Defektor Lepo je uciti decu skijanju ako ste vec sposobni da ga naucite kako treba,ali koriscenje prioriteta na polaznoj stanici zicare i poligona za obuku pocetnika svaki instruktor placa ,i nije u redu da mu vi zauzimate prostor i pravite guzvu. Dete mozete obucavati i izvan poligona za ski skole.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)@volovodja Razlog je sto su casovi skijanja skupi i kratko traju. Zato instruktori imaju prednost pri ulazu na nekim od liftova.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)kapacitet skijalista :) Najveci problem je kada se proda vise karata Taj prioritetan prolaz bi najvise trebalo da koriste redari i GSS
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Поздрав, какав је утисак скијаша ових дана што се тиче снега. Јел снег или качамак. Најављене су темературе у плусу следеће седмице па се питам вреди ли доћи, најпре због куповине ски паса. Идем са другаром који први пут стаје на скије, па не бих желео да му остане Коп у лошем сећању. Хвала унапред
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Većina roditelja da decu kod instruktora da bi odmorili i imali vremena da sami skijaju. Inače ja sam oba deteta sam učio uz prethodnu pripremu na ski trecku na Adi. Ne znam kakva su vaša mišljenja ali sve što sam probao iz Mandićevih klipova je radilo i korisno za moj skijaski nivo, e sad...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da su baš ovoliko visoke temperature… Stvarno nije dobro. Čak je i noću plus 2. Prosla sezona je trajala do 31. marta. Ovo po trenutnoj prognozi ne deluje da će da dogura do tada.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Meni se ovo čini kao poslednji trzaj...do srede i onada ponovo 8-10 C. NADAM SE DA GREŠIM!!!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)..i meni se cini kao poslednji trzaj :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bice dobrog skijanja eventualno do sutra, ali cim temperatura bude isla iznad 7-8 C, tesko da ce moci da se skija. U petak je sigurno prepodnevno skijanje, za posle, mrka kapa ................... vidim da se sada dugorocno najavljuje jos neki pad temperature krajem sledece nedelje, ko zna, mozda bude bio jos neki dan za skijanje ...........................
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li su sa InfoKopa pogodili nekad prognozu vremena i snega?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)I šta Vam reče čiča Dragi? Ko me nije poslušao i došao da skija sad neka skija po blatu. Eto pa tako
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)za @markoBg79Svaka cast, sve sto si napisao potpisujem, porede neke babe i zabe ali ok... jedino sto bih dodao da tesko mozes 1200km da predjes za 12h/13h sa granicom i guzvama sto znaju posebno i losem vremenu zimi...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)A danas ga baš zabelelo, kao u najboljim danima sezone🤣
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Drago mi je sto su umali 6500000 voznji ali to ne znaci da je sezona bila uspesna. Ne ogleda se usesnost sezone samo u novcu. Mislim kako za koga. Za skijase i bordere je sezona uspesna ako mogu da koriste skijaliste sto duze. Generlno SS ne vode ljudi koji se u to razumeju ocigledno vec oni koji se razumeju u novac sto je tuzno. Planina sa toliko mogicnosti a tako lose iskoriscena. Globalno zagrevanje ne ide na ruku nikome i zato svka padavina koja se desi treba je iskoristiti jer je pitanje za nekoliko godina kako ce to sve izgledati. Na duge staze nije odrzivo ovo kako oni rade.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nek upale topove. Za 48h spremno sve. Ima snega ispod ovog svežeg napadalog.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Skijas Ja znam bar trojicu
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Rosa: Svi su navalili da grade u Centru i VN, a realno, kapacitet staza ostao isti. Vikend naselje je posebna priča… tamo je isplativost već odavno mrtva. Ljudi ne mogu da izdaju ni za sitne pare jer ima previše ponude. A cene kvadrata sulude. I sad još tri loše zime. Ako ovako nastavi, biće – Bugarska varijanta, kvadrat za 300 evra i moli Boga da neko uopšte dođe da izdaješ. Ko baš hoće za sebe OK, ali i tad treba da sačeka. Trenutno to nije investicija nego samo luksuzno bacanje para.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Смишљено скретање теме са неразумног држања затвореног скијалишта у периоду савршених услова за скијање. Изнесено од @Gas - потпуно сагласан. Сагоревање без остатка. Природни гас као енергент - да "подвучем" - имплицира одсуство било какве легитимне потребе за даљим крчењем шума. Или за отварањем рудника за алтернативне енергенте. Или за прекривањем шумског и другог земљишта "огледалима" - соларним панелима. Замислите Копаоник - скијалиште са огромним белим ветрењачама? Апелујем на младе људе да улажу у своје образовање. Не да "уче" већ да се боре за истину сваке врсте."Скијалишта" - још није касно да отворите бар две стазе. Не тиче нас се какво је било време или да ли је сезона финансијски успела или није. Форум је о скијању - зове се "ski-kamere".
