Jel se isplati doci na kopaonik 26og? Da li ce biti snega uopste za skijanje? Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Druze bice skijanja do 15og marta sigurno. Verujem da ce uslovi od pon-sre sled.nedelje biti kao danas recimo. Maknite ovu sugavu kameru parkinga pored Konaka. Sve kamere ulivaju optimizam cak kad je plus, samo tu uvek deluje bljuzgavo i odvratno.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Poštovani Kopaoničari!Nakon 30-ak g. s velikim veseljem dolazim na Kop. Možete li mi reći kojim putem je najbolje, kada se skinem sa autoputa na Pojate, doći na Kop? Na nekom forumu sam pročitao da bi trebalo na Stopanju-Vitkovo-Brus, a drugi vele na Kruševac-Žabare-Vitkovo-Brus. Što je bolje, tj običajnije?Srdačan pozdrav Čumpika
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Čumpika obavezno preko Celija - put je daleko najbolji od svih mogucih opcija, uglavnom je ravan do jezera, potom malo krivuda, ali moze da se vozi daleko brze nego na drugim putevima koje si naveo... takodje kvalitet samog asfalta je daleko ispred ostalih opcija... obrati paznju na kruznom toku pre Krusevca gde imas znak za kopanik levo skretanje - idi levo u tom kruznom toku i prati dalje znakove za Kop kako bi te naveli da prodjes najbrze kroz Krusevac i da ne upadnes u guzvu u samom centru grada...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas raspad. Pretoplo. Praktično sve je popustilo do 11h. Ona najgora varijanta, fen vetar i sunce je napravilo kašu - gore čak nego juče. Količina ljudi na stazama nepojmljiva. Takođe i količina idiota koji ne znaju, misle da znaju a neki i znaju da skijaju ali im je svima zajedničko da nemaju obzira ni prema sebi ni prema drugima. BTW, u jatu je i dalje ručak do 16:30 menu od 4 jela + čorba /supa + salata. Ove godine 500 dinara (bilo 470 do prošle godine).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Jahorini se ocekuje novih 50-60cm,moglo bi i na Kopu jedno 20-25 da iznenadi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Posle 15.00 su proradile skoro sve žice.staze mnogo lošije neko juče,
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sanela, očigledno neće biti 20 cm snega do 05.03. Ono što piše na prognozi možda donese toliko snega posle tog datuma. Kako su držale staze juče? Aj ko je gore neka napiše svaki dan kakvo je stanje, za nas koji dolazimo za koji dan.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Vec 5 godine oko 10 marta idem na Kop sa ekipom i do sad je uvek bilo snega u izobilju i radilo je 90% ski centra. Samo je cini mi se 2013(ili 2012 ne mogu da se setim) bila gola okolina ali su glavne staze drzale. Sada dolazim 11 marta i po novijim prognozama mi se cini da ce i tad ako nista drugo biti ok skijanje.Veliki pozdrav za Acu koji opet donosi lepe vesti! I naravno Kimija da ne zaboravim!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ako neko bude neko dokon, neka napise kakvo je stanje danas. Koliko sam shvatio pola Gobelje ne radi, Suncana dolina dve staze ili se varam? Da li do 12 moze da se skija ili je vec tada raskupusano? Da li uopste mogu da osvezavaju do srede? Prognoza kaze uvece minus, ali uvece minusa nema. Hvala.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Drug lektorTo što na sajtu stoji da neka staza ne radi,ne znači da se na toj stazi ne može skijati.U mojoj smeni isto su neke staze bile "u crvenom" pa sam najnormalnije skijao.Primeri: 13b na Gobelji,malo pukla na sredini,obeležili taj deo sa dve ukrštene kapije-staza dobra, staneš samo kod tog dela i prosto ga obiđeš.Na početku 13d označili da staza nije u funkciji a staza odlična, bez kamenja,samo tu i tamo iz snega viri travčica koja ne ometa normalno skijanje.A da ne govorim da je cele nedelje 1c na Sunčanoj označena da nije u funkciji a ja najnormalnije koristio kao vezu hotel Putnik-skijalište.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Je l'' ovo greska sa 45cm snega?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas vreme vrlo lose. Do 12 je jos nekako i moglo, magla je smetala ali sta da se radi. Od 1 krece da pada kisa pomesana sa snegom toliko mi je natopljena jakna bila u 2 da sam morao da prekinem da skijam. Po stazama bare i svuda se voda sliva. Sutra vidim najavljuju suncano vreme, ali iskreno ako ne padne neki sneg jaci uskoro, posle ove nedelje nema smisla dolaziti.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Do iduceg petka pasce sigurno 30 cm snega kako kazu prognoze tako da skijanje do kraja marta zagarantovano.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Vetar se menja uvek kao i prognoza nemora znaciti sto pise sad ,a i nema pravila na koliko se sta zatvara ,ne obracaj toliko paznju na vetar i ako se desi desice se mozda jedan dan ,realno gledano po celoj sezoni se desi 2-3 dana da bude jakih vetrova tako da nemoj mnogo da se obazires na to
