To si skroz u pravu,samo sto nam je sada Drzava malo gora od ovih zicara koji ne rade,a pri tome naplacuju sve zivo.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)A lopatari su posebna prica... Cim sam smanjio brzinu odmah su se trojica zaletela na mene...Naravno odgovorio sam po Srpski, psovkom... :D
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Bio na Kopu od 2. do danas. Opsti utisak bedan: radi par zica. Nije mi jasno zasto u Austriji oko staze mogu bukvalno cvetati ljubicice a na stazi pola metra snega. Zasto je to nemoguce na Kopu? Da li je stvar u vodi za osnezivanje ili nesto drugo? U svakom slucaju mislim da je vreme da se promene ljudi i dovedu neki koji znaju i hoce vise. Onda ta laz sa Krcmarom... Krcmar je gotov itd. Pa na Krcmaru se nalazi jedna korpa znaci tek treba to postaviti pa probati...a vec je proslo mesec dana od otvaranja? Mene su ucili da kad je nesto govoto to znaci da se tu vise nista nema raditi zavrsneo finn, kako god... Zasto se laze? ne znam za Gvozdac do tamo je nemoguce doci... Da se razumemo VOLIM Kop i UVEK cu ga voleti i dolazio sam kad se islo jednosedom do Pancica za pola sata pa dolazim i sad ali mislim da je vreme da se stvarno dovedu ljudi koji znaju vise i koji hoce to da urede bolje. Zasto poredim sa Austrijom ili Italijom prosto - "ako hoces da budes najbolji moras pobedjivati najbolje"- Sale Djordjevic. Inace danas raspad sistema- mecava a od Weekend nasilja kolona zaglavljenih u snegu... raspad, od Brzece slicno. Milicije nigde a mogli su da stoje vec u Brzeci i tu da presrecu ljude i pustaju samo one sa lancima... Za weekend naselje ako pocinje sneg moraju odmah da idu cistaci a ne da se ceka da se ljudi masovno zaglave pa da se onda ide u pomoc... Lose, lose...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)e bole me pajser za struju, politiku i to...GLE KAKO JE LEPOOOO!!! PADA SNEEEEGGG!!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Upravo se vratio iz kronplatza. Mesto riscone odakle krece gondola na nekih 900 m.n.v........drugo seoce gde sam bio smesten san vigilio na 1200m.n.v........vrh skijalista je 2250m.....zadnjih 350 m golo bez igde icega......i zasto ovo pricam.....pa zato Sto ovde snega nema skoro uopste pored staza narocito u donjim delovima koji idu dosta nisko ali na stazama druga prica utabanog do 60cm.....sve je sredjeno......i ovde duva vetar i ovde je bilo minusa.....ali ipak ovde neko ume da napravi staze ...jer je za to placen i mora to da odradi kao privatnik.....jeste skupo u odnosu na kop....ali jel se na skijanje ide da se skija ili da se plati jeftinije a ne skija......imaju odlicne web camere ....pogledajte staze tamo.....ljudi mi smo tek pioniri u skijanju evropa je ispred nas 15 godina....moramo biti realni
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ja ne razumem ovo,kako se ovaj sneg po putevima uopste necisti jutros sam trebao da izvucem kola iz snega , a ono zatrpana do krova pa stvarno ne mogu da verujem kakav bezobrazluk>:(>:(>:(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)sneg van staze koji nije utaban, nije isto kao i dobro utaban sneg na stazama. Sto znaci ako je snega van staze 60cm utabanog snega na stazi moze imati maksimalno 30cm. Takodje u zavetrini sneg se gomila dok se na ogoljenim delovima svlaci vetrom, pa ga vrlo cesto i nema.Ne razumem zasto su svi toliko ne zadovoljni zivotom. Za par dana bice utabane skoro sve staze i sve staze i zice ce biti u funkciji.Moje predvidjanje je da ce se gobelje, karaman, knezeve bare, suncana otvoriti do sledeceg vikenda. A vrlo verovatno da ce i gvozdac i krcmar svecano biti otvorene vrlo verovatno ako ne sledeceg onda onog tamo vikenda
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Sudeci po slikama dobro je napadao :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Boban156Ајд да тебе и твоје друштво поставимо за техничара у СС, претпостављам да знаш да возиш ратрак, знаш где има делова за њих разумеш се у у односе влажности, температуре и густине снега. Какав смо ли ми народ, само бисмо да критикујемо друге, уместо да прво средимо своје двориште па онда другима "солимо" памет...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Поздрав ! Доста бре лапрдања од ових који пљују по Копу, у Аустрији нераде све стазе,нпр: y Nassfeldy ,( www.nassfeld.at) , висина снијега 50 цм ,ради 29 стаза од 40. Поздрав за СС и све љубитеље Копа. Видимо се крајем Јануара,
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Поздрав ! Има она из серије " Ђоле мало ми га повуци а богме и потегни"Ски пас је у Нассфелду за седам дана 241 евра а на Копу 109ту је разлика од 121 % у корист Копа.ВОЛИММММММММ КОП !
