Sad sam na Kopaoniku, gužva jeste ali samo na KG i žicama iz centra i tu se čeka po 10-ak minuta trenutno, Krcmar, Duboka i ostale kako dodjes sedas na žicu...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pre dva dana sam napisao za Milana Mitrovića, evo i za tebe Vojislave 22 rangiram staze:najlakše staze, da ne kažem livade su:MašinacJaramKaraman greben.Lake staze koje nisu baš livade:Sunčana dolinaKneževske bare (bočni pad)KaramanMali KaramanMarine vodeMalo JezeroKrstPančićev vrhPreporučujem ti Sunčanu dolinu, lep pad, široka, nikad nema gužve i sedežnica je. Uživaj!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja ljudi stvarno ne razumem ove zlobne komentare na guzve itd. Umesto da budemo srecni sto imamo ubedljivo najbolji ski centar u ex yu i da uzivamo u tome, gde naravno nista to ne bi postojalo bez nase drzave i naseg premijera zahvaljujuci kojima i imamo to sve, zato ljudi budimo malo vise realni, skromni i ponosni na na ono sto je nase!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-46)Ujutro svi u rental-e po skíje za dubok sneg !!! Sutra je dan za vožnju na repovima !
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Slazem se sa Sandrom u pogledu kapaciteta, mada mislim da svako ko zeli treba da skija, ali mislim da jedino resenje u tom pogledu je da se uvedu parni i neparni ski pasevi, pa onda da se tako uvede neki red ako vec mora, mada nisam za to, ali to bi bilo jedino resenje!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)@Milojka@Dobro Milojka.Ništa vas nisam razumeo.Svi elementi skijanja koje sam naveo du deo savremenog karving skijanja.U poslednjih 10 godina sam se iskijao na svim vrstama terena.Trenutno sam na Kopaoniku.Tu sam čekao Novu gidinu a ostajem do posle Božića.:D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Hvala Stevs! Hristos se rodi. Srećan Božić svima!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ing(Android)Suva Ruda apartmani su odmah ispod Srebrne lisice na stazi Malo jezero.Prednost je što bukvalno ulaziš u zgradu sa skijama (ski in, ski aut).E sad, moje iskustvo sa apartmanom je super, ali u Suvoj Rudi ima i apartmana koji nisu renovirani, tako da ti predlažem da se dobro raspitaš kakav je apartman, npr. da tražiš slike apartmana.U svakom slučaju za skijaše jedna od najboljih lokacija.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@StevsПланирате ли можда ове flash "камере" да замените са неком html5 варијантом? Доста људи више нема flash инсталиран (као ја, уклонио га)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Imam jedno pitanje ako iko moze da mi pomogne bio bih i vise nego zahvalan. Kupio sam jaknu koja nema prostora sa ski pasa na rukavu ... pa me zanima ukoliko bih sa unutrasnje strane nalepio dzepic u koji bi stavio ski pas da li prilikom prolaska kroz rampu mogao da mi ski pas ocita kartu ili ne bi mogao jer je sa unutrasnje strane jakne ... pa ne moze od debljne jakne da se ocita .... da li neko ima to iskustvo. Znam da je malo cudno pitanje ali ne znam gde bih ga drugo postavio ako ne ovde. Hvala unapred na odgovorima
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Marijanturiš u džep pantalona, i teraj
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sad snega imamo i verovatno ce ga biti do kraja sezone za one sto pitaju za vreme u odredjenom datumu.. jer verovatno ce biti ova zima snezna i hladna kao i dosad.. Nego kakvo je stanje staza trenutno na kopu s obzirom da su bas niske temperature,dali ima leda puno ili ga uopste nema,dali ima velikih guzvi na zicama koje nemozemo da vidimo na kamere itd.. Bio bih zahvalan ako bi neko na to odg,jer uskoro sam gore.. veliki pozdrav za skijase i bordere
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pozdrav,Da li je neko dolazio na Kop preko Brusa ovih dana.Kakva je prohodnost? Nosim lance, čisto informativnog karaktera pitanje.Hvala unapred.S poštovanjem,M
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ima li kakvih najava o Beloj reci, hoce li raditi staza uskoro ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Marko:Detaljan ski info sa svim žičarama, stazama i ski putevima imate na sledećem linku:Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sa karaman grebena do malog Karamana netreba ti nikakvo probijanje jer tu postoji staza idi na Kop i skijaj se ne postavljaj glupa pitanja.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Molim moderatora da selektira komentare.Razumem kad je neko duhovit ili bar sarkastican sa stilom. Ovde ljudi stvarno traze neke informacije, a decko se sprda. Razumem da mu pustite komentar, ali bar da je duhovit. Do tad neka gusla po Savinom kuku.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Stevs svaka cast, Kad sam se probudio jutros vidim da je problem sa kamerama vec resen. Bravo na ekspeditivnosti. Evo me opet na androidu. Nadam se da sada nece vise da trosi veliki mobilni saobracaj dok smo na forumu. Inace pustanje live kamera je odlican potez i pravo je uzivanje pratiti desavanja na Kopu kad imamo mogucnosti za WF.