BOJANE-Hvala ti najlepše na lepim rečima.:)Ja uvek tako radim, dam prognozu sedam osam dana ili nekad i više u i onda je ne menjam ili samo malo korigujem.KIŠA-LEKA-To sa osnovnom prognozom forkesta je malo tamo ovamo, ali ono za sutra kasno uveče i sredu smo rekli sneg, a kao opcija neki modeli daju kišu i ja sam objasnio da to može da bude veoma kratko i da pređe ponovo u dobre snežne padavine.Znači dosta je siguran sneg....:):):)Teško je da na toj visini imamo kišu a temperatura oko nule, još uz pojačan vetar.Događa se ali vrlo retko...:):):)Kod mene ima sad oko pola metra snega.:)Veliki pozdrav:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@milicaМа поведи ђецу на Гвоздац или боље на Леденицу, шта има везе што су црне, на снимку изгледају као да су за почетнике. ;D"Ко зна скијати, тај само иде право, ко не зна, тај заковрће" ;D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svima. Koje staze bi mogle da se otvore do 10-tog ako recimo padne još 25 cm snega?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Au brate mnogo brzo se otapa😢😢😢
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jugovina je narodski naziv za mokar vlažan sneg. A južni vetar može da bude i hladan sa dobrim mrazem,ne donosi baš uvek toplije vreme...Sinoć je 6 sati padao sneg sa manjim prekidima. Sada ponovo kreće sneg i susnežica i to se vidi na kameri kod Rtnja...:):):)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Koliko vidim na internetu u petak i subotu ce biti promenjivi oblacno sa sucnanim periodima .U nedelju se ocekuje kisa . Dolazim u petak 8 , Aco sta ti kazes ?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sto bi rekao nas poznati glumac Nikola Simic u ulozi Mite Pantica:"ACO JE L'' MOZE OVO GO*NO MALO JACE?!" 😂(u nasem slucaju sneg). Takodje stizem 8. Sta ti Aco kazes za period od 8. do 15.? Evo vam da se podsetite https://youtu.be/3J9b-IW19gU na 2:28.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)a za Zmaja besplatan ski pass? ništa? :-(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)otvarajte 4, 4a i 4c bezobrazni jedni! sram vas bilo! ovo što radite prevršilo j svaku meru bezobrazluka i bahatosti. Tačno d čovek podnese tužbu za sticanje bez osnova, čisto zabave radi.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Leo nije provokator, iznosim činjenice kao što je danas slučaj bio da je u Vojvodini ceo dan temperatura bila 0 ili ispod nule dok je na planinama bilo toplije a takvu situaciju smo imali i pre snega.Al ajde da kažemo da neće biti debelog plusa na Kopu kad svi tako žele mada to nije realno.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ajde Ajde prezivecemo ova 3 4 dana sto ce biti toplo i onda opet sneg očekujemo do sv jovana tamo da ce ceo ski centrar raditi i onda dva meseca tako biće skijanja ,mada za ovo malo snega sto je ne samo kod nas nego u celoj evropi treba da budemo zadovoljni sto radi ovoliko staza vidite da je poludelo vreme ove sezone ,nemojte samo da kukate kad u februaru napada metar i po :-)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)BOBOOV-Kimi je to sve objasnio u njegovoj prognozi za naredni period.Znači vetrovito i sa promenljivom oblačnošću koja u nedelju može dati na trenutke slabu kišu. U večernjim satima temperature oko nule ili malo ispod što će značiti pogotovu u višim zonama smrzavanje postojećeg snega i bolju pripremu staza.Sve u svemu preživećemo ovo do utorka kada pristiže front sa S.Zapada i donosi novi sneg, istina ne veliki ali ipak značajan a što je najvažnije posle njega pristiže i hladna vazdušna masa koja će doneti Kopaoniku temperature ispod nule. Do petka promenljivo uz povremen sneg a od petka značajnije snežne padavine i oštar pad temperature.Veliki pozdrav i svako dobro...:):):)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Glegam kolilo je puno lastminuta i sve pametnom coveku bude jasno kako je gore,cenzura nije potrebna uopste.Nista necete dobiti da cenzurisete komentare,jer onda ljudi nece uzimati u obzir ono sto se ovde iznosi.Vidimo se 24.1.nadam se da ce do tada vreme da se sredi.Pozdrav svima!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)JOVAN76-Pozdrav veliki za tebe brate.MUDJA-Biće od utorka snega, od petka stiže novi sneg i dosta hladna vazdušna masa za njom sa severa stižu i parcijalne oblačnosti koje mogu u planinskim predelima uslovljavati pljuskove snega uz pojačani vetar severnih pravaca. Zbog toga mislim da to neće biti baš slabe snežne padavine gore na Kopu.Pozdrav i svako dobro tebi i naravno svim posetiocima InfoKopa.:):):)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Na putu smo za Kop.a gledam kamere magla uzas od vremena jao valjda sutra bude bolje.