Mislim da je vreme da se na prognozi pojavi tamo oko 6, 7, 8 janura crni oblak sa snegom... Lako ce se ispraviti prekosutra da ipak nece biti nista od toga:)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ja sam predlozio prosle sezone da krst ia malo jezero budu zicare i staze za ski skole. To su odlicne staze sa dovoljno nagiba da se nauci skijanje. Ko tu nauci da skija moze bez problema da vozi 80 posto staza na kopaoniku. Neko ce reci da nisam u pravu ,da ne mogu voziti crne staze. Ovako bih odgovorio,stotine njih prodju ski skole i nema tih stotina u dubokoj ,krcmaru.. ostanu rekreativni skijasi. A oni hrabriji nastave usavrsavanje . Kome se uci napredno skijanje ,nek ceka u redu u dubokoj ili vec gde zeli. Jer malo je skijaliste kopaonik da primi ceo balkan koji dolazi tu da skija ili da uci da skija. Treba postovati ljude koji kupe ski pas i dosli su da skijaju. I da vas zamolim da otvorite forum ovima koji vole druga skijalista da pisu tamo, pa cemo mi dolaziti tamo da nam pricaju kako to izgleda u svetu skijati
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Filipe, Najbolje vam je da parkirate na parkingu kod staze Sunčana dolina.Parking je velik,sa glavnog puta se skreće desno (pitajte) i vrlo blizu je polazna stanica četvoroseda Sunčana dolina.To vas povezuje sa centrom skijališta.Parking je oko 600 ili 800 din dan.Proverite samo da li radi žica kod Sunčane.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Filozof KOP-Jahorina i Bjelašnica dobijaju više snega zbog blizine mora, ali imaju i jake južne vetrove koji deluju kao snegožderi.Pogotovo Bjelašnica koja ima veoma razvijenu ruzu vetrova, oni raznose sneg kad je mraz a tope ga jako kad je plus i magla.Obe planine su mnogo bliže moru od Kopaonika, što kako se vidi ima svoje dobre ali i loše strane.Veliki pozdrav!🙋♂️
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Aco čačakHvala na odgovoru i pojašnjenju, Aco! I hvala na uvek detaljnim i dobrodošlim prognozama za Kopaonik! :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Aco sta ce biti narednih sedam dana kisa sneg jugo...oglasi se :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Копаоник је познат по ендемској алергији на лопате, како је неко узме у руке тако крену да се појављују чиреви и приштеви, зато је вечити лед по свим тротоарима односно прилазима скијалишту..Можда киша малко помогне..
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Šta reci a ne zaplakati ! Sve skupo narocito ski-pass '' a ti u sobi i po kaficima.Skijanja nema !Dobro prouvčite prr nego platite ski-pas !Takav je januar inverzan , perverzan kako kažu...Samo bez nervoze !Srecni predstojeci praznici !
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Za InfokopDa li se zna koliki je trenutni nivo akumulacije,odnosno koliko je potroseno vode do sada?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@NikKome treba gondola,vidis da je Brzecu cilj da se ona zaobidje gradnjom na vrhu planine.Zali boze datih para Brzecu koje je kukalo da zeli razvoj turizma,a onda su taj razvoj preselili na vrh planine.Gde je tu logika,mada neko treba i da polozi racun,dobili su investiciju,i sta traze sa gradnjom na vrhu,zasto se dole ne gradi,jer je to bio glavni razlog za dobijanje gondole.Gondola iz vikend naselja,vise dana bi radila i mnogo vise skijasa prevezla.Staze Bela reka,sa obzirom koliko dana rade,imaju mali ili nikakav doprinos skijalistu.Sada ce opet isti oni iz Brzeca da potegnu kamcenje para za nove zice i nove investicije da opsluze silne nove kvadrate na vrhu,jer ce se novi kupci-skijasi pojaviti na vrhu okruzeni tanjirima iz 80-ih.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Opet vrtite u krug pricu s''tom gondolom a promasujete poentu. Gondola nije problem. Problem je sto opstina Brus ne organizuje autobusku liniju Brece Kopaonik, isto kao sto Raska ima autobusku liniju Vikend naselje Kopaonik i Josanicka Banja Kopaonik. Da to postoji i funkcionise niko vise ne bi ni pominjao gondolu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sneg nije oduvao vetar nego je skliznuo sa ravne Zemlje, a staze su zatvorene da neko slučajno ne skija do ivice i vidi istinu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Veju, veju pahulje mraz po staklu shara ;);););)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Jeste, dan je predivan i staze odlične! Jedino je baš hladno bilo ova dva dana, a i uobičajena velika gužva na nekim stazama.