Nadam se da će sutra otvoriti još nešto jer je danas bila nesnosna guzva.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)tedosije, cuvaj to ime da ne bude teo, teodosije pa onda grdosije
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Leo je pobednik. Pozdrav za njega
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@prevara: Nije baš tako jednostavna računica. Vremenske prilike su mnogo drugačije u odnosu na prošlogodišnje. Prošle godine je dobar sneg pao krajem novembra i pocetkom decembra. Vreme je dozvolilo da se staze pripreme, utabaju i napravi kvalitetna podloga. Dakle prošle sezone je u ovo vreme skijalište radilo već skoro 40 dana. Ove sezone je ovo prvi sneg, a staze su bile bez ikakve podloge.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gde su NASE PARE ZA KABEL KOJI NISTE KUPILI :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)GDE JE KAAABEEEL !
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Stevs, sve si u pravu za vremenske uslove, ali to ne opravdava da se naplacuje usluga po punoj ceni, odnosno usluga koja ne moze da se isporuci. Ja kad kupim 10 kila krompira ocekujem da dobijem 10kg, a ne 3kg. Kad uzmes sobu na 7 dana ti je koristis, i red je da platis svih 7 dana. Ali kad SS proda ski pas po punoj ceni a omoguce ti da skijas na 30% staza, to je vec nesto drugo. I ja ne govorim ovde o lose pripremljenim stazama na kojima rade zice. Ovde ne rade zice, ne angazuju se ljudi, ratraci peglaju 70% manje povrsina a naplacuje se puna cena! Neka spuste cenu proporcionalno broju zica koje rade i rec necu reci. A inace sutra dolazim - na dan. (Ako bude bilo struje, naravno)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li ce vratiti pare za ski pas danas? posto smo malopre 15 minuta sedeli na zicari dok nas nisu spustili jer je nestalo struje. Gde mozemo da se informisemo u vezi toga?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Javite jel dosla struja, dal da krecem ujutro.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi,ajmo realno. Dakle Kopaonik oslikava stanje u zemlji,uvek bilo i bice dok je drzava upravlja planinom. Mnoge stvari su bolje a mnogo mngo mora bolje s tim sto nike sve do preduzeca Skijalista.Čišcenje puta i lopatari - opština i policija...to je vlast.Sve što je do Skijališta- kao što neko reče,tu je Vučić,vlada,ranike DS...dakle eto vam adrese.I još nešto,da trebalo bi da se vrate danas pare zbog struje ali gospodo,pa u zemlji srbiji mi ni privatna firma SBB ne umanji cenu kada im kablovska ne radi a da ne pričam toplane kada 7 dana nisam imao grejanje itd.Dakle,Kopaonik je Srbija,negde bolji negde isti.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)To si skroz u pravu,samo sto nam je sada Drzava malo gora od ovih zicara koji ne rade,a pri tome naplacuju sve zivo.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pustite sad prepucavanje, nego jel dosla struja ???
