Po Norvezanima sneg ce od 23eg.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Смањивање површина под снегом и ледом на планинама већ је евидентно у европским скијашким центрима којi све више прибегавају употреби вештачког снега или се затварају и преорјентишу на летњи туризам.Према проценама швајцарске владе, у последњих десетак година број скијаша у швајцарским Алпима опао је за око 24 одсто. Стазе испод 1.500 метара надморске висине би могле убрзо у потпуности да остану без снега.;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-23)Kako funkconise nova garaza,i da li radi stara Grandova garaza i dalje?Pozz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Funkcionisu li ove godine parkinzi ispred i pored Konaka?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)I mene zanima parking... ima li negde slobodnog parkinga kod hotela "Grand", ili samo ova nova garaža dolazi u obzir?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bijeli se,bijeli 😋
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)ROKAJ
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Igorog Neka gruva pa ako hoce i crn,samo da je sneg 😀❄️❄️
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Jana A sto se price povratak para od skipasa tj.dana ne iskoriscenih, meni su vratili 70% of preostalih Dana sto mi opet nije jasno.Zasto samo 70% a ne punih 100% . Jel to NORMALNO , da li Skijaliste Srbije ima neke dodatne troskove od par hiljada dinara pri vracanju para od neiskoriscenih dana. U mom slucaju skipas 10 u sezoni, ne iskorisceno 3 dana. Nije stvar u novcu nego u principu, sto bi rekli.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)PARKINGParking je smatra se sastavnim delom skijališta ako je udaljen do500 m od polazne stanice žičare ili ski-lifta i ako se polazna stanica žičare ili ski-lifta iparking nalaze na istoj nadmorskoj visini.Ako se parking nalazi na nadmorskoj visini koja se razlikuje od nadmorske visinepolazne žičare ili ski-lifta, parking se smatra sastavnim delom skijališta ako je njegovaudaljenost manja od 500 m od skijališta i to tako što se udaljenost smanjuje za 10 m najedan metar nadmorske visine.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kljucnu stvar ste rekli u podnozju Druga stvar treca zona parkinga u BG gde je investicija 0.1dl farbe na trotoaru kosta 41 dinar na sat Treca stvar je bus gde ste potpuno u pravu i bio sam sarkastican ne mozete da poredite cenu kreveta u Vikend naselju a ako uzmete hotel u Vikend naselju bus vam je dzabe,dobijete kartu na recepciji Za kraj najbitnije je da pada sneg a za ljude kojima je parking problem mi je lako Pozdrav svim ljubiteljima koji razumeju koliko je tesko imati dobro skijaliste u srbiji
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Mislim da je sledeci za otvaranje MK i Pancic. Mnogo je bitno sto se osnezavaju delovi dubokih..To je ono sto najvise raduje nas skijase. Nadam se da ce do Nove eventualno pravoslavnog Bozica biti otvorene vitalne staze ..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Mare Ns (iOS)Mare kako je stanje?.Jeste li bili jutros na Karamanu ? ;D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Kliker-np (Android) Kopaonik je "veći" od Ptokletija i Durmitora.Možda niste bili na tim planinama.Na samom vrhu Kopaonika je livada(2000m) a na vrhovima Prokletija i Durmitora posle 1900 metara štrče u nebo kamene litice i tu se ne prave staze.E sa Bjelasicom je druga prića ona je kao Kopaonik,livada-pašnjak sve do vrha 2130m.Zekova Glava.Što se tiče magle tu ste upravu.Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Pali duboke
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Tanko je svuda na vrhovima a i 4b i Mk su sužene sa razlogom. U zavetrini ima baš mnogo snega ali na otvorenom skoro ništa. Gornji deo crvene duboke je smrznuta zemlja a vetar i dalje duva. I pored svega, bolje na kopu nego na poslu :-)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dzimi (Android)@ Tačno prato sam te.A ja sam znao 99� će biti snega za NG kad je bilo kuknjave.. A 18.12.2019 | 09:08 Smem se kladiti da će pre Nove godine pasti 30cm snega. +9 -8
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)To sto si naveo "A" da je parking do 500m sastavni deo skijalista ne znači da javno preduzeće Skijališta Srbije moraju da upravljaju njime. Na Kopaoniku jedini parking kojim upravljaju Skijališta Srbije je parking garaža. Sva ostala parking mesta uređuje opština Raška jer su na njenoj teritoriji ili su u zakupu privatnika. Misliš da Skijališta ne bi volela da upravljaju parkingom? Pa to je jedan od najunosnijih prihoda svake opštine pa i opštine Raška. Zato je to no no za bilo koga drugog osim za opštinu :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Non stop pada al se ne meri!??