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam prošle godine bio u Slovačkoj na ŠTRBSKÉ PLESO, naš hotel je imao kombi koji je bio smešan ali radio je posao. Kao sardine se zbijemo i odemo prvi na stazu. Kombi je išao na svakih 30 minuta da bi proterao sve goste hotela. Neko voli rano, neko kasnije tako da je samo ujutru bila gužva ali posle ne. Ne znam šta je problem kombi, daj bi se ubio sa parama.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Najbolje da svi koji misle da treba uvesti ski bus , iz Brzeca lepo odu u banku. Uzmu kredit Ako je to isplativo eto love. A ne da vazda pametuju Treba ovo, treba ono Ajmo da Vas vidim
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-39)Da li se radi na tome da se osposobi put 19b preko jarma do zicare gvozdac, zasto smo uvek osudjeni na neko bespotrebno cekanje....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dajte ljudi tanjir na Malom Karamanu vise, ono je ludnica tamo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ne bih bio veliki optimista sto se tice crne Bele reke. Prosle godine sa dosta povoljnijim uslovima nije pustena ni jedan dan (zvanicno). Narocito ne za ovu novu, sto ide ispod gondole, kao malo laksa. Nju niko i ne pominje i bas se cini kao napusten projekat. Mislim da je kamenje problem i velika strimina na koju se tesko "vata" sneg. Tesko da ce i ove sezone "pozeleneti" bez bas debelog sloja snega(prirodnog ili vestackog) jer ce SS tesko dozvoliti skijanje na par centi ispod koga su ostre kamencure. Naravno, iskreno se nadam da ce me Skijalista demantovati i da cu probati uskoro tu famoznu"crnu Belu reku". :D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Miki u pitanju sek. vod i nema veze sa Grejom. Cev koja dolazi iz pravca Nebeskih stolica i Masinca je pukla sto je dovelo do izlivanja, a JKP je problem resio privremeno. Veliki hoteli uglavnom nisu uzrok problema jer imaju separatore i predtretman otpadnih voda.Problemi se najcesce javljaju kod starih objekata,gde u kanalizaciji zavrsi sve i svasta.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Stu Beugarska nije više tako povoljna kao što je bila,otišle cene na x2 što je nekad bilo 10 leva sada je 10 eura.Uzeli fazon od Nemaca kada su sa marke prešli na euro:-)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Aco čačakPo ovom preseku od jutros, deluje da će ekstrema ipak biti i to već u drugom delu sledeće sedmice - temperatura u dobrom plusu, južni vetar i kiša...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prezivece staze sledecu sedmicu, nisu lude da ne prezive
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Osnezava se bela reka ⛷️⛷️⛷️
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Aco Cacak I @KimiVB kakve su dugorocne prognoza za nedelju posle sretenja? Od 23 februara? Ima li sanse da bude vrhunsko skijanje? Propao nam januar presedili po kisi u hotelu pa sada se nadamo da ćemo ugrabiti još jedno skijanje
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@ Jana vi ste jedna od retkih da kuka što nema gužve🤣
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@PeraNekima ne vredi objašnjavati. Svrati na domaću rakiju, slaninicu, pršutu (da ti objasnim šta je Kopaonik bio dok nisu došli ovi "bogati")... da bacimo neki roštilj... mani se ćorava posla.:*
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)da li je danas izostao polukacamak posle 13-14h?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)...zavisi,izjutra ih nema, kasnije malo ponegde bude, danas oko podneva na MK i M Vodama iznenadjujuce veoma protocno bez veceg zastoja, na nekim dr zicama malo veca guzva al kako kome kad zapad e... Licni dozivljaj veoma subjektivan - Sta je a Sta Nije guzva ....
