druze/devojko zaista mislis da su takvi ljudi spremni nesto da promene? mislim da se varas.. pizdrav za sve ski-manijake i sve ljubitelje kop-a...:):)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Dean Vidi druze,ti ako sk iz Raske lagano mozes da dodjes na jedan dan skijanja(cerka takodje)jer ja koji sam dalje vrlo cesto tako dodjem,tako da za smestaj ne trba da odvajas novac,dnevni ski pas znas koliko je i svako ko voli skijanje moze toliko mesecno da odvoji,pa sezona traje 5 meseci,tako da ti ili cerka da stvarno volite skijanje lagano bih nakupili 6-7 dana u sezoni skijanja,a posto sam kazes da cerka koja je iz Raske ne moze da ti dodje na skijanje zapitaj se dobro kakav si ti otac i koliko si nesposoban da se organizujes.A za vas koji pominjete cenu ski pasa,pogledajte dobro cene ski pasa po evropi,pogledajte npr Bugarsku koja ima standard slican nasem i pogledajte cenu ski pasa i sve ce vam biti jasno,ski pas je svuda skup i to je normalno,oduvek se znalo da je skijanje relativno skup sport-rekreacija.Znam ko je kupio i seceranu i dobar deo Kopaonika a ne kao sto ti kazes ceo Kopaonik,nisam ljubomoran kao ti(vidi se to iz tvog pisanja),nemam bas visoko misljenje o tom coveku,ne gotivim da slusam o njemu ali sam realan da su i pre njega cene u sadasnjim njegovim objektima bile skupe isto kao i sada,ako ne i skuplje,ali isto tako sada su ti objekti dosta lepsi,ljudi kazu da je dosta bolja usluga u njima pa to realno znaci da je kupovinom tih objekata taj covek kojeg ti sa tolikom ljubomorom pominjes ipak doprineo nesto dobro nasem Kopu,a posto o secerani pricas a ovde tome ne bi trebalo biti mesta,moja majka radi tamo 24 godine,poslednjih 13 meseci pre njene privatizacije nije primala platu,otkada je privatizovana (zasta ja prvi na zalost nisam bio)mojoj majci i ostalim radnicima su sve plate isplacene i vise ni dana ne kasni plata,nije to neka vrhunska plata ali moj Deane zar nije bolje bilo kakva nego nikakva,barem sada moja ostarela majka ne mora da brine sta ce i da li ce nesto pojesti,tako ca po tvojim postovima zakljucujem da si ti samo jedan od onih mrzovoljnih nezadovoljnih ljudi koji sede za kompom i samo tracare i lece svoje nezadovoljstvo bez imalo zelje i snage da bilo sta u zivotu promene na bolje i da gledaju pozitvnije jer ds stvarno zelis da nesto promenis vec sada posle ovog mog posta bih stavio cerku u kola,autobus(vi iz Raske stignete ocas posla do gore)i zapucao gore...,po podne to jest veceras kada bih dosao kuci shvatio bih koliko zivot ako se samo malo potrudis moze ds bude zanimljiviji,lepsi,kvalitetniji a da ti za to nisu potrebne neke velike pare...,od sutra ujutru bih ustajao srecniji...Pozdav!
