Uuu...tacno tako... na malom jezeru postaviti pokretnu traku i napraviti veeeliko sankaliste. E to bi bio pravi pos''o.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Između 8 i 15 marta je moguće dati samo neku procenu sklopljenu od nekih trendova postojećih i prosečnih vremenskih uslova koji vladaju na Kopu u to vreme tako da se to svodi sve na biti ili nebiti.Obično na Kopu ima najviše snega u drugoj polovini Februara i tokom marta ali za njegove delove ispod 1200-300 metara nije uobičajeno da se konstantnije zadrži već je dosta promenljiv.Bele reke 1 i 2 imaju visinsku razliku od vrha 2 do dna 1 skoro 900m, pa je u normlnim uslovima temperaturna razlika oko 5stepeni.I na krju moramo biti načisto da bez većih kolebanja temperature teško može biti jakih padavina,što znači da gotovo po pravilu moramo imati jače otopljenje i promenu pritiska da bi mogli da očekujemo i veće padavine.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Nešto ne prima poruke evo teći put pišem.Andrej jeli to pseudonim vezan za ime?Pitam zato što se ja zovem Anrija a zovu me Aco pa otuda i Aco čačak.Andrej prvu polovinu marta karakteriše takozvano podizanje zime u planine.Pošto u to vreme planinski predeli iznad 1000mnv.obično imaju zalihe snega iz Februara usled čestih smenjivanja toplih i hladnih i vlažnih talasa dešava se da snežni pokrivač bude u to vreme i dosta veliki i bude baš raj za skijanje.Ja imam osećaj da će tako biti i ove godine pa se svakako čujemo tda da vidimo da li sam bio u pravu ili ne.Svako dobro brate.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Jovane 76 pitao si me pre 5 dana za prognozu za 1 februar.Mogu ti reći da je će biti upravo onako kao što sam ti rekao.Imamo već sutra priliv toplijeg vazduha i u petak jak južni i jugoistočni vetar koji će dići na Kopu temperaturu oko nule ili malo u plus a onda petak uveče subota nedelja i ponedeljak sa povremenim snegom gde su u kraćim intervalima moguće obilne padavine.Svako dobro...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Na Kopu do kraja sledeće sedmice moguć sneg i blizu metra.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Jovane brate,ja sam gotovo siguran u to.Što bi rekao Kimi biće zatrpavanja.A deo toga ćeš videti već u Nedelju kad budeš bio na Kopu.Javi se odozgo da mi potvrdiš ili demantuješ.;);):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco i kimi,podrska od mene,samo nastavite
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aco ja sam imao maturski rad na temu Atmosfera, tako da te razumem sve. Dobro ne bas sve jer nisam nastavio tim putem, ali imas moju podrsku u tome sto radis . Keep doing that :) Sto se kaze sastavilo se nebo i kop :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Podrav ljudi,javljam se direktno sa Kopaonika,vece je bilo prelepo,snega ljudi koliko hocete,dosao sam iz brzeca bmw-om koji je naravno zadnja vuca,bez lanaca,svi su rekli da sam lud sto idem bez,ali eto,ja izasao. inace ove sto namestaju lance pazite da ne udarite jer ljudi iskacu na put,sve bi im zabranio.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ala trpa,ovo je tek nešto:D.Uživanje pravo.Voleo bi da pogrešim pa da padne više od 10 cm.;):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@lepi Alo čoveče na karikiraj stvari, ovde niko ne pise o tome o cemu ti pricas, ako ti ne odgovaraju komentari, skloni se sa sajta, ne moras nas ostale zamarati.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nikola za oko pola sata bi trebalo da bude snega na Kopu.Biće koji samtimetar u narednim satima a onda razvedravanje i sneg sutra po podnePozdrav!:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)JOVANE,kako je bilo na Kopu danas,kako ti se čini ona prognoza od pre desetak dana?.Neću komentarisati ničije izjave ali pozdrav za sve one koji vole Kop kao ja.Kimi pozdrav i šta reći sem da se ljudi verovatno šale.