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@Gasovod"Problem je jer je pre 3 godine urađen gasovod po obodu Kopaonika, Aleksandrovac-Kopaonik-Raška-Pazar. "Pa kako bre covece uradjen pre 3 godine i od tada topi sneg kada je Stimac blokirao trasu u to vreme, molim te da se obavestis i proveris cinjenice pre nego sto krenes da pises.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)volodja legendo sjajni predlozi potpisujem sve sto si rekao :D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nekada je, pre 5-6 godina, bilo mnogo više kamera. Sećam se kamere na Sunčanoj, Marinim Vodama, Gobelji, Karamanu (Jaram) ... Zašto više nisu u opticaju?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco jel se moze ikako predpostaviti kakva nas zima ocekuje generalno? Hvala unapred
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Još 65 dana…
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jedino kad ide odmah minus, pa da se napravi ledena ploča. Ovako, za 3-4 dana opet trava.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Gde nestade grafikon, da vidimo lepo koliko su rešili da nas oderu ove godine?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pada:):):)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Nema potrebe da pomeraju sneg do plastike,vec da pomere datum na kalendaru.Kako su inace i dosli do datuma ski openinga,gledajuci u vremensku prognozu ili u indijance koji seku sumu iz onog vica:D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Jeste li sigurni da će vreme biti bez snega i minusa u narednih 10 dana?8)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Merač za sneg je lociran iznad ski bifea Skituljko, u zavetrini na zaravni koju pokriva rotirajuća kamera. Naravno, ovo je nezvanično merenje koje će na zabavan način prikazivati visinu snega direktno sa terena. Aktiviraćemo i timelapse za poslednja 24 časa, kako bi korisnici portala jasno videli koliko je snega napadalo tokom prethodnog dana (ili koliko se snega otopilo). Ako se merač pokaže zanimljivim, postavićemo slične merače i pored drugih kamera.Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@KekeOnda dolazimo na skijanje na Frušku Goru! :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Aco Čačak Hvala na detaljima brate, tvoj optimizam uvek znači, nadamo se da puštaju topove večeras. Inače, do openinga je 11, a ne 15 dana 😀
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li će se objavljivati zvanična prognoza na Infokopu? Kimi VB, Aco Čačak? Ove prognoze na sajtu su prilično neusaglašene, a trebalo bi već rezervisati neki smeštaj, planirati odmor/školu za klince za ski opening a snega jedva da ima i jedva da će ga i biti po ovim prognozama, značilo bi nam da dobijemo neke malo ozbiljnije informacije povodom toga, da li ima smisla uopšte planirati dolazak u ovim uslovima...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@RadnickiVaNema veze sto nece pasti prirodan sneg. Ako vreme bude dozvolilo, a dozvolice u narednih 4-5 dana, natpace oni vestak na te 3-4 staze za otvaranje i to je to. I da bude 1m snega nece raditi ostatak skijalista, kao po obicaju. Jug Evrope nece videti vise takve ozbiljne zime osim po koji dan/nedelju u toku skijackih sezona...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)RADNICKI VA- Ako je za utehu to je merenje u 1h jutros.Po merenju u 7h. palo je 5cm. dok je u višim zonama iznad 1800m nešto veći, jer je ranije počeo čist sneg gore a i temperatura je razumljivo bila niža.Ispraviće se to malo dok ciklonske mlaznice zauzmu bolji položaj.Brzopoteznih prodora odnosno frontova će biti, nema ih zadnjih gidina kao što ih je nekada bilo, razlog tome je najverovatnije usporavanje Golfske struje.Jasno je da ovaj period godine i nije nešto posebno karakterističan za te prodore, više je to karakteristika za drugu polovinu ski sezone.Veliki pozdrav!🙋♂️
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Opening org hotelijeri jer moraju da napune krevete i u decembru.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nadam se samo da će se neko iz skijališta oglasiti uskoro, kad već Aco Čačak i ekipa ne žele.😁 Samo 4 dana ima do ski openinga, a mi ništa ne znamo...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Dobro zapazanje vezano za skolu.Postavlja se pitanje, koliko je dece napustilo skolu uz lazna opravdanja i koliko je hotela racunalo na tu decu radi svog profita?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pozz svima...moze mala pomoc...doso bi obiteljski na Kop od 28.12. do 1.1.2026. pa ma zanima da li inace bude guzve u to vrijeme? Hvala
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Krenula je artiljerija-Topovi:D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zasto se ne osnezava jos staza kada vec ima mogucnosti i tehnickih i vremenskih? Iako nece biti otvorene u narednom periodu mislim da bi trebalo iskoristiti svaki povoljan trenutak za pravljenje snega. Ovo mi deluje kao kockanje na prirodni sneg u periodu pred novu godinu jer ako ne padne istopice se i ovo sto je napadalo na stazama koje se ne tabaju
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Na Jahorini je 50% za opening svakako
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovako po vasem iskustvu, gde biste rekli da ima najvise antitalenat skijasa? Ono, vidis mu opremu, sepurenje, a onda ga vidis kamikazno na stazi... Jos ako dodas bahato ponasanje na zicarama, utisak neprijatnosti je kompletan.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)ski open je u centrima promotivni dogadjaj koji kombiinuje zabavu i popuste da bi sezona pocela sa dobru posecenost. fokus na kopu je u provodu jer ozboljnog skijanja ima retko. na kraju svi profitiraju - skijaliste hotelijeri ugostitelji restorani servisi skole. to je poenta ovakvog otvaranja da se kop probudi. prvog dana otklizavalo 3k ljudia gde su setaci. malo li je?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Ljudi sto se ložite na neke komentare kad su puni neistine. Npr saolinov. Pustite kad je vec takvo pravilo foruma da moze svaki neuvredljiv komentar, da razni likovi pišu. Ko zna sta njih muči u životu. Treba imati razumevanja jer skijati znači i širiti ljubav :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@svetozar Ima gomila rentala koji iznajmljuju za 70e 7 dana, 55e 5 dana i 15e jedan dan. Najbolje iznajmljivati u Stivu ili kod Radeta. Oni su odmah pored staze.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pucaju topovi pola sata ;)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)eo topova na plus 2,5 C i vlagi 18% ludilo
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Čim se ne oglašavaju do sada ni Aca ni Kimi to znači da snijega nece biti sigurno do 01.01.2026., a topovi naravno ne mogu nista da urade dok ne bude palo min. 60cm novog snijega.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Gondola Brzeće opet ne radi. Sramota
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)99 % odgovora na pitanja postavljena ovde već se nalaze na naslovnoj strani Infokopa:Link >>>
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)