Opet ista priča kao i svake godine, baš ništa se nije promenilo. Veliki je minus, a opet topovi ne rade.. pogledajte samo kamere na bilo kom drugom skijalištu u Evropi, topovi samo pršte, rade non-stop. Naravno da će ovi iz SS opet imati neki izgovor zašto ne rade, kao i uvek.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Pih ... ode snegić ka Bugarskoj ...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Prognoziram otvaranje ski sezone u petak, drugog decembra:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)cekamo te acocacak da vidimo koliko ce pasti snega za ski opening od tvojih obecanih 50-80 cm . nemoj da menjas pricu ,citam da obleces nesto sad
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-44)Meni bi baš bilo drago kad bi za opening pustli i Mali Karaman.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Može neki utisak sa staze, ko je skijao danas? :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Rtanj nikad nije nit'' će izgubiti dušu! To što je sad renoviran(i Hotel i Dom ),komforniji i većeg kapaciteta ,a i dalje neuporedivo povoljniji u odnosu na druge na Kopu ,nekima, očito hejterima svega što je bolje nego nekada, smeta. Srećom malo je takvih .
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Mogao bi "Brzmin" da okrene kran iznad svoje zgrade da ne strci iznad drugih objekata cele zime :(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Evo kako je izgledao Kopaonik, danas 3.12.2016. godineLink >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Radice uz žičare Karaman greben, Pančićev vrh, Malo jezero, Krst, Mašinac i Mali karaman
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)kimiVB care!!!! pozdrav za najtacnijeg prognozera vremena
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@СтевсНевидим да ове сезоне форумаши спамују хејт, напротив видим само похвале за СС којима се придружујем јер се види да максимално користе своје ресурсе. Увек може боље тако да непоновиле се ситуације да падне 1 метар снега а да Панчић 4 i 4a,пола Гобеље, Леденице и Беле реке немогу да се утабају 2 месеца. Надам се ће овај 1 табач са витлом да реши проблем. Моје питање је ако се један од два постојећа табача са витлом којим случајем поквари хоћемо ли опет чекати 2 месеца да се среде боље стазе са великим нагибом? Елем стигли смо до приоритета за даља улагања: 1. Планирана акумулација 2. Оснежавање Белих река 3. Нове стазе и жице. Чему гондола до Брзећа да буде приоритет ако већ има жица. Да се стигне 10 мин. брже? Нек уведу мини бус линију, распишу тендер, има превозника икс, мноооого јефтиније решење за почетак. Гондола до Треске је лоше решење, боље је спустити жицу, гондола би се вртела полу празна преко дана. Дакле улагање у дуже трајање сезоне у континуитету, сезона за сезону кроз сигуран рад постојећих капацитета стаза уз помоћ вештачког оснежавања је по мени приоритет у односу на проширење капацитета. То ће довести нове скијаше па и из иностранства а и увећати приходе и брже вратити уложено. Буду празне стазе и у сезони, Гобеља поготово, мсм да треба тамо камере чим пре јер мишљења сам да доста туриста није упознато са прелепом стазом. Непопуњеност капацитета је скроз нова тема. Имам утисак да ће ово бити најбоља сезона до сада, само да груне снег. Надам се скијању на Белим рекама око нове године. Свако добро свима.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@НСалајкаПлус редари, хвала им веома су љубазни и професионални, наши су, станем и попричамо у паузама вожње.Наравно да је скуп спорт и кад би свима дали плате како треба а не џепарац од 28.000 рсд не би имало за... Како диван призор оснежавања Дубоке.