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Draga gospodo,citam ove vase komentare o kopu pa rekoh da se i ja umijesam.naime ja sam na kopu vec nekih 5-6g i mogu reci da nije sve idealno ali nije ni tako crno a to mogu da tvrdim jer odlicno znam kakva su skijalista kod nas u cg tako da je kop za nas davno vec evropa i njihova skijalista.ko nije bio u cg da skija ne zna sta je PAKAO!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@stevs Da li znas mozda imaju li u planu da postave drvene ograde na KRCMARU kao na dubokoj u gornjem delu koje stite od vetra. Tako bi se manje snega raznosilo i pretpostavljam da bi u takvoj situaciji ova staza uveliko vec radila. To moze da bude ideja za sledecu godinu i tu inicijativu treba preneti skijalistima jer to nije veliki novcani izdatak. Setimo se samo kako je bilo na dubokoj dok nisu postojale ove zastite. Pozz
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)prvo ,mir božiji hristos se rodi ,e sad milojko svaka čast, lepo čovek reko ,za ratrak i ostalo , drugo, na sajtu SS rečeno od danas radi i gobelja , suuper ,eextra, eee još i bele reke ....to bi bilo ....kao ,ali samo kao ...u alpima ,treće ovaj što pita dal ima veza iz "grobelje " za centar , odatle nema sigurno , al iz gobelje ima 100 % ,malo šetaj po kopu , pa ćeš videti,kolko sam ga samo prešpartao sa sve skijama ,bez onog vučka .... ,kad sam bio mlađi ....eeeejjj,nije bilo ni veza ni ratraka da utabaju staze do perfekcije ...eeeejjj ,još jednom mir božiji hristos se rodi i vidimo se,kad prođe ovo ludilo od mećave :D:D:D ,biće, daaj mili Bogo , i u martu a i kasnije skijanja :D:D:D pooozdraaav !!!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uživaaaajteeee...danas je prava stvar.MIR BOŽIJI, HRISTOS SE RODI.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Snažan ciklon iz Sredozemlja, u petak popodne, prekida monotoniju donoseći obilniji sneg. Od subote hladnije uz nastavak snežnih padavina. Link >>>Za infoKOP Ivan Nikolendžić - KimiVB
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sa kojim kopaonickim stazama mogu da se uporede staze na Babinom Zubu? Da li je Babin Zub vredan cimanja?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)RHMZ nam se opet pos***ao po sezoni i najavio kraj zime već ovog vikenda.Što je najgore, ne sećam se da su mnogo promašivali ranijim najavama ovog tipa.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Lopatar u akciji na Kopaoniku: Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sve što ste želeli da znate u Krčmaru i Gvozdcu a niste imali koga da pitate pogledajte u našem zasebnom članku:Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)poslednja nedelja februara i prva nedelja marta...tada slobodno idite da skijate, biću ja tamo, dakle biće gomila snega. Naručio sam, i uplatio par dana teških mećava, tako da nema da fali!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Polako se topi... Do 20. Ljubicice beremo
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Nema razloga za strah da neće biti snega.Biće lepih minusa ove sedmice iako će dnevne temperature biti u plusu par stepeni.Biće vremena i za topove da rade a i ovaj lep snežni pokrivač koji će večeras biti veći za sigurnih bar 10 cm uz noćno osnežavanje i lepo vreme danju u narednim danima je odlična kombinacija za dugo zadržavanje snega.Sledeće sedmice opet jedan prodor vlažnog vazduha i 15-20 cm snega.Ove zime i proleća će biti dosta smene toplijih i hladnih i vlažnih vazdušnih masa što je odlična kombinacija za dugu skijašku sezonu na Kopu.Još da podsetimda u proseku na njemu najveći snegovi padaju krajem Februara u Martu i prvoj polovini Aprila što će biti slučaj i ove godine.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Нови СадStoji i činjenica da ako se nikada ne spusti na takvoj stazi neće znati ni da može, zar ne?Pitanje je samo instruktora dali je neki "početnik" spreman za takvu stazu i kada je momenat da bude izvedan na takav izazov. To je izazov i za instruktora i za "početnika" svakako a za instruktora treba da bude i velika odgovornost prema polazniku i prema ostalim skijašima.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Instruktori najviše vode decu levo od žice Karaman greben, na onu kružnu stazu, tako da presecaju Duboku crvenu samo na njenoj blažoj strani...Tu gde se oni uključuju pa do kraja staza je i više nego laka za vožnju.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ko je odskijao može da nam opiše kako izgleda novi (produženi) deo Gvozca? Šifra: nestrpljivi :-)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Od danas zvanično radi i Krčmar.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Stevo, daj neki snimak novog Krcmara, verujem da bi mnoge obradovao! :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jel neko vozio Belu reku? Kakvi su utisci?