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dunja zicare Krcmar i Gvozdac se rade dve godine zato sto je drzava prosle godine stopirala sve investicije. Treba da budemo presrecni sto smo uopste i dobili te dve zicare. Ovde se radi o investicijama vrednim skoro 20 miliona evra. Problemi sa izgradnjom posebno Gvozdca su bili veliki. Teren na mestu polazne stanice je pun vode pa se radila dodatna drenaza terena. Sve u svemu obe zicare su prosle tehnicki prijem i cim se steknu uslovi bice pustene. Mislim da su ovo poslednje investicije u zicare na Kopaoniku i realno vise zicara nije ni potrebno.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kakve veze imaju Skijalista sa tim da je Elektrodistribucija iz Raske nakacila tokom leta gomilu novih potrosaca?! Napon im konstantno pada. Mali karaman vec danima ne moze normalan napon da dobije. Sta ce se desiti kada ukljuce celo skijaliste? Skijalista cak ne smeju ni sve kompresore za vestacki sneg da pale da ne bi doslo do havarije na elektro mrezi. Ovo apsolutno nema veze sa Skijalistima vec sa nemarom elektrodistribucije, a ne bi me cudilo da se tokom leta i gomila njih bespravno nakacila na elektricnu mrezu. Ovo stanje EPS mora pod hitno da resi. Zamislite koliki ce gubitak da imaju Skijalista kada refundiraju ski pass za danasnji dan a nemaju nikakve veze sa nestankom struje.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas sam prosao preko Kopaonika oko 8 sati ujutru. Nigde usput nije bila temperatura manja od 0 stepeni Celzijusovih. Na sajtu pise -7...Nemojte da polazite bez lanaca gore, dosta automobila usput je ostalo zaglavljeno...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@PetarT, interesantan komentar, mozda je struja pravi razlog sto ne radi pola skijalista i kopresori za sneg!?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)sve su to vrhunski strucnjaci na rukovodecim pozicijama (keramicari, grobari, kondukteri...)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Drugari, nazalost politika nam unistava Kopaonik. Odnedavono centar vodi stranacki kadar iz Leposavica, koji je Kopaonik vidjao samo na razglednicama. Dotadasnja vodeca garnitura je rasturena. Njima se inace moglo svasta zameriti, ali su vrhunski radili posao, sto su dokazali I prethodnom sezonom. Na delu je tihi bojkot zaposlenih koji rade samo ono sto rukovodstvo kaze, ali bez entuzijajzma, energije I napora koji je bio mnogo vise prisutan u prethodnom periodu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Izvolte jedan tekst iz juznih vesti: http://m.juznevesti.com/Drushtvo/Nislija-kandidat-za-direktora-Skijalista-Srbije.sr.html
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@alexa2Suviše si blag Alexa, mnogo im je jedinica.Čista nula. Nuletina!Kao nisu znali za preopterećenje elektro mreže. Pa isto im se desilo prošle godine na Sretenje. Pola Kopa ostalo bez struje. Šta se radilo celo leto - mirisale se ljubičice.Sad im duva vetar pa odnosi sneg. Gle molim te, na planini duva vetar.A te fore sa unapređenjima i novim investicijama. Pa tako bi i ja znao da vodim skijalište kad bi dobijao od države novac, odnosno od građana Srbije. A kad građani posle pitaju šta je sa našim novcima i kako ste ih iskoristili - onda se šalju na Alpe, ako im je tamo bolje.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bio na Kopu za NG, kao i svake godine mnogo ljudi je došlo da se provede, i pre svega da SKIJA. Nikada nisam video ovoliko stranaca na Kopaoniku, rumuni, bugari, rusi, kinezi. Problem je što ljudi koji ozbiljno skijaju nemaju gde to da rade sada na Kopu. Snega dovoljno, temperatura u priličnom minusu, vlažnost vazduha idealna za topove...ali ni jedna ozbiljna staza ne radi. Cena ski pasa skoru puna, neki sitan popust, juče nestalo struje, ljudi su proveli pola sata na žicama... sve jasno i staje u jednu reč: čista jedinica za skijališta SRBIJE.