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Želeo bih da vas sve pozdravim i poželim lepo skijanje u narednom periodu. Jedan od razloga za ovo javljanje je to što je danas upravo godinu dana od kada sam počeo da se javljam na forumu InfoKopa i dajem prognoze. Mogu vam reći da mi je drago što sam imao privilegiju da ovo što radim nailazi na vašu podršku. Bili ste uz mene kad sam pogađao prognoze, neretko i preko deset dana unapred i snežne rekorde, a i kad je bilo promašaja koji su sastavni deo svakog rada pa i ovog.Mogu vam svima reći da mi se ovim što se družim sa vama skijašima zaljubljenicima u ovaj biser od planine i svim ljudima koji rade gore, imaju svoje lokale, apartmane, skiservise, škole skijanja sl. ispunio dečački san koji mi je omogućen zahvaljući ovom portalu. Juče sam najavio više padavina u narednih sedam dana nego što su to javljali svi meteoportali ali evo danas već ko gleda njih može da vidi da se polako količine padavina i na njima povećavaju. Ovim želim da apelujem na sve forumaše da što više šalju informacije sa samog Kopa, o stanju staza, prilaznim saobraćajnicama, šalju video zapise sa lica mesta i daju svoja mišljenja o svemu što se dešava na ovoj planini. Kao i uvek pozdrav od mene i svako dobro vam želim.:):):)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bravo Aco i hvala na tvom trudu da nam das itekako vazne i korisne informacije. Apel s kraja teksta potpuno podrzavam,jer je ono sto skijasi napisu s lica mesta najtacnije i najrelevantnije.Pozdrav svima i nadam se da se vidimo na Kop-u od utorka ili srede ukoliko vreme posluzi :)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Srecan ti prvi rodjendan Aco na info kopu;) Sve pohvale za tvoje prognoze i entuzijazam koji ulazes u sve to. Nadam se da ces i "punoletstvo" da proslavis na info kopu, na radost svih nas :) Pozdrav...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)veliki pozdrav za ACU iz Cacak i sretan radni rodjendan.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aci sezonski ski pas znam da čitate ovo vi iz skijaskog saveza :-) :-)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zmaju od Čardaka, jesi li ti onaj sa plavom kacigom, žutim pansericama i zelenim Elanom za Super G? :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)nisam bio jasan oko jednodnevne ekskurzije dece. u pitanju su deca IV razred ,koja idu u skolu u jednom selu u opstini vrnjacka banja
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ShoneT tako nekako, ali ne baš :-D žuta kaciga, plava jakna, i zelene pantalone, ili crne (u zavisnosti da li curi voda i blato na sve strane, ili ja u minusu). Skije jesu zeleno-crveno-crne elan race sa FIS approved dimenzijama, 182cm, ali nisu SG, već GS (GS model, ali FIS approved dimenzije, mnogo veći radijus, nisu u redovnoj prodaji) ali uzimajući u obzir radijus istih, o 24,2m, to bi bilo kao ove redovne skije u prodavnicama SG. Te skije sam vozio u subotu i nedelju, a u prethodnih 12-13 dana naizmenično, te i neke plave Salomon 3V powerline SL, 2Ti, 165cm. tako da ti sada proceni da li si na mene mislio ili si me pomesao s nekim
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)hahahaha kakvi ljudi i kakve zene,malo pre procitah i ne mogu da verujem sta ljudi pisu i pitaju u vezi snega,dal ce,kada i koliko pasti?aco bolje ti je da padne sneg inace ovi ce ti suditi na pravdi boga sto ima vrlo malo snega na kopaoniku i sto je ovako toplo u januaru :-)...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prava pljuščina snega na Kopaoniku u toku. Ima i sevanja, u većem delu Srbije danas munja kao u maju ili junu mesecu ! :DIpak, sve je to na oblak, pa će brzo i prestati.Jednostavno, u nestabilnoj stratifikaciji atmosfere došlo je u zadnjem delu ciklona do advekcije vlažnijeg vazduha, koja je zahvaljujući dnevnom razvoju oblačnosti danas (netipičnoj za zimu) uslovila pojavu pljuskova svega i svačega, sa ili bez grmljavine.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco javi se sneg se po snow forecast smanjuje😯
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco druze, danas sam rezervisao od 23. do 30. Januara... moze li se ocekivati dobar sneg?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pocinje li gore sneg:) Nadam se da pocinje zima, treba da se iskoristi ski pass:)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)zaista danas su staze bile bez hupsera, zaista za svaku pohvalu jer je bilo dosta skijasa, a ne bas mnogo staza otvorenih... nije bilo guzvi na zici, sunce ceo dan, a temperatura mislim da nije prelazila nulu - zaista sjajan dan na kopu.. Pancic fenomenalan, Duboke sasvim dobre - jedini ozbiljan problem je neverovatna kolicina kamencica na najstrmijem delu crne duboke i to vec u ranim popodnevnim casovima... za ljude na kopu - pazite se na terasi Skituljka - iako deluje ocisceno drvo an podu terase je potpuno zaledjeno i jedan momak je slomio nogu...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pada sneg na Kopaoniku.Opet su Aca i Kimi učvrstili krunu na glavi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uskoro kreće jači sneg na Kopaoniku:) Do ponedeljka sneg promenljivog intenziteta uz pojačan vetar severnih pravaca i temperaturu koja će se kretati od -5 do -15c. Vidljivost će biti promenljiva jer će biti povremeno jačeg snega s vetrom odnosno vejavica. Pozdrav svima i uživajte u ovoj prelepoj planini.:):):)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)19. januara ce biti -20 :)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Krenulo je konačno :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ala pada :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)7-ne znam na koje okruzenje mislis posto kod nas u CG jos uvijek nema dana skijanja
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Današnji dan fenomenalan. Malo je bila gušća magla do nekih 13h, ali taman da ne bude gužve, jer na stazama nije bilo manekena. Kada je sneg počeo da trpa, magla se malo razišla, na stazama tek po neko - bilo je ludilo!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)koptop. Mozes li da nam pojasnis malo sta si hteo ustvari da napises..
