Neće biti baš da skijaši sami naprave stazu(i za odlazak i za dolazak)...Isto se taba kao i ostale prilazne staze.Proveri da li radi 1c to je glavna staza za vraćanje u Putnik.Ako ništa drugo nazovi hotel Putnik pa proveri da li skijaši koriste kombi prevoz ili idu na Sunčanu sa skijama-kod recepcije hotela je i prodajno mesto za ski pass pa valjda kruže neke informacije.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Radi 1c, lepo je utabana i prohodna.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Trebalo bi vrlo brzo da budu otvorene nove žičare. Obe su prošle sve testove i tehnički prijem krajem decembra i sada su u rukama Skijališta Srbije. Ostali su neki sitni radovi koji nemaju veze sa mašinskim delom i funkcionalnošću žičara. Problem su vrhovi staza koji imaju manjak snega i oni se intenzivno pripremaju i osnežavaju ovih dana. Svaka nova žičara je svečano otvarana pa će najverovatnije i ove godine tako i biti. Dakle znaće se koji dan unapred, a InfoKOP će biti na licu mesta sa reportažom kao i svake prethodne godine kada su otvarane žičare. Dakle još malo strpljenja.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dragi nas Petre , ocigledno nismo na istim stazama skijali ili subtvoje staze UTABANE ! Izadji napolje iz virtuelnog sveta pa onda kentarisi :) Meni je samo da staze budu sredjene , sad kad bar mogu !
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li je poslednje dve god pustana za skijanje staza Pancic 4d?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zato ja izbegavam da skijam vikendima jer tada mozes da sretnes na stazama raznorazne likove. Mada za ovu nesrecu kao i mnoge druge krivim i same instruktore , koji vode totalne pocetnike u Duboku . Da se ja licno pitam zabranio bih totalno vodjenje ski ucenika na crvene i crne staze osim u slucajevima kada ucenik ima prethodno polozenu osnovnu skolu skijanja. Na primer nebrojeno puta mi se desavalo do sada da na primer skijam niz Duboku i naletim na ski instruktora Gileta koji vodi desetoro dece niz Duboku a oni se rastegli sa kraja na kraj staze u obliku zmije. I sta neko ne zna da izkontrolise skije udari neko od te dece ko je onda tu kriv? Naravno instruktor jer vodi totalne pocetnike koji su do juce vezbali samo plug na stazu na kojoj im nije mesto.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dozvole za skijanje da se uvedu ! Nema da kupuje ski pas svaka nebaždarena masa !
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Нови СадStoji i činjenica da ako se nikada ne spusti na takvoj stazi neće znati ni da može, zar ne?Pitanje je samo instruktora dali je neki "početnik" spreman za takvu stazu i kada je momenat da bude izvedan na takav izazov. To je izazov i za instruktora i za "početnika" svakako a za instruktora treba da bude i velika odgovornost prema polazniku i prema ostalim skijašima.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dan za uzivanje na Kopu.Jos i Krcmar! Super!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li može neko da kaže kakve su staze obzirom na plus temp. preko danaplanirao sam da dodjem za koji dan
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Juce sam isao na Krcmar i Gvozdac i moj osnovni utisak je da oz nekog razloga ljudi izbegavaju ove staze, nije bilo skoro nikoga. Malo leda na Krcmaru, malo manje na Gvoscu. Za nekoga ko pamti kakav je Gvozdac bio pre 20 godina, ove staze su danas poezija. Na drugim stazama pomalo leda, guzva na KG standardno, ali vreme divno, uslovi savrseni, staze extra i doboljno dobre za ceo dan. Malo losija struktura skijasa, malo vise skolica na nelim mestima.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ova smena što je ubola vreme alal im ćufte...I još sve žice rade.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@vlastem: Dodate sve tri kamere sa Gvozdca. Sada ukupno na ovoj strani imate 20+5 web kamera.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)A gde je taj parking kod Koleta?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@srki Ovo je bilo jako teško da se nađe!Uživo prohodnost žičara i staza za dan 16.01.2015.Radi Staze Radno vreme1. Sunčana dolina 1, 1a, 1c, 1b 08:30 - 16:30
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@srki i sta spustim se i peske se penjem gore?????:)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bio za vikned. petak i subota BOŽANSTVENI !!!!! Sunce sneg i sve radi. Guzva na pocetnim zicama sto je i normalno. Na Krcmaru i Gvozdcu posle 13 retko da ima nekog. Ove nove zice su fenomenalne. Govzdac ispeglan bez i jednog hupsera. Kad se setim kako je bilo pre 4-5 godina pitam se da li je to taj Gvozdac. Leda ima ali je uzivanje u skijanju nevidjeno. Gobelja divna ali tu vec ima guzve na zici a na Crnoj Gobelji opet retko ko... Sad fali samo gondola iz Brzece i cetvorosed ka i od Gobelje. Zakljucak: Dolazim zadnja nedelja feb ili prva marta...