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Taske malo pismenosti ne bi bilo na odmet... Jel ti palo na pamet da je instruktor trebalo da krene pre devojcice i saceka je na izlaznoj rampi? U praksi znamo da na polaznoj postoji lice koje dodaje sipke sa tanjirima odnosno pomaze svima koji se ne snalaze i momentalno gasi instalaciju ako nesto nije u redu, a definitivno bi trebalo da neko stoji i na izlaznoj, kad ocigledno mehanizacija nije savrsena...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Pri tome i "Tata" snosi deo krivice, jer je mislio da je uplatom osiguranja i ski instruktora obezbedio detetu sve sto treba pa on moze da se zaje.ava i skija do mile volje ili da sedi po kaficima... Izvinjavam se na surovom komentaru, trenutno nemam decu, pa mozda ne znam kako je to, ali iz ove perspektive ne bih ostavio svoje dete nekome koji u sustini juri za parama, odnosno da "obuci" sto vise dece, odnosno naravno da ne moze dovoljno da se posveti napredovanju i sto je jos bitnije bezbednosti svakoga od njih, eto mozda bi trebalo smanjiti maksimalan broj polaznika po instruktoru, tema za razmisljanje.. U svakom slucaju hvala sto ste izneli Vase lose iskustvo i upozorili na nemar u koji ne sumnjam, nadajmo se da ce se nesto po tom pitanju promeniti, ali tesko dok niko ne snosi nikakvu odgovornost cak i kad se desavaju ovakve stvari, ocigledno se samo malo digne prasina kad neko ne daj Boze pogine, ali i to bude kratkog daha...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)Gruvaju topovi na Krcmaru i Gvozdcu.Zna li neko kada ce biti otvoreni?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ooo , what a day , what a day ....
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)hvala zvezdarac, vidis ja necu biti jos mesec dana na kopu, a krcmar, crna duboka i gvozdac su 3 najozbiljnije staze na kopu. ostalo je shega i zagrevanje i iz tog razloga zelim da ga osurim po navedenim stazama. uslovi su tu pao je sneg vise od 60 cm, imamo minus, nema vetra i logicno je da pitam ljudi ajmo to da pustamo. hvala ti za odgovor volimo kop svi ovde ali zelimo neki info . pozdrav za sve ljubitelje kopa
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Pozdrav ljudi, moze li mala pomoc od nekoga ko ima isksutva sa boravkom u vikend naselju. S obzirom na to da cu prvi put biti smesten na ovoj lokaciji (AS apartmani), zanima me kako bi bilo najefikasnije organizovati se po pitanju skijanja, u smislu koju vrstu prevoza je najbolje koristiti (sopstveni, skibus ili taxi) i dokle, gde iznajmljivati ski opremu i slicno. Hvala unapred.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)SRDJAN- Vidi se da ozbiljno prilaziš ovoj temi i da imaš i više nego neophodnog znanja za to.Istina je da su veliki nagib i erozija tla delimični krivci za takvo stanje.Zanimljiva je ideja sa sadnjom niskog šiblja, pa i visokog drveća uz nasipanje humusa, ali to bi bila komplikovana operacija posebno iz razloga što bi to rastinje a pogotovo stabla vrlo sporo rasla, jer četinari ionako sporo rastu a posebno u tako surovim uslovima.Pitanje je i da poraste to drveće koloko bi ono moglo da se odrzi kada je podloga plitka a vetrovi izuzetno jaki.Svi skijaši koji se nadju recimo na stazi Sunčana dolina, po lepom vremenu mogu da primete veći broj visokih planina na horizontu i isto tako da je zona visokog rastinja gotovo identična na svima.Veliki pozdrav!:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kad smo kod seče šumehttps://www.youtube.com/watch?v=SNjgjPcmZVc>:(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Bez uvrede, al'' ti onda idi u martu ne popuj drugima ako im je lepo bilo... Ko je pogodio sa smenom ove nedelje svaka mu cast za vreme, cestitam :))
