Evo krenuo je da provejava i sneg.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li neko sta je sa ostalim stazama sa Pancica? Planira li se skoro i njihovo pustanje u rad?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dobro jutro svima.Pitanje za Acu.Šta da očekujemo od snega danas?RHM Zavod daje za prognozu moguću kišu.Hvala unapred na odgovor Aco.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Na stazama koje su trenutno u funkciji sneg je toliko nabijen i napravljene su ledene ploče tako da će biti doovljno otporan da istraje dosta dugo bez obzira da loše vremenske prilike. Setite se samo pre dve godine, non stop je bilo loše vreme, jugo, visoka vlažnost pa je skijalište radilo cele sezone baš zato što su staze pripremljene kvalitetno početkom decembra kada su uslovi to dozvoljavali.Ovde se ne postavlja se pitanje da li će se centar zatvarati već se postavlja pitanje da li će se otvarati još staza.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)THAN-Gore je magla i duva slab severoistočni vetar.Ima izmaglice koja sipi a uskoro bi trebao da počne da pada sneg,bar na većem delu skijališta.RHMZ kaže kiša,moda oni imaju bolji presek kroz atmosferu i uvid u situaciju ali ja već 7 dana najavljujem ovo naoblačenje i sneg i ostajem pri tome.Pa kako bude;)Veliki pozdrav za tebe i sve forumaše.:):):)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas je gusta magla, juce i u cetvrtak je bilo odlicno skijanje a bice i sutra 100% jer nema magle u prognozi. Rade žice Karaman Greben i Pancicev vrh (od danas krst i masinac) ali malo slobodnije skijase ce mozda zanimati da li se moze voziti van staze i drugim stazama koje nisu otvorene a idu sa Pancicevog vrha do centra a odgovor je - da, ostale staze nisu u mnogo lošem stanju tako da su prohodne za malo bolje skijase ali nisu uredjene tj. ispeglane. Sve u svemu, od cetvrtka smo ovde i ne planiramo jos da idemo jer iako rade "samo dve" staze i dalje imate mogucnost da idete ostalim stazama koje nisu pustene u rad, na sopstvenu odgovornost naravno.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco ostao dosledan i jos jednom potvrdio svoje znanje. Bravo !!!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco legenda
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Padaj padaj sto duze!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)kada ce se pustiti mali karaman
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Tako je kolega.;)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kad neko radi nešto sa ljubavlju,jedino uspešan može biti:).svaka čast za Acu I Kimi-a!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Opet je danas odlično skijanje. Stvarno treba iskoristiti ovaj period sa niskom vlažnošću i sunčanim i mirnim danima. Nema gužve skijanje odlično. Jeste da ne radi puno staza ali sa ovakvim snegom nekada je bolje skijanje i na par dobro spremljenih staza nego na celom skijalištu koje nosi jugo :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vrlo verovatno pred sam kraj godine značajnija promena vremena.:)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Takodje, ako se zna da se nece otvoriti bar 50-60 posto skijalista, otkazao bih smestaj,pa ako znate nesto preciznije molim za odgovor :)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi, cujem da je Mali Karaman vec spreman i ceka se njegovo pustanje. Zna li mozda neko kada se to moze ocekivati? :-) I naravno, zna li neko kada se Duboka pusta u promet :-)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Verujem da će dati sve od sebe kako bi osposobili što veći deo skijališta, ali ne znam šta je tu realno? Bilo bi fer da makar daju neki plan šta će biti otvarano do 1.1 čisto da znaju ljudi koji bi eventualno dolazili
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco čačak brate dali je ovo istina sto pricaju po tv da nece biti snega do februara
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav sima. Kao što sam već napisao u prošlom postu, do ispred nove godine 2-3 dana zadržaće se stabilno i nešto svežije vreme, sa slabijim mrazevima do -3-4 stepena, uglavnom u večernjim satima. Danju sunčano sa temperaturama od 2-7c, naravno ka Pančiću nešto niže. Ispred same nove godine moguće je da bude nešto snega, koji bi trebalo da pristigne uz zahlađenje koje će spustiti temperaturu isod nule. Ta oblačnost bi trebalo da dođe sa Istoka i S. Istoka, ali neće biti jačih padavina ukoliko bude sve po najavi. U isto vreme sa Zapada će početi da pristiže u oblast Sredozemlja dosta vlažan ali nešto topliji vazduh sa Atlantika, koji će se kretati ka našem regionu, ali za sada je pitanje koliko od toga stiže kod nas i u kom obliku. Vrlo je teško u ovakvim uslovima reći bilo šta preciznije od ovoga.Najveći pozdrav imate od mene, i naravno tu sam da na vreme izađem sa svakom