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)koptop izvinjavam vam se nije poruka trebala vama da se uputi..☺ pozdrav za skijase i ljubitelje planine..
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Katastrofa kakav mulj i blato i to u populaciji koja skija.Kakav li je brlog tek medju onima koji upražnjavaju hrkljuš.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hajde lepo da podignem sajt www.infoalpe.net i ovim sirotim ljudima omogucimo da iznesu svoje odusevljenje , a manu se ovog portala.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ovo je snimak od juče, snimljen negde oko 13hLink >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pex,evo ja sam bio na Alpima, pre 4 godine, tacnije u Francuskoj i vracam se nasem Kopu, zadnjih cetiri. Sve je to tamo lepo, krasno, putuje se 25 sati, cene van pansionski puta 2,5 kako je neko napisao jedino ako ne jedes jaja 7 dana u apartmanu. Ima jedna bitna razlika Kop je u Srbiji i nas je to mora da se naglasi. Treba otici malo iz nase zemlje cisto da se vidi kako je u drugim skijaskim centrima i morima i to je veliko iskustvo ali to da ko vidi Alpe ne vraca se to su gluposti. I jos nesto da mi imamo Alpe a Francuzi Kop, nikad ne bi dosli kod nas zbog njihovog velikog nacionalizma. Izvinjavam se na velikom pisanju i malo vise uzivanja u necem nasem ne bi nam skodilo. Pozdrav i vidimo se na Kopu
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)U toku noći i sutra sneg promenljivog intenziteta sa povremenim pauzama a kasnije posle podne i uveče pojačan. Temperatura u konstantnom padu sa prelaskom vetra na severne smerove.Muđa ovo je ujedno i odgovor tebi. Liketa veliki pozdrav za tebe i naravno sve posetioce InfoKopa.:)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ne znam zasto ljudi pisu na ovom forumu protiv kopaonika a kače se na ovaj sajt i gledaju kamere. Ako ne vole kop i nase planine neka idu gde hoće. Meni je kop ok, jedino sto bih voleo da su staze duplo duže i da je manja gužva ali sta da se radi to je tako i kome se ne svidja neka ide tamo gde je bolje. Treba otići svuda i videti, ali Kop je nas i uopste nije loš. Takodje bih pozdravio nase ljude u SRPSKOJ na Jahorini jer se i oni trude spram mogucnosti da i tamo bude ok jer i njih naravno dozivljama kao nase. POZDRAV ZA SVE SKIJASE.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li je moguce napraviti stazu na severnoj strani gobelje.Predugacko brdo ima tamo a i retko ima sunca tako da bi sneg zadrzavao a do potoka dole ima sigurno 5km tako da bi to bila najjaca staza na kopa.OBRRATITE PAZNJU KADA STE PRI IZLAZU SA CETVOROSEDA SAMO POGLEDAJTE NA DESNO SVE CE VAM BITI JASNO.:-*:-*:-*
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svima,jedno glupo pitanje vidim na ski infu voznja na Belim Rekama 1 i 2, 10,5 min. I 8,5 min. Jel to neka greska ili su ubrzali zice, koliko ja znam vozilo se oko pola sata. Hvala svima na odgovoru i pozdrav
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Stevs jel imas nekih informacija o stazama Bela reka 2,Gvozdac...? Hvala
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, Kiki, kako će biti od ponedeljka. Temperature, padavine, vetar?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li neko, kolika je cena garaze po danu na Kopu?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)black and red slopes will be open from Monday?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)