Sneg tačno po najavi, u ranim jutarnjim satima je krenuo, ali je vlažan.:(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Eto covek rekao da je ptogledao krcmar na jedno mesto,a gvozdac da ima problema pri dnu,to je istina,evo sad ispada ono moje kada sam kritikovao zasto se neosnezavaju staze i ako ima puno snijega,jer ako ugrije 3,4 dana staze progledaju po neke,a ljudi su mi udarali minuse,posebno oni sto su otskijali svoje i bas ih briga za ljude koji tek treba da odu.. ja sam ove god bio 4 puta na.kop za vikend,ali ipak i sad volim da ima snijega da ljudi koji tek treba da odu uzivaju .. Jos treba iskusta ovim iz skijalista srbije,neka odu u sloveniju da vide kako se odrzavaju skijalista.. svima koji su gore zelim ugodan boravak i uzivajte...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Taxista ne mraci, ljudi pitaju da bi znali sta ih ceka. Dzabe sto pise na sajtu 90cm kada na nekim mestima nema ni 1cm. Moze li da mi kaze sta se moze ocekivati za nedelju od 10.-17. marta ?Hvala
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Svako ima pravo da pita za vreme i za sneg, ne znam zasto taksistu nerviraju komentari.. Onog koga to "ubija u pojam" ne mora da cita i gotov problem! Nisam primetila da se jos neko zalio, a ako Aci ne smeta da ga ljudi non-stop zapitkuju o vremenu, ne znam zasto bi smetalo nekom drugom.. A i Sloba je bas "duhovit", crkoh od smeha!:D:o
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MillojkoOladi. Kimi i Aco Cacak ovde daju informacije koje su ljudima veoma bitne. Najbolji prognosticari za mikro klimu Kopaonika!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Au kakav dan, kao noćno skijanje bez reflektora.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danasnje skijanje katastrofa.Sram da bude SS zbog katastrofalno (ne)pripremljenih staza.U 9h na Crvenoj Dubokoj hupseri staza celom duzinom jako losa i cini se da ratrak uopste nije prosao.Na ostalim stazama takođe lose što zbog loseg vremena (na to nazalost ne utčemo) a najvise zbog nestrucnosti ili nemara ljudi koji rade SS.Prosto da ne verujete da staze uopse ne tabaju i da su vec ujutru razrovane(zamislite kakve su staze posle 12h a da ne pominjem 16h)Verovatno misle ako su dali popust 15% na ski pas da ne treba da rade nista.Svim skijasima dobronameran predlog da izbegnu ovaj vikend da skijanje posto je nemoguce skijanje na ovako propremljenim stazama.Jos jadan primer bahatog ponasanja zaposlenih u SS je radno vreme prodajnog mesta u Joly kop koja treba da radi od 8h a radnik koji je danas radio je došao na posao u 8h i 20min i na nase pitanje zasto kasni rekao je "pa zato" i rekao da moramo da sacekamo jos malo tako da smo ski pas kupili tek u 8h i 30min.Stvarno nas tretiraju kao najobicniju stoku.Sram ih bilo kako nas varaju i otimaju novac a ne rade nista na pripremi sraza
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zaboravio sam da napisem da sve vreme na razglasu se hvale kako sve staze rade i kako su oborili rekokord od preko 9000 skijasa.Nije mi jasno sa cime se hvale posto su staze katastrofalno pripremljene veraovatno se hvale sto nas varaju i prave budalama.Inace dolazim na Kop zadnjih 25 godina i pamtim i mnogo manje snega a puno bolje pripremljene staze.Nestrucnost ,lenjost i bahatost je jedino sa čime ljudi iz Skijalista Srbije mogu na svom razglasu jedino da se hvale.Državna svojina pa im se može
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco, hvala ti puno! Stvarno si genije:) I neverovatno kakav si veliki covek. Blago onima koji te imaju za prijatelja. Pozdrav za tebe iz Beograda, a od sutra saljem pozdrave iz Boroveca.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ko voli Kop ni kamenje mu nece tesko pasti.Obozavatelji Kopaonika neslusajte nikoga.