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo ljudi pogledajte ovde slike uzivo sa kamera. I recite mi ko je lud. Mi ili skijalista . Udjite na one kamere koje su na visini od 900-1200 m.....i videcete mozda i ljubicice pored staza ali sneg koji je na stazi je perfektnog kvaliteta i skijanje je odlicno. http://www.kronplatz.com/en/live/webcamStevs ja bih te zamolio da ove slike i linkove prosledis direktoru skijalista i neka odgovori na pitanje zasto nije u stanju da staze budu ovakve kada snega ima a i visina Kopaonika je skoro pa duplo veca u odnosu na slike sa nekih kamera. Inace temperatura u Kronplatzu je ovih dana isla i do 7stepeni......kako je moguce da ovde rade sve staze bez snega....samo vestacki.....a na kopu sa ovoliko snega rade neke smesne zice.....koji je to razlog koji sprecava doticne da staze budu kao u evropi. Odgovor ocekujemo u sekciji pitajte skijalista......nadam se da ce biti prosledjen.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja ne razumem ovo,kako se ovaj sneg po putevima uopste necisti jutros sam trebao da izvucem kola iz snega , a ono zatrpana do krova pa stvarno ne mogu da verujem kakav bezobrazluk>:(>:(>:(
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jel se zna kad ce se pustiti ostale zice u rad?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna se...kad se steknu uslovi :)Pa što bi ih puštali. Dve nedelje raspusta. Ljudi došli sa decom, nema nazad. Mnogi kupili ski pasove unapred. Oni koji nisu - kupuju po sistemu "daj šta daš". Kad smo već zapucai i platili smeštaj. Sledeći zimski raspust je tek za godinu dana.U prevodu - što se tiče SS "radio ne radio - svira ti radio"
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nismo ne zadovoljni zivotom nego, radom SS. Cele godine radim, jedva cekam 7 dana skijanja, zbog dece moram da dodjem u najskupljem periodu, docekame 70 cm snega i 40% staza koje rade. A ti mi sada kazes polako, otvorice ostale staze za par nedelja. Bas lepo, mogu iz kancelarije da gledam u kamere. Divota..
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ala su zatrpana ona kola hahahaha:D:D:D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zaista je, posle pojedinih komentara, teško ostati po strani. Koliko god pisao komentar iz tople sobe Novog Sada, uveren sam da imamo za to mralno pravo! Obožavam Kop, dete mi je trenutno korisnik usluga, nisam partijski obojen i želim ovoj zemlji prosperitet. Na osnovu isčitanog ovde ali i javljenog sa Kopa, imam stav koji je po mom ličnom ubeđenju u potpunosti suprotan nekim piscima. O moj Manitu, tvoje naočare su veoma diskutabilne. Nedeljni nestanak struje je moguć ali vremenski period trajanja prekida je teško objašnjiv. Današnji broj puštenih staza je neodbranjiv. Priča o ekonomiji JP "SS" je sramna (mada, na žalost, može da iscuri iz ovakve poltičke konstalacije). Zaista je teško opravdati bilo koji segment ovakvog stanja. Nestručnost, neznanje, bahatost, neodgovornost, bezobrazluk, lopovluk to su sintagme rukovodstva JP "SS" i celog nacionalnog parka Kopaonik. Još veća odgovornost je na onima koji su "iznad njih", najveća na "prvom" i onima "do prvog".
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Upravo sam se spustio sa kopa. Skijanje bilo odlicno nekoliko dana(karaman, mali karaman, pancic i duboka crvena, masinac naravno. Jutros pustise i suncanu dolinu. Svi vi sto kukate dodjite i ponesite lopate da cistite sneg sa auta jer je sve zatrpano. Napravio sam snimak puta od jata do brzeca pa cu ga u toku dana postaviti da vidite realno stanje ko zeli na put. Ko ima lose gume neka obavezno montira lance jps u brusu jer snega po putu ima koliko ovete, naravno sve utabano. Ko ima dobre gume nema sta da brine. Pa ja sa zadnjom vucom nisam montirao nista na tockove ni uzbrdo ni nizbrdo. Ima dosta ne vozaca pa se pripazite i na rastojanju se drzite. Video sam juce da krcmar pripremaju kao i ski puteve oko njega. Staze nisu nesto posebno utabane jer sneg pada neprestano 48h i nemoguce ga je sabiti. Od svih staza, najtbrdja je bila duboka crvena dodji deo od odvajanja za masinac levo. Pored toga sneg je suv i vetar ga nosi na sve strane. Temeratura je jutros bila -12 i sve vise raste kako se spustate prema brusu. Tek oko nule je bila kod skretanja levo krusevac, desno pristina. Eto toliko od mene, madam se da sam vam pomogao bar malo. Za 2 dana se penjem na staru planinu, jer je tamo pocelo da radi celo skijaliste i snega ima i vise nego dovoljno. Pozdrav od cika crnog