Стевс дај ту камеру са Гобеље :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da. I meni se cini da se osnezava "krcmar". Bar je radio jedan top kad sam gledao kameru sa krcmara. Osnezava se i "duboka" vec neko veme. To je za sve pohvale. Bravo SS samo tako nastavite. Dace Bog malo i prirodnog da padne ovih dana.Zivi i zdravi bili.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Meni ove godine najviše smeta na Kopaoniku loše vreme bez prirodnog snega. Pozera koji dolaze samo da bi došli ima svugde. Da ih samo vidite u malo skupljim skijalištima vani, npr. u St Moritz-u. Dolaze da se kaže da su došli. Nismo mi tu izuzetak. To meni ne smeta jer ne zevam nešto po mestima gde se uglavnom skupljaju. E sad, što je danas u uslovima krize kad ljudi ne mogu da priušte neke osnovne stvari, to nekulturno pozerisanje u Bogner jaknama i slično više govori o njima i njihovoj površnosti (napominjem da govorim o pozerima koji dolaze a ne skijaju).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Aaa kako padaaaaa vec je palo 4-5cm u roku od 30-40min samo je problem sto duva umeren vetar pa nosi sneg koj padne na tlo :p Ali samo neka vejee :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Cena treba biti ovakva: koliki procenat skijalista radi, taj procenat pune cene skijas da plati.Ujedno, toliki su i operativni troskovi.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Aco čačak, Hvala na tvom strucnom misljenju sve pohvale pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)kimiVB sta ti mislis,kad je moguce ocekivati veci sneg? samo tvoje prognoze priznajem ,kao i vecina ozbiljnih forumasa
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)@bobanso@ ovo je nečkiji komentat.PUBReklo bi se da je ovo klasičan pab, mada nije isključeno da ime lokala u stvari aludira na puba (žandar, dvanaestica u kartama). Naime, u pabu obično moze da se popije popije pivo, a izbor piva se podrazumeva da je solidan. Ovde to nije slučaj, pa ćete od osoblja saznati da i od ono malo što je u cenovniku nije bas sve na raspolaganju. Domaćeg točenog piva po pravilu nema, pa se izbor svodi na one minijaturne flašice od 0,2 za 250 din, ili točeno pivo od 340 din za pola litre. U ovaj lokal uđem otprilike jednaput u sezoni i svaki put kazem sebi da je to poslednji put. Jedan put nije bilo točenog piva uopšte, samo male flašice. Sledeći put je bilo malo bolje ali nas je osoblje ljubazno zamolilo da se sklonimo od stola ukoliko ne planiramo da naručujemo dalje (u tom trenutku nismo popili još ni prethodno naručenu turu). Ovaj put ponovo nije bilo domaćeg piva, što je zaista razočaravajuće za ovako lep lokal. S druge strane, prijatan ambijent, upotounjen LCD televizorima na kojima se emituju mahom scene zimskih sportova – skijanje i snowboard, lep izbor muzike, pikado, dobar su izbor za nekoga ko svrati na kafu (produženi espresso s mlekom košta 140 din), ili mu jednostavno nije bitno sta će da pije (Coca Cola je 180 din, rakija 220, vina od oko 250), a ima ponešto i da se pojede (čorbe od 200 din, omleti od 250, sendviči od 200 dinara).
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pre nego osujes paljbu prvo procitaj sta sam napisala,ja nisam napisala da mi je neko rekao da je tehnika savrsena (da ponovim Pocetnica) vec je rekao da sve radim ok,tj. kako treba,i da samo vezbam,a ne savrseno,to niko nije napisao. Nemoj pisati sta nisam sama napisala.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Marina, ma pale te seljaci ! 😉 Na skije i uživaj .
