@LaBandanjola Gvozdac, Ledenice, Duboke su ok, ali sa malo vise leda. Gobelje su danas progledale, pa cemo da vidimo da li ce moci da ih oporave do sutra. @Marko U pravu si, za poslednje tri nedelje smo imali manje od 5 dana lošijeg vremena. Ostali dani - savršeni. Bilo je dana da je sunčano, temperatura u minusu, bez vetra čak i na Pancicu.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sony, svaka cast na komentaru. Problem kod nas je sto ima dosta filozofa, napaljenih ljudi, bez kulture skijanja. Evo trenutno sam u Austriji na skijanju, + 8, snega ima nista posebno, staze posle 12 iste kao na Kopu, mozda i losije, guzva u nedelju, utorak, Karaman greben je malo dete, ski pas dvoje odraslih i dete 105 e dan. Da ne bude da mislim negativno, staze duze, malo strmije i malo sire, predeli lepsi. Kop je dobar, malo treba poraditi jos, gondola iz Brzece, cistoca, staze se vec sredjuju po evropskim standardima, nosenje kacige obavezno, ali ostaje naj veci problem, svest ljudi. I Kop spada u porodicna skijalista, ko skija bolje mali mu je , treba da ide dalje na veca, gde su duze staze, strmije...Malo sam nabacao, pisem sa mobilnog. Iskeno saucesce porodici nastradalog skijasa.Veliki pozdrav svim skijasima, borderima i vidimo se sledece godine, ako ne pre
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala Aco. Nadam se da će tako biti. Veliki pozdrav!!!😉
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nemoguce je da ne postoji povracaj novca, ako je ispostovana procedura. Mora da te pokupi gss, sprovede na obradu i posle toga ides po povracaj.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Meni su bez problema vratili novac za neiskoristen ski pas, i nisu mi uzeli ni 10 posto. Problem je sto 90 posto zaposlenih ne znaju da ima ta mogucnost! Dakle vratili mi celu sumu
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nikako mi nije bila namjera da nalazim mane Kopaoniku,jeg ga zaista obožavam a takvih kao ja ima puno,mađutim,očigledno je da tu našu ljubav prema Kopaoniku ljudi iz Skijališta zloupotrebljavaju.Još jednom ponavljam,došla je GS na stazu,odveli me u trauma centar i da se ne ponavljam,procedura u potpunosti ispoštovana.Ovom prilikom pohvaljujem momke iz GS kao i medicinsko osoblje u trauma centru.Tu nemam nikakvih zamjerki.Zna se ko je odgovoran!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sto se tice te kulture skijasa po vecim skijaskim centrima, kapiram da se za pocetak ne raspravljaju sa polupismenim ljudima preko komentara live kamera lol
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Moj sin je imao povredu i prosao celokupnu proceduru zbrinjavanja i vraceno je 70% od preostalog ski pasa.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svim posetiocima foruma i skijasima, pratim vec dugo ove diskusije a moje prvo pitanje ce biti upuceno najzahvalnijem coveku ovog dela foruma , Aco mozes li mi reci kakvo vreme mozemo ocekivati u periodu narednog top ski vikenda (23-27 februar). Vidim da snega ima i da ga i najavljuju zanima me pre svega da li ce biti padavina u tom periodu sto iskreno bas ne bih voleo kao i magle. Velikj pozdrav iz Novog Sada svima.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel moze neko ko je na kopu trenutno da napise kako izdrzavaju staze?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala Aci za informaciju
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Druze, gde ima to u centru Kortine za 500 evra za dvoje sa doruckom? Ne sumnjam da si toliko platio, ali ovo sto ja gledam na bookingu je 500 evra na dan.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ZorzzoStavi lepo link ka sajtu tog hotela u centru Cortine za 460 eura, sedam dana sa doručkom za dve osobe .Na taj način ćeš svima koji sumnjaju da dokažeš da si ti u pravu.Ovako samo nešto mrsiš i gušiš temu o Kopu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za Nemanju: Pogledaj sledeci link: Link >>>
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Staze su danas, za razliku od juče, bile top! Gužva je ogromna na Karaman Grebenu, Mali Karaman onako, Marine Vode skoro prazne ali se čeka oko 5 min na tanjir.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, kakvo ce vreme biti prve dve nedelje marta?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala Aco u svakom slucaju. Ako budes u prilici i kad budes znao malo vise detalja, baci neku prognozu za period od ponedeljka. Veliki pozdrav!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Poštovani Kopaoničari!Nakon 30-ak g. s velikim veseljem dolazim na Kop. Možete li mi reći kojim putem je najbolje, kada se skinem sa autoputa na Pojate, doći na Kop? Na nekom forumu sam pročitao da bi trebalo na Stopanju-Vitkovo-Brus, a drugi vele na Kruševac-Žabare-Vitkovo-Brus. Što je bolje, tj običajnije?Srdačan pozdrav Čumpika