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakva je ova dodatna procedura za slike za ski pas, rade brzo ili prave ogromne guzve?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nadajmo se tom snegu i lepsem ambijentu jer ovo na kamerama danas deluje kao sredina aprila.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Najbolje vreme za skijanje je mart. :):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Slabo je napadalo danas, negde mozda par cm. Staze danas slabije pripremljene, ne znam razlog, ali skijanje opet zadovoljavajuce. Gobelja je pred gasenjem ako ne padne neki jaci sneg, ostale staze se drze.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uz ovaj sneg danas i prekosutra, ako bude minus po prognozi narednih dana, kao sto je najavljen, i ako budu uslovi za osnezavanje, eto nama dobrog skijanja do kraja marta najmanje.Pozdrav.:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Samo da tabaci odrade posao veceras.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Grandma march 😀
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)NS Niko se nije javio, opcija je još otvorena :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)hoce neko sutra na 2-3 nocenja na skijanje da delimo sobu?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Jel moze neko da nam kaze kako ce vreme biti u ponedeljak. Po vestima i novinama kazu suncano, a ovde gledam padavine i oblacno? Pa sta je od toga tacno?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Palo je dosta snega, ali je magla bas bas gusta.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kad vec pominjete ledenice/gvozdac/sestosed... da li je iko ikad objasnio sto bacise pare i stavise sestosed na one dve uglavnom prazne staze. Iskoriscenost tog sestoseda je realno 2%.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Javni šta? U subotici bilo javnog VIC -a kod gradske kuce i mlečne pijace, u NS nikad bilo, vala tamo imas šume jelake pa se snadji a ima i pelena za odrasle a mozes da predlozis skijalištu Srbije da zaposli mobilni wc pa da doskija kod tebe na tvoj SOS poziv kada posalješ GPS položaj svoj. u tom slućaju pisale bi svetske novine o nevidjenoj usluzi na našim i samo našim stazama...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)Nigde u okolini (Italija, Austrija,Slovenija,Bugarska...) nije u ovom intenzitu i kolicini padao sneg. Ali tabanje na smrzlu podlogu sa razlikom u temperaturi dan/noc i do 10-12 stepeni napravi samo jos veci problem-kups i grudve. Zato ne trazite previse, vec uzivajte u onome sto nam podareno. I zajecarsko pivo za relaksaciju obavezno.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Po kamerama bihh rekao da je danas bio dobar dan..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Petra, na kamerama se vidi da je Bela Reka pod livadom....zasto onda pitanje da li se skija po njima?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)зна ли неко билокакав линк за вебкам са брезовице ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pa da ali na Alpima uglavnom ginu od lavina a ne od gluposti kao na Kopu.A i da nije od lavine,najveci deo je onda van staza.Glupo je uopste uporedjivati..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Lazar: taj šraf je bio tu i oko 20.januara, sad si me podsetio :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Utisci od danas,mokar sneg,temperatura u debelom plusu,staze popustile odmah na startu,drugi deo dana. fakticki ne moze da se skija na najudarnijim stazama.Prolece cini svoje ali sta cemo,skijamo do sledece subote pa kako bude :-).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Staze se koliko-toliko drze, a Gobelje su trenutno najlošije iako imaju dosta snega. Toliko je mokar i koči da i vožnjom spusta niz crnu stazu ne može da se dostigne brzina veća od 20ak km/h. Na centralnijim stazama je bolje stanje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco baš si me obradovao, iako je moje skijanje za ovu sezonu završeno, svaki dan svratim ovde I drago mi je da će moći još malo da se uživa u skijanju I snegu, pa makar I ovako na ekranu. ;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)aco cacak nemoj da zeznes sa prognozom ko prosle godine. dolazim )))
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Stevs, hvala na korisnim informacijama, a narocito na proceni trajanja sezone. Ostalo mi je jos 3 dana na skipasu, i necu da mi propadnu, makar skijao i po travi :D Vidimo se za vikend gore, pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)dobrovece svima, dali neko ide za beograd, da podelimo troskove, javite mi na telefon 068 5231 600 dejan
