ma dolazim to se nepropusta hehe. Jelena63 hvala ti puno . Pozzz
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jeco, stigli pre pola sata...na Kopu kao i bajci, zimskoj:DDođite svi...Dif, javi se...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Aaaaa fuck...važi majstore, sutra si ko zmaj,tvrdim;)Sutra u 12 sam "on line"...ciao tebi i tvojima.Pozdrav svim genijalcima i obima koji to žele da postanu. Šalim se malo.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja sam rezervisao smestaj na 10 dana ,pa kako bude.a realno bice snega i posle 1.aprila.jeftiniji smestaj ski pas,izadje mi kao 3 noci u januaru:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)MILAN KG- Nebi trebalo da bude jačeg topljenja jer bi temperature trebalo da budu malo iznad nule.Biće i snega vlažnog.PERO KŠ-Brate jesi pitao za period oko početka Aprila?svako dobro vam želim.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala Aco, svako dobro ti zelim !
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)azimut, svaka ti je na mestu, ali ovo da si bio u Livigno, St. Moritz i Arabba je najvaznije sto si nam rekao, bez toga bi tvoj komentar bio nebitan, ovako znamo da si strucnjak za ski staze i ski centre.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Niko ne moze da kaze kakvo ce vreme biti za 7-10 dana a kamoli za Uskrs. Nema potrebe pisati prognoze za taj period. Moze da udari jugo za par dana i da to bude kraj ove sezone, nema tu pravila.Nase podneblje i klima nisu bas takvi da bi se moglo skijati u aprilu ali ima godina koje su izuzetak.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Idemoooo na kop za 1maj... Uraaaaaaa...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A sta ako su Kimi i Aco cacak ista osoba
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)STEVS-Da radi se o sipecoj kisi koja ce kasnije posle podne uz pojacan vetar severnih pravaca preci u sneg.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nikad lepsi kraj marta na Kopaoniku! :D Preko metar snega temperatura -3, -4, jos da se magla skloni sa pancica i idealno skijanje.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Visina, snega 99cm, na stazama do 60cm, temp. 0 C, a od ozbiljnijih staza/zica radi samo Krcmar, dvojka i Pancic. Pa zar vas nije sramota?!?!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pustite sve zice ili jos bolje spustite cenu za 50% i dodajte jos barem neku zicu na ove koje vec rade...tipa Duboke 1 i Gvozdaca. Ovako nema smisla. Ja po ovakvim uslovima sigurno necu doci ni na vikend, a verujem da se i drugi slazu?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aleksandre nepravi se englez.. ti si ja mislim doktor nauka.. zaradio si malo para Bog zna kako, i sad demek kao ovo ono ti neki dassa.. Pokri se usima covek je upravu.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dali Grga misli da se samo ovi iz Beograda skijaju, pa za njih i netreba otvarati vise zica jer se oni samo gusterisu i slabo skijaju, a za sminkeraj nisu potrebne zicare.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Stigao danas oko 10.30, preko Brzeca, bilo utabanog snega od Srebrnca pa nadalje.Lako nasao parking kod Mount-a. Skijanje je meni odlicno, mada ima i leda na mestima. Cerka se malo muci, nije u kondiciji, a i ustali smo jutros u 4. Svuda se moze i po dubokom snegu, prosto neverovatno za prvi april.Ali, ako nocas dobro upeglaju ovo cudo sto je sipalo prvo jutros, pa od 12 do 15, pa sad opet uvece, sutra ce biti ekstra.Pozdrav svim skijasima.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)I Brzeće i Brus i Kruševac su u istoj liniji u pravcu severoistoka kad se gleda sa pančića.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Predlazem skijalistima da za praznike pomere radno vreme od 7-15h, to je ipak mnogo bolje resenje za aprilsko sunce i visoke temperature koje najavljuju preko dana. Tako rade i na glecerima, barem pre podne da bude vrhunsko skijanje.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Novi sadti i tvoj printscreen...50 puta klikcem na druge slike a on mi samo zoom, unzoom..."sta je bre ovo koji moj!!!"zeznuo si me, svaka cast!! :-):opozdrav!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Dovoljno je da spuste cene ski pasa na 50% i vikendom ne samo od ponedeljka do cetvrtka dosao bi odma .Svakako sramota neradi 2/3 staza a oni deru kao sa sve radi . Ovako tesko dzaba sve kad neradi pola staza sve divlje i neuredjeno . By By Kop do sledece godine opet .
