@Blackbear Takvi ljudi su preskocili ambis u razvoju i ne mogu da dobace to o cemu pricas. Pozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@AnastasijaSve sto treba je da se uspenjes zicarom do vrha staze Krst (zica izmedju zicara Pancic i zice Malo Jezero). Sa vrha staze krenes levom stranom. To je Suncana!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Anastasija Na suncanu da dodjes najdalji put je preko pancica. Nego popnes se na krst iz doline sportova i ides skroz levo. I sama ces videti zicaru suncane doline kada sa krsta pogledas koso ulevo. Imas i drugu opciju da se popnes na malo jezero i prikljuc na suncanu dolinu. Takodje kad pogledas pravo kad se popnes na malo jezero videces zicaru suncane. Sto se tice precica toga nemas ali najlaksi povratak je preko malog jezera. Svako dobro..
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ Bodo BLBodo, ti kao da na ratište dolaziš. Ocrni nam Kop kao da je najgore skijalište na svetu. Istine ima u tvojim rečima ali nije sve baš tako crno. Ako si solidan skijaš, znači da skijaš već dugo a to opet znači da si se nagledao i početnika i luđaka na stazama, isto tako znači i da ćeš znati da izbegneš i jedne i druge. Skijanje je to, nije autoput. Uživaj.:)
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@m1k1: spore su zato sto nisu isklopive zice. Posto osluzuju plave staze na njima ima mnogo pocetnika pa kada puste zicu u punoj brzini skijasi pocnu da padaju na ulazu (pokretnoj traci) i izlazu sa zice i onda to nema smisla.Ali, uvek postoji ali ;), bez obzira sto su sporije zice od KGBa na KGBu se uvek ceka red pa na kraju izadje na isto. Valjda je lakse voziti se sporije nego cekati u redu? A nagrada na kraju je prazna staza :)U sustini je najbolje skijati dobro (nauciti) i onda nema guzve, pogledajte na primer koliki je red na zici Duboka 1, nema ga nikad, da ne pricamo o Gvozdcu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Juce nije bilo moguce skijati u visljim delovima skijalista jer je oblacnost bila jako niska i bukvalno na pancicu se nije video metar ispred. Staze su korektne,ono sto sam skijao(Mali Karaman,Marine vode,Gvozdac,knezvske bare sa bob stazom i od pola duboka koja je juce bila prenatrpana ljudima i bilo je povreda) mada ima dosta novog snega na stazama koji nije utaban. Sve u svemu bitno da se skija i uziva... Svako dobro vam zelim..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Trebali bi da gore ima mnogo vise snega od 62cm,verovatno ga vetar raznosi!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nadjeni stapovi na ''Malom jezeru''...ostavljeni na polaznoj stanici.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Srdjanja mislim da je to bilo ranijih godina na Marinim vodama
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@властемЈес било на 9а, било је сабласно празно, мислио сам да је био неки тренинг па нисам ишао да не сметам, није било најаве колико се сећам.@сониУправу си Леденице су довољно широке и не би сметала поставка слалома, само је проблем што неради сидро. Ех за Белу реку 2 :), а скроз си управу за Дубоку, Гвоздац и Гобељу.Прорадила 13ц :) дуго је нисам видео.На крају скијашког дана ми је најслађе последњу вожњу да извозам слалом на 4а.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mislim da je Aleksandar ovde napisao da problem nekulture vožnje na Kopu rešava tako što skija na teškim stazama, ali ja se tamo kamikaza najviše i plašim, tamo su najopasniji. Prošle godine pred kraj sezone sam bio svedok da su se lomili i sebe i druge na završetku crne Duboke. To je bilo neverovatno na svakih nekoliko minuta po jedan incident. To jednostavno moraju redari da reše, to je njihov posao, tačnije SS glavni i odgovorni za sve šo se dešava na stazama, a pre svega treba da brinu o BEZBEDNOSTI.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas staze malo losije,nisu utabane na stazama dosta snega.Nisam video sunce od nedelje,ali zato magle ima na izvoz.Pozdrav za sve skijase.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas nije bilo pauze,vreme,staze i drustvo super.Naume moze se naci i za 20€ instruktor.Jim Moorison Doorsi oprema ide od 500.din.do cak 1200.din. Pozdrav svim skijasima,idem da spavam sutra me ceka naporan dan.😂