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Čumpika obavezno preko Celija - put je daleko najbolji od svih mogucih opcija, uglavnom je ravan do jezera, potom malo krivuda, ali moze da se vozi daleko brze nego na drugim putevima koje si naveo... takodje kvalitet samog asfalta je daleko ispred ostalih opcija... obrati paznju na kruznom toku pre Krusevca gde imas znak za kopanik levo skretanje - idi levo u tom kruznom toku i prati dalje znakove za Kop kako bi te naveli da prodjes najbrze kroz Krusevac i da ne upadnes u guzvu u samom centru grada...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zbog cega u ovom periodu zice ne rade od 8:30?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, ako imas vremena baci komentar kakvo ce vreme biti posle najavljenih padavina za vikend, odnosno cele sledece nedelje?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za nekoga ko gleda samo kako najlakše, tj. najjednostavnije da stigne, a dolazi iz Beograda ili Novog Sada, onda je definitivno pik put preko Ćelija. Jednostavno mora biti.E sada, voleo bih da ovde ima ljudi kojima nije sve u jednostavnosti i brzini. Neko ko voli zaista da uživa u putovanju. E tu u prvi plan prosto mora da upadne put preko Goča, dalje ka Plešu i na Brus. Jeste to najzahtevniji put, gomila krivina, jesu tu i dva uspona, ali joj joj joj.... za onoga ko voli da uživanja u vožnji, budes nagrađen za sve to debelo. Kakvi su to predeli, magija, još pogotvo leti kada je sve zeleno :)Elem, baš intenzivna i nagla promena vremena u noći petak na subotu. Podariće 15-ak cm novog snega. Od ponedeljka ponovo dosta toplije.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jak vetar, na Pancicu nosi žestoko. Samo hrabro!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas je duvao takav vetar da sam u jednom trenutku pri silasku sa žičare duboka 1 seo nazad na korpu jer me vetar vratio metar unazad. Inače je duboka 1 ceo dan radila na 1/3 brzine. Ne možete da shvatite kako je bilo kad vetar duva toliko da se korpa za 4 odrasle osobe ljulja kao klatno časovnika.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Posle 15.00 su proradile skoro sve žice.staze mnogo lošije neko juče,
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Po ovim prognozama sve mi se cini da ce ova sezona da traje krace:o
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pocela kisa e sada da li ce preci u sneg videcemo.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Iskreno nije mi bitno dap ce biti snega u gradu i pored staze jer opet ja tamo idem da skijam sad su ss malo ugrozili stvar zato sto ne pustaju topove a u minusu je bar malo da poprave pojedine staze
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sve šta su PR i Drug lektor napisali o Banskom potpisujem jer sam u Banskom skijao zadnjih 7 godina! Malo mi dosadilo pa se vraćam ove godine na Kop (upravo sutra). Vidimo se!!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Саша Сенhe...pa to skuplji skipass nego na Kopaoniku :o
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sasa Sen, inace moj drugar i zemljak zaboravio je da kaze da tamo nema mnogo kafica i restorana za one koji dolaze da reklamiraju svoju opremu.Tamo je zaista za prave zaljubljenike u ski sportove i prirodu.Puno kondicije i celodnevno uzivanje.poz svima
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Niko ne poredi Grand sa hotelima u Banskom nego smestaj. Kad uzmete Grand na Kopu(800€-7 dana) to je kao da ste uzeli vrh hotel pored plaze u Bugarskoj na C.Moru. Neko ce za te pare da ode u 3 zvezdice na Siciliju, a neko moze da nadje za duplo manje para isti takav hotel na C.moru. Porediti cene smestaja u Bugarskoj i Kopu je simptomaticno i znak je nekog ozbiljnog poremecaja. Nazalost. Ja bih voleo da odem u hotel sa dvoje dece, polupansion sa spa sadrzajem za 400 evra na Kopu. Mogu, ali u Josanickoj banji, a i to j e znak pitanja.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ridji, hvala ti. Gledam accuweather, ali ne znam sta je na njemu optimisticno. Mali sneg sled.nedelje i to je to ili mozda gledam pogresno. Malo su nas protekli martovi razmazili. Ja sam bas ocekivao da ce ovaj da bude pun padavina. Gledajuci prognozu i cim Aca nema euforicne prognoze, govori mi da ce skijanja biti, svakako do aprila, e sad na koliko staza i kakvo skijanje je druga stvar.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Fulcrum29 U poslednjih nekoliko godina na kop je bio najveci sneg u martu.. a da je okolina bila gola cuvene 2012 god. Mislim da si premutovao,jer to je bila cuvena sezona sa najvecim snegom u celoj zemlji. Pozzdrav.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Greskom sam zamenio stapove u nekom od ski bifea najverovatnije skituljku u subotu. Uzeo sam jedan pogresan i nisam primetio. Ako je kod nekog stap Leki sa nalepnicom kraljevi cardaci a nedostaje jedan elan i voljan je da vrati tj da zameni, da ne bih morao da platim neka ostavi poruku ovde. Hvala!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dzabe i da napada 30cm danas kad ce cet,pet, sub,ned,pon i uto biti ponovo u debelom plusu. Daj Boze da bar bude minusa ujutru da se osnezi malo. Nije nikakav pesimizam, ni kritika, prosto cinjenicno stanje sa vremenom. Ne moze da se utice. Ove godine padavina uzasno malo. Da li je onaj januarski Sibir mogao da se iskoristi bolje znaju oni koji se u to razumeju. Svi koji pisu su ogorceni jer je prolece pocelo mesec dana ranije, ali tek je pocetak marta. Bitno je da vecina staza izdrzi do sredine sled. nedelje.Gobelja ce tesko da proradi do sled.zime ako zine skroz, a na dobrom je putu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jesu radili topovi nocas?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uh....kakav prizor ...kao nacrtano.....Pozdrav svima ....