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)zna li neko dal trebaju lanci preko rudnice. Hvala unapred..:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)@pipipa ne trebaju ti,al sve zavisi kakav si vozac ,ako hoces na sigurno onda postavi lance pre vikend naselja...:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Mislim da nisam los dobar sam. Mada se voznja uvek uci. Hvala na informaciji puno skijass.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@vlastem: Dodate sve tri kamere sa Gvozdca. Sada ukupno na ovoj strani imate 20+5 web kamera.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pitanje za SS- ako dodjem na skijanje sa zenom i bebom, pa skijamo na smenu( bebca jos uvek ne mogu da ubedim da je skijanje bolje od puzanja) , zasto ne mozemo da koristimo jedan ski pass? Nije mi logicno
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@BazingaКлинац, фебруар обично буде добар али са данашњом климом нико ти ништа са сигурношћу не може рећи. Тамо око празника за Сретење буде доста велика гужва па те термине прескочи ако нећеш да с гураш са осталима
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Za otprilike sat do sat ipo vremena na Kopu će početi sneg da pada ali se očekuje najviše 3-4cm i to u višim zonama oko Pančića.Uglavnom će se zadržavati iznad 1700mnv.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)verujem samo prognozama i komentarima KimijaVB.Dakle,KIMI VB javi se i daj predviđanjeza padavine od večeras,sreda do ponedeljka.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Mala predhodnica oblačnosti koja dolazi sa juga stiže na kop svakog minuta....
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ovo je radarski snimak u 21h padavinska zona na 15 km od Kopa. http://www.hidmet.gov.rs/podaci/radarska_slika/kompozit/ko2015012219450000dBZ.cappi.png
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Predlazem adminu da sa sajta "infokop.net" predjemo na infoKimiVB.net? Mozda će Kimi više da nas posećuje. :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bravo prognozeri...Kimi, Aco...informacije sa više strana su uvek dobro došle.Ja sam gore 1.2. na jednoj blic varijanti, pa šta kaže struka.Sredina Februara je daleko, tako da be očekujem prog.za taj period.Unapred vam se zahvaljujem.Jovan
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hvala Aco, pozdravi sina Jovana:);)i siguran sam da će biti ili već jeste, dobar skijaš.Pratimo dalje vreme, tvoje i Kimijeve prognoze.Pozdrav svim ljubiteljima KopaJovan
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)treba samo da rade topovi koliko god to kapaciteti dozvoljavaju!Dok su minusi da se slaze zaliha....Gondola bi bila slag na totu dosadasnjih ulaganja, ali to je na dugom stapu. Pored realnih poteskoca, jasno je da to nebi odgovaralo MK grupi, i jos mnogim smestajima gore....
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas sam se vratio sa kopa sve staze su odlicne snega ima dovoljno
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Padavinska zona pristiže sa juga i već je na liniji K.Mitrovica južni obronci Kopa. Sneg stiže magla je tu ponovo sve po prognozi...:)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kreće da pada:)Već sam se bio zabrinuo8)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Skijanje odlicno. Krcmar blago neravan.Na jarmu gibanica i duvan cvarci frh, samo tanjiric davi-neznam zasto ga zene vole.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@suroviSto se tice izbora skija, najbolje da se vodis time koji stil najvise volis da skijas.Ako volis slalomsku voznju, D2 jeste tvrdja od edge-a, sto znaci da bolje reaguje na tvoje pokrete, trebalo bi njih da uzmes, al opet ne verujem da je neka primena razlika izmedju ova dva modela, al opet bih ja uzeo malo meksi edge jer ako staza nije cvrsta i dobro upeglana, tvrda skija moze dosta da te namuci. Ja sam vozio prosle godine u Nassfeldu u austriji elan slx sa istim radijusom kao atomic d2, na dobro pripremljenoj stazi za voznju milina, sutradan poceo sneg da pada i mucenje, preso sam na freestyle odmah, tako da neces nikad imati savrsene uslove za voznju i ako ne nameravas da svake godine kupujes nove skije onda je moja preporuka edge..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@vlajzibas to i pretvoriti malo jezero u stazu za sankanje i ostaviti reflektore
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vlajzi.. super predlog za karaman greben,makar krst da osvijetle,mada kg jos bolje,ja sam davno to pricao. Cak i puno losija skijalista imaju duze nocne staze od kopa. Aco cacak hvala na redovnim prognozama...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)