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo jednog snimka od današnjeg dana: Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kljuc od automobila je u stanici policije na Kopaoniku. Inače danas skijanje super. Malo vise guzve u centru zbog vikenda ali van centra sve super
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Put od Brzeća je pročišćen. Ima malo snega na putu ali se moze bez lanaca. Sneg se vec otopio na delovima puta koji su osuncani po ceo dan. Policije nema u Brzecu na raskrsnici da nalaze stavljanje lanaca.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Radi li ovaj upit preko infokopa za smestaj kada izaberes datume, tj odgovaraju li hoteli na mail, ili da predjem na telefonske informacije?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aki. To ce vrlo tesko bilo ko da ti odgovori. To je stvar subjektivnog osecaja. Imas staze sa dosta strmim delovima, a da su u proseku (duzina-visina) blage. Drugi faktor je i sirina, gde na siroj stazi duzim putem pravis blazi pad, tzv. kosi smuk.Po mojoj proceni Krst, Karaman greben, Marine vode, Mali karaman, Suncana dolina. Krst nema mnogo ravnog dela, kao sto imaju sve druge, ali su strmi delovi tih drugih, strmiji od Krsta. Ja sam gradirao problizno po najvecim nizbrdicama. Inace je Suncana puno siroka i ok je i za pocetnike.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sinoc dosao sa Kopa. Skijanje bilo za desetku zahvaljujuci Gobeljama na kojima nije bilo guzve. Ostale crvene i plave staze zatrpane ljudima na stazi. Kopaoniku definitivno fali vise crvenih i plavih staza. Sa ovolikim brojem skijasa na stazama skoro da je nemoguce opusteno skijati. Zicare nisu problem po mom misljenju vec manjak staza. Sve je vise stranaca i sve je veci broj smestaja a broj staza je isti. Pod hitno mora da se radi na tome.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)U subotu 21.01. skijao sam na svim stazama (osim Belih reka). Guzva jedino na stazama Karaman Grben, Mali karaman i Centar gde se cekalo 3-5 min (za mene to nije strasno jer se secam vremena od pre 15 godina kada smo cekali i po 20 minuta). Staze pre podne odlicne a popodne su poceli da se pojavljuju "hupseri" i ledene ploce ali nista strasno. Sve u svemu dan za uzivanje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ledenica odlična danas, a pošto je neko tražio snimak evo je:Link >>>
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aki Ako znaš osnovne stvari koristi i crvene staze, ako misliš da napreduješ.Izbegavaj crne, led, hupsere i gužvu. Što se tiče okolnih mesta ( Brzeće-Kop-Naselje, Jošanica...) zašto se ne ugledaju na Francuze pa uvedu besplatnu liniju pre i posle podne (2-3 termina).Ili simbolično naplate i svi zadovoljni. Kad to urade i prošire još 30-40km staza, bez proširivanja smeštaja, biće VRH.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Forum i postoji samo sto ga niko ne koristi,svi pisu u komentare kamera
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Marko Sto se duboke tice i kafica,moras ici niz stazu. Najlaksi put ti je da se spustis sa karaman grebena,drzis se leve strane pajino preslo odatle imas samo jedan deo duboke koji bi mozda i mogao da savladas. Ako bas nemozes ni tim putem idi zicarom duboka.. pozdrav
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Dragan Uragan: Singe Line radi na Pančiću. Lično sam ga koristio zadnjih pet dana. Imam osećaj da niko osim mene ne koristi tu mogućnost.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Krecem iz Nisa sutra ujutru pa me zanima da li je put prohodan i jel ima guzve? Hvala
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kakav je put preko Brusa? Pozdrav
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Пут преко Бруса чист, понегде мало снега нас путу
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Imam mesta u autu, za kopaonik, večeras ili sutra u ranu zoru, iz ns, može i bg, povratak u nedelju posle skijanja. ko je zainteresovan nek se javi na 0631060201
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kakvo je vreme gore trenutno? Koliko staza radi? Može li se skijati danas? Pozdrav iz kišnog Brzeća