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da bi otvorili Krcmar mora i Duboka ako nocas padne jedno 10-20cm snega a moguce otvorice i to sigurno 👍. Na Krcmaru ima gore jedan top 👍Prelepo je na Kopu minus i vedar dan.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)U komentaru od pre 5 dana sam objavio da se od srede moze opet nastaviti skijaska sezona, da ce biti obilnijeg snega, dobrog minusa i da cemo uzivati u kamerama :) Dragi moji infokopci, to se sve obistinilo, samo jos da puste zice i osposobe staze :D Uzivajmo u carima naseg divnog Kopaonika :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sigurno ce da otvore zice i tabaju staze za 15 skijasa. Jedino ako dodje neki ruski tajkun i zakupi za porodicu i ortake. Da daju i 80 posto snizenje na ski pas i da otvore osam staza, gore se ne bi skupilo vise od 50.ljudi. Da je srece bar da otvore za onu decu iz Leposavica, Raske, Brzeca i Brusa..90 posto ovih "skijasa preko kamera" ne bi doslo i da im je sve besplatno. Na Borovecu su napravili strajk i iako je sezona gotova morali su i ovaj naredni vikend da otvore skijaliste jer u gornjim delovima ima dovoljno snega. Doduse, Borovec je od grada od 1.5 mil.stanovnika(Sofije)na 45 minuta, tako da moze dosta ljudi da dodje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)Друже Братиславе, видиш ли ти ово?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Radi maxi ali mislim da nemaju meso kad nije sezona.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Dada: da, Maxi radi 365 dana u godini na Kopaoniku, kao sto rece Boki nema stvari kojima je prekratak rok trajanja.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Drago mi je da je staza Pančićev vrh - 4b ponovo spremna i dace ako se gospoda iz SS smiluju da radi,ali mislim da jeto neprimereno trenutnim uslovima na planini,obzirom da snegaima vise nego dovoljno da pusti mnogo vise zicara,i da bi samopod tim uslovima privukli mnogo vise skijasa tj.turista na Kopaonik.Naravno oni ce da smisljaju do poslednjeg trenutka,kako da uzmu stovise para,sa sto manje rashoda i rada,a samim tim mnogo ljudi koji bi se organizovali i dosli da skijanju nece to uciniti.Do sada su vec mogli da pocnu da pripremaju staze kako bi podloga izdrzalamnogo duze,kada bude toplije u toku sledece nedelje,i da i za 1.majbude mnogo vide skijasa.Njima je ovo kazna sto ce morati da rade dodatno,a ne dar od Boga da produze sezonu.I naravno naplacivat ski passa samo 50% za jednu zicu je placka.Bio sam za Uskrs i ne zalim para,alinaravno da je 50 skijasa kad nema bas mnogo entuzijasta u Srbiji da poklanjaju novac neradnicima iz SS(mislim na nesposoban menadzment koji donosi odluke)svaka cast ljudima na terenu !!Prvi bih dosao ponovo dapuste bar 3-4 staze i da cena ski psa bude 50% manja bar priblizno proporcionalno broju staza u koje bi bile u funkciji.Prljavstinu na celoj planini cu zaboraviti,tj.prekrice je ovaj carobni sneg.Komunalna preduzeca bi najstrozije kaznio da sam u toj poziciji,sramota koja je kolicina djubreta u Nacionalnom parku !!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)SS je konacno izaslo sa zvanicnom informacijom na svom, a glasi:20. 4. 2017.Zbog novih snežnih padavina i velikog interesovanja skijaša, žičara Pančićev vrh i staza 4b će od sutra raditi za skijanje. Pored žičare, za posetioce Kopaonika radiće i bob na šinama.Prethodnih dana sneg koji je padao formirao je pokrivač visine od 25 centimetara, pa su stvoreni uslovi za rad skijališta. Tokom rada ski centra važiće popust od 50 posto.Radno vreme žičare je od 8 do 16.30 časova.Znaci ista prica kao i uoci Uskrsa kada su bili neuporedivo goriuslovi,sto znaci u prevodu nece vam doci ni ono gostiju sto ste imali za Uskrsnje praznike postovana gospodo.Da sam vlasnik hotela ne znam kako bi mi vam se oduzio.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)za Djoku:Ti si ocigledno mali Djokica,a ne Djoka.Nema džabe ni kod babe i to se podrazumeva tako da pored navedenih stavki nisi uracunao da neko treba da plati put do Kopaonika,smestaj,hranu itd.Ocigledno je za tebe savršeno celodnevno skijanje na Pancicu 4b,za mene i mnoge druge nije.Ne trazim nista dzabe,nego ono sto ima smisla,i sto se zove organizacija,a sve sto sam naveo i te kako ima smisla,mozda za tebe ne.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Jel ima neko preporuku za smeštaj u centru na jednu noć ? Mi bi u subotu uveče stigli , prespavali i nedelju skijali i nazad ... troje nas ! Tako smo u mogućnosti , nažalost samo jedan dan skijanja ... ali bolje išta nego ništa ;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)