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)LUDI,biće biće,znaš kako kažu pred zoru se mrzne.Naravno to je moje viđenje što ne mora da bude tačno, jer se nebi zvala prognoza već nešto o čemu nema rasprave i što će se sigurno desiti.Ovo je moje viđenje koje ne mora da se poklapa ni sa čijim ili ni sa kojom prognozom.Jednostavno mislim da se ovaj ciklus padavina mora završiti sa snegom i u nižim predelima pa samim tim i na Kopu.Svako dobro i čujemo se u nedelju ponedeljak da vidimo da li sam bio u pravu ili ne;):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Za Acu ČačakBata Aco, majstore, moji prijatelji ja smo danas odskijali, bilo ke lepo zato što smo želeli da tako bude.😉Vidi,što se tebe i Kimi-a tiče, ne treba trošiti reči, o vašim prognozama i ljubavi prema toj profesiji. Da ne komentarišem ove maliciozne tipove što piskaraju.Danas, na Pančiću izuzetno jak vetar, oborio je mene i drugara, ukupno imamo 220kg😃...mala nepažnja,bezazlena i na sneg😊Magla,slaba vidljivost, sneg od 10-11h. Ima ga na pretek,da se razumemo. Na Sunčanoj dol. Sjajno od 14-15.30h, sunce-prelepo.i tp je to...klopa i lućiPozdrav svim ljubiteljima skijanja i dobrim ljudima.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sto se tice utiska sa Kopaonika,fenomenalno vreme i bez guzve,,,Snega u izobilju,utabane staze solidno,,vreme samo zadnja dava dana malo losija,ali sve u svemu ok,,,Admin treba da promeni visinu snega na sajtu,jer snega je palo oko 40 cm za dva dana,a nije se topio,tako da bi se visina snega povecala na sajtu,a ne vec sedam dana se promenila za 5 cm...Ostalo sve pohvala i vidimo se uskoro opet,sedinom februara...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Данас јутро идеално, сунце, милина! Било добро до неких 13, после и магла стигла, мало снег почео да пада, а и стазе лошије биле. Има доста људи баш, има великих група Румуна, упознао неке
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ispunila mi se želja da pogrešim malo palo je maloviše od deset i ako bude sreće da padne još koji samtimetar.;):):):):):):):):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)VIKENDAŠ-Tebra ima 4-5 dana kako sam rekao da je za očekivati da negde do kraja sedmice sneg na Kopu naraste do blizu metar na mernoj stanici.Za sada sve ide kako treba vidiš i sam koliko ima snega.Biće ga još tokom ove sedmice tako da nedelja ponedeljak i tu smo.Ovaj ciklus padavina po mom mišljenju mora da se završi bar sa manjim snegom i u nižim predelima.Dani su pred nama pa ćemo ideti.Svako dobro tebra i javi se ako ideš gore.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hvala Aco ,evo krecem za sar dva pa ujutru zorom ranom na stazu.Javljam se odozgo .
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ACO CACAKMoze prognoza za Sabac za vikend.Noce li biti formiranje pokrivaca???
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Cedo medo potpuno si u pravu velika sramota sto administratori brisu komentare koji kritikuju kimija. Forum je mesto gde ce ljudi iznositi svoja misljenja a ne iskljucivo velicati nekoga.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Aco Čačak, malo mi glupo da te smaram, al'' moram da pitam. Skoknuo bih u subotu i nedelju gore... Ako budes mogao i kad budes mogao , da pogledas otprilike kakvo ce vreme biti. Ako ne bude padavina , idem, a ako bude, ne bih .Za Tornik sam te poslusao i lepo skijao. Ne mogu da izdrzim dve nedelje bez skijanja, majke mi .