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ljudi moji, ne veruijem o čemu raspravljate. Evo jednog predloga kako se to radi u civilizovanim zemljama:Pošto snega ima koliko ga ima, sve staze otvoriti od četvrtkla do utorka, cenu ski pasa na pola, najmanje, reklamu na tv i novine, pa da vidite koliko bi ljudi došlo. I svi bi imali koristi, i skijališta, i kafići , restorani i smeštajni objekti. Ali pošto svi znamo kako neuki ljudi vode i zemlju pa automatski i ovu državnu firmu toga neće biti, na žalost....
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@klaja rade brvnare Vucja staza (Karaman), Skituljko (Rtanj), Duboka 2, Monte argentario (Krcmar) i Koliba aka "Kod Tece" (M. Jezero).Vlazan sneg sipa ceo dan, staze su "potonule" u sneg, na nekim delovima tesko je videti gde je staza a ima i magle. Krcmar opet zatvoren posle podne (kao i juce). Jako teski uslovi pa je ppodne vecina skijasa jednostavno odustala. Ipak off pisteri, borderi i skijasi sa odgovarajucim skijama, su uzivali danas, za njih je bilo odlicno.Ne krecite na put bez dobrih guma i lanaca. Opet je pocelo zagavljivanje kod Putnika, kod raskrsnice iz pravca vikend naselja itd. Sneg je vlazan, gume proklizavaju a ako su jos "celave" eto katastrofe u najavi.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)jel neko moze da kaze kakvo je stanje na putevima i da li trebaju lanci, jeste april ali i snega ima metar i po. ne razumem cemu toliki minusi na ovo pitanje.hvala unapred.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@rekreativaPut iz pravca Brzeca je solidno cist, vecina puta je bez snega, lanci ne trebaju. Video sam na putu i sluzbu za ciscenje pre 29 min. Samo zimske gume i polako.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Opet sneg na Kopoaniku:[url=http://www.dodaj.rs/?J/22/1MUPWqQY/snegopet.jpg][img]http://www.dodaj.rs/t/J/22/1MUPWqQY/snegopet.jpg[/img]" class="jce_file" target="_blank" title="link >>>">Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li ce biti besplatan ski pas zadnji dan rada skijalista ??Pozz za sve ljubitelje Kop-a.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)To aco tebra taman sam i sledece nedelje na Kopu i jedva cekam ovo vreme sto najavljujes :) Poz
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Mislim da je i Leo zaslužio pozdrav za kraj sezone... Niko ga se nije setio...:(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ok, sezona je završena, ajde da vidimo šta dalje.Ovih dana razmišljam da odem na Kop za Prvi maj. Merim i vagam da li je to pametno i kako bi tamo ispunio veme kad nema skijanja. Lepo je što su napravili bob na šinama, zip line i još po neku zezalicu. Ali nedovoljno. Evidentno je da da Kopu fale sadržaji koji bi privukli turiste kad nema skijanja. Mnoga skijališta po inostranstvu su atraktivna i van zimske sezone, ili leže na nekom jezeru, ili imaju neke zanimljive gradiće i dvorce u blizini. Recimo Poiana Brašov u Rumuniji, smešno skijalište u poređenju sa Kopom ali u okolini ima niz atrakcija koje bi ljude privukle van skijanja. Sam srednjevekovni grad Brašov, brojni dvorci...Juče sam na RTS-u video zanimljivu reportažu o parku maketa u Despotovcu. U pitanju su umanjene replike naših srednjevekovnih crkvi i manastira. Pogledajte na Link >>>Mislim da to nije prevelika investicija a mogla bi obogatiti ponudu Kopaonika i turistima dati razlog više da ga posete i van ski sezone. Pogotovo što je najveći broj inostranih turista na kopu iz pravoslavnih zemalja - Rusija, Rumunija, Bugarska.Primer[img]http://www.parkmaketa.com/data/thumbs/galerija/i18npic.C240x180.Park-maketa-7.jpg[/img]
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zašto nerade neke kamere ?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poštovani Aco, s obzirom da sam cele sezone pratio tvoje savete koji su bili nepogrešivi i od vekike koristi , zamolio bih te da mi kažeš da li da dođemo na skijanje ? Hvala :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@bulbulder 29.04.2015. u 22:28 Buraz vakcine protiv zlovolje nema, ali leka ima. Najbolji lek su ustajanje u 0630 ujutru i lopata, ašov, motika ili neko drugo oruđe rada. Dokoni ljudi i blejači su uvek najpametniji i najnezadovljniji sa drugima... skija ti se u maju na -5C i na 50km staza?! Eno su Čile, Argentina, Novi Zeland pa izvoli...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam se potresla ali se nisam mnogo iznenadila! U meni se samo smenjuju tuga i bes jer smo primitivan i prost narod koji nema osnovnu kulturu. I ja se pitam kako je moguće da neko baci đubre na ulicu, park, trotoar, nebitno. Kad god mi se desi da vidim nekog kako samo ispusti nešto iz ruke i nastavi dalje dođe mi da potrčim za njim i povučem ga nazad da pokupi to za sobom. Pitam se koliko još treba da prođe vekoma da bismo se kultivisali?