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobar da dobri ljudi, da ne dužim. Živim u Francuskoj, gastoš, životno opredelenje. Znam ja da bi vi svi 3 hiljade evra platu pa onda bi vam bio Kop za dž. Ali, nema to ni ovde, u Francuskoj, ima, ali retko. Skoro je bila dokumentarna emisija na francuskoj televiziji kako porodice uzimaju kredit da bi išli na skijanje. Opa, otkud to, pa evo, ovako, ski pass za porodicu, recimo Meribel, tamo se skršio onaj nesretnik Šumaher. Staza nekoliko stotina kilometara, ukupno 600km , računaju Tri Doline skijališe(izdmedju ostalog, i spomenuti Meribel je tu uključen). Košta 800evra za 6 dana skijanja. Smeštaj, ako ćemo pošteno, na stazi, recimo kao kop, je 1500-2000evra, za 6 noćenja. Ovo morate da znate za Francusku, kod njih je apartman 26-30m2 za 4 osobe!? Industrija u punom smislu te reči. Sve se plaća, čišćenje, čaršavi, takse, ma sve... depozit je 200-300evra ali to vrate. Elem, ovo je apartman sa sopstvenim kuvanjem. Ako hoćeš da jedeš u restoranu, spremi 50-60 evra za ručak, za 4 osobe. Elem, nema pljeskavica za 1,5e ili 2e. Običan sendvič u prodavnici je 3evra. No, dobro, ovde uglavnom ljudi nose od kuće, paradajz turisti. I nikom to ne smeta. Uveče možeš da izadješ, ako si spreman da daš 5€ za malo pivo, ili 15€ za koktel. Ali ajd da se vratimo skijanju. Ski škola za decu je 250evra za 5 dana, uključen ručak. I ono najvažnije, 600km staza, nema šanse da sve obidješ, ali i da obidješ, skijanje će ti se pretvoriti u kondicioni trening za Olimpijske igre. Nemaju oni dušu ovde. Kafića po stazama da gotovo i nema, ima restorana, ali to je sve kao na fabričkoj traci, uzmeš tacnu i na kasu. Volim ja Kopaonik, jer ima dušu. Nije sve savršeno, ali dajte šansu da se to sredi, ljudi idu na skijanje da se opuste uživaju, a ako želite na kondicioni trening, eto vam puna Austrija, Francuska... Još nešto, jel neko sabrao cifre što sam spomenuo? PS Januar nije sezona na alpima, vreme loše, raspusti u Francuskoj su u Februaru i Martu, pogledajte tad cene, jer čujem ja kako je jeftino u Francuskoj, ali prve nedelje Januara, gde sunce vidiš samo na brošurama, pozdrav i vidimo se na Kopu
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala Bogu pa nas ovaj portal ne bombarduje glupostima o Novaku Djokovicu i Seiku.Samo čovek da pukne od smeha u danasnjim novinama. Prvo Novak gradi pa porodica demantuje :)Prava istina je da su Djokovica "reketirali" u opstini Raska za gradjevinsku taksu. Trazili su mu nenormalnu veliku taksu pa je covek odustao od gradnje. Mada gledajuci sta radi sa restoranom Novak i nije mi zao. Ljudi tamo rade za mizeriju a on dere sa cenama. Svaka cast Djokovicu za tenis ali neka se drzi reketa i dalje.Seik je naravno prevara i prica za sebe :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)U sto mi vise ide na k.... ova zima.J.b.t. pre zime novine najavljuju najhladniju zimu u zadnjih sto godina metre i metre snega kad ono nista.Po mom licnom misljenju(moje misljenje)ova zima ce biti kao i predhodna.Snega ce u nizim predelima biti u tragovima,dok ce u planinama sneg padati u avgustu i u julu.Kimi se ne oglasava zato sto nema nista lepo na nam kaze,a i prognoze izbacuje na mesec dana.Citao sam neki clanak meteo sajta.U njihovoj prognozi snega ce biti polovinom januara na planinama a u nizim predelima kisa i mozda susnezica.Kada vidite da meteo sajtovi samo odlazu sneg za sledecu dekadu znajte da od toga nema nista.Ovo je moj prvi komentar na sajtu.Lupajte minuse radite sta hocete ali ovo je moje licno misljenje i istina.Znam da se mnogi od vas zavaravaju da ce biti snega.ALI PRIHVATITE ISTINU SNEGA CE MOZDA BITI ALI JEDVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!>:(>:(>:(>:(>:(>:(>:(
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zamislite da je osnezena crna duboka i krcmar pa da sada ovi nasi nekako probaju da organizuju neko takmicenje s obzirom na to da je po celoj evropi otkazano takmicenje u svetskom kupu zbog nedostatka snega!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na Kopaoniku je za sada palo 3-4cm snega, a ima to tendenciju da dostigne i 5cm - kako smo i najavljivali :) Tokom većeg dela naredne sedmice očekuje se malo do umereno oblačno vreme uz dosta sunčanih intervala. Jutra će biti vrlo hladna u ponedeljak i utorak, dok će u sredu i četvrtak minusi malo popustiti. Temperatura tokom dana od utorka nažalost ide u duboki plus, meriće se i više od 7°C. Uz noćno veštačko osnežavanje može to ipak biti koliko-toliko dobar ambijent za skijanje, makar do srede.Lepe vesti su da nam od 26. decembra gotovo izvesno stiže jače zahlađenje uz nešto padavina, ali je tačna količina vrlo upitna i još će to varirati. Može se desiti da to ponovo bude simboličan sneg do 5cm, a može pasti i više od 10cm snega - o tome više u narednim danima. Generalno, dolazi bolji period po pitanju vremenskih uslova na sve naše planine, pa tako i na Kopaonik. Stiže prava zima i imaće o čemu da se piše, kada su prognoze u pitanju!