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Od danas rade Sunčana dolina, Karaman i Kneževske bare i staze 1b, 1c, 10 i 14. Na našoj Facebook i Twitter stranici imate uživo fotografije.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Neverovatni su stvarno. Verovatno imaju i obrazlozenje za lažno radno vreme. Treci dan vec cekam do 9h da me puste na K.G.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Stice se utisak da na kopu ima jos 7 sestoseda i da je opsta galama zasto to ne pustaju ......danas su pustili suncanu,karaman i k.bare.....ali priznacete to je smesno.....to su ljudi livade......ne kazem da nije lepo na tim stazama....covek se opusti i uziva ....mislim da skijalista moraju da nastave i sad kao prioritet puste krcmar i gvozdac.....i to je sve ljudi moji.....sem gobelje pa sta drugo jos da puste......ne mogu da verujem da se bunite zbog tanjira koji ne rade.......evo kako bi to bilo sledece godine........cim se stvore uslovi treba srediti karaman greben i pancic, mali karaman.....odmah nakon toga svu snagu i osnezavanje usmeriti na duboku 1 i 2 ,krcmar i gvozdac......da se ne lazemo to je okosnica Kopaonika kao skijaliste......ako bi ovo bio neki zadati standard da se ubuduce to uspee uraditi do pred N. Godinu mislim da bi svi bili zadovoljni ........moramo strancima da ponudimo najbolje sto imamo.....ako dodju i vi im pustite karaman marine vode i knezeve bare....ljudi ce shvatiti da ih neko zajebava i naravno da nece preporucivati kop po dobrom i nece se vracati vise.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ovo je malo van teme al bas me zanima koliko je oko kopaonika,recimo u raskoj ili kursumliji palo snega u zadnja 3 dana,znam da je kop nadmorska visina ali 40 cm za 3 dana,ne vidja se to cesto,u ovoj situaciji bih i raskoj dao 20,30 cm snega,jel ima neko informaciju.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kopaonik, SKIJALISTE sa trenutno najvise snega, a najmanje aktivnih staza. Alo vi iz SS, ovo je SKIJALISTE, pustaj bre ostale zice da se ljudi skijaju kako valja i uzvaju u lepotama nase Srbije.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Crni82, napravio si lep klip. Muzika ti je ekstremno seljacka.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li neko koliko tabaca(funkcionalnih) ima kop?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Crni82Moraš da mi narežeš ovu kasetu ;D
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@stevs Da li znas mozda imaju li u planu da postave drvene ograde na KRCMARU kao na dubokoj u gornjem delu koje stite od vetra. Tako bi se manje snega raznosilo i pretpostavljam da bi u takvoj situaciji ova staza uveliko vec radila. To moze da bude ideja za sledecu godinu i tu inicijativu treba preneti skijalistima jer to nije veliki novcani izdatak. Setimo se samo kako je bilo na dubokoj dok nisu postojale ove zastite. Pozz