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Lagano sezona traje do 13. aprila, taman da se i praznici provedu na planini! :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Dva sata skijanja za nekog ko dodje na 3 ili 4 dana je neisplativo zbog onolilih cena ski pasa i smestaja. Sada su temperature debelo u plusu, u narednih nedelju dana, pitanje sta ce ostati od snega.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Po ko zna koji put razocarani skijalistem Kopaonik,za danasnji dan predvidjene su padavine i jedine dve zicare sa haubom ne rade,bitno da placamo ski pas dvostruko skuplje nego pre 2 godine. U decembru smo isto tako bili i jedan dan skijanja nam je propao ,jer nista nije radilo zbog vetra,danas eto bar nema vetra,a razlog zbog kog ne rade dve zicare sa haubom ne znamo
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-48)Ove godine ima manje ljudi ali vise snega, rekao bih.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@ Aco čačak Da li se očekuje neko zahlađenje za 7-10 dana. Planirao sam neko skijanje oko 15.03. Sve se nadam nekom zahlađenju,da baba Marta pokaže još jednom zube.Nije problem skijati po jugovini,samo da se tada staze ne raspadaju,a ne mogu ranije zbog posla.Pozdrav,ko je gore zavidim mu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Mi smo juce dosli, iako nije radio malo KG guzva je daleko manja nego prethodnih godina. Milmari prazni ali bukvalno. Stanje staza juce bilo odlicno kao i dan, sunce uz veoma blagi vetar. Malo i ova trka zeza ali nije strasno. Sad smo se zagrejali na Krstu i Suncanoj i za sada je sve ispeglano i lepo, malo sunca nedostaje ali ce se valjda izboriti da zasija malo. Za sada lepo neka bude ko juce i vrhunski. Cene su negde na nivou proslogosnjih sto se tice hrane (nacional restoran u sklopu milmara) za 6800 je za nas petoro izasla vecera. Ono gde deru kozu su kafe, cajevi i voda. Flasa vode 490 dinara. Za centar ne znam nismo sedeli po centru 😆 I da hvala ljudima iz ski rente Raska koji su nam umanjili iznos za rentu zbog 8. Marta.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je bilo perfektno. Staze su držale skoro celog dana, i uopste nije bilo gužve.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Koliko je lepo!!!Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Uskrsnji praznici za ogroman ogroman broj nasih ljudi koji zive u inostranstvu pocinju vec u cetvrtak 02.04. i zajedno sa nasim praznicima traju do 13.04.Samo je potrebna dobra reklama, snijega vec ima i ljudi mogu doci da uzivaju na planini sa porodicom, ne moraju ni da skijaju ako nece. A vrijeme ce nadam se u prvoj polovini aprila biti suncano i lijepo.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Nebojsa Opusteno druze put je suv maltene kao i u Pancevu. Samo teraj u uzivaj kojim god putem da ides put je potpuno cist.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Dan fantazija,sneg paducka od jutros,konstantan minus,staze drže ceo dan,snega ima,ljudi nema...smešteni smo u Nebeskim stolicama 2 koje se zatvaraju prekosutra u nedelju 22.03.🫣. Na večeri nas nije bilo više od 40-50. Dzabe ovakvi uslovi za skijanje, kada ljudi nema. Ako sam dobro razumeo konobara iz Grey-a,posle 10.03. nema ko da naplaćuje parking,pa je valjda i on besplatan u centru. Da li neko zna nešto više o tome?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Na Krčmaru od prve žice puno
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dans i juče veliki broj skijaša i dosta čekanja gotovo na svim žicama. InfoKOP, da li se zna koliko je bilo skijaša ovog vikenda?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)U Ski centru Kopaonik će do 29.3.2026. godine u funkciji biti sledeće ski instalacije: Sunčana dolina, Malo jezero, Krst, Pančićev vrh, Duboka 1, Karaman greben, Mali Karaman, Karaman, Gondola, Gvozdac, Duboka 2, Krčmar, Mašinac, Vučak, Ski vrtić, Bob na šinama i noćna staza Karaman greben.Od 30.3. do 13.4.2026. godine u funkciji će biti samo instalacije užem centru Kopaonika, dok noćne staze neće raditi.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Koje instalacije u uzem centru? Naravno ako znate.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco, koliko snega mozemo ocekivati u narednim danima?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Trebaju ali moraš da razumeš da najviše ljudi potroši novac i odmore u vreme školskih raspusta. Takođe ljudi koji rade gore su sezonci koji kreću sa poljoprivrednim radovima.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Поздрав људи, може ли неко да појасни шта подразумевају под “ужи центар” када причају о скијању након овог викенда? Да ли укључује барем Дубоку? Био прошли викенд на Копаонику, сјајно скијање, размишљам да ујутру сутра (недеља) дођем и одскијам пар дана, али не вреди ми ако ће само радити Караман и Панчић. Хвала унапред!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Meni ovo daleko bilo lici da se ide na to da se SS privatizuje.Berba je prosla,raspust,Sretenje,braca Rumuni, ostali mi koji trcimo i cekamo svaku pahulju. Trenutno na planini nema vise od 1000 skijasa,sve je prazno,ima neke decice koja su dosla sa skolom, staze ne pipaju-sredjuju. Prilike za skijanje odlicne-zainteresovanost za rad na minimumu.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Duboka I, duboka II, Karaman greben, Gvozdac i maltene je otvoreno celo skijalište.. Al'' ovako 50% ski pass za zelenu stazu..😃
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ima li koga na Kopu da podeli stanje sa staza? Planiram sutra da dodjem, ali na kamerama izgleda kao da se ne vidi prst pred okom?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)