@Aco CacakKakvo se vreme ocekuje za ovaj vikend? Na nekim prognozama stoje padavine za cetvrtak i petak. Da li imate neke detaljnije informacije?Hvala Vam za sve izvestaje do sad.Pozdrav!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Napisao sam prosle nedelje pretragu od 26.02-01.03. I sve smestajne jedinice u centru(ukljucujuci i one od Jarma do Putnika(geografski)) koje izlaze kao slobodne su bile zauzete kad sam zvao.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Stevs:Ideja da vlasnici unose zauzete termine je korisna za obe strane. Vlasnici ne dobijaju desetine mailova i poziva dnevno (u udarnim periodima) sa upitima za termine koji su zauzeti i samo moraju da ponavljaju jedno te isto, da je smestaj zauzet. Gosti ne moraju da zovu desetine brojeva kako bi dobijali jedan te isti odgovor da je smestaj zauzet. Ne razumem zasto neki vlasnik ne bi zeleo da unese zauzetost termina, mazohisti?? ;)Sa druge strane, upozorenje da podaci za neki smestaj nisu azurirani duze od 3 dana ne mora nista da znaci. Ako je stanje sa rezervacijama stabilno nedeljama unapred (nema nikakvih novih rezervacija, smestaj je popunjen) vlasnik nema sta da unese i nepravedno je oznacen kao neazuran. Predlazem random provere po principu "tajne musterije". Ili random povremeno ili po prijavama gostiju. I u slucaju potvrde neazurnosti taj oglas moze da zaradi neke negativne poene.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jako lose vreme za skijanje ovih dana. Sneg mokar tezak. Snega ima i imace ga ali dok se vreme ne sredi...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Brzo su reagovala SS. Danas postavljena jos tri reda snegobrana. Ocigledno da jedan red nije mogao da zadrzi ovoliku kolicinu snega. Ko je gledao danas na kamerama mogao je da vidi montiranje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Katanac Najlakse ti je da peške odes uzbrdo do sredine staze malo jezero, a u povratku istim tim putem nazad. Ako u povratku ima dovoljno snega po putu (samo pažljivo pošto je to ulica) možeš i na skijama, a uzbrdo skije na rame šta da ti kažem... :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas odlično skijanje skoro do 11h.Staze odlicne, na nekim delovima(gornji) duboke ima dosta leda, i nije lepo za skijanje.Takodje i za Krcmar isto vazi, zbog jakog vetra koji nosi sneg sa staze. Guzve ogromne , vec od samog pocetka. Zanima me , da li ce biti snizenja na ski karte, jer je vec mart .
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)DMITAR- Kapiram brate da ako se ne oženiš za vikend 7-8 marta od tog posla nema ništa, sve do openinga sledeće sezone...;D;D;D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)sta se desava na Kopaoniku niko neprica . Da li dolaziti za vikend ..? ima li zabrana okupljanja ..? Ili je zarada glavna ..? Molim odgovor
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sto se tice Kopaonika,verovatno Stevs najbolje zna od prisutnih na forumu.Neka informacija je da je danas ili sutra sednica na kojoj ce se odlucivati ,a da postoje velike sanse da se zatvori Kopaonik,dok sa druge strane,informacija iz vrha skijaskog saveza je da sigurno nece do nedelje 22. gasiti,sa tim sto su otkazani svi festivali ili sta vec treba da byde.Svi odlasci u Francusku su otkazani od strane agencija ,Francuzi zatezu oko povrata sredstava,ali trebalo bi da bude sve ok.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Prica se ovde na kopu, da u gradu vec ima jedan slučaj virusa - nadam se da su glasine. Danas mnogo toplo, staze totalno raskvasene. Vise ljudi u kaficima nego na stazi