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Al je prodrmalo.. Kimi, Aco, sta da ocekujemo?? :) :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Snow-forecast.com najavljuje da ce danas i veceras pasti 25 cm snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)boskop ,zar 90% normalnih - tesko
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Malo vise o stanju na stazama i samom kopaoniki a manje o uvredjenim prognosticarima koji su monopolizovali forum.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Danas čitav dan sneg pada. Do podne se moglo skijati fino jer nije bilo mnogo ljudi. Međutim posle je bilo previše svežeg snega na stazi za moj ukus. Sigurno između 10 i 15cm. Magla kako gde. Juče je bilo fino skijanje. Gobelja fenomenalna. Jedino je vetar koji je bio u vrhu baš jak kvario utisak. Ne znam šta nas čeka sutra. Ako nastavi ovako padati teško da će biti nekog skijanja.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Sutra ce biti skijanja za nas sa sirokim daskama tj ljubitelje voznje po dubokom snegu :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)SAMO JEDNA INFORMACIJA STO SE STAZA TICE. BIO SAM CELU PRETHODNU NEDELJU, STAZE NISU NAJBOLJE ISPEGLANE IZ RAZLOGA STO SE NA GLAVNOM RATRAKU(TABACU) POKVARIO I DA ZAMENA POKVARENOG DELA KOSTA 7000€. OSTAJE DA SE CEKA DOK NE STIGNE I NE POPRAVI!!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Danas za ljubitelje svežeg snega idealan dan. Što reče boban156, za ove sa širokim fosnama idealno uslovi i na stazama a veliki izbor za postavljanje sopstvenih tragova van staza. Sneg pada i dalje, sitan, bez jačeg vetra pa očekujem slične uslove i sutra. Magla nije tako strašna kao jutros u 9h pa mislim da to neće biti problem. Danas je iznenađujuće bilo to da se moglo voziti dubokom čak i popodne. Razišli se ljudi pa se moglo opušteno naći prolaz kroz hupsere. Inače, moram da kažem da su skijališta realno podbacila u pripremi staza ove godine. Snega mestimično ima i preko metar a neke staze su im prilično kilavo sređene. gvozdac ima uzdužne kanale i to na gornjem strmom delu izgleda kao da su ga traktorima ravnali. Ne znam kakav je bio danas ali prethodnih 5 dana je svaki dan bilo isto. Donji deo, od spoja sa ledenicama je korektan. Za one koji nisu još bili, novi deo gvozca je plavo-crvenog nagiba pa je zgodan za lagani završetak pred ulaz na 6sed. To govorim i zbog slabijih skijaša koji bi da izbegnu strminu gvozca a da probaju novi 6sed. Sa jarma krenu prečicom i izlaze kod starog polaza sidra. Svako može lako da se spusti do početka 6seda i da onda ugreje guzu, nakači se na wifi i postavi selfi na net sa žičare, zaštićen od vetra kupolom. ;)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mirno spavaj nano, sve je ZATRPANO!A moze i od legende, ''''Pusti najvecu mecavu, Gospode!'''' :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Vestacki sneg se ne pravi zato sto su Rascani nakacili gomilu novih korisnika u Vikend naselju na strujnu mrezu. Zato Skijalista ne smeju da pustaju kompresore za sneg da ne bi izgoreli vodovi. Još jednom sramota za Rasku!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nema nikog vise da kuka na lopatare. Gledam kamere ispred Jata, grle ih i ljube u rukavice...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ja ne znam da li "kopaonik je raska" zivi u paralelnom univerzumu. Ja govorim da je za Novu godinu celo Vikend naselje bilo bez struje, ja govorim o 4. januaru 2015. godine kada su Skijalista Srbije imala gubitak od 12 miliona dinara zbog nestanka struje, ja govorim od decembru kada su Duboka II i Mali karaman vise radili na dizel motor nego na struju, ja govorim o tome da ne moze da se pravi vestacki sneg zbog lose struje, ja govorim o nestanku vode koji i dan danas traje u centru Kopaonika, ja govorim o ulicnoj rasveti koja trenutno ne radi (pogledaj kameru sa JATa), ja govorim o kanalizaciji koja unistava Nacionalni park...Kazes parkiraj na parkingu koji se placa. Naravno samo ako dodjes kasno na Kopaonik kada pada sneg onda ne ciste ni placeni parking. Lopatari su ruglo Kopaonika. Uzimaju 3000 dinara da parkiras. To je bre cist lopovluk. Hocu fuskalni racun za parking. Tacka! Hocu gradsku liniju necu da me voze lopurde taksisti iz Vikend naselja i da me prave majmunom.Sta ti nije jasno od cele price?