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Sto se tice danasnjeg skijanja malo bolje nego juce ali staze i dalje jako lose malo zbog visokih tem.a mnogo vise zbog (ne)rada SS.Jedino je Konzerva bila ok sve do kraja dana a ostale staze razrovane i meke kao kacamak.Iako sam izasao u 9h na staze vrlo brzo su pa skoro sve staze bile jako lose.Stvarno nemam nameru nikoga da vredam ali ovo pisem samo da ukazem na veliku nebrigu oko odrzavanja staza jel sam misljenja da stvarno moze da budu mnogo bolje pripremljene.Razumem i skijase koji su na strani SS (licno nemam nista protiv njih) ali pamtim vreme kada je bilo mnogo manje snega a staze su bile perfektne.Ove staze juce i danas nemaju veze sa zivotom posto je glavni problem podloga koja je mekana pa cim sumce grane staze popuste a za to su krivi ljudi iz SS.Dovedite nekog da vas nauci kako se pripremaju i odrzavaju staze.Sramota!!!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Državni poso. Zato su staze očajne. Koga zanima kakve su staze njima je bitno samo lovu da uzmu.Trebamo jedne godine bojkotovati. Pa neka sami skijaju.Sramota koliko snega a oni nista ne rade. Kakva planina ponos Srbije.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Eee gos''n kliker i ti odmori. Niko nikog ne napada. Dosta vise o prognozi.Moze malo da se pise o utiscima sa staze. A da li je palo i koliko je palo snega.Ima zvanicna prognoza na sajtu. Pozdrav za sve prave skijase.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)mala korekcija na moj jucerasnji izvestaj, a u vezi prohodnosti. sve to stoji za dnevni dolazak na kopaonik, pretpostavljam da je nocu upravo onako kako je stevs napisao u izvestaju ispod.pozdrav
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)NIKOLA-Brate ne bi trebalo više od 6-7cm.Glavnica padavina kod nas ide preko Vojvodine a Kop je na periferiji oblačnosti.Pozdrav:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Djofreza koja bre nina badric. Pali mašinu i pravac na kop. Nemoj da budes Papučar.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Везано за стање на стазама, ово је слика из Насфелда, види се и да се код њих стварају хупсери, тако да и тамо стазе попуштају....[url=http://www.dodaj.rs/?3X/jz/24Hpl3HT/nasfeld.png][img]http://www.dodaj.rs/t/3X/jz/24Hpl3HT/nasfeld.jpg[/img]" class="jce_file" target="_blank" title="link >>>">Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas lep dan, u nekim trenucima malo vetra ali nista strasno.Ja sam uspeo da se docepam tezih staza (Gvozdac, Krcmar...) dosta kasno, posle podne, tako da je sneg vec bio tezak sa dosta hupsera. Potrvrdjuje se pravilo da je definitivno najlepse skijanje od 9 do 12 kad god.Inace u to vreme, to je negde posle 13h, staze su dosta bile puste, nije bilo mnogo ljudi.Ako nekoga jos nesto zanima, neka pita slobodno.Pozzz
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)ova svevisnji gore kao da je znao da dolazim u nedelju na kop...prosle godine dva dana pre nego sto smo dosli palo 70cm snega...ove slicno...fala mu...pozdrav svima!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Imali smo mali problem sa pristupom web portalu zbog ogromne posete. Izvinjavamo se svima ako su imali problema ili ako je eventualno neki komentar izgubljen u zadnjih pola sata.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sustinski, u ovom trenutku nije nikakva razlika, ali gledajuci u sutra, valjda su vece sanse da duze potraje :) Neka me neko ispravi, ako gresim.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@rekreativa, ne mogu da se ne složim sa tobom a i da ne ostavim ovde svoj komentar u vezi žice Gvozdac. Gvozdac je prazan ne zato što nema dovoljno dobrih skijaša već zato što je staza loša, bila sam u januaru na KOP-u i samo jednom sam se spustila, staza je loše uređena, gornji deo staze je bio pun leda a donji deo staze sa manjkom snega, trava i kamenje. Po meni je Gvozdac loša investicija jer je žica bila prazna, a vidim da je to i dalje tako. Kako će biti kada bude još novih staza, ne znam, ali za sada je Gvozdac promašaj, staza loša a skijaša niotkuda.