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jedna napomena. Jeo sam juce sa detetom u Dubokoj 2. Narucih cevape za dete i dobih ih posute alwvom paprikom, sa lukom i ljutom papricicom pored. Nema veze, ali su toliko smrdeli , kao da meso nije bilo sveze, da je moje dete radije pojelo pasulj (koji ne voli) nego cevose... Zato, izbegavajte ovo mesto ili ne jedite jela od mlevenog mesa dole. Cevapi na Vucjoj Stazi solidni, od ostalih probanih....
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Sapcanin:Druze, ako si zavrsio sa skijanjem za ovu sezonu, posto pretpostavljam da jesi cim tako pises, uzdrzi se komentarisanja da je sa zimom i snegom gotovo 19. januara.Ako pises, eto samo da bi pisao i provocirao druge koji tek na zimovanje treba da idu, onda nemam sta da ti kazem...
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@rilija ne mozete da koristite isti ski pas, jer vazi za jednu osobu i ime osobe pise na ski pasu. Mozete da probate, ali ce vam oduzeti ako vas uhvate
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@ns (mobile) i @rilija,Nije oduzimanje ski passa najgora stvar.Može se desiti, nedaj bože, da onaj na koga ne glasi ski pas padne i povredi se na stazi. Tada nastaju problemi prvo sve troškove GSS snosice onaj ko nema ispravan ski pass a kao drugo nema povraćaja i td.Svako ko kupi ski pass u ceni koju plati, platio je i osiguranje koje naravno ne važi ako nemaš svoj ski pass, logično zar ne.Nisam siguran dali kazne ulaze u priču?Treba samo proveriti do kolko dana su personalizovani ski pasovi.Mislim da samo poludnevni i dnevni su nepersolizovani ali nisam siguran.Znam da za višednevne traže sliku.Pozivi Skijališta Link >>> pa proveri, iznesi svoj problem, možda ti izađu u susret? Ski data je ''pametan'' sistem teoreski može da ima u sistemu dva ski pasa sa istim pravom, dve osobe i dva različita id broja a recimo šestodnevni skipass, ali tako da jedan iskjučuje drugog. Dakle kada je jedan na stazi, prođe kapiju drugi u naredna 30min ili 60min ne može da se validira. Sve je pitanje kako podese sitem.Poz
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@rilija ne mozete da koristite isti ski pas, jer vazi za jednu osobu i ime osobe pise na ski pasu. Mozete da probate, ali ce vam oduzeti ako vas uhvate