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)boss: Žao mi je što imas kompleks Beograda ali kakve veze ima Beograd sa stalnim nestancima struje i vode na Kopaoniku, sa ulicnom rasvetom, sa kanalizaciom, sa gradskim prevozom, sa vodovodom, sa parkingom, sa taksistima, sa ambulantom, sa lopatarima?! Ako muzete Kopaonik i punite 80% budzeta sa Kopaonika onda mu vratite nesto ili se cistite sa sa Kopa.Kompleks je jedno a parazitiranje, lopovluk, nemarnost i nesposobnost je nesto sasvim drugo. Ako obe opstine uzmu od Skijalista 34 miliona i ko zna koliko od taksi za gradsko gradjevnisko zemljiste, od boravisne taske i ko zna od cega jos i onda ne umeste da sredite NISTA na Kopaoniku od komunalnih problema onda treba da se cistite odatle i da dodju ljudi koji to mogu da srede i koji vole Kopaonik.Vi ste pokazali godinama da samo unistavate planinu i da nista sposobni osim da punite dzepove nista drugo. Pogledajte samo sa druge strane Nacionalni park. Za par godina je zaposlio 16 novih ljudi. Sta taj Nacionalni par radi? Koja je staza pesacka obelezena, koji letnji program imaju turisti na Kopaniku?! Jedino sto umeju je da se pripreme da sledece godine naplacuju ulaz u Nacionalni park. Kada ih pitas gde ce pare da idu od ulaza oni kazu deo nama deo opstini Raska. A koji deo ce da ostane na Kopaoniku?! Jedno veliko nista naravno. E dosta je bilo!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)kopaonik je raska: Prestani da vadis iz konteksta sta ti odgovara i da gradis odgovor na tome. Deo koji Skijalista daju je najmanji deo prihoda opstine od Kopaonika. Jel treba da te podsetim da u spicu sezone bude i do 15 000 turista u jednom danu. Boravisna taksa bese 1E dnevno? To je samo 15 000E u jednom jednom danu od boravisne takse. Da sada ces ti reci ali mi ne naplatimo sve. Napaltite trecinu pa pomnozite sa 3-4 meseca sezone. A sta mislis koliku globu placaju hoteli za gradjevinsko zemljiste? Sta mislis koliko ih ima i kolike su to pare kada se sabere?Sto Novak ne gradi hotel. Pa ucenili ste ga naravno ludackom cifrom kojom mozete da izgradite trafo stanicu :) Ili si mnogo naivan ili imas veze sa opstinom :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)branili su i radnici geneksa telima svoje stanove u kojima su ziveli godinama,i pistoljima su branili..ali dodje kostic i istera ih iz stanova a i sa posla..i pojeo vuk magarca..veci jedu manje to je uvek bilo..ti i ja mozemo ovde da filozofiramo mesecima,ali svako da ima zasto kao i svako ne..kao i sto je glava i svako je ima tako i misljenje..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Мислим да би администратори нешто требали да ураде ( читај "уклоне" ) поводом овог препуцавања Рашка - Копаоник
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)BC1978-Imaćeš lepo vreme.Za bele reke ima dovoljno snega, u čemu je problem to znaju gore.Bele reke su dosta dugačke obe staze preko 3km,donji deo će biti problem u toliko što će u najtoplijim delovima dana biti temperatura u plusu 4-5c,u odnosu na prvi deo staze koji će dobrim delom tada biti oko ili ispod nule.Za one koji idu sutra kao brat LOS imaće promenljivo vreme u prvom delu dana još sa malo vetra ali solidan dan za skijanje.Svako dobro.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jedna dobronamerna poruka Skijalistima Srbije,da staze bolje pripreme i da se potrude da sve bude u fullu,jer velika guzva se vec ocekuje od petka,a jedna dolazi vec sutra,,tako kako stvari stoje sve je rasprodato sto se tice smestaja,,,,POTRUDITET SE I ODRADITE KAKO TREBA,DA STAZE BUDU U PREFEKTNOM STANJU....