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Humanitarna trka je 8.marta u 13h start na stazi KGB . Prijave krecu od 6.marta u Hotelima Andjela i Konaci bice postavljen pult za prijave ucesca.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gobelje rade pod 1 pod 2 takmicenje je na gobelji relej cini mi se tako da vamo mozes da skijas kolko oces pod 3 sledece nedeje zasiguran sneg tako da ce se jos skijati na gobeljama hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)E,danas smo pronasli na stazi Go-pro,ostavili smo u policijskoj stanici.Nadam se da ce se pojaviti vlasnik.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ne razumem komentar za Gobelje, mi se danas skijali na crnoj I crvenoj Gobelji od 9do 11 I od 14 do 16.30
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Не памтим да је почетком марта било овако лоше време... Скоро све је попустило
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da iskoristim kad imam vremena, da malo pišem. :)Što se trenutnog stanja tiče, pogled na kamere sve govori. Toplo, jugovo, vetar na udare do 15M/S samo još pripomaže bržem topljenju snega. Tu je naravno i povišena vlažnost vazduha. Ko je poranio je i ugrabio nešto boljeg skijanja, kasnije je to sve manje više "kačamak".Što se tiče snega, lepe vesti. Model ECWMF je popustio, te je takođe uveo snežne padavine. Dakle, sneg je izvestan. Ipak, sada oba glavna modela vide glavninu padavina malo zapadnije i severnije od Kopa. Kada bi se doslovno tumačile karte, planine severno i zapadno od Kopa (Željin, Javor, Čemerno i sve dalje tamo ka Zlatiboru) bi dobile mnogo, mnogo više snega. Za te krajnje zapadne i jugozapadne predele Srbije, reklo bi se da je izvesno žešće zatrpavanje visokih zona, pola metra snega bez problema. Sneg jeste izvestan i na Kopu ponavljam, ali je jako tanka linija između snega i zatrpavanja. Mala pomeranja znače mnogo, a u ovoj godini je kao što rekoh u prethodnom postu, takvo stanje sa padavina da sve menja do zadnje sekunde. Zato i nema još uvek prognoze na sajtu.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas perfektne staze, prlepo vreme, uz mestimicnu maglu. Gobelje, dve koje rade, cista desetka :) Palo novih 3-4 cm snega
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@SotirNa Kopaniku iz razloga što na ostale tri pomenute planine 1.000 ljudi kojima cene nisu problem mogu da borave u raspadnutim hotelima nalik kokošinjcima i da jedu splačine. A do njih da doputuju makadamskim putevima ako budu srećni da se ne izgube jer znakovi postoje ponekad.Neko ako hoće da bude turistički centar neka uloži novac i sačeka da se počne vraćati. Ne naravno za godinu, dve, pet.Nije ni na Kopaoniku sve ružičasto. Održavanje infrastrukture i onjekata je za čistog keca. Pare se uzimaju bez pardona a svi čekaju da neko tuđim novcem popravlja.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Staze jako lose sredjene ima snega na Pancicu a samo radi 4B . Duboka nista nije peglana znaci jedino Karaman . Snega ima dovoljno al nocas ocekuje se vece padavine i sutra makar malo bolje sredjivanje staza jer ovo je zabrinjavajuce . Kad dodje mart na Kopu sve kao da je kraj a izlega tel pocinje prava zima :) Videcemo ocekujem sneg do kraja aprila 👍
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bog da te čuje Kimi.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dosao sneg ali zice ne rade..
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ima li šta lepše od zatrpavanjaaaaa
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)