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dolazim u petak. Kakvo se očekuje vreme za predstojeći vikend? Pozdrav svim dobronamernim ljudima i ljubiteljima skijanja na našoj prelepoj planini.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@aleksandar nsg: pa kada se pola skijasa "nabije" na Karaman Greben, a onda priuceni skijasi jurcaju na KGBu i ugrozavaju pocetnike. Kada bi vise ljudi "diglo ruke" od KGBa onda bi i oni sami bili bezbedniji. Toliko plavih staza na Kopu, Suncana Dolina, Marine Vode, Mali Karaman, Karaman, Jaram, Krst, Knezevske Bare, Duboka 2...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Planiram da rezervisem neki smestaj u Brzecoj. Da li neko moze da mi kaze, Bele Reke 1 i 2, da li su dobro spojene sa ostatkom staza? I sta znaci da zice rade samo za izvlacenje, ako ne rade staze, kako se ljudi vracaju u Brzecu?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pozdrav svima. Zanima me kakva je situacija sto se tice prohodnosti puteva, Rudnica, Josanicka Banja, Brzece. Planiram za vikend da krenem, svaki info bi mi dobro dosao
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ima li nekog da se nedavno peo gore preko Brzeca. Kakva je situacija i da li moze da se prodje bez lanaca?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Elanova tvornica je ove godine na godišnji test Skijanje.hr-a poslala model Amphibio 12, nakon što smo se nekoliko godina družili sa "starijim bratom" Amphibio 14. Dobrodošla promjena, u prvom redu da se uvjerimo što može za stupanj olakšani model u odnosu na perjanicu klase.Amphibio je Elanova klasa rekreativnih skija za uređene staze koju diči već prepoznatljiv dizajn što ga potpisuje Porsche studio. S tehnološke strane, imponira Elanovo stalno propitivanje novih rješenja pa tako ove skije dolaze u paru, kao lijeva i desna. Razlog je u različitoj geometriji budući da svaka skija ima odignut vanjski rubnik (rocker) i ravan, tradicionalni unutarnji rubnik (camber). Takva konstrukcija omogućuje dobro držanje i puni kontakt s podlogom preko ravnog unutarnjeg rubnika donje skije na padini, dok odignuti vanjski rubnik gornje skije omogućuje lakši ulazak u naredni zavoj. Wavflex tehnologiju, nakon niza godina primjene, suvišno je posebno predstavljati.@Мишко ово је одговор о скији која ти се свиђа да ли се препознајеш на њима друга је ствар.Разлика у цени не мора да знаћи да добијаш добру скију мада би требало,скије би после свакокг изнајмљивања и врачања требало одрадити бар минимум сервис ако су ти рубови тупи намучићеш се прилком скијања.Како препознати добру или лошу скију(добра или лоша не значи година производње) па окренеш клизну површину погледаш,ако има пуно рисева и већих оштечења онда је лоша, руком прођеш по рубницима па ако ти се чине тупим покушај де се договориш са изнајмљивачем да ти их среди.Поздрав!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas staze malo losije,nisu utabane na stazama dosta snega.Nisam video sunce od nedelje,ali zato magle ima na izvoz.Pozdrav za sve skijase.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ацо, може ли се оквирно знати какво ће време бити следећи викенд?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Kljuc od automobila je u stanici policije na Kopaoniku. Inače danas skijanje super. Malo vise guzve u centru zbog vikenda ali van centra sve super
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Staro pitanje kada ce sed montirati zica iz Brzeca i kada ce se osneziti staze Bele reke 1 i 2 pa da vidis koliko ce skijasa biti na Kopu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@Aki Ako znaš osnovne stvari koristi i crvene staze, ako misliš da napreduješ.Izbegavaj crne, led, hupsere i gužvu. Što se tiče okolnih mesta ( Brzeće-Kop-Naselje, Jošanica...) zašto se ne ugledaju na Francuze pa uvedu besplatnu liniju pre i posle podne (2-3 termina).Ili simbolično naplate i svi zadovoljni. Kad to urade i prošire još 30-40km staza, bez proširivanja smeštaja, biće VRH.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najverovatnije nam sledi otopljenje u februaru,kako ptognosticari najavljuju. E sad ovi iz SS-a su imali prilike da osnezavaju staze ovih dana. Ali nazalost nisu,mozda kad bude toplije nece danima imati prilike za to. Nazalost losa politika.. ja volim kop i nebi da uzdizem druge ovde samo cu dati primer. Bansko 150cm snega svaku noc osnezavaju staze.. pozdrav..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Info za sve vozace put preko Rudnice je daleko bolje ociscen u odnosu na put preko Brzeca. Preko Rudnice sve cisto i posuta rizla a preko Brzeca kolotrazi od leda katastrofa