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@KolubaraИма лопатара, али има и слободног паркинга који се плаћа 500 дин дневно. Иначе похвала за људе што раде на наплати тог паркинга, ми у доласку и одласку смо замолили да паркирамо пола сата да узмемо/вратимо ски пас и скије и пустили су нас, нисмо плаћали тако кратак период
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Realno, ne zatrpava. Od onog poslednjeg snega pocetkom januara, nije palo nista. Ovo je vise da jelke zabele i ambijent bude lepsi. Nadam se da ce uskoro pasti nesto konketno da bude izvesnije i lepo skijanje pocetkom marta.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bravo Kimi & Aco, svaka cast na trudu na ovom sajtu :)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ako ne bude padao snega :''( , hoce li ga bar topovi praviti?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li če topovi raditi u periodu kada ne bude snega, pošto se prognozira minus u toku noći
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Alexxa u potpunosti se slazem sa tobom,ali ipak ocekuj minuse,valjda je to uobucajno ovde heheh. Blackbear sigurno je kimi,njegov nik je registrovan odns.zasticen.. mislim realno je covek napisao.. pozzz
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja se nadam da kraj meseca i pocetak marta nece razocarati..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko zna, gruvaju li topovi i večeras? :)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hoce li biti snega pocetkom marta? Kakve su prognoze ?!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@HalapaKad si se već dotakao oštećenja skija iz rentala...Prošle nedelje sam skijao na Kopu i ostao šokiran nad prizorom da ljudi koji rentaju skije prelaze put na Jarmu na skijama preko golog asfalta. Kad put nije očišćen i ima snega, mogu i da razumem, pošto u takvim uslovima i ja teram svoje.Ali da vučeš skije po asfaltu i nabacanoj rizli da sve varniči oko tebe, e tu stvarno treba biti kreten.A da ne govorim kako krvnički voze skije iz rentala veznu stazu Karaman-Gvozdac, koja na nekim delovima ima više kamenja nego snega.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@michel izlazi se do vrha bez ikakvih problema i bez lanaca, ali ih je svakako neophodno imati u kolima.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mene zanima parking kod zicare malo jezero, ako neko ima info. Kakva je tu situacija, gužva, cene...? Unapred hvala
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)winer(Android)Accuweather 15.02 max plus 2nesto nisi dobro video...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Izvinjavam se svima,da ponovim pitanje ako neko nije video. Zna li se nešto u vezi sa parkingom kod Bačišta i da li je osposobljen putić do Sunčane? Hvala
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uvek me je zanimalo zbog cega Krcmar i Gvozdac rade pola sata krace? Zna li neko?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Skijas , predpostavljam da je to iz razoga , jer su gvozdac krcmar periferne i poslednje , pa tih pola sata ranije znaci za skijase , prebaci se na centralne , odnosno zavrsne staze , da se ne bi desilo ostajanje ili gubljenje skijasa na planini , sto nije redak slucaj
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li moze neko da mi kaze gde se nalazio hotel Bačište? Pokusavam da provalim na internetu, ali nesto mi ne uspeva. Hvala u svakom slucaju.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ma kakvi lopatari to je sve u sprezi SKIJALISTA-POLICIJA I NA KRAJU jadni lopatari Primer na ski openingu saobracajni policajac rasteruje sve parkirane kod kluba-a i jatovih apartmana pod izgovorom da trotoar mora biti slobodan 1,6 metara a kada se takozvani parkinzi napunili onda moze i na trotoaru da se parkira.Svuda LOPOVLUK GDE SE OKRENES ali ovo nece objaviti na forumu.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel to topovi osnežavaju i terasu Skituljka?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@SkimanTo sto pises o kategorizaciji i poredis sa zapadnim skijalistima nije tacno. Bio sam u brojnim skijalistima i mogu tu svoju tvrdnju i da argumentujem
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)