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)aco cacak ,najvljivao si ti prosle sezone sneg vise puta i neke kolicine ,pa nista . kimiVB je za tebe profesionalac
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Ацо Чачак.рс - Метеограм само за Копаоник, можеш да направиш за пар дана у Ексцелу рецимо. Па да негледамо ове недовољно прецизне приказе временске прогнозе за локал.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@minut: Aj ne kaki ovde nego u Austriji ;D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Ako osnežavaju Gvozdac (što je fantastično i za svaku pohvalu za trud), da li su možda upalili topove na Gobelji? :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Aco , nadamo se da si u pravu i da ce najzad pasti iole ozbiljniji sneg na kopu pa da se pakujem :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kad bi do nove godine bila jedna dobra injekcija snega, otvorilo bi se verovatno vise od 5,6 staza
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ovo sa snegom nije normalno! Kako je krenulo sa ovim anticiklonom crno (zeleno) nam se piše. Još malo pa će smisliti neko skijanje na travi, kao sto već rade na ski skakaonicama. Svaka čast za veštak, ali skijanje po stazi oko koje je trava i kamenje, ni na šta ne liči! :(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Bice snega ljudiii
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ljudi ovo je božanstveno extra staze sunce i nema gužve...milina svaka čast skijalištu na ovakvim stazama a nema prirodnog snega...pozdrav sa kopa
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pogledajte burazera, neko je rekao da ne radi Krcmar? Njemu ne treba zica http://i.imgur.com/ZbRYtzl.png
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Miko svaka čast za komentar!Aco opet nije razmeo poentu.Likovanje je uvek prisutno, u smislu to sam napisao pre 5 dana, ne pre 7 itd...Takođe Aco je kontradiktoran:napisao je:A što se tiče radara, prvo moraš da naučiš kako se on koristi i za šta se koristi. Zluradost je jako loša osobina.Mislim stvarnoPozdravsvima
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)Nad Skandinavijom bi bilo dosta hladnoce tamo oko 2-og, 3-eg, i za sada se prognozira da bi se ona verovatno spustila do nas oko 5-og, a za 5-ti i 6-ti je moguca aktivnost Sredozemlja ili pak severnog Jadrana, pa ako ostanemo uskraceni od fronta oko 4-og, moguci ciklon bi sve nadoknadio, ako pak opet pocne da dominira anticiklon, izgleda da nam ne gine suvo i hladno vreme sa oko -15 stepeni, no ipak cekamo, sve gore navedeno je jos uvek nepouzdano.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lepo pise ovaj Mika, ko gleda prognozu, da li ce biti magle, oblacno, sunca, snega, koja ce staza da radi, da li ce biti guzve, ko od prijatelja moze da krene, i pokusa da uklopi sve to...taj se nece mnogo naskijati :) 2012 pocetkom marta sam sedam dana bio na Kopu, za svaki naredni dan su najavljivali maglu, i svaki dan je bilo suncano, sedam perfektnih dana..:) p.s. Bio ovog vikenda, dva odlicna dana za odlicno skijanje..pozdrav :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Petar ski. Bratac, ajde ne glupiraj se ovde na forumu. Nadji neko drugo mesto za to...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ujutru krecem,ne mogu da docekam
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)...a ratraka nigde... >:(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kada ce se pustiti Marine vode i dr.staze koje ne rade (knezeve bare, jaram, suncana dolina itd.) ne znam sta se ceka
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Sve se priprema za sutra
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zdravo, prvi put cu skijati na Kopaoniku, dolazim 31og i ostajem samo 2 dana.. zanima me da li je moguce skijati 1.januara i sta treba da znam kad skijam prvi put na Kopu. Hvala :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Krčmar i sunčana dolina najverovatnije od sutra.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)KOPTOP- Bratac, ko tebi drma kavez.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Narode, planiram da dođem na Kopaonik na 3-4 dana, recimo o d 2. do 5., sam, isključim telefon i samo skijam i spavam. Pošto dolazim prvi put, treba mi preporuka za neki smještaj, znači soba s kupatilom, ništa posebno, samo da je toplo i da ima tople vode i ne mnogo skupo.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Radi jaram
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sta je sa ovim stazama sa pancica 4a i 4c, na mapi su oznacene da ne rade, zasto?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Na ovoj kameri koja snima Karaman uvijek šeta neka muva :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@stevsNe znam koju bi od statičnih još mogao da "oživiš" ali bi bilo lepo ako bi mogao da utičeš na skijališta da okrenu malo kameru na marinim vodama da se vidi kad ima gužve na polazu tanjirića. Uglavnom je tamo gužva, naročito kad je lepo vreme, pa bi značilo nekad da se pogleda i planira preskakanje preko vučka kad se ide ka Gobelji. Da čovek ne izgubi po 15-20 minuta u redu. A opet, staza 9 je lepa i kroz šumu i nekad bi čovek mogao da se spušta tamo više puta - kad ne bi gubio vreme na polazu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Guzva je samo u centru,na ostalim stazama nije sem ponekad na malom karamanu
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Na kopu je nesnosna guzva ... prosto je neverovatno koliko se ceka i koliki su redovi ovo nije normalno
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)