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@rilijaAko ćete da skijate na smenu, moj ti je savet da kupite jedan ski pass i da navedete ime VANJA npr. PETROVIC. Ime Vanja može da bude i žensko i muško tako da redar na rampi nema razloga za sumnju. Ovde ti jedino ostaje nepokriven rizik od povrede i korišćenja usluge gorske službe jer ski pass nije niti na tvoje niti na njeno ime.Drugo, Skijališta Srbije nisu Policija i NE SMEJU da ti traže ličnu kartu na uvid. To može samo policija!Skijališta Srbije mogu samo da ti oduzmu ili ponište ski pass ako utvrde da ga ne koristiš po pravilima. Ovde opet imaš momenat da tebi ili ženi niko na silu NE SME da oduzima ski pass već si ti/ona dužni da ih pokažete redru na njegov zahtev. Ako ne pokažete on faktički samo može da ga poništi u sistemu a nikako da ulazi u fizički obračun I nasilno oduzimanje. Što se tiče kažnjavanja, SS nisu nikakav sud a samo sud može da izrekne kaznu i SS nema mogućnost da vam na bilo koji način nametnu bilo kakvo dodatno plaćanje.Da zaključim, ski pass u praksi možete ti i žena da koristite iako to nije po pravilima SS. Stavljanjem nekog muško/ženskog imena na ski pass izbegavaš raspravu sa redarom ali zato ostaješ bez osiguranja i besplatnog pružanja pomoći od strane GSS-a. Ima i onaj detalj da redari nisu baš toliko vični pravu i da mogu I da nasrnu na tebe ako ne želiš da im pokažeš ski pass. Slično kao i sa kontrolorima u GSPu. :)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nema trenutno puno ljudi na Kopu, ali nije ni sjajno skijanje. Snega ima ali temperatura i ostali meteo uslovi prete...nije kriticno ali trebalo bi da ode malo u minusUjutru do 10 i nije lose, posle sneg postaje tezak, vlazan...hupseri po obicaju na dnu crne i crvene duboke, na kraju Krcmara...Gvozdac danas ne radi, ne znam zasto?Poslednja tri dana magla, skijas a ne vidis, juce narocito
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Neznam gde ste videli da je 3 dana za 2550?Koliko ja vidim dečiji dnevni pass je 2.350 a trodnevni4.830[img]http://www.dodaj.rs/f/1Q/BE/3iaQJuQ3/isecakpass2014-15.jpg[/img]možda ja gledam pogrešan cenovnik. Link >>>Taj Vaš mi izgleda bolji dajte link
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Makice,nešto si pogrešno videla. Na ovom linku je zvanični cenovnik, toga nema.Link >>>Komentar na vremensku situaciju je prost, protiv prirode se ne može.Kolega se u ponedeljak vratio iz Francuske, bio je sa velikom grupom u Les 2 Alpes, i kaže da na 1800m n/v gde su bili smešteni nije bilo ni malo snega. Skijalo se na glečeru preko 3000m n/v ali dva, od 6, dana žice nisu radile zbog snažnog vetra.Šta da se radi, malo gledanja u nebo, malo nadanja, maklice više angažovanja SS...U svakom slučaju vidimo se na Kopu u zadnjoj nedelji februara, pa šta bude (prošle godine, u istom terminu, sam prvi put bio u situaciji da gazim kroz blato da bih došao do staze i da se još solidno provedem na skijama).