novošću ili izmenom.:):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da vam prevedem od @aco cacak post ... Malo snega dobri minusi nemate brige :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Poštovani posetioci infoKOP web portala,Kao portal koji se trudi da maksimalno objektivno i kritički prenese informacije sa Kopaonika, dugi niz godina samo dopuštali postavljanje komentara bez ikakve moderacije. Filtrirali smo samo neukusne, vulgarne i prostačke komentare. Nažalost, očigledno je da takva vrsta "demokratije" omogućava pojedincima da namerno i konstantno šire dezinformacije o Kopaoniku. Uvidom u bazu lokacija odakle su dolazili komentari, došli smo do nedvosmislenog zaključka da je poslednjih nešto više od mesec dana na delu namerno i organizovano širenje dezinformacija o stanju na skijalištu Kopaonik i uopšte o Kopaoniku.Sve informacije koje su govorile o otkazima gostiju, nedostatku vode, o jugu i brzom otapanju snega, o blatu i kamenju na stazama, o kiši, zatim tvrdnje da se namerno ne pušta veštačko osnežavanje i još mnogo toga su dolazile iz istog izvora.Koji su razlozi takvog ponašanja nas ne zanima, niti želimo da ulazimo u njih, niti da budemo iskorišćeni za tuđe borbe. Kao portal koji želi da širi samo istinu i objektivno stanje primorani smo da od danas vršimo moderaciju svih komentara na web portalu.InfoKOP je nastao iz ljubavi prema Kopaoniku i skijanju kao sportu uopšte. Tu ljubav pokazujemo kroz konstruktivne apolitične kritike i drago nam je da smo našim angažovanjem, bez lažne skromnosti, poboljšali mnoge stvari na Kopaoniku, naravno uz vašu veliku pomoć kroz komentare.Kada treba da se kritikuje mi smo tu, ali i kada treba da se hvali mi smo opet tu. Primera radi imali ste kritički osvrt kroz kompletne grafike i procentualno koliko je poskupela svaka ski karta ali ste imali i snimke svih odlično pripremljenih staza zadnjih dana. Naši stalni posetioci znaju to da cene, a rezultat svega toga je da smo najposećeniji skijaški web portal, ne samo u Srbiji, nego i u okruženju.I na kraju, pozdrav svim dobronamernim ljudima i iskrenim ljubiteljima skijanja i Kopaonika, uz želju da imate mnogo snega, sunca i radosti na planini.
(+63) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi tople preporuke za Camelot restoran,fantastični su!!!Staza je vrh i skijanje je jako dobro i danas
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sprema li nam se to pravi polarni udar pred sam kraj ove godine ?Modeli šetaju levo-desno,ali poslednjih nekoliko izlaza sve više ide u tom pravcu.Red bi i bio da se nešto krupnije desi,ova monotonija ubija,iako je perfektna za skijanje :DPolarni vazduh će se advektovati ka istočnoj Evropi,to je sigurno.Takva vazdušna masa je jako hladna,kontinentalnog porekla,te uglavnom suva.E sad,u kolikoj meri će to sve uticati na nas,hoće li prodor te hladnoće biti pod "dobrim uglom" da aktivira veoma topli i uspavani Jadran,ostaje da ispratimo narednih dana.Biće o tome svakako reči na portalu:)
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Okačili smo snimke svih staza koje su bile u funkciji danas:Link >>>Link >>>Link >>>Link >>>Link >>>Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Od danas radi noćna staza Malo jezero na Kopaoniku.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Od danas ski centar radi pola sata duže odnosno do 16h.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kad pustaju duboke ?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li mi neko odgovorit jer mi dolazimo na Kop 10 januara ,ako ne daj Boze ne padne snijeg novi da li se ovaj moze uz pomoc topova odrzat do tada uz ovakve temper vremena ili ne moze,jao sve se bojim da ako ne padne nov snijeg nece bit tada nista od snijega.Hvala ukoliko mi neko odg na pitanje .Pozdrav iz Crne Gore
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)I dalje ostaje ista prognoza. Bez brige za osnežavanje, od srede pristiže dosta hladna vazdušna masa iz Rusije i na Kopaoniku možemo očekivati temperature od -5 do-15c. i to u periodu od najmanje 5 dana. Biće i oblačnosti a sa njom i magle uz mogući sneg, tako da je dobro osnežavanje zagarantovano, kao i solidan zimski ambijent. Pozdrav i naravno javljamo se na svaku moguću promenu vremena. :):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bravo Infokop. Dosta je više laži, dezinformacija i vređanja zdrave pameti. Puna podrška od mene.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)da Bog da ,da ne staje do 10-tog!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Podrzavam cenzuru, demokratija je precenjena stvar! Infokop nije polticka tribina, ni mesto za lecenje kompleksa. Napravite sopstveni forum SVESTOJENASEJELOSE pa se tamo dopisujte do mile volje. Iskreno se nadam da ce realne kritike biti prikazane. Pozdrav svim ljubiteljima skijanja !
