Gondola ne radi zbog vetra.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sneško bgd, Da li si smeštaj u Livinju našao preko agencije ili samostalno (buking ili slično),i kakva je bila situacija sa snegom(prirodni ili veštak). Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Moze li neko da mi pojasni koji je najbolji model za prog. vremena na kopu: YR.NO ECMWF ili Weather2Umbrella ETA2 ili SNOW-FORECAST.COM ili DWD.DE ICON?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Može li neki info o stanju staza nakon osnežavanja..koliko sam video sinoc su radili pojedini topovi..hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)I dalje mi nije jasno da neko nesto marne.. Kod nase skijasnice ostale naocare, niko ih nije dirao jer covek kad se seti doci ce po njih..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zašto nema obaveštenja o povredi radnika SS na osnežavanju Sunčane doline??? Daj Bože da preživi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da nije Drekavac iz šume pojeo kabel pa ce reci opet da je to tek prvi put ove sezone….
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Je l’ može neko da napise u kakvom su stanju staze nakon ovih par dana osnezavanja? Vredi li dolaziti na vikend?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Mali Za decu od jedne do pet godina (pre navršenih šest godina) u ski-centrima se mogu kupiti baby karte koje važe za ski-vrtiće, zelene i pojedine plave staze, po ceni od 0,01 dinar. Sa takvim kartama na raspolaganju su sledeće instalacije i staze: ski-poligoni Dolina sportova i Krst, Sunčana dolina, Malo jezero (i noćna staza), Krst, Karaman greben (i noćna staza), Mašinac, Jaram, gondola Brzeće - Mali karaman (bez korišćenja staza Bela reka 1,2,3).Po ovome znas koje su najlakse staze cim mogu deca do 5 god. da ih koriste.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)10 ispod nule, vlaznost vazduha 50 posto. Pravo vreme da upale topove do 6 ujutro i izvezu ratrake
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@vestak I dalje mogu da puste po 1 ili 2 topa da osnezavaju. Uostalom skijalista su JP sto znaci da je njihova uloga da naprave uslove da ugostitelji i hotelijeri posluju, a posetioci da skijaju. Stize sretenje. Staze moraju biti tip top
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Kakve su staze za skijanje? Planiram da dodjem u ponedeljak 17.02., odmah posle Sretenja.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@skijas Odmah da kazem, vrlo zanimljiva staza. Pravi uzitak, nema gotovo nikoga
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Petar77Ako te ne mrzi pogledaj raspravu od 03.01. sa WBC i drugima koji su me ubeđivali da ništa ne fali žičarama od 20 i više godina koje su "funkcionalno ispravne". Čak treba da budemo srećni jer postoje ski liftovi u Ameriki iz 70 i neke koja još uvek rade a mi bi da menjamo na osmosede ;D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Zice sa haubom ne trpe vetar!!!Takodje zahtevaju garazu.Treba na pancic 8sed klasican i zamena spore zice na m karamanu. I nove zice drugde
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Lale Vestacki sneg ce pomoci, ali ce biti vise leda, znaci kantne ce morati da budu ostrije, a i cena ski pasa ce zato morato da opadne. Neke staze ce morati da otpadnu, a negde ce morati da se rusi i posumljava ispocetka, recimo staza 7c i onaj ski vrtic od pre par godina iznad masinca, kao i jos neke staze. Takodje, intervencije na erzoiji ce pomoci da se spusti temperatura. Ima puno trikova kako da se lepo skijanje odrzi. Pritom od 17/18 do 21/22 su sve sezone bile dobre. Logicno da se desi i noz losih sezona. Nije smak sveta
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)По камерама делује да нема онде стандардне Сретењске гужве. Може ли неко ко је горе да напише какво је стање са чекањем на жицама? Хвала
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Bravo Jana, preduhitrila si me i svaka ti je na mestu. Radim i ja u firmi gde ima mnogo podizvođača i stručnjaka koji dobijaju posao i koji su treća a možda i četvrta ruka. Sa druge strane ne može se menjati samo elektronika jer će onda Dopelmajer da propadne pošto niko neće kupovati nove liftove već će samo menjati elektroniku i tako 100 godina. Pitanje je vrlo jednostavno, svi liftovi rade a gužva neviđena, zašto? Gde je problem? Spori liftovi, mali kapacitet liftova, mali broj staza, ... šta je problem?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Mecava (iOS) Ma daj, to je baš laičko razmišljanje – imaš stručnu ekspertizu sa svim detaljima, a ti si sada siguran da baš tu treba još jedan tanjir! Nove staze bi bile slične stazi Karaman, koja uvek ima dovoljno snega i zaštićena je četinarima. Ipak, glavna prednost ove investicije nije samo u novim stazama, već u poboljšanju povezivanja skijališta sa Goblјem. Trenutno se ta veza ostvaruje pomoću dva tanjira, što često stvara gužve i usporava protok skijaša. Sa novim rešenjem, ovaj problem bi bio otklonjen, što bi omogućilo lakši i brži prelazak između delova skijališta.Takođe, s obzirom na planiranu izgradnju novih kompleksa na Jaramu, ovo rešenje bi dodatno rasteretilo centar skijališta i stvorilo još jednu polaznu tačku. Time bi se bolje rasporedio broj skijaša i poboljšao kvalitet skijanja.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vidi se stiže mart i da duža dan… ujutru dobro posle raskvaseno ka kraju dana… još 20 dana skijanja i da zatvaramo knjigu za ovu sezonu…