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li neko može da mi objasni kako planira na Kopaoniku da izbegava zatvorene prostore i kontakt sa drugim ljudima, osim ako je vlasnik vikendice?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zbog takvih kao ti se virus i siri po Srbiji...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Mi smo upravo kupili ski pass do utorak normalno tako da ja verujem da sve radi... PS Planina je pusta...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)U Italiji i Francuskoj su sva skijališta zatvorena.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Imam Mozilu i stalno su mi slike web kamera blokirane!?! Poruka je ..."format not suported"!?! Koji addons da zakacim za Mozilu da mogu pratiti kamere?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jel prohodno iz pravca Brzeca?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Tužibabo ! :):P
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)kako li mere visinu snega, cele zime je nerealna?!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kako se sprovodi izolacija na kOPAONIKU I DAL JE UOPSTE IMA?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Na kameri koja gleda odozgo sa vrha Krčmara vide se rovovi pored vetro-ograde. Ne sećam se da li ih je bilo zimus. Da li se to sprema sistem za osnežavanje za novi deo staze? Bio bi red jer ako bude onako kao prošle zime, načekaćemo se da se otvori taj krak Krčmara.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ti svakako ne bi mogao da se parkiras u centru jer su Kraljevi cardaci u vikend naselju a to je nekih 5-6 km od centra. A cene gore parkinga jesu katastrofalne, 500 din. dnevno, a garaža 950 din. dnevno, mislim šta reći nego obično dranje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Nocas je padao sneg, ali se danas zadrzao samo u hladu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav svim ljubiteljima snega i planine. Ima li kakvih naznaka kako ce biti na ski openingu? Jesu li pansioni popunjeni, hoce li biti guzve? Pozdrav i vidimo se.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meni je samo zanimljivo kako će se poštovati mere zbog Korone kada se sjati 500 ljudi u red na žicu.Kafići, resotorani - posebna priča.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Evo počeo je sneg da pada:) Narednih dana će temperatura biti u debelom minusu može da radi osnežavanje bez problema. Koliko se sećam nije prvi put da u poslednjem trenutku pred ski opening puste u rad par staza. Ako ništa više pripremiće KGB za opening.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mica bi Fisher Ja ponavljam. Daj Boze da gresim ali tesko. Prosle godine je bilo bar 10 dana pred opening debelog celodnevnog minusa i bio je prvi konkretan sneg pre openinga. Ove godine kako prognoza prikazuje nece biti temperature u celodnevnom minusu osim narednih 3 ili 4 dana. Videcemo.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Posle jutrasnjih snimaka osnezavanja staza, jos vise sam siguran da @Žasu nije u pravu! Vidimo se za 2 dana!!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ja se vodim time da uvek moze da se skija. Ustanes u 8, budes prvi na zici i nemas frke :) Verujem da ce sve tri staze biti raspolozive za prekosutra!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Žasu @JeremyLynch Hvala na odgovoru momci! Pozdrav za Stevsa...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Evo citam ove mere...i konkretno za rad skijalista i zicara,ne vidim zasto ne bi mogli.Lokali ako ne mogu da rade,ne mogu...ni ne idem na Kop zbog sedenja...mada,na otvorenom ,na planini ako ima uslova,ne znam ko se moze zaraziti...ali ajde,mozda gresim.Ako pristanemo na vakcinaciju od polovine meseca,pustice nam i docek nove godine.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mi smo spremni!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pozdrav svim skijasima. Danasnji dan je bio bolji od prethodnog barem sto se tice guzvi na zici, međutim videlo se da je toplije vreme koje je variralo od 1 do 2 stepena sa jakim vetrom uzelo maha. Posle 12h polako je pocela da progledava staza i doslo je do stvaranja hupstera, da ne kazem hipstera :) Skoro svi su provalili alternativnu stazu (nisam siguran kako se zove, spaja se sa trenutno otvorenom kod hani banija) na kojoj ima snega taman za spustanje i dooosta hupstera, ali je bilo dovoljno da razbije monotoniju skijanja na jednoj te istoj stazi. Sutra ce biti tezak dan s obzirom na to da je prognoza i do 3 stepena u plusu pa je pitanje kolko ce staza izdrzati. I danas se osecalo da je sneg mokar i jako spor. Pozdrav svima jos jednom.