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Marko 77- ne znam iz kog pravca ides, ja sam isao iz Bg preko Brzeca, led po asfaltu jako neravan i neugodan za amortizere i trap,lanci ti ne trebaju ako imas dobre gume,ali druze moja topla preporuka da ides preko Rudnice ako neces da rastreses kola. Ja sam se juce vratio preko Rudnice,put top cist...poz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li je realno da ste mi dali 16 minusa zato sto sam pitao "Znam da je daleko, al dajte neku okvirnu prognozu od pocetka marta, vredi li dolaziti na Kop u to vreme?" Pa ja ne verujem, u sta ste se ljudi pretvorili?!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-47)Пут преко Бруса чист, понегде мало снега нас путу
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sinoc se vratili sa Kopa . Sve bilo ok , kao i uvek . Zamerke na ciscenje snega prema Brzeci i Josanickoj banji . Ne znam koliki je problem to da se ocisti , ali ako sneg nije padao 7 dana , a put nije sjajan sta bi bilo da je padavina bilo vise . Ista stvar i u centru . Lopatari , nema parkinga . Valjda ce ovaj bus malo popraviti situaciju . I da izgleda da se Rascani trude da ociste samo pravac prema Raskoj , dok su Brzeca i Josanicka banja nebitne ...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Jel moze neko da da prognozu vremena za narednih desetak dana? Hvala.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Tu lopatari jesu ruglo, ali platite parking na mestu koje je predviđeno za to baš mi se j... za lopatare
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Molim admin-a da proveri da li je post koji je potpisam sa KimiVB zaista Kimi ili je neko zloupotrebio nick.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li če topovi raditi u periodu kada ne bude snega, pošto se prognozira minus u toku noći
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kimi da li se očekuje sneg u februaru?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Radili su topovi sinoc na suncanoj dolini i krcmaru. Ne brinite ima dovoljno snega, vestakom verovatno pojacavaju samo kriticna mesta. Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ovi sa prognozama i superlativima ubise u meni volju za skijanjem. Bacam se na prognozu ;D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@LaBandanjolaJa ne mislim fda treba da se plasis da snega nece biti na stazama i ako nebude padao do tada. Temperatura je ispod nule u vecem dfelu dana, a kad je u plusu onda je to do max 3 stepena.Mi smo prosle godine bili u slicnom periodu, a nedelju dve pre toga temperatura je isla cak do +12 stepeni. JA sam takodje mislio da otkazem ali sam se ipak odlucio da idem. I mogu ti reci da se nisam pokajao, jer iako je temperatura pre toga bila toliko visoka staze su izdrzale.Tako ne bi trebao da se previse opterecujes dali ce sneg pasti ili ne, vec kolika ce temperatura biti. A kako stvari stoje sad, temperatura ce bi ti dovoljno niska da bi se sneg odrzao.Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)A ti si Mario druze Herman Majer? Sta skija covek posle 35-40 dana na snegu zavisi od talenta, koordinacije, snage, naucene tehnike i jos sto faktora. Neko skija i posle 20 godina KG, a neko posle tri zime Ledenice i Gvozdac. Ja imam 25 dana na snegu i uglavnom, postujuci informacije ortaka instruktora, skijam crvene i crveno-crne staze. Nije ni isto skijati ili spustiti se niz Gvozdac,ali ako magistriras i lepo odskijas Gobelju i Krcmar normalno je da pocnes i pokusas da odskijas neku jacu stazu. Prvo polako, pa vremenom sve lakse, svestan svog znanja i neznanja i postujuci bezbednost drugih i sebe. Istina je da 90 posto skijasa i ne zna da skija, ali broj dana nije svakako viza za jace staze, nego drugi faktori.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Da li je tacno da se pre sedam dana dogodila strasna nesreca da je jedan skijas poginuo?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Kolubara Ocigledno da je tacno, pise i u novom clanku na sajtu jer se i danas dogodilo slicno. Umesto da se nesreca objavi i da ljudi budu svesni sta se sve moze desiti i da budu oprezni, nekome je vise u interesu da se precuti. Sad ce tek biti veselo za Sretenje kad pola Srbije ode gore...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)sta je sa topovima.. asaaaaaaaaa
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Skijasi, borderi, moze izvestaj sa staza...? Kako su se danas drzale staze (do podne, po podne), koje staze se drze bolje, koje losije, na kojim mestima je kritično sa snegom, da li su neke "progledale"...? Veliki pozdrav svima!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kamikaza je svaka osoba koja ce svojom brzinom ugroziti druge skijase , posebno ako su na stazi prisutne vece guzve . Naravno tu ubrajam i sebe , jer i ja dam sebi za pravo da vozim brze u nekim trenucima . To sto je neko los skijas , a kamikaza , je najgora moguca opcija , ali i dobar skijas moze da napravi problem , sebi i drugima . Mislim da svi zajedno treba da vodimo racuna o sigurnosti
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Bravo Marko77, bravo Liketa...verovatno ste videli moj post. Molim sve DA PAŽLJIVO SKIJAJU I UŽIVAJU. Nadam se da će i mart da izgura tradicionalno dobro. Danas je bilo zaista bajokvito.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)