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ubiste pricom oko Marinih vodam. Kraj sezone se blizi. Meni isto izgleda po prog. da ide toplota do pola meseca. Aco menja li se sta_!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Kako dani odmiču, prognoza za sledeći vikend sve gora, sad piše 10 stepeni, jedino u čemu se prognoze ne slažu je pravac vetra, bilo bi dobro da nam @Aco Čačak malo pojasni, čemu da se nadamo za sledeći vikend, hoće li biti "snegožder" i bljuzga, mnogo nas je već rezervisalo smeštaj od petka 😔
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Hunter – "Cas nije skup nego je mnogo instruktora bez iskistva . "Ne znam kako neko može da ima instruktorsku legitimaciju a da nema „iskustvo“, ali da je kvalitet „nastave“ skijanja na Kopu veoma loš, jeste.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)instrtori kao i popovi prica za sebe i drzava za sebe.nivo znanja Megatrend nivo kontrole sta rade i kako ne postoji,naplata u kesu kako ko koga.racun ni u šali jednom reciju SRBIJA
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aco,Ima li neke promene u prognozi vremena od Ponedeljka, na bolje ili na gore,od tvog poslednjeg komentara ?Modeli u Infokop-u nisu baš ohrabrujući.Hvala ti unapred
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li je neko danas skijao Gvozdac i Ledenice, u kakvom su stanju staze?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prestanite da se nervirate, od utorka je gotovo sa skijanjem na Kopu. Eto i to sam vam resio.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Aco,da li ce padati sneg ove nedelje?Hvala unapred 🙂
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Da li ima nekih vesti/prognoza do kada se ocekuje da radi skijaliste ove sezone? :) hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Palite na celu noc topove i lansere, postignuti su dobri vremenski uslovi!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prognoza uzas za narednu nedelju, kraj sezone 30. mart...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Guzva trci pa 1 covek na 20 metara na zicari, gotovo skijanje krece more
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Dje su sada oni Jahorina loversi? Šo n3 javite da Jahorina n3 radi aman ceo mart?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Aco šta kaže tvoje šesto čulo? Hoće biti tog snega ili ne :) Ako da koliko i kada :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)U mnogim evropskim ski centrima cak i onim nizim skijaliste radi i ako ljudi veoma veoma malo ima. Jer uslovi su dobri,snega ima i staze drze. Tu praksu primeniti na Kopaonik,da uvek radi kada su dobri uslovi u kapacitetu shodnom broju skijasa. SS bi dobio pohvale pored svih kritika kada bi pustili od ponedeljka skijanje bar na 3 dana .. Apel apel
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)T1000 Gresis druze. Sneg vestak na staze nije potpuno izgubljen ovaj sneg je dosao na i te kako dosta snega koji je bio na stazama. To je pod jedan. Pod dva ne znam da li se secas one godine kada je palo 25cm novog snega na nikakvu podlogu SS je otvorila skijaliste 22 Aprila. Znaci da se moze kad se hoce. Nego tada su SS vodili drugi ljudi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)https://www.youtube.com/watch?v=V_mtsAU3yQ4Све се може кад се хоће ...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Seminari na Kopaoniku, zato su rasprodati
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Trebalo bi svi posaljemo zahtev SS na email [email protected], da nas bude sto vise pa mozda i uspemo
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ma naravno, sve nas koji ukazujemo na realno stanje optuži da „hejtuju iz ljubomore“. Ne menja to činjenicu da možeš da napišeš još 50 postova, da izlistaš sve svoje ture, noćna skijanja i „vrhunske uslove“, ali to neće promeniti broj ljudi koji stvarno dolazi da skija u aprilu a to je zanemarljivo malo.Skijališta ne funkcionišu na osnovu tvog entuzijazma s foruma, već na osnovu brojeva i ekonomije. Ako ti je cilj da se izboriš da drže staze otvorene za tebe i još troje ljudi, onda ok, samo nemoj da se praviš da si ti glas „mase“. I nemoj da te nervira što neko napiše realnost, to što ti ne želiš da je prihvatiš ne znači da ona nije tu.Ali eto, nadam se da će tvoje kukanje ipak nekako obavezati Skijališta Srbije da puste ratrake samo za tebe sledećeg aprila.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Borderka kad skijaliste bude tvoje ti ga pusti za jednog skijasa...