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@NSalajka: Isklopiva žičara nije on/off sistem, da je ili brza (na sajli) ili ide sporo - pa da znog toga "ljulja".Kada se iskopča korpa onda ide po "točkovima" s'' tim da prvi točkovi vrte istom brzinom kao i sajla pa onda idu sve sporiji točkovi (diferencijal) - tako prolazi onda kroz stanicu (sporo) pa kada sednu skijaši opet diferencijalno idu točkovi koji postepeno ubrzavaju korpu do na kraju iste brzine kao sajla gde se korpa opet zakačinje na sajlu.Jedino kada se desi "ljuljanje" korpi je kada žičničari stisnu dugme za zaustaljanje žičare (i tu ima opcija momentalnog zaustavljanja ili postepenog zaustavljanja - žičničar bira u zavisnosti od opasnosti)...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@BrdjaninИ да ти пусте гондолу до краја године највише ће да значи људима из Брзећа. Да би црна стаза прорадила на Белој реци треба баш доста снега да падне да би је спремили. Пошто нема оснежавања само можемо да се надамо падавинама да би возили напокон ту одличну стазу. Доњи део ако је темп. у минусу и има снега је лако средити, али он је више типа возим кроз диван амбијент последњу вожњу дана до апартмана. Алтернатива је да сви понесемо по кофицу снега на вожњи гондолом и сунемо на стазу. ;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Malo video materijala sa otvaranja ,iskoristili smo jutarnju ispeglanu stazu i uzivali u svakom pogleduLink >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Tek sam sada videla ovaj clanak infokopa o koroni!? Ljudi su napisali sta ce da se desi jos u julu! Samo kada bi imao ko da primeni njihove preporuke. Bolji tekst o koroni procitala nisam...Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Nemanja Ne. Prvo ce se otvarati Malo Jezero i Krst, kada bude moglo a onda za njima Pancic. Za sada je prognoza zaista razocaravajuca i pored toga što se sutra očekuje sneg, temperatura će preko dana biti u plusu. @Ted Ne znam šta tačno podrazumevaš u lagani sneg, ali ako mislis na malo snega kao sto je i sada onda te razumem. Ukoliko si apsolutni početnik, nemaš iskustva sa skijanjem ili bilo kojim drugim zimskim sportom koji ukljucuje barem slično kretanje kao na skijama, ako mene pitaš trenutno ne. Najbolja "staza" za pocetnike bi bila Mašinac, po mom mišljenju. Blaga padina koja je relativno kratka, uglavnom sa početnicima i decom na njoj je kao takva sama po sebi odgovarajuca za nekoga ko prvi put staje na skije. Nešto kao poligon za vožnju :). Elem, viđao sam dosta puta i početnike na Karamanu tako da ono, ne znam za sta ti treba ali eto imaš jednu stazu kao i svi ostali da učiš.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Neće da ga lepo zaspe pa to ti je!!!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ako sam dobro razumeo ovo oko prskanja snega,svi koji ga prskaju kada god to mogu grese samo smo mi ispravni jer ne prskamo ni malo. Gledamo u nebo i molimo Boga da padne sneg pa da prsnemo malo jer ocigledno iz nekog razloga stekamo. Mislim da imamo jedinstvenu planinu na svetu jer je na Karaman grebenu totalno drugacija klima u odnosu na sve ostale staze posto je jedino on naprskan tj. jedino na njemu je bilo uslova itd. Interesantno...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@Sergio Ja se nadam da se salis 😃 Jednostavno u decembru je kockanje ako se planira skijanje na Kopu.U zadnjih par dana (u razlicitim kolicinama) napadao je na Jahorini,Staroj planini,Bugarskoj celoj,u Sloveniji Vogel,Kranjska gora...ali Kopaonik nije imao srece.Ja prvi sutra stizem na produzeni vikend,ali sta da se radi,zadovoljicemo se time sto ima,malo samo da se zagrejemo do nove godine.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)E vidim ovde se nikom ne svidja istina a istina je da se na kopu strkaju rezerve vode jer ih nema dovoljno,da ih ima dovoljno sad bi samo zalivali staze snegom.Bio sam po celoj Austiji i pratim njohov info po stazama samo prsti vestak od sredine novembra pa cak i kad duva vetar.A na kopy nece da rizikuju da se taj sneg istopi jer nemaju dovoljno rezervi vode