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa sad ste me potpuno zbunili, ali na ovom sajtu u podkategoriji sa leve strane ski pas ima cenovnik za sezonu 2014/2015, kada kliknete otvori se pdf file i na cetvrtoj strani stoji Trodnevna voznja zicarom, ja sad ne umem da kopiram tu tabelu kao sliku, ali pogledajte na ovom linkuhttp://www.infokop.net/images/stories/cenovnici/2015/zima/ski-pass-cene-2014-2015.pdfMolim Vas da me ispravite ako negde gresim u gledanju, ne bih da se predjem ponovo
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)voznja i ski pas nije isto.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo i stranice na InfoKop sajtu Link >>>Takođe na toj strani imaš i PDF dokument koji je malo izgleda izmenjen u delu sa ZABAVNIM SADRŽAJEM i ovaj na sajtu Skijališta pa konsultuj i njega Link >>>Dakle postoji mogućnost da ste gledali ovaj sa InfoKopa koji oni (InfoKop) nisu obnovili.Na strani 4 ZABAVNI SADRŽAJI koje ipak u ski sezoni ima samo pojedinačne vožnje a ne za više dana.Dakle @Stevs obnovi pdf sa ceovnikom Inače zabavni sadržaj je "Panoramsko razgledanje žičarom" te bi bilo glupo da Vam u sezoni prodaju kada je aktuelno skijanje.Dakle to važi samo van sezone (moje mišljenje).Evo i dela koji vVas je doveo u zabludu:[img]http://www.dodaj.rs/f/5/fw/32KUlLON/zabavniskop14-15.jpg[/img]
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@AlekBgd: Hvala na sugestiji! Cenovnik je osvežen.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Alekbgd, Hvala, Sada je ipak sve jasno, pa bilo bi lepo da deca mogu da se voze par voznji za 2550 i zimi, al ajde...Bili smo na Kopu od 12-19.01, predivna nedelja, deca su bukvalno za tri dana savladala osnove i mogle su naredna tri dana na zicare (kupovali smo pojedinačne karte jedan dan, a druga dva poludnevne ski pasove, i tu smo uboli srecan 18.01.tzv. "Dan snega" kada je deciji ski pas bio cak 50% jeftiniji, dakle realativno smo dobro prosli). Svima koji tek očekuju polazak na Kop želim divno vreme, kakvo je i nama bilo i puno snega! Pozdrav.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala i tebi Jelena na podršci.Kao što se vidi jutros ima 4-5 cm novog snega.Snežna zona proteže se iznad 1500mnv.i u toj zoni ima novog snega ispod toga je što bi rekli lapavica i susnežica.Ova zona se neće bitnije menjati u toku dana tako da u poslepodnevnim satima možemo očekivati ponovo sneg promenu vetra sa jugoistočnog na sever-severozapad što će ukloniti ovu temperaturnu inverziju koja od nižih predela ka visini od 1000m uslovljava pad temperature onda od 1000-1400 ponovo rast a onda pad što je karakteristika vremena kad imamo košavu,zbog takve situacije imali smo i one ledene kiše u istočnoj Srbiji i to uglavnom do 1000mnv.Kad počne severno strujanje dobićemo normalnu situaciju i spuštanje snežne zone u toku noći na subotu do1200mnv a u subotu u toku dana sve niže pa krajem dana i ispod 500mnv.Želim svima lepo skijanje na Kopu!
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prvi talas snega je prošao u ranim jutarnjim satima i doneo baš prognoziranih oko 5cm snega.Pre podne je bilo oblačno bez padavina.Od podne imamo spuštanje magle i lagano usporavanje jugoistočnog vetra što nagoveštava promenu,odnosno skori sneg u narednim satima i promenu vetra na severne pravce kao što i Meteo planeta najavljuje.:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)I još da dodam da je na Crnom Vrhu iznad Bora temperatura na nuli i hladnije je za stepen nego na Kopu a pada kiša što potvrđuje ono o temperaturnoj inverziji što sam govorio u nekom od predhodnih postova.Inače merna stanica na Crnom Vrhu je naoko 1050mnv.a na Kopu na nešto iznad 1700mnv.Na Pančiću je ceo dan malo ispod nule i sledećih dana će ići i do -10.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Moram Jovanu da odgovorim odmah jer se i moj sin zove Jovan:)Jovo u tom periodu gotovo da je izvesno da ćemo biti pod severozapadnim strujanjem što znači da bi trebalo da budu povoljni uslovi za skijanje na Kopu,ali jedino što je sigurno je da će na njemu biti snega za lepo skijanje uz malo sreće imaćemo i snežne padavine tih dana.Vrlo je nezahvalno prognozu davati gotovo 10 dana u napred jer tu već može biti reči samo o nekim tendencijama koje imaju povećane šanse da se pretvore i u dobru prognozu.Ne brini snega za skijanje će biti sigurno.Pozdrav i hvala na poverenju,nadam se da sam ti barem kolko tolko pomogao.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)treba samo da rade topovi koliko god to kapaciteti dozvoljavaju!Dok su minusi da se slaze zaliha....Gondola bi bila slag na totu dosadasnjih ulaganja, ali to je na dugom stapu. Pored realnih poteskoca, jasno je da to nebi odgovaralo MK grupi, i jos mnogim smestajima gore....
