Ovaj dan se pretvara u savršenstvo,vedri se skroz,vuče se još nešto magle i niskih oblaka po obroncima okolnih vrhova,ali generalno dan za poželeti.Temperatura u debelom minusu,uz severni vetar.Putem preko Brusa i Brzeća,sneg po putu kreće baš tako nakon Brzeća.Generalno fino je očišćeno,posuto dosta rizle,tako da se bez problema izlazi,nema potrebe za lancima.Eto toliko,nadam se da i što se toga tiče pomogao.Što se tiče snega,meteorološka stanica kaže 23cm,ali s obzirom na sneg sa jakim severoistočnim vetrom koji ga je dosta nosio sa mernog mesta,u realnosti ga ima malo više,pa izmerih 28cm.Slede lepi,sunčani i stabilni dani.Prva dva dana ski openinga svakako sunčano vreme,uz temperaturu u "debljem plusu" u toku dana,ali uz suv vazduh i vreme skoro bez vetra.5-og verovatno sledi prolazno naoblačenje i zahlađenje,uz pojačan severac.O tome svakako više i na prognozi na portalu večeras ili sutra :)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@decembar, problem kod Duboke je, jer mora da se osnezi prilas sa KGB-a, kao i D2, sto je sad nemoguce. D2 je veoma nisko i dole je + temperatura, a topovi u najidealnijim uslovima mogu da prave sneg na 0 stepeni ( sa 0-15% vlaznosti vazduha ). Isplativije im je da prave sneg na svim stazama na Pancicu i Malom Karamanu.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ima li ko info koliko ce sutra biti ski pass,hvala :D
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Radi sutra i za vikend samo Karaman Greben. na Kopaoniku smo, radimo...toplo je i sneg se topi...Jbg.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nista Snega na kopu...Ko ode bice bacena para.1 2 3 zicare rade:(:(:(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)..Ako može jedna sugestija za organizatora SKI OPENINGA!!!Prošle godine nije bilo skijanja,samo zezanje.Ove godine,poučeni prošlogodišnjim bacanjem para,nas 11 nećemo doći na SKI OPENING,jer opet neće biti skijanja.Pa vidi MOLIM TE ,druže prijatelju, nanišani nam neki kasniji termin u decembru.Pa valda vidiš sve te klimatske promene???Mada,ukoliko ti je težište na zezanju,a ne na skijanju,možeš naredne godine da praviš SKI OPENING i u novembru.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Duky je objasnio.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bice skijanja od polovine decembra :-)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Valjda ce da padne nesto do januara 😭
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kopaonik danas izgleda prelepo,mozda ski opening nece biti tako dobar,ali kasnije u januaru,februaru,martu nas ocekuje fantasticno skijanje...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)[i]@ Srki (iOS)[/i][i]Hvala brate Prdo, VELIKI pozdrav i za tebe, velikog maga skijanja ![/i][img]http://www.ctski.co.uk/images/skier_animation.gif[/img]
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Staze danas tvrde. Skijanje sasvim dobro. 1100 skijaša.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jednostavno predivno je gore.Sunce,kristal plavo nebo,skoro bez vetra :) Sva vlaga i hladnoća,uz niske oblake i maglu prisutna samo u dolini Zapadne Morave i Ibra,što je i karakteristika pravog zimskog anticiklona.Ne mogu da dočekam da odem sutra gore !Sneg se "zacementirao" bukvalno,lepo se vidi i na kamerama kako se presijava taj površinski sloj,koji je zaleđen zbog večernjeg i jutarnjeg mraza.Idealno za skijanje :)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)A zašto nema live kamera , vratite live kamere:D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ljudi staza je vrh,ne lepi se sneg....Počinjemo da uživamo u našoj planini...Ko je slobodan nek naleti na rebarca u Camelotu,brutalna su8)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)koja gužvaaaa:o
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Upravo sam se vratio sa skijanja. Pancic drzi dobro do 13h, posle toga staza progleda delimicno u sredisnjem delu. Karaman nisam vozio. Ima guzve ali nije strasno.Vreme je predivno.Pozdrav sa Kopaonika☺
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Divan prizor danas na stazama!:)Ima vise ljudi nego proslih dana i sve lepo radi.Sneg je malo omeksao, ali SS rade svoj posao.Sneg bi trebalo ocekivati krajem sledece nedelje, a obilnije padavine donosi druga polovina decembra.Sve u svemu ocekuje se jos jedna lepa sezona. Cim padne malo vise snega krece `zahuktavanje`. ;)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Koje su cene ski pasa posle otvaranja zna li neko?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Svake sezone bude ovako, slabo ima snega na openingu ali posle krece natrpavanje kao i uvek. Ocekuje nas sigurno sjajna sezona, vidimo se 09.01!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)STEFANE-Snežnih padavina neće biti do 13-14decembra,a onih ozbiljnijih će biti vrlo verovatno ispred najveće Srbske slave Nikoljdana.Ali bitno je da nama od srede pristiže hladna vazdušna masa koja će spustiti temperaturu na planini,tako da će se ona od četvrka i u narednih bar 5 dana kretati uglavnom između-3 i -10c.Tako da će topovi za veštačko osnežavanje moći da rade danonoćno.Javljam se uskoro sa detaljima oko novog snega...:):):)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Obzirom da je sada vec tempu malom minusu, zna li ko da li ce veceras, nocas paliti topove?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Molim Dasu da mi se javi oko eventualnog Preuzimanja sezonskog ski pasa jer snega do nove godine nece biti, a rec je rec.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bice snega ljudi, do NG bice sigurno 50-60 cm :) A i skijace se na 90% staza :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Možda i nije bilo prave zime ali se skijalo u fulu.Nama i ne treba da bude -20 mesec dana da bi se pričalo o pravoj zimi-dovoljno je da par puta padne sneg (ostalo dopunjuju veštakom) i da dnevna temperatura ne ide značajno u plus a da noćna bude oko -6 i to je to.