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Malden88 Ma procitao sam, slazem se i ako nemam sta tu da se slazem ili ne slazem, tako je kako je po fizici, kao sto si ti i rekao. Samo sam pokusao da smirim tenziju i zadovoljim obe strane...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@alex Delimicno se slazem sa tobom u tome da je suludo trositi ko zna koliko vode kad vec od ponedeljka sleduje period od 6-7 dana debelog plusa pa ce se i ovaj prirodni i vestacki sneg otopiti. Mislim da je jedino trebalo prskati KGB s obzirom na to da je upitno da li ce opstati na temperaturi od 2-3 stepena kako se prognozira za period od sledec ponedeljka do petka. Ubi nas ovo klimatsko zagrevanje...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)InfoKOP, je l'' ima neki popust na ski pass s obzirom da nema nocnog skijanja i radi jedna zica ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)I večeras je aktiviran sistem za veštačko osnežavanje:Link >>>Link >>>Neko je pitao o zatvaranju kafića na duži period. Ja takvu informaciju nemam.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Mozemo da ponavljamo fraze tipa skijanje je skup sport, odrzavanje kosta, nema uslova, ... A mozemo i da podjemo od sebe i promenimo nacin razmisljanja. Na primer, kada bi bilo vise ljudi na skijalistu, bilo bi i vise novca kako za skijalista srbije, tako i za ugostitelje, instruktore. A kada bi u toj ogromnoj guzvi bilo vise skolovanih skijasa, a manje youtubera, svima bi to skijanje bilo jos prijatnije nego u manjoj guzvi. Ne secam se da je vlasnik lokane prodavnice trazio novac po komsiluku da bi otvorio prodavnicu, pa nam posle prodavao robu sa popustom :) .
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Skoro nijedan instruktor ski skole “NIX” ne nosi maske u redovima/žici 🤷♂️
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)POPOVA SHAPKA - Potencijal je veliki, terena ima na pretek, ali potrebne su velike investicije u infrastrukturi, know-how i ljudstvo. Nema mogucnost vestackog snega u ovom trenutku.Inace, centar je dosta blizu Skoplja, oko 55-60 km, stize se za otprilike sat, sat i petnaeset minuta. Na suncanoj strani je rasposlat centar, pa je pravo uzivanje kada je suncan dan.Vlada je najavila prvatizaciju skijalista, (sada je pod kapom EVN-a).PAMPOROVO - Ja vec tri godine za redom idem u Pamporovo, gde su evidentne investicije i ozbiljan rad. Veoma lepi i raznovrsni tereni, restorancici svuda po skijalistu, jednostavno snalazenje. Udaljen iz Skoplja oko 460 km, stize se za oko 7-8 sati voznje. Po meni, bolje nego Bansko i Borovec, cene su povoljnije....
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Za Dolomite može biti problem kad je jak vetar, pa ne rade dve žice na prelazu između Arabe i Val Gardene, a meni se to desilo pre dve godine i to danima za redom, pa Selaronda nije mogla da se zaokruži. Problem je što većina iznosi utisak o nekom centru na osnovu svojih nekoliko dana i tu zabaguje. Al sem vrha Marmolade, gde je muzej 1-og svetskog rata, većina Selaronde nema naročitu visinu. Ne govorim o Kortini, koja je priča za sebe, opet preosetljiva na isti vetar. Lično mi je Kronplatz tamo najbolji.Što se tiče hupsera (prirodnih), oni su neminovnost svuda gde je veći broj skijaša, a pogotovo kad temperatura od naviše. Navešću dva primera. Val Dizer krajem aprila, pre 11 godina, staza za ženski valjda spust, koja vodi u centar, pre podne beton, popodne do kolena kačamak, al svaki dan ista priča. Val Gardena januar 2019, staza kojom se dolazi iz Corvare, jedan dan prava italijanska pista, perfektno upeglana, popodne neprepoznatljiva oranica. Inače Italijani su najveći picani za peglanje staza. Ne bih ni ja išao u Bugarsku, pored nabrojanih skijališta, da nisam
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)