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)Bjelašnica recimo radi gornja polovina skijalista. Na pocetnoj stanici beru ljubicicea, a od vrha do pola se skija.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SmorDragi Smore, ovaj forum ima moderatore koji odlučuju da li je neka poruka u skladu sa pravilima korišćenja foruma. Svako ima pravo da iznese svoje mišljenje, kakvo god ono bilo, sve dok ta pravila ne krši. To se zove sloboda govora i ustavom je zagarantovano pravo svih nas. To što se vama neki komentari ne sviđaju, neće i ne treba da utiče na ljude koji ih pišu. I da, korišćenje velikih slova na forumima se smatra nepristojnim i nekulturnim. Želim vam ugodan dan.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dado Do kada će raditi Bjelašnica, da li će raditi za vikend? Inače, sutra najavljeno novo snežno zatrpavanje na Kopu koje će Skijališta opet izignorisati.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco i Kimi može li te nam pojasniti sta se ove zime desilo na Kopu?! Uvek se kroz prog najavi velik sneg i uvek jalovo bidne. Sada bi isto u aprilu. Pade jedva 10cm i osta samo 4cm snega. Da nebi ovog novog jezera brali bi ljubicice. Sto je ova zima tako suva i xladnija?! Sve okolne planine zatrpavalo a Kop kao uklet.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svima,Ovaj portal je dugi niz godina sinonim za Kopaonik i zaista je pravo mesto za sve koji se interesuju za srebrnu planinu.Hvala najaktivnijim članovima što svih ovih godina informišu nas koji provedemo samo nekoliko dana na našoj planini. Moje mišljenje je da bi skijanje bilo kompletno to mora da podrazumeva snežne uslove u svakom smislu. Kada to kažem mislim da pored utabanog snega na stazama (prirodni i veštački) mora da bude i sama planina pod snegom. Svedoci smo da je poslednjih godina sve manje snežnih dana i prirodnog snega uopšte. Lično meni osećaj je potpuno drugačaji kada skijam na planini na kojoj skoro uopšte nema snega osim na stazama. Da li je i to bolje nego da ga nema uopšte - naravno. Ova godina je dokaz da bez osnežavanja možda ne bi ni bilo skijanja. Što se tiče osnežavanja, sve su ređi periodi kada je i ono moguće. Pored već pomenutih infrastrukturnih i komunalnih problema mislim da je nedostatak snega razlog broj 1. zašto se skijaši opredeljuju za druga skijališta po Evropi. Ja se iskreno nadam da "prognoze" da će u budućnosti skijanje ispod 2000m biti ugroženo nisu tačne i da će nas već naredna sezona demantovati. Što se tiče skijališta u regionu, Jahorina (tu je i Bjelašnica), kao i 3 najveća bugarska skijališta (Bansko, Pamporovo i Borovec) su ozbiljna konkurencija Kopaoniku. Pre svega geografija ovih skijališta je takva da su staze dosta duže što stvara veći užitak. U Jahorinu je mnogo uloženo poslednjih godina i velika je šteta što Dejan Ljevnaić više ne brine o skijalištima i skijaškom turizmu u Srbiji. Očigledno je da JP Skijališta Srbije i ljudi koji su na njegovom čelu nemaju kapacitet da podignu lestvicu na viši nivo. U poslednjih nekoliko godina osim gondole nije bilo većih infrastrukturnih projekata. Žice više nisu nove. Šta reći o Staroj Planini i Zlatiboru. Tu je situacija dosta gora. Sve u svemu ostaje da se nadamo da će priroda biti izdašna kada je sneg u pitanju jer je to osnovni preduslov za kvaliteno skijanje. Kopaonik je i dalje naše najbolje skijalište ali dugoročno će biti potrebne ozbiljne promene i investicije kako bi ostao u trci sa regionalnim i evropskim skijalištima. Plašim se da ako ostane ovako u budućnosti će biti sve manje skijaša, a glavni razlog toga će biti to što se druga skijališta razvijaju više i što mogu da ponude više.Veliki pozdrav za sve i izvinjavam se na malo dužem postu. Uživanje gledati live kamere poslednjih 10 dana, a sa druge strane i tužno jer je skijalište zatvoreno. Nadajmo se da će JP Skijališta Srbije naučiti lekciju i da će ubuduće skijalište biti otvoreno kada ima uslova za to bez obzira koji je mesec u pitanju.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Na zalost, to je tako u teoriji ali u praksi nije. Ovaj gasovod je direktno uzrok zagrevanju tla i to ce vam i reci ljudi sa planine, naravno oni koji to smeju da pricaju. Steta sto ne umete da citate izmedju redova nego se pravite svi pametni.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Gasovod(Android) nam kaze: "Ako je 2023 godine gasovod zavrsen, to je bilo pre 3 sezone/godine".Nisi ti brajko video ni drzavni ni privatni fakultet a ni srednju skolu ;D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ostalo nam je još dana na ski pasu ....situacija je gore dobra.....nerazumem šta se čeka sa otvaranjem ovih dana...pa makar pančić i duboku!?!?!?!?!?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Jel moze neko da mi pojasni samo sta predstavljaju emotikoni zivotinjica sa brojem koji sada stoje pored komentara. Hvala 🙂
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)