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Vetra će biti sutra a u nedelju slabljenje vetra i postepen prestanak padavina.Pozdrav za JOVANA I GOGILI:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Samo na kratko...pitajte gdina.Ljevnaica otkuda 180 instruktora u cetiri skole,vise tzv. kampova i u njima nekih trenera-instruktora,kako turista da prepozna kvalitet kada ti isti rade vec sta i kako hoce a shodno tome i naplacuju...normalno sve uz blagoslov tog istog Javnog preduzeca.Ako ste trazili pijacu...imate je,samo malo se cenkajte.Jedno je sigurno da kvalitet necete nikada dobiti jeftino ali to je vec stvar izbora...budimo realni pa se pogledajmo u oci,kako sejemo tako cemo i da zanjemo.Da ne davim,ovo je realna slika a ne ove milionske zicare.Pozdrav za sve koji prate ovaj sajt,shvatite ovo samo kao moj komentar,uzivajte na snegu i pazite na druge...:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Nema skijanja,sad sam sa staze.....verovatno ni sutra!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)i dalje pise slab sneg,mislim mozda ovi misle na bg ili np ili nis kraljevo,a ne za kopainik :) svasta
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Predlazem da sad pitamo TEBRA Acu Čačak, kada će sneg malo da okopni...jebiga mnogo nam je ovoliko.. ;D;D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ja sam jutros oko 10 bio kod Josanicke banje. Krenuo sam gore, bilo je jasno da ne treba ni pokusavati bez lanaca. Policija je danas morla da stoji dole i da iskljucujw iz saobracaja sve koji nemanju lance. Naravno nje ni od korova.Nazalost bilo je MNOGO, nabedjenih gradskih dzipova, naravno bez lanaca, ali pacijenata sa obicnim kolina bez lanaca, cak i bez zimskih guma!!! Naravno oni se zaglavljuju mi smo gurali, otkopavali itd......ja sam bio JEDINI koji je imao vojicki asov. Sa lancima sam prosao, ali bilo je na ivici, put uzak, ko zna kad je poslednji put ciscen, okretanje nemoguce, kao i mimoilazenje.Mene je iskustvo naucilo da SVE moram nositi sa sobom..i naravno zdrav razum za volanom.Put ka Rudnici u mnogo boljem stanju, e tu je vec nas mentalitet bio problem...to nemam snage da komentarisem.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)evo malo se vozali po metar snega 😃 kod hotela olga dedijer je pre sat vremena stojao bus koji je pokvaren a i zaglavljen.. on pravi haos.. zanima me da li ovi indijanci nemaju neku malo tezu masinu da izvuku onu alubiju da bi profunkcionisao put!? sto rece @Blackbear uvek kada idete na kop imajte kod sebe asovcic, lopatu moze i kutlaca.. imajte jednu kesu kamencica za ispod tockova.. uvek punite rezervoare full.. bavim se brdskim trkama i isao sam po svakakvim jarugama, pricam iz iskustva.. tri kamencica na ledenoj povrsini mnogo znace.. :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sumiranje danasnjeg puta: u brusu su me saobracajci poslali na josanicku banju posto je bio zatvoreno penjanje od brzeca. U josanickoj cekali 3 sata i saobracajci nas nisu pustali gore, u fazonu su "kad nam kave tad pustamo, ostale informacije nemamo". Popeli se preko rudnice gde je sve cisto i ne trebaju lanci do par km pred vikend naselje.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas i (posebno) juče duva veoma snažan vetar sa severoistoka,kako u samom naselju tako i na vrhu planine.To je važno naglasiti,jer je visinu snega u ovakvoj situaciji gotovo nemoguće izmeriti.Meteorološka stanica,iako referentna,ne može ni sama da odoli nošenju određenog dela snega,posebno sa vetrovima iz ovih pravaca.Zvaničan podatak je 128cm.Negde ga nema ni pola od toga,dok je drugde u zavetrini nabacalo i preko 2m.Tako mu je to :)Za naredne dane,ukratko-temperature u porastu.Motaće se tu i dalje dosta oblaka nad južnim i centralnim delom zemlje.Dakle,mahom pretežno oblačno vreme.Dobro je što će vetar bitno oslabiti u utorak,a od srede i lagano okretati na severozapadni.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@aca cacak pizdrav brate moj svemiguci i svevideci.. ubadas ove prognoze nemam reci.. naravno da dolazim tamo, vozim i sa tim ljudima.. pocetkom fenruara smo imali neku zajednicku voznju.. a predobro druzenje smo imali i na povlen reliju.. odlicni momci.. pozdrav
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)bajoSto si u kompleksu,voleo bih da si Beogradjanin ali dzabe.Idi na svoju njivu pa sličuge i cepaj za sve su krivi BG.i njihova deca.RAZGUULI.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Au bokte, pogle gvozdac ...c c c
