@SeverinaTe precice o kojima pricas nisu uredjene od strane skijalista niti upisane u mapu.. TO su neke precice koje skijasi sami utabaju i proseku,a tuda ne bi trebalo da vozi los skijas zbog delova koji mogu biti rizicni u koliko se ne poznaje teren. Te precice uglavnom naprave skijasi koji odsedaju u Rtnjuu pa se tako iz Duboke izvuku Gore na KG,pa seku desno prema Malom Karamanu i idu pravo u svoj smestaj,bukvalno skijanje do poslednje zice .. Pozdrav
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Radi gvozdacc
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)E zato je neophodan skibus! Ne razumem turističku organizaciju zašto je to tako komplikovano pričamo o njemu već pet godi a i uvek smo na ivici da taj problem rešimo!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sad sam na Kopaoniku, gužva jeste ali samo na KG i žicama iz centra i tu se čeka po 10-ak minuta trenutno, Krcmar, Duboka i ostale kako dodjes sedas na žicu...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Popeo se pre sat vremena, kruševac, brus, brzeće. Snega ima na putu od ćićevca do gore, ali se može voziti
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja sam sinoć oko 18h stigao preko Brzeća, bez lanaca, automatik...Bilo je malo nezgodno jedino pre auto baze Srbrnac, neki Golf se zabio sa strane. Naravno, vidljivost, zbog vetra, je bila baš loša, u nekim trenutcima se ne zna gde si ti a gde je put. Ali, od Pojata do Brzeća, iako ima snega na putu, nisam sreo ni jednu grtalicu a od Brzeća do vikend naselja čak 4. Znači, veći je rizik na ostalim putevima nego na Kopaoniku.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)DEX Bravo prijetelju o tome sam mu i pricao,ali ponekog ko nije bas dobar vozac plasi sto je veca uzbrdica na rudnicu. Ali to nema veze bitno je da nema nanosa snega skoro nikad.. pozdrav, svako dobro..
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mislim da smo zasluzili neke medalje za danasnje skijanje. Ili su one tri rakije na Jarmu bile to?! A bilo je i divno...
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ing(Android)Suva Ruda apartmani su odmah ispod Srebrne lisice na stazi Malo jezero.Prednost je što bukvalno ulaziš u zgradu sa skijama (ski in, ski aut).E sad, moje iskustvo sa apartmanom je super, ali u Suvoj Rudi ima i apartmana koji nisu renovirani, tako da ti predlažem da se dobro raspitaš kakav je apartman, npr. da tražiš slike apartmana.U svakom slučaju za skijaše jedna od najboljih lokacija.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svima Vama koji volite Kop.Poštovani Makarije da li ste probal smeštaj da nađete u vikend naselju ima i tam o ljudi koji nude polupansion.Pozdrav.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gde je narod? Zašto nema skijaša,bordera? :o
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Beli(android) Само имај у виду да је ски пут до Гвоздца од излаза Беле реке 2 јако стрм и узан. Иначе мирно диван воза те вијугаво кроз густу шуму.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko ima snimak prilaznog puta od brzeca ka kopaoniku :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Slažem se da će Ledenice pustiti u jednom trenutku, ali mi nikako nije jasno zašto ne puste sidro. Ljudi to sidro je bilo spas za nas koji volimo da se "mučimo" na malo strmijim stazama, 10-15 žica i tog dana više i ne moraš nigde da skijaš.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ako može da se aktivira kamera Gvozdac 2, da uživamo malo kako kupi šestosed sa haubama.Nema tu naročitog narušavanja privatnosti skijaša kad su i ovako svi maskirani.Čak šta više,može da posluži edukativno za početnike, da vide kako se treba ponašati na ulazu na žicu.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mnogo hladno danas, ali staze odlične i bez gužvi. Savet za one što su uzeli depo karte preko neta. Obavezno ih podsetite da ih aktiviraju kad ih preuzmete. Sami ne znaju.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sta je sa dvosedom sa suncane doline ? Zasto stoji tamo i propada ?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hoće mi neko reći nešto za garažu?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dragan Uragan, Petra,Cini mi se da se struga nece obnavljati jer su zeleli da je prosire i malo produze, ali vlasnik zemljista nije dozvolio dalje koriscenje.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Što se tiče Struge i gondole iz Brzeća sve imate ovde:Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Tekst koji sledi nije u potpunosti pouzdan zbog dugorocnosti prognoze.Po sadasnjim modelima cak i za 10-ak dana bi u sredozemlju bilo ciklonske aktivnosti, ako ne bude novih frontova sa severozapada bice potencijala za novi ciklon, u suprotnom bi isti izgleda pobegao prejuzno.Ipak i front moze iznenaditi poput onog oko nove godine.Daje se temperatura -5 do -10 tada.Ovo za subotu deluje nategnuto, ali bi moglo i ispasti jako dobro.