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav ljudi ! :)Eto,ja danas citav dan pomagah u osmatranju na Kopu :)Vreme je bilo suncano,nakon jakog jutarnjeg mraza.Popodne je samo pridoslo nesto visoke obalcnosti,koje je samo obojilo i ulepsalo zalazak.Islo je do +1,8C danas u satnom osmatranju,ali je vazduh bio suv (malo ispod 40%) pa se ovo snega bez problema odrzalo.Ova noc nece imati jaci mraz,jer se oseca da dolazi sve vise toplota sa zapada.Sutra i prekosutra ce svakako biti dosta toplo,ali uz suv vazduh pa ce staze solidno da drze.Od cetvrtka postepenii,a u petak i za vikend intenzivniji pad temperature.Slabog snega ce biti od petka uvece pa kroz subotu ,ali u relativno malim kolicinama. :)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Leo, nisi baš u pravu da su glavne padavine u noći subotu na nedelju. Uostalom, ko je pa najavljivao neki ozbiljniji sneg u ovom prvom talasu (petak)? ;)Hladniji vazduh počinje da pritiče na Kopaonik u večernjim satima i temperatura će se spustiti ispod nule. Sve do iduće subote 3. januara temperatura će biti u celodnevnom minusu na Kopaoniku, ali i ostalim srpskim planinama. Kada je reč o snegu, njega će na Kopaoniku biti u drugoj polovini noći i sutra tokom dana. Padaće ugl. slab do umeren sneg i do sutra uveče očekuje se 6 do 10cm snega - ništa spektakularno, ali sasvim dovoljno za zimski ambijent, kakav i dolikuje ovoj planini i decembru mesecu. U subotu oblačno i uglavnom suvo, mada povremeno može biti provejavanja snega i to neće imati uticaj na povećanje njegove visine. U nedelju sredinom dana zahvaljujući ciklonu pozicioniranom u središnjem Jadranu stiže nova tura snega na Kopaonik. Budući da je tačna putanja ciklona još uvek neizvesna, kao i njegovo produbljivanje, još se ne može reći koliko će snega pasti (!), modeli tu još osciluju. Neke grube predikcije govore da bi palo još 20-ak centimetara snega, što bi uz tek minimalno sleganje (zbog jakog minusa) iznosilo ukupno 25 do 30cm snega u ponedeljak ujutru. Padanja snega će biti i u ponedeljak i utorak, ali u manjim količinama.Dakle, biće tu još (manjih) promena, pisaćemo o tome i u narednim danima, ali je sasvim izvesno da stižu vrlo niske temperature i sneg uz formiranje pristojnog snežnog pokrivača. Planine BiH i viši delovi Hrvatske mogli bi imati i preko 50cm snega. U nastavku predstojeće sedmice vrlo hladno, a sunca bi moglo biti od srede.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Čekali smo i dočekali zimu kakvu svi priželjukujemo. Prava zima započinje u petak prodorom koji će probiti "led" i povući hladnoću sa severa koja će dospeti iznad centralnog dela Evrope. U prethodnim medelima delovalo je da će i on obezbediti veliki sneg ali se to neće obistiniti. Njegova uloga će biti da "namami" jaku hladnoću na Balkan koja će dati svu snagu drugom snažnijem ciklonu. On će "buknuti" u đenovskom zalivu i kretaće se dalje na jug. Prodor koji na Kopaonik stiže u petak doneće oko 10 cm snega koji će padati do subote kasno prepodne. Vetrovi će biti severni uz osetno zahlađenje, posebno u subotu kada će maksimum biti oko -8C. To je dovoljna hladnoća da i u nizijama južne i centralne Srbije bude manjeg pokrivača.Samo će termin između polovine subote i nedelje prepodne biti suv. Već od tada počeće dejstvo novog, snažnijeg ciklona, koji će doneti još konkretnije padavine. Vetar će prvo biti istočni i jugoistočni, a prema kraju dana bi se opet vratio na sever i severoistok. Prognozirana temperatura bi bila u manjem porastu ali svakako ispod 0C. Pomeranjem ciklona iz oblasti Jadrana ka Makednoniji i Bugarskoj u nedelju popodne i uveče bilo bi i talasa veoma jakih snežnih padavina. Od ponedeljka pa sve do srede odnosno četvrtka bilo bi veoma hladno uz maksimume ispod -10C, te česce slabe do umerene snežne padavine. Vetrovi će biti umereni do jaki severnih pravaca.Teško je tačno odrediti koliko će snega biti ali nadamo se da će uz pomoć veštačkog osnežavanja dobar deo staza proraditi.I na kraju je prognoza, na radost svih turističkih radnika, koja nam govori da će novogodišnja noć biti prava zimska kakve dugo nije bilo na Kopaoniku! Link >>>