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)VIKENDAŠ-Hvala ti na lepim rečima koje meni puno znače.Nadam se da su vam moje prognoze bile od koristi,i da nisam puno grešio.Hvala Stevsu na osmišljavanju i stvaranju ovako dobrog i korisnog sajta za sve one koji vole ovu prelepu planinu.Sigurno sam bio dosadan mnogima sa čestim javljanjima,ali to je bilo samo i isključivo zato što sam želeo da svima odgovorim i da nikome ne ostanem nedorečen.Bilo je tu čestih pitanja za prognoze za 7-10-15 pa i više dana,ja se nadam da nisam puno grešio davajući i njih.Apelujem da svi koji iduće sezone idu gore,šalju što više informacija,jer su sve informacije poput prognoza,stanja na stazama,stanju na putevima i sl međusobno veoma povezane i čine kompletnu sliku stanja na planini.Sledeća sezona bi trebala da bude još jedna od dobrih i ja ako budem sa vama na ovom sajtu biće mi drago.Znam da odlazak gore i boravak koštaju dosta,i da skijaši kad već idu žele da se za svoje pare lepo provedu,naročito kad su u pitanju jednodnevne i vikend varjante.Veliki pozdrav od Aca iz okoline Čačka.:):):):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)LIKETA-Hoću ja,ali teško je izdržati sam,u pitanju su stotine sati pored kompa i puno odgovornosti prema ljudima.To meni i nije neki problem, ali puno je lakše kada su tu profesionalci kao Kimi i Meteoplaneta.Imaš pozdrav od mene kao Kop veliki.:):):):):):):):):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ima nas mnogo više nego što bilo ko očekuje i u ovim vremenima bez snega. Poštujte se i volite i biće nam bolje, a još kada padne sneg, gde će nam biti kraj!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Izgleda da sam opet bio u pravu,bele se po malo vrhovi kopa od inja i po malo snega.Temperatura -1 a na vrhu oko -3.Veliki pozdrav.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)DIFENDER-Brate zaista si me prijatno iznenadio javljanjem posle dužeg vremena.Nisam video objavu na Hopu za čišćenje.Imam velikih obaveza ovih dana i petog ne mogu da budem gore ali recimo bih mogao u nedelju 7-6 i zato predlažem da ta akcija se produži i da traje recimo do kraja meseca.Svakako sam uvek za svaku moguću akciju koja ima za cilj da ulepša ili unapredi naš biser od planine.:)Najveći mogući pozdrav za brata DIFA njegove drugare i sve forumaše:):):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Evo,skoro pa je pola 4,temperatura se spustila baš fino nisko,samo 2,8°C uz sasvim slab severoistočni vetrić.Snežna granica je negde na cca 1950m prema modelima,ali nije isključeno da ova umerena kiša koja nastavlja da pada donese bez problema pahulje i u samom naselju.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Prava šteta što ne rade lajv kamere na Pančiću i Dubokoj jer bi se videlo kako pada susnežica i promiče slab sneg.Kimi drago mi je da te vidim na forumu i naravno slažem se sa ovim što si napisao,i ja sam to isto najavio sinoć negde ispred ponoći na FB profilu InfoKopa ispod slike duboke u oblacima.Nadam se da ćeš se češće javljati jer te svi očekuju,a to znaš i sam,da ti ništa ne pričam.:):):)Veliki pozdrav za meteorologa za koga će svi u RHMZ-u biti male bebe:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Prelepi kadrovi sa Crne Duboke i Marinih voda, tu je i kadar sa Krcmara da nas podseti na zimske radosti, posebno na ovih +35°C.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Samo da pozdravim sve ovde. Uskoro ce sneg jos mesec ipo od prilike pa da se zagrejemo dobro do tada.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)А да се мало сам активираш и потражиш по интернету, рецимоLink >>>или Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, pozdrav za tebe I sve koji svraćaju ovde, znači ovo je to zanimljivo vreme koje nam stiže;)? Vreme je da polako počnu da se oštre skije.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Pozdrav za Acu cacak i KimijaVB, ceka se prvi sneg, prati se situacija na svakih 15 minuta.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Veliki pozdrav svima od W2U tima.Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kad se onda ocekuje sledeci sneg ?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Najezio sam se, trema kao da nikad nisam skijao, jedva cekam decembar ... april, neka nas posluzi sezona kao prethodna, pa da uzivamo!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ima li ne informaciju koliko ce onaj frankenstajn od hotela sto se gradi pored Karamana oduzeti od staze?I zasto se niko ne usudi da pise o tome?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)