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zemlja se tresla rodio se mis. Toliko od najavljenih padavina,kop je bas ponekad izmalerusan sto se padavinskog talasa tice. Ali nadamo se da ce danas padati.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zna li neko zasto vucak nije u funkciji?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Tako je Kimi.Kop je imao u prethodnom talasu znatno veće padavine od ostatka pa je verovatno poravnavanje u prirodi učinilo svoje te sada ima manjak.Evo već kroz 2-3 sata imaćemo pojačavanje padavina.Tek počinje zanimljiv period i za padavine i za prognoze:);)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kreće da pada:)Već sam se bio zabrinuo8)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ACO CACAK.Hoce biti snega u Sapcu i kada.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Šapčanin.Biće najverovatnije sutra popodne ka noći.Ova oblačnost koja zahvata Kop kao što vidiš,predpostavljam da gledaš kamere dolazi sa juga i veoma sporo se premešta ka severu pogotovu što je malko koče planine.Od trenutka kad je ušla na Kosovo trebalo joj je jedno 4 sata da stigne do Kopa.Ja u mom kraju očekujem da stigne do ranih jutarnjih sati.Veliki pozdrav.Malo zeza ovaj zaostatak od jednog sata koji se beleži pa sam u predhodnom postu trebao da povećam za jedan sat i to bi bilo to.:):):)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da, juče je krčmar bio prespor. Nisam bio jedini koji je to primetio i komentarisao. Videćemo kakav će biti danas...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@zmaj, žice Sunčana dolina, Mali Karaman, Krst, su neisklopive, nemaju usporenje prilikom ukrcavanja i iskrcavanja i zato imaju ograničenu brzinu. Pokretna traka ispod njih je samo bonus i donekle ubrzava stvari. Zato su sporije ali i značajno jeftinije od ostalih, imaju samo koturove i motor. Skuplje isklopive se usporavaju namerno usled jačeg vetra i možda magle. Npr, kad puste Gobelju na full speed a nema gužve, bude sjajno poludnevno skijanje tamo. One imaju poveliku mehaniku na početku i kraju.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas se u emisiji SAT (Alvirović) govorilo o Kopu,gondoli iz Brzeća i još dosta toga...Ko nije gledao ima reprizu danas u 23h na drugom programu RTS-a.Mislim da oni kače i emisije na sajtu RTS-a.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@suroviSto se tice izbora skija, najbolje da se vodis time koji stil najvise volis da skijas.Ako volis slalomsku voznju, D2 jeste tvrdja od edge-a, sto znaci da bolje reaguje na tvoje pokrete, trebalo bi njih da uzmes, al opet ne verujem da je neka primena razlika izmedju ova dva modela, al opet bih ja uzeo malo meksi edge jer ako staza nije cvrsta i dobro upeglana, tvrda skija moze dosta da te namuci. Ja sam vozio prosle godine u Nassfeldu u austriji elan slx sa istim radijusom kao atomic d2, na dobro pripremljenoj stazi za voznju milina, sutradan poceo sneg da pada i mucenje, preso sam na freestyle odmah, tako da neces nikad imati savrsene uslove za voznju i ako ne nameravas da svake godine kupujes nove skije onda je moja preporuka edge..
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Samo da se zahvalim mihi 989 oko odgovora za skije.Puno si pomogaopozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@vlajzibas to i pretvoriti malo jezero u stazu za sankanje i ostaviti reflektore
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uuu...tacno tako... na malom jezeru postaviti pokretnu traku i napraviti veeeliko sankaliste. E to bi bio pravi pos''o.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uuu...tacno tako... na malom jezeru postaviti pokretnu traku i napraviti veeeliko sankaliste. E to bi bio pravi pos''o.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)