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Za sat ipo do dva na Kopu sneg.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo objasnjenja: ski pas je nizi za -50% na 3 i na 4 dnevne karte. To vazi od ponedeljka do srede ili od ponedeljka do cetvrtka pocev od 16 marta pa sve dok skijanja bude bilo. U prevodu skijanje ce vas kostati: 3dana =3440din, 4dana =4095din. To su cene do 24 marta,a posle ce biti nesto nize odnosno 3175din za 3 dana ili 3910din za 4 dana, ali ne zaborabite da su to cene za radne dane od ponedeljka do srede ili od ponedeklja do cetvrtka. Petak-subota- nedelja ostaju standardne cene po bazecem cenocniku skijalista srbije za sezonu 2014/2015. Nadam se da sam nekima bar malo razjasnio. Sto se mene tice ja bi isao do 15og na skijanje, jer sve posle ce biti bljuzga posle 11h... Pozdrav svima narocito aci i defiju
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Što se staza tiče, Djofreza, danas je bilo mnogo bolje nego u ponedeljak kada je su usled velike količine svežeg snega preko vikenda brzo popuštale. Treba da prodje par dana pa da se staze lepo utabaju. Duboke se dobro drže, ali Krčmar strada usled velikog broja skijaša i relativno uske staze. Gvozdac-gornji deo odličan, donji deo sa hupserima. Sada opet pada sneg, znači da će u četvrtak opet biti loše staze jer neće stići da utabaju tu količinu snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)DJOFEZA-Podržavam to što si napisao.Treba animirati ljude da šalju što više servisnih informacija,o stanju staza,prilaznih puteva,uslova za decu,o ukupnom utisku sa planine.Animirati ih da šalju što više video snimaka sa lica mesta i sl.Veliki pozdrav za tebe i sve koji posećuju ovaj forum.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)NENAD 206-Sinoć je upravo kop dobijao najveće padavine.Balans je u prirodi neophodan.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ZORANE- brate,preko deset u nižim predelima na Kopu iznad 1700mnv malo iznad ili oko nule.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Difender, svaka vam cast! Jedna slika vredi vise od 1000 reci! Veliki pozdrav :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)ja se jutros popeo preko brzeca, moze i bez lanaca, jedan deo od par kilometara je problematicniji, a na ostalim delovima maltene suv asfalt! Vreme je fantasticno, ujutro malo magle ali nije strasno, staze vrhunske uz dobru opremu i neko znanje ne smetaju ni hupseri na gvozdcu, sve u svemu treba doci sto pre! Pozdrav svima sa suncanog kopa!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Још једна...[url=http://www.dodaj.rs/?E/5/4JuGvaP9/img20150316093333.jpg][img]http://www.dodaj.rs/t/E/5/4JuGvaP9/img20150316093333.jpg[/img]" class="jce_file" target="_blank" title="link >>>">Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Aconi, i meni se smeši dobro skijanje kao i Jeci sledeći vikend.:), milo mi je zbog toga.Kako si mi Acika?Dif mora da šarne neki post, odavno nije.Vidim da se ljubitelji Kopa i skijanja dobro skijaju i da staze drže.Pozdrav za sve maksimalce.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Stizemo sutra :)Bice divno skijanje do ponedeljka! Bas kako rece Aco! Mozda nedelja malo slabije, ali, ne mora da bude ;)Pozdrav svima koji ce uzivati ove nedelje kao mi!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0).Jovan76-Brate zelim ti srecan put u petak gore,nisam ti se javio tebra imao sam grip lezao sam dva dana danas mi je bolje hvala Bogu.Lepo se skijaj i uzivaj uz vatrenu vodicu sa bratom Difom.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mima B-Pozdrav veliki od mene, lepo skijanje i lep provod na Kopu.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nikola kg-Tebra,ide još jedan,prati.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I od mene pozdrav za Acu! :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)imali ko da napise kakvo je stanje na kop,do koliko staze drze,i imali neko infor. kolika ce vlaznost vazduha sutra biti,zna se da ce biti sunce i u plusu tako da je vlaznost bitna.. jer sutra akbg idem gore da zatvorim sezonu 2014/2015 bar za mene :D ljud pozzz
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)