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jos jedan odlican dan bez vetra sto nije podizalo subjektivni osecaj hladnoce. Sneg koji je sinoc padao je "tapacirao" staze, pa je danas bilo uzivanje voziti crveno-crne staze bez zaleđenih delova. Pozdrav svim skijasima i ljubiteljima Kopaonika.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kop se može porediti sa pojedinim austrijskim centrima, poput recimo Bad Klajnkirhajm, Kačberg, Cel am Ze I sl. Prednosti Kopa su za nas - blizina, cena ski-pasa koji je 2-3 puta jeftiniji, noćni život (koji u pomenutim centrima gotovo da ne postoji) I lepota zelenila - to tako lepe jele nema u Austriji, Francuskoj ili Bugarskoj. Prednosti pomenutih austrijskih su 2-3 puta duže staze, manja gužva na žicama, bolje održavanje staza, kad nema prirodnog - oni stvarno veštački kvalitetno osneže 80% staza. Prednost Kopa je svakako I cena hrane (2-3 x manje nego u Austriji), dok je cena smeštaja prakitčno izjednačena, ne računajući neke tamo ekskluzivne perverzije u Austriji, I to je malo blam za Kop da ima tako skup smeštaj.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Marijanne brini, može ski pass da se nosi i u jakni i da se očitava bez problema.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@StevsZnam za taj tekst i čitao sam ga svojevremeno. Ali od tada se ništa nije desilo i nemamo konkretnih informacija kada će da se desi. Obrazloženje je da nema para i kad bude imalo para valjda će se raditi nešto po tom pitanju. Ako imaš nekih novih informacija ti ih molim te podeli sa nama.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Tanjir na Malom Karamanu je sjajna stvar onima koji ne vole da se voze dugo na zicari kao npr. na zicari na istoj stazi.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@zvezdarac: Tanir na Malom Karamanu se "raspao" ;) sajla od pretposlednjeg stuba lezi na zemlji a iza toga sve izgleda kao da se srusilo. Sve je ogradjeno mrezom pa mora da se obilazi kada zelis da se vratis ka centru.@Kiklop: guzve nema, osim naravno na KGBu po malo ali na KGBu ima guzve i leti kada zica ne radi :D staze su sjajne, tvrde a preko tanak sloj utabanog prirodnog snega. Led se po malo pojavi na onom strmijem delu Krcmara i pri vrhu.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ima li kakvih najava o Beloj reci, hoce li raditi staza uskoro ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala Jano na vremenu i ljubaznom odgovoru
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)(Zahvalni gradjanine) Savin kuk ti je na Durmitoru. Pomesao si Zabljak sa Kopaonikom, ili te je neko zezao.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Stevs,od kako si pustio live kamere sa play opcijom,ulazak na ovaj forum u okviru kamera je poceo da jede internet.Danas mi je za pola sata sa mobilnog (android) otislo 500 MB interneta. To mi je skoro cela mesecna pretplata za samo pola sata, i to nisam gledao live kamera nego sam usao na forum i citao poruke. Samo su mi u par minuta stigle poruke da sa potrosio 50 % mesene pretplate, a zatim i 80% mesecne pretplate. Ranije sam u mogao ceo mesec da pratim forum preko mobilne aplikacije na mobil data.Ovako sada ispada da forum moze da se prati samo ako imas WF konekciju jer u suprotnom trosi mnogo mobilnog interneta. Molim te nadji neko resenje, jer se u buduce nece moci pratiti forum sa mobilnog ako nisi na WF konekciji. Pozdrav
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ Markedjani @ Stevs potpuno isti slučaj se i meni desio danas samo što mi je u roku jednog prepodneva pojeo ceo 1GB. Aplikaciju nažalost moram da deinstaliram dok se ovo ne reši pošto ne mogu da razmišljam da li sam na wi fi, pa smem da ulazim ili sam na mobile data...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Branislav @markedjani:Live kamere u mobilnoj aplikaciji su sada odvojene na zasebnu stranu.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@СтевсХвала на детаљном одговору :). Види све се слажем са тобом, само желим да их што пре провозамо, па макар ако може која вожња и ове сезоне. Има доста снега а ако падне још оволико и потраје минус СС би могао да размисли да их пусти. Бела река 1 као лагани спуст кроз прелеп кањон таман добро дође после напорне вожње на црној дугачкој Белој реци 2. Некако је онда и спорост жице занемарљива а поготово што се пружа прелеп поглед током вожње.Обрадуј нас снимком са Леденице и црних Гобеља кад их пусте :)Свако добро скијање свима желим.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko moze da mi kaze koji je kraci put iz bg-a ka kopaoniku,autoputem pa na uspon preko brusa,ili autoputem pa na uspon preko josanicke banje