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)prvo ,mir božiji hristos se rodi ,e sad milojko svaka čast, lepo čovek reko ,za ratrak i ostalo , drugo, na sajtu SS rečeno od danas radi i gobelja , suuper ,eextra, eee još i bele reke ....to bi bilo ....kao ,ali samo kao ...u alpima ,treće ovaj što pita dal ima veza iz "grobelje " za centar , odatle nema sigurno , al iz gobelje ima 100 % ,malo šetaj po kopu , pa ćeš videti,kolko sam ga samo prešpartao sa sve skijama ,bez onog vučka .... ,kad sam bio mlađi ....eeeejjj,nije bilo ni veza ni ratraka da utabaju staze do perfekcije ...eeeejjj ,još jednom mir božiji hristos se rodi i vidimo se,kad prođe ovo ludilo od mećave :D:D:D ,biće, daaj mili Bogo , i u martu a i kasnije skijanja :D:D:D pooozdraaav !!!!!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Мало је оfftopic, али...Ја сам до сада увек излазио са предњом вучом горе без проблема ( увек је снег био утабан ), сад ћу ићи са задњом вучом ( BMW 118 ), планирам да купим оне чарапе за точкове ако затребају...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Neko je ovde spominjao hotel Rtanj, ne vidim na sajtu da ima strana o njemu. Hteo bih krajem meseca da idem tamo ( troje odraslih i dete od godinu dana ). Zanima me da li je sad nakon renoviranja smeštaj dovoljno "kulturan" da mogu da vodim dete tamo. Ja sam bio pre renoviranja i bio je ok za studentske varijanteP.S. Ne znam da li je ovo prava tema za ovo pitanje, ali kontam da je najposećenija
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uživaaaajteeee...danas je prava stvar.MIR BOŽIJI, HRISTOS SE RODI.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@djukaDjuka, ja sam bila na Kopu u isto vreme i u potpuno sam istoj situaciji. Kome si ulozio prigovor? Da li si to uradio na licu mesta ili kasnije? Hvala!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@crni82Hvala puno!!!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pitanje za sve koji se penju po snegu na Kop godinama bez lanaca: Da li ste ikad morali da stanete zbog nekog zastoja na nekoj jačoj uzbrdici, i ako jeste, kako ste krenuli ponovo?Meni se desilo pre neku godinu na poslednjem usponu pred Jaram (strm i dug uspon, sigurno 300-400m), da sam morao da stanem zbog buldožera koji je rasčišćavao put i naizmenično su propuštana vozila. Ja sam imao ČARAPE na prednjoj vuči i auto od 1.5t pod prepunim opterećenjem. Nisam uspeo da krenem, ispod je bio uglačani sloj leda, i iscepao sam čarape. Morao sam da se vraćam dooosta unazad da bih uhvatio zalet. Em je to bio stres za sve u kolima, em sam ugrozio sve ostale oko sebe, em sam se provukao pored buldožera iako su me radnici zaustavljali jer bih ponovo morao unazad.Naravoučenije: ''ebeš Čarapu, stavi lanac kad treba jer postoji dobra verovatnoća da ćeš morati da staneš gde nije mesto što zbog radova, što zbog onih koji se qurče bez lanaca...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zasto ne radi Karaman? Ili tako samo pise u Ski Info ...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Generalno ne razumem zasto bih putovao na Kop bez lanaca - mislim da je ta tema zaista nepotrebna ovde i smatram da oni koji to promovisu u ''''najmanju ruku'''' ne misle o svojoj i bezbednosti drugih u saobracaju. Nemojte ohrabrivati one koji razmisljaju da li da stave lance ili ne kada krenu put Kopa. Mozete sebi napraviti pakao od putovanja jer je dovoljno da se neko zaglavi i da ne mozete da krenete, ili ne daj boze da vam auto krene unazad pa da napravite i saobracajku...Imam lance, platicu par stotina dinara da mi ljudi stave i isto toliko da ih skinu...Time cu putnicima u mom autu, ostalim ucesnicima u saobracaju i sebi znatno smanjiti rizik od potencijalno ozbiljnih problema i gluposti kakvu mogu da napravim zato sto nisam stavio lance. Ipak idem na odmor (koji nije jeftin) i tih par stotina dinara mi zaista nista nece znaciti! Pozdrav svima i uzivajte na nasem Kopu!!!:)
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@rados Hvala!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Babin zub je vredan cimanja, može lepo da se skija za male pare. Trodnevni ski-pas je 3200 dinara. Staza ima i veoma teških, ima i po dubokom snegu dosta mogućnosti. Ali je poželjno bar metar snega da bi bilo pravo uživanje. Pozzz
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)147 Prosle godine se jednostavno dolazilo na skijama, ali to skijasi sami naprave stazu kroz sumu, tako da
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)