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)U narednih sedam do deset dana očekuje se serija talasa vlaznog vazduha sa Atlantika koji će donositi padavine, u nižim predelima biće i kiše i snega dok se na Kopaoniku očekuje sneg i značajniji porast snežnog pokrivača. GOLEMI OPTIMISTA-Zahvaljujem se i u moje i u Kimijevo ime i mogu da kažem da ćemo se i dalje truditi da donosimo što bolje prognoze, na korist svih vas koji volite ovu planinu i pratite naš rad.JOVAN76-Hvala stari druže.:);)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pustite topove na marinim vodama!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Padajte, padajte s'' neba bele zvezde... :) :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Puna planina, -15, a sprema se, po svemu sudeći, samo Duboka. Ipak bi moralo više.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Od sutra kreću sa radom Duboka I i II, crvena Duboka i vezna staza KGB - Duboka.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Samo vi otakzujte. Ja sam za utorak spreman. :)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@AL Šta znaci intezivno osnezavanje?To je kad večeras počne da zatrpava i to nastavi i sutra tokom celog dana i sve ukupno padne 50 cm snega za 24 sata. Onda se otvori celo skijaliste za ljubitelje skijanja.Svi koji vole Kop ovo cekaju celu godinu!!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)SRECNA NOVA GODINA SVIM LJUBITELJIMA SKIJANJA I KOPAONIKA!!!
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)MUDJA- Ta kiša ili susnežica postoje kao opcije jer će u pitanju biti blaga temperaturna inverzija. Lično sam mišljenja da će to sve biti sneg ali i ako bude neke susnežice ili ledene kiše radiće se o veoma malim količinama i kratkotrajno, jer bi to ubrzo prešlo u sneg. Ova opcija je data najviše iz razloga što u to vreme ćemo imati priticanje toplijeg vazduha iz prvca još uvek toplog mediterana, koja će se polako rashlađivati što dublje bude prodirala u kopno. Temperatura gore bi u to vreme trebala da bude oko ili nešto ispod nule, pa je samo pitanje zbog te male inverzije koliko debela bi ta zona trebalo da bude. Ponavljam, ja sam mišljenja da će to sve biti sneg, kao i Kimi sa kim sam razgovarao o tome sinoć. Veliki pozdrav tebi i svim posetiocima InfoKopa i naravno poruka da večeras i sutra uživaju u snegu koji će napokon biti primeran za ovo doba godine...:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Krenuo je Snesko!!!
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Svi koji ste na KOP-u veliki pozdrav, Sneg veje i vidimo se uskoro. Svim skijašima i borderima Srećna Nova 2016 godina uz mnogo zdravlja i naravno SKIJANJA😧😧
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala na odgovorima. Odlučili smo se za Jošaničku Banju. Pozdrav skijašima, vidimo se :):)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svima! Raduje me sta jutros vidim.Brzo ću i ja biti gore.Šta znači ovaj sneg za ostatak skijališta? Da li će se moći uskoro pustitiu rad ostatak skijališta?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kakva je situacija trenutno gore? Ima li padavina?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kopaonik se obicno pokaze naknadno,nikad skoro u prvom udaru. Videcemo svi u narednim danima sta znaci visina iznad 1600-700m. Nadoknada stize i samo bez brige. Pozdrav ..:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li se osnezava jos neka staza koja jos nije u funkciji osim Krcmara a da nije pokrivena kamerama?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko ima informaciju koje staze se jos sredjuju i osnezavaju sem Krcmara?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi, je l zna neko da li osnežavaju Gobelju?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)