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi koji idu na KG, su uglavnom slabiji skijasi koji opterete taj deo. Mnogima od njih je i frka od Karamana, Marinih voda i K.bara zbog sidra, zato kapiram da i ne idu tamo. Ali bi S.Dolina bila idealna za rasteretiti KG. Ima tri staze, sirinu i duzinu za ucenje i vezbanje.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@SKIJAM SVUDADa li bi mogao da ostaviš svoj mail? Vidim da se i više nego razumeš u ski opremu, a budući da planiram da uskoro uzmem polovne skije zanimalo bi me nečije stručno mišljenje pošto su oko mene sve sami laici. Hvala u napred!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Skijam svuda Moja greska u kucanju. Model i jeste. Rc4 worldcup Rc https://www.ski-outdoor-shop.de/produkte/fischer-rc4-worldcup-rc-2016-17 Razmisljanja idu u pravcu koju duzinu uzeti jer ista ide do 185 cm. Hvala u svakom slucaju.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Azimut(iOSDobro ti čovek kaže.To nije skija za tebe.Njen radijus je preko 30 met.A duzinu uzmi ne manju od 175 a ne veću od 183.:)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Stevs zasto ne radi krcmar vec nekoliko dana?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)S lica mesta: Staze koje rade su perfektno pripremljene sa jako malo leda pri vrhu. U najvišim delovima planine su jaki udari vetra, zbog toga verovatno ne radi Krčmar (velika površina korpi sa haubama). Tanjir Mali Karaman je juče iznenada "vaskrsao" i uskoro će proraditi. Gužve su prilične na lakim stazama oko Doline Sportova, Gvozdac izvrsno sredjen i potpuno prazan. Mislim da Ledenice neće skoro, mada topovi rade. Zbog loše pripreme staze preko leta (ogromno šiblje izraslo po stazi) potrebno je puno više snega. Putevi se odlično čiste i nisu nigde potrebni lanci. Parking je bolje uredjen nego prethodnih godina, ali skup (400-500 din dnevno). Lopatara ima mnogo manje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@milos_Brze je preko Brusa
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@milosМилоше, отвори гугл мап и лепо све унеси. Можеш и адресу локације да унесеш, и погледај које ти опције нуди. Гугл мап је прилично ажуриран са новим подацима и пуштеним путевима, мостовима итд, тако да ту можеш имати најбољи преглед. То што ти избаци су апсолутно тачне раздаљине, проверено!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pitanje za Stevsa: U jednom od vasih clanaka u vestima od pre petnaestak dana je pisalo da - Svetski dan snega , se odrzava 17-tog januara i da je popust ski pasa za decu tog dana 50%, u jednom danasnjem clanku pise da se Svetski dan snega odrzava 15-tog januara, interesuje me koji je datum u pitanju?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Napredak ovog sajta ove godine je evidentan. Veliki broj kamera i sve funkcioniše. Uz to i veliki broj redovno postavljanih snimaka. Čestitam.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za današnji dan svaka čast! Kako je ujutru izgledalo nije obećavalo da bi do 10h pustili u rad sve žice SVAKA ČAST! Za Stevsa malo ranije objaviti informacije Šta i kad a radi čini mi se da je pre bilo ažurnije mislim na skiinfo
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Kliker-np Isli smo danas do Raske i put je vecim delom potpuno suv.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo jedno snimka današnjeg dana:Link >>>
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Na samom pocetku veliki pozdrav za sve infoKopovce! Prvi put pisem, ali vec nekoliko godina citam sve Vase komentare i preporucujem ih. Ponekad mi se cini da Vas toliko poznajem da bih pojedince i prepoznao :)Sinoc smo se vratili sa Kopa posle 7 dana uzivanja. Bilo je sjajno. Jedino sto sam primetio u odnosu na sve prethodne godine, da je sve veci broj skijasa koji voze ludo i ne obracaju paznju na ostale skijase, a posebno decu. Ja sam se za moju dvojicu bas brinuo. Sve je veci broj bahatih i losih skijasa. Ljudi, molim Vas vodite vise racuna o drugima za opste dobro i srecu svih nas. Zelim svima koji jos nisu bili na Kopu u ovoj sezoni puuuuno snega i lepih dana u vreme kada posete Kopaonik. Pozdrav iz NS-a!
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Srecna porodicaNazalost obratio si se pogresnom auditorijumu, ovde vecina zna barem elemntarno ponasanje na stazi, ali definitivno problem na koji si ukazao postoji I primetno je veci svake godine.Mislim da je u pitanju lecenja frustracija preneto sa automobile I ulica na ski stazu.amo ovde je jos gore jer na ulici snaga automobile moze da leci kompleks ovde znanje I iskustvo moraju da se sticu godinama , tako da bahato ponasanje govori vise od reci.Prosoto je neverovatno koliko je to vezano sa dolaskokm novih stranaka na vlast, tacno se vidi nova "ekipa" kompleksasa"znas ti ko sam ja" a pre toga su zime provodili u stanju hibernacije.Bar da hoce da se emancipuju,nego nece. Pokusavju sve nas da spuste na svoj "nivo", zato skijasi NEDAJTE SE!!!
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)