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Au ljudi cemu zloba,covek pita da li moze bez lanaca iako ima 4x4 posto em mediji cesto preuvelicaju i prave kataklizmu em se put taj slabije cisti.Ajde pomozite i meni pa ko prodje veceras od Brzeca nekim od manjih automobila sa prednjom neka javi kako je. Ja krecem u 4 ujutru pa da znam. Hvala najlepse i onina koji skijaju srecno skijanje ostalima da uskoro nam se i oni pridruze.Svako dobro i samo pozitivno!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)KLIKER-ne brini brate,biće još dosta snega na Kopu.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)JOVAN76-AAAAAAA brate pa ti si gore,uživaj.Veliki pozdrav za brata.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ANA-imaš odgovor osmi post ispod odgovorio sam Nemanji.Veliki pozdrav iz okoline Čačka.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Podržavam potpuno ovaj predlog jer je skipass velika stavka za nas roditelje, ili kada bi bar postojala neka mogućnost plaćanja skipass-a na rate. Iako je moguće naći dobar i relativno povoljan smeštaj za dete u planinarskim domovima, izdatak za skipass je veliki pogotovo ako imate više dece. Međutim, ne slažem se da 70% dece ne ide na skijanje jer roditelji nemaju mogućnosti, odnosno nije samo to razlog, u našoj zemlji se uopšte ne gaji dovoljno ljubav prema skijanju u onoj meri u kojoj bi trebalo da se gaji, propaganda je slaba. Tako je bilo oduvek, čak i kada sam i sama bila dete na skijanje su me vodili roditelji, nikada nije postojala neka organizacija preko škole. Ubeđena sam da bi mnogi roditelji uspeli da nekako pošalju dete na skijanje kada bi to bilo malo transparentnije, kada bi znali da postoji neko ko se bavi time. Ima toga sada ali je to nedovoljno. I meni je žao što toliko dece ne zna kakav je to divan sport već raspust provedu ispred TV-a ili kompjutera. Kada bude trebala da se potpisuje peticija, tu sam, sviđa mi se inicijativa.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Naravno brate Jovo.Ovoliki sneg u ovo doba je veoma dobra situacija pogotovu što je dosta sabijen.Biće dobro imaćemo dva plusa sutra i prekosutra što će još dodatno slegnuti postojeći sneg pre rekorda naravno.Pa onda tek jak jugo i kiša da ga otope u maju.:):):):):):):):):)Lepo pada nema šta trebalo bi barem 5-6cm večeras.:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)NEMABALGO-Brate,baš tako.Imaćemo krajem sedmice promenljivo povremeno sa snegom ili pljuskovima snega.Tempertura u blagom minusu,uz slabije vetrove uglvnom severnih smerova malo pojačanim u vreme padavina ili pljuskova snega.Pošto nemamo izražene temperaturne razlike u to vreme ne bi trebalo da bude nekih obilnijih padavina.Konstantno u narednih nekoliko dana imamo priliv vlažnog vazduha sa Atlantika preko Francuske Španije u sredozemni basen u kojem će se stvarati serija ciklona u narednih 7-8 dana.Vrlo česta magla i na žalost malo lepog vremena između ciklona.Ono što raduje je to što ćemo imati lepog novog snega,a ja se nadam i preko ovogodišnjeg rekorda tamo najdalje do srede.Svako dobro brate:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)JAKOV-Gotovo izvestan sneg i blagi minus,bez nekog jačeg vetra.Vrlo je nestabilno vreme u narednih 7-8 dana.U nedelju ne bi trebalo da bude nekih jačih padavina jer će oblačnost biti u odlasku.Prati forum i javljam ti se do petka za detalje.Voleo bih da budem što precizniji pogotovu što su klinci u pitanju.Svako dobro tebi i tvojima.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)JAKOV-Ako si mislio na celu sedmicu od nedelje na dalje,imaćeš sigurno više lepih dana i dosta snega na tlu.:):):):):):):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)