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bravo NSalajka, to je pravi odgovor na pravu zimu. To nam treba i sve je onda u fulu!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pada!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ima li koga na Kopu, pada li sneg?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Na ovom forumu bi trebali da imamo mnogo ozbiljnije teme: ja predlažem za početak (ne)kulturu na stazama. Katastrofalno je šta neki ljudi rade. Jedva stoje na skijama, ne umeju ni da se zaustave ni da skrenu, a spuštaju se velikim brzinama i ogromna su opasnost za sve na stazi. To je jedan od osnovnih problema na Kopaoniku. Ko je bio negde na Zapadu na o čemu pričam. Tamo je nemoguće videti da ljudi koji ne znaju da skijaju jurcaju po svim stazama, svako zna gde mu je mesto.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najveca sramota je placanje parkinga 500 din. Kada je bilo otvaranje bilo je preko 150 auta za svako auto po 500 din.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zasto kamere samo slikaju,ja vidim ovde samo jednu onlline.Gde su onlline kamere na pancicu,karamanu....?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kazem ja da ce polako da se otvaraju Krst, Masinac, Mali Karaman, Duboka 1 i 2, kad padne malo jaci sneg i marine vode pa dalje... :)
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@StevsNe mogu da nađem koliko košta u stvari ski-pass sa popustom. Može li pomoć. Hvala.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)stevs, realno nije bitno koliko ima skijaša na kopu da bi se otvorila neka žica!!! treba ih otvoriti bez obzira na trenutni broj skijaša samo da bi sutra neko došao. često, veoma često sam plaćao četiri 7-dnevna skipasa krajem decembra, u punom iznosu, a radilo je 5 ili 6 ili 7 žica!!! zašto skipas nije srazmeran u ceni sa brojem žica koje rade?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jbt kopaonik je postao veoma rizican za rane rezervacije zbog snega koga nema u najavi!😠
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)aleksandar not so great:Cene sa uračunatim popustom od 40% su sledeće:Poludnevna karta: 1320 RSDDnevna karta: 1800 RSDCene važe do 19. decembra 2015. godine.Cenovnik imas ovde:[uRL]http://www.infokop.net/images/stories/cenovnici/2016/zima/kopaonik-ski-pass-cenovnik-2015-2016.pdf[/URL]
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sta je sa Acom iz Cacka?Čim nema snega nema ni komentara(naravno šalim se)Iskreno sve liči na loš pocetak ski sezone zbog lepog vremena a kako pokazuju prognoze snega neće ni biti ili ce ga biti u malim kolicinama do kraja godine tako da za Novu Godinu biće problem.Ako neko nešto više zna o prognozi do kraja godine neka javi posto je dosta nas već rezervisalo Kop za Novu Godinu.Ko je dokon neka pogleda prognozu Hidro meteoroloskog zavoda(stvarno su kraljevi po njima sneg i sada pada a do kraja godine skoro svaki dan -žalosno koliko ništa ne znaju)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dobar Dan želim svim posetiocima Infokopa. Stevs,Da li imamo neku informaciju koje se staze trenutno osnežavaju?Vidim da su u centru stali da rade topovi.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas ceo dan Pancic i Karaman Greben u izvanrednom stanju. Ceo dan sunce i sa ovom kolicinom prirodnog snega, ove dve staze vise nego dobre.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi danas je bio idealan dan za skijanje...Ko moze neka iskoristi priliku da skija do vikenda i praznika jer nema guzve i staze su extra drzale do kraja dana...Pozz svim ljubiteljima zimskih sportova...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dobro je skijanje sigurno. Ali ipak ljudi cekaju prirodni sneg jer ambijent je lepsi gore.. zato ima slabo skijasa. Ljudi u gradu vide nema snijega a i toplo i ono kao gore je bezveze cekacu snijeg. Ali ubise nas ovi anticikloni. Mada nemogu drzat cijelu zimi. Tako da nadamo se dobroj sezoni sa dosta snijega.. pozdrav za ljubitelje planine kopa i skijanja. A ne slikanja i dokazivanja.. ;-)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko moze da kaze kada ce se pustiti u rad neka nova zica?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Od subote se pušta u rad Krst i Mašinac, a cene dnevnih ski karti će sada biti umanjene za 20%.Vrlo blizu puštanja su i Duboke i Mali karaman. Duboka ima problem sa snegom na spoju, dok Mali karaman na vrhu.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pitanje za Stevsa ??? ili nekog ko znazasto nisu objavljeni termini ski vikenda I da li ce ih biti u sezoni 2015/16. Pozdrav svima
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za Nikoljdan će padati sneg na Kopu.:):):)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas je bilo idealno vreme za veštačko osnežavanje i ceo dan i noć su radili topovi bez prestanka.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li se osnezava i Malo jezero?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Koliko su dobre ove dve staze danas!!!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Acko, videh tvoj post za subotu, ipak je lepše kad se zabele mladići borovi i devojke jele... :)Pratim te, pošto sam libero od 31.12. do 11.1.Pa da zategnem gore malo, da mi mine želja i da otvorim sezonu.pozdrav svim ljubiteljima Kopa.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Guuuudura hvala ti sto cu januara na kopu da skijam onako opusteno.....ideeeemooooo mora da padne....
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)