@nebojša Bio sam sa drugarima pre skoro 10 godinana Jahorini, spuštali smo se svaki dan u Sarajevo, mercedesom sa zadnjom vučom, ali jedne od večeri kada smo se vraćali, sneg je počeo da pada, ali je tek bio počeo da pada, pa smo stigli u apartman u zadnji čas, da se ne bismo zaglavili.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nebojšau sport modu po snegu/ledu/klizavom putu?! U takvim uslovima se vozi sa što manjim brojem obrtaja kako ne bi došlo do brzog proklizavanja točkova.A da ti rođeni uzmeš neki ski bus, ovo što ima organizivano iz Bg-a ili platiš nekom ko je iskusan? Nije ovo nikakva uvredljiva sugestija već dobronamerni savet kako zbog bezbednosti tebe i tvoje pratnje sa kojom dolaziš a isto tako i zbog drugih učesnika u saobraