Dobro jutro Već treću godinu za redom januar je perfektan za skijanje ima dovoljno snega vreme idealono zato zavidim svima koji su gore jer treba maksimalno iskoristiti ovakve uslove.Mogu da se nadam da će ovo sve izdržati do 24.februara apaozdrav i lepo skijanje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I preko Brzeca je put sa ugazenim snegom i može opušteno da se vozi sa dobrim gumama
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Samo da dodam, pala sam jer sam naisla na zemlju na sidru
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Kao što rekoh jeftina turska instalacija je loša alternativa koliko god bila prelazno privremeno rešenje na marinim vodama!Biće u funkciji sve dok se ne napravi sedešnica iz crvenih bara do vučka,a ta investicija se verovatno narednih godina neće ostvariti,ako su upšte i ostvari nekad!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ovde je trebao četvorosed, ovo nije normalno ovako. Bačene pare, i što je najgore neko će za koju godinu da odluči da pravi četvorosed,i ovo će biti jasna pogrešna investicija, i time dokazati da je ovo od početka biti pogrešna odluka.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Da li se zna kakvo je stanje puteva do Kopa?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Zasto ove kamere ne rade , koji god flash player instaliram neradi.. ?može pomoc ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Al: u pravu si.@Danko: sva ta dokumentacija koju ti imas tj. imaces je potpuno normalna, i svako ko se povredio znacajnije pa je morala GSS da ga odnese do Trauma Centra poseduje istu (izveštaj lekara specijaliste iz trauma centra na Kopaoniku i uput kod ortopeda, izveštaj ortopeda, izveštaj nakon hirurške intervencije, račun za bolničko zbrinjavanje, račune od daljih pregleda). Jedino sto nisi naveo a vazno je da posedujes je i izvestaj GSSa da te je zbrinulo i transportovao sa staze do Trauma Centra (to GSS salje Skijalistima Srbije po sluzbenoj duznosti).Moguce je da su u medjuvremenu nesto menjali, ali umirujuci glas iz SS ne znaci apsolutno nista posto se oni ne bave tim predmetom i ne ulaze u ozbilnost povrede kao ni u lecenje. Neko ti je vec rekao, moras da kontaktiras osiguravajuce drustvo da dobijes tacne detalje. Prosto mozes da ih pitas da ti posalju uslove ugovora izmedju SS i njih o obimu osiguranja.--Ako se lecis / operises u drzavnoj zdravstvenoj ustanovi - ne znam koju su to troskovi? Podrazumeva se da imas redovno zdravstveno osiguranje. Operacija na primer ligamenata, meniskusa itd je besplatna, tako da ne znam o kakvim nadoknadama onda prica osiguravajuce drustvo ;)Prijatelj je sada povredio meniskuse desne noge, mora da se operise. Izbor je sledeci: da se operise privatno - 1500eur, da se operise drzavno - besplatno. Jedina "mala" razlika je da je cekanje u drzavnoj kombinaciji skoro godinu i po dana (Novi Sad). Postoji naravno i treca kombinacija, ali isto nije besplatna, i tu kombinaciju isto nece pokriti osiguranje ;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danko, Jesi siguran da si jos uvek medju nama? Vratni ili lumbalni prsljenovi? Sudeci prema povredama dobro je sto mozes da pises.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dobro jutroAko se po jutru dan poznaje ovaj obečava.skijajte i uživajte.Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bole, cuo sam za taj slučaj i golgotu koju si prosao preko Novog Pazar i Bg. Mislim da imas osnova (zavisi od toga sta ti je Gorska Sluzba napisala u izvestaju) ali to ce advokat najbolje da ti kaze. Naravno bilo bi najbolje da imas policijski izvestaj jer se radi o tesko povredi i to su morali da prijave. Poznajem jednog koji je radio o manje vise slicnim stvari i dobijao parnicne postupke.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Nista mi ne pricaju za trauma centar. Ista prica je bila sa mojim prijateljem kome je zena gadno nastradala i to tudjom krivicom. Vrlo povrsna dijagnoza, previd mnogo povreda i prelom, spora rekacija i sl. Novi Pazar je srecom druga prica, iako je bolnica kosa kadar je jako usluzan i pozrtvovan. Imaju mislim i neki novi skener iz donacije od Turaka srecom. Naravno da u Traumi ima i dobrih doktora, cujem i pozitivne komentare ali pojedinci su strasno losi i nestrucni. Stvarno treba pomci i da se zavede red i svako da snosi svoju odgovornost na skijalistu jer ovakve stvari ozbiljno odbijaju turiste od tako lepe planine.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Vidi se magla.Aco kaže da preti i sitna kišica.Toplo je.Valja li sutra dolaziti? :);)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)U vikend naselju Treska sam. Koliko vidim, jer gledam na to brdo, stubovi su postavljeni ali još uvek ne radi. Nisam sigurn koliko će pomoći svima nama jer koliko shvatam spušta se do nekog novog hotela na toj najudaljenijoj tački naselja. Do tamo idem samo kada se šetam i nisam video da ima neki parking koji bi mogao da primi eventualno solidan broj ljudi iz naselja. Stevs možda ima bolje informacije.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Luka,nema mostica i dalje se ide peske sa skijama preko puta.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko zna tačan info da su Vucija staza i Bondjorno zatvoreni do kraja sezone?! Zna li neko šta je sve opet pozatvarano?!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Grešiš, uglavnom su paušalci(preduzenici)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Ljudi kakva je situacija gore? Vidim staze ne sljakaju, ima li vetra, magle? Put i dalje blokiran? Treba sutra da krenem pa se pitam... Pozdrav svimaa
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dugo godina u Žičkoj eparhiji postojao je projekat da se na Kopaoniku, na mestu gde je bila polazna stanica žičare "Centar", nedaleko od konaka "Sunčani vrhovi" izgradi crkva za pravoslavne vernike. Ove letnje seozne i na ovoj lokaciji počeli su pripremni radovi za izgradnju prvog kopaoničkog pravoslavnog hrama, a završetak radova planiran je za maj 2020. godine.Info pri dnu strane:Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)Molim da mi neko odgovori na pitanje, kakav je pristup iz hotela Putnik, do zicare Suncana dolina.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pored kamere sa Jata nalazi se trenutni meteo info na kojem sad pise sledece:TemperaturaSun. Dolina - 5 CJat -14 CKako je moguce da bude tolika razlika? A pri tom na kameri sa Jata pise -5?Kolika je zaista temperatura u zoni Konaka?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Hvala Aco na iscrpnom odgovoru. I ja kao laik sam pretpostavljao da razlika između Pančića i Konaka moze biti par stepeni a ne 10 i vise kao što se vidi na sajtu. Samo mi i dalje nije jasno da jedan ipak ozbiljan portal daje prilično pogrešan izveštaj.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Ako krećete na kop preko Brzeca kolona je do srebrnca i stoji vec 2 sata. Ovo je užas. Mi od Olge Dedijer do srebrnca putujemo 2 sata. Totalni je kolaps u oba pravca.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)E @Stevs. baš mi se ne daje, prošao sam Konake i radovao se rasterećenju i naiđem na zastoj ka v.naselju i pročitah tvoj komentar... Pa dobro bre šta će šleper na planini aman za aman
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Javi prohodnost puteva 😎
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav, imam 7odnevni pass koji vazi jos i danas i sutra i da li mogu da trazim povracaj novca sa obzirom na ovaj kijamet i to da rade 3 zicare ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Kako izgleda pametno planiranje? Treba da gatam vremensku prognozu?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Da se "nadovezem" na prethodno pitanje: Dolazimo iz Crne Gore prvi put na Kopaonik, da li je bolje da idemo direktno iz Raske, ili da produzimo preko Biljanovca i Josanicke banje, i ako neko eventualno moze da kaze u kakvom su stanju ova dva pravca ovih dana? Hvala.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@srki bolje i da ne dolazis onda jer oko 15.3. se gase gobelje, a verovatno i gvozdac i jaram.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Mart zna da prevari jer gledajuci sadasnju prognozu, skijanja(kvalitetnog, a ne kompromisnog) nece biti na Kopaoniku posle ovog utorka. Jos ako opali jugo na plus 10-12.. Siguran sam da ce posle ovog leta u martu da zvizne neki sneg i minus i spasi nam bar jos jedan kvalitetan vikend. Naravno, ocekujem vec od kraja sled.nedelje gasenje nekih staza, a ako se nastavi toplo vreme, onda i delova skijalista.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@ Jano, Janice, slazem se sve, pus jedan veiki od mene, sto se kaze, kome je vruc pasulj moze da ga duva :) Pa ne mozemo biti svi isti uopste, toliko nas je raznih i kazem da je to ok skroz, ja cak i podrzavam pozere i blejace-manja guzva na stazi i sto vise njih da se parkira kod granda, ako bi mogli i svi pa i jedni preko drugih onda ima vise mesta kod kragujevackog, ja tamo volim da se parkiram, uglavnom je i bespatno. A za tog na B ja i ne cuh, ne pratim, sorry...:) I sto se mene tice nek svi idu u Grand, podrzavam, onda imam veci izbor kucica u vikend naselju i manja je guzva, ja realno volim tako sa drustvom da zakupim, nasa kucica-nasa slobodica...Jedino sto zameram je sto je uglavnom ta usluga vanskijaska prilagodjena samo toj grupaciji ljudi koja napusta stazu zbog neravnine i koja ne pita za cenu i kojoj je bitno samo mesto sa dobrom pozom...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Bogme, kako stvari sada stoje, skijanja ce do kraja ove nedelje biti jos sigurno u sredu, cetvrtak i u petak prepodne, a za vikend idu bas visoke temperature ...................... ja planirao da krenem sutra ujutro, nadam se da ce makar ta tri dana moci da se skija .....................
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poštovani Aco, Da li bi ste bili ljubazni da nam pojasnite rečenicu ''krajem sledeće nedelje mogu se očekivati problemi sa nekim stazama'' da li to znači da možemo da očekujemo da većina staza radi npr do četvrtka 28.03? Naime ja sam na planini od 24-31.03 pa pokušavam da strkenm ideju da li će skijanje biti kako tako ok... Unapred hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)sledeca nedelja oko srede stize zahladjenje i novj sneg samo je pitanja sta skijaliste misli .?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima li nekog gore ko bi mogao da opise trenutno stanje otvorenih staza? Da li se isplati doci danas na 2-3 dana?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nema struje već pola sata. Pljusak je nenormalan.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Vidim na letnjem cenovniku SS za Kop da ima stavka "parking u garaži".. Jel to bilo pre? Cena sata 150RSD i dnevna 1900RSD ?!?!?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko zna ,kada krece opening i koliki su popusti za opening?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Znaci u subotu konacno sneg! Zna li neko kada je ovako kasno pao prvi sneg na Kopu? Znaci li to globalno kakva ce zima da bude ili nema ama bas nikakve veze?!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za ove ne upucene progno su 15-30cm snega za utorak! Gori cetvrtak
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Šta je sa kamerama na pancicu?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pada ko porucen...ili mozda jeste 🙃⛷🔝
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Stevs, mozes li da podelis neki info o planiranoj dinamici osnezavanja i pustanja staza? Jasno je da dosta zavisi od padavina, ali nadam se da skijalista imaju neki plan koji ne zavisi od gledanja u nebo. Kad god pogledam u kamere, ne vidim da topovi rade, pa nisam preterani optimista. Ne znam koliko to ima veze sa nedostatkom vode o kome se pricalo, sa nedostatkom uslova za osnezavanje, ili sa necim trecim. Kako je krenulo, meni deluje da ovog vikenda sem Karaman Grebena nista drugo nece raditi, za sledeci mozda Pancic i Duboka 2 (nadao sam se Dubokoj ali nisam vise optimista), a do Nove Godine sem ako ne padne neki veliki sneg ne deluje da ce pustiti vecinu skijalista, kao sto je to bio slucaj proslih godina. Sta je po tebi realno ocekivati ovog, sta sledeceg vikenda a sta do Nove Godine? To je tip informacija zbog koga mnogi posecuju infokop a ti cak i ako nemas informaciju iz prve ruke, mozes na osnovu iskustva da pretpostavis. Hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nije besplatno nocno skijanje za vreme openinga za sve skijase vec za one koji su kupili celodnevnu ski kartu...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada se moze ocekivati pustanje Pancica ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pitanje Da li ima lakih staza na jahorini slicnih kao npr.krst i koje su to
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Šta, palo samo 8 cm, nemoguće.Od ponedeljka ljubicice po stazama!!!Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Za vikend se na Kopaoniku organizuje Kopaonička škola prirodnog prava, najveći domaći pravnički seminar. Što znači da će ugostiteljski kapaciteti biti solidno popunjeni, te da ih baš briga da otvaraju skijašima dodatne staze. Ko može da otkaže smeštaj, bolje da ne ide na Kop ovaj vikend radi skijanja, biće pravo predsezonsko mučenje, gužvanjac na ovo malo snega.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Pocni da verujes ljudima bice tebi lakse ... bice snega samo gledaj 😎
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Dolazim 28.Hotel "Mamut" ostaću 5 dana pa šta bude:D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)