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Jedan snimak od danas:Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jaram disk prema malom karamanu debela defektaza.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ako ne radi tanjir Karaman kako je moguće vratiti se sa Gebelje do centra? Je li ima neka prečica od staze Karaman do Marinih voda?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Prijatelji! Reci mi gdje jesti na planini.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Oce li biti ovog snega za vikend Aco legendo?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@freerider Da, sad mi je jasno. Dok je radio Vucak1 nije bilo staza 19a i 19b. Kada su otvorili te staze, Vucak1 je vec bio sklonjen, tako da nisam mogao da stvorim dobru sliku zasto su ga sklonili. Ovako kako kazes, ispalo bi da bi se ljudi sudarali. Jedino resenje je bilo da pomere Vucak 1 10-ak metara ulevo u odnosu na nove staze (kada se gleda sa vrha, u pravcu Karamana i Marinihvoda) i tada ne bi bilo problema. Ili da su stavili neku separaciju, tipa one narandzaste mreze. Sve u svemu nije mi jasno kome je u interesu da se skine taj lift. @Stivs - Znali se uopste gde je zavrsio Vucak1?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel ima nekog gore da napise kakvo je stanje? Kako se drze staze sa ovim temperaturama?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Koje je obrazloženje SS sto ne rade Krčmar, Kneževske bare, Rtanj tanjir, Jaram?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas, na polaznoj stanici za Karaman strašna gužva, čekalo se oko 25-30 minuta. Svima koji planiraju skijanje drugarski savet da sačekaju da prođe školski raspust.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@majo i @drugi:Testiramo još uvek kako najbolje da se implementera prikaz na samom portalu. Malo strpljenja :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pretpostavljam da su tvrde u ledene. Jos samo fali da ovaj vetar oduva sneg sa leda i bice veselje.Spustacemo se klizaljkama :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Potrebno je ubaciti prohodnost puteva, negde iznad ili ispod tabele o radu zica.21 vek je, digitalna Srbija, a mi da zovemo sofera da ga pitamo, jer spava ili cisti:o
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li je moguće da je nekom palo na pamet da napravi novu stazu na Krčmaru, kad je tako očigledno da je njena pozicija takva da na njoj nikad neće biti snega?!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Ispred Konaka ima parking. Cena 500din/dan. Moze i nedeljna karta da se uzme, 3000din. Kamere sa JAT-a gledaju na dio tog parkinga.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sta se desilo sa kamerom iz vikend naselja sa hotela Mujen lux?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aco čačak Kakvo nas ocekuje vreme krajem februara, da li se ocekuju neke padavine, kao i da li ce ovo naglo otopljenje koje se ocekuje za vikend ugroziti staze,pozdrav.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vala bas. Moji su stalno isli u Konake a posle Jat kad smo sestra i ja bile male (od mojih 6 mjeseci pa do 18 god) , em dobra lokacija em u Jatu vrh hrana. Sad su omatorili pa nece da nosaju skije ni metar pa idu u Nebesku stolicu. Ali ja stvarno mislim da je za porodice Jat odlicna opcija , jeste malo oronulo ali se navikne covjek a i cisto je sto je najbitnije. Plus vazda ima djecurlije nikad nam dosadno nije bilo.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)po tvojoj logici svi treba da zivimo recimo u centru bgd a ovi po okolnim naseljama imaju pogresan izbor i ne treba da imaju prevoz...e nije bitno,aj lock na temu,ja sutra palim,a ovo nadam se cita i neko ko ima uticaja na veliki problem koji imaju ljudi koji su dole u naselju....pozz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Nenad91, ovo sto si rekao ....ski putevima preko Jarma na Gvozdac i Knezevskih do Duboke... pun pogodak! To nije nikakvo otkrice, ali na taj nacin mozes preci celo skijaliste bukbalno sa jednim spustanjem do centra pri povratku sa Suncane... i sve je protocno, cak i u vreme najvecih guzvi kao ovih dana...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li se zna zasto je vraceno staro vreme skijalista tj od 9:00,na kamerama se vide zice koje rade od 8:30 ali ne pustaju skijase?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Molim za info kakva je situacija na stazama? Dolazimo sl nedelje na skijanje, da li ce biti dovoljno snega? Hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li neko ima informaciju da li se auta parkiraju na suncanoj dolini pored puta kao i svih ranijih godina , ili pauk i odatle nosi?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)