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav drustvo, recite mi gde se na Kopu blizu centra(da se moze peske preci), moze nociti jeftino? Znam da je Odmaraliste Kragujevacko bas blizu, na samom ulazu u centr tj dovoljno blizu da se svi tu parkiraju, cetvorokrevetne sobe su bile prosle godine 1000din. Nesto slicno, jeftinije gde? hvala
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ukoliko se obistine prognoze.....i padne preko pola m snega .....da li neko zna tacan datum kada ce skijalista pustiti nove zicare u pogon.....sve izjave su uopstene .....otprilike posle N.G
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Cim su oni odobrili 25% i na sedmodnevni ski pass, oni nemaju nameru da u narednih 7 dana sigurno otvaraju druge staze ? Jer do sad su davali popust samo na jednodnevni jer su verovatno svaki dan ocekivali da ce pustiti ove staze sto su ih pustili danas i ne bi im se isplatilo da su davali 50% popust i na sedmodnevne... a sad verovatno nemaju nameru pre sledeceg vikenda da otvore jos neku zicu i stazu pa su zato dali popust na sve do sedmodnevnog... a nisu dali na duze vreme bas zbog toga stp ce verovatno za sledeci vikend otvarai ostale staze.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kimi raikonen
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)kad gledam ovo BELO osećam se kao Karlito Brignte..samo mi kalaš fali da pucam od sreće (u vazduh naravno)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sramota je da nema skibusa na Kopaoniku. Treba otvoreno progovoriti o nesposobnosti skijalista da resi ovaj problem. Proslo je toliko godina i na kopu su se desile i lepe stvari koje svakako treba pohvaliti. Napredak je vidljiv i tu nema dileme. Ali ljudi zar je toliko tesko organizovati bus koji ce kruziti od vikend naselja do jarma. I jos nesto. Ispada da je dosta lakse da se izgradi nova zicara nego da se resi problem lopatara koji su sramota i za kop i za drzavu .....a o tome da jednu veliku savremenu garazu ne mogu da naprave godinama je zalosno i komentarisati. Nesposobnost je ipak osobina koja ljudima koji vode javna preduzeca predstavlja zajednicku stvar. Da se ne lazemo. Ovaj komentar mozete prebaciti i u sekciju pitajte skijalista. Pozzzzz
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijališta Srbije treba da vode računa o stazama i žičarama a ne da se bave prevozom putnika i skijaša.U vikend naselju ima dosta luksuznih apartmana, pa oni zajedno sa opštinom kojoj plaćaju razne poreze i dažbine treba da obezbede prevoz (autobus) do centra...Ako sam dobro primetio Zoned i Kraljevi čardaci prevoze svoje goste.U Putniku (gde idem zadnjih 4-5 godina) postoji kombi prevoz do centra nevezano da li radi Sunčana.Znači onaj ko ti izdaje apartmane treba da ti obezbedi sav komfor na skijanju a ne da se drži devize "lovu šalji a ti ne moraš ni doči".Za lopatare se slažem velika sramota ali opet ne skijališta(pošto verujem da oni sa parkingom nemaju ništa),nego opština Raška(ako sam pogodio).
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nažalost u ovoj zemlji je sve politika.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nažalost u ovoj zemlji je sve politika.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)sta ocekivati, obzirom da su sklonjeni strucni ljudi...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Znate li koliku platu imaju kuvari, sobarice i ostalo osoblje hotela Grand? 17.000 dinara mesecno!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li neko jel mozda postavljen neki lift (kanap) koji isvlaci sa malog karamana do vrha bele reke 2 ? Da ne mora peske onih 300 m kad se vraca za brzece ? Hvala unapred.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ispravka,prošle godine na današnji dan je bilo 9cm snega van staza, sa tri otvorene staze više u odnosu na današnji dan.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav za skijalista Srbije.Trenutno sam na Kopu i nema skijanja,zato sto nema struje i zicare ne rade.Ako nisu jos culi,izmisljeni su agregati,a ne da visimo pola sata na zici.A posto vise ne pustaju na zicare,molio bih skijalista da nam vrate pare za ski pas,jel zabole me sto im ne radi zicara,niti me zanima razlok.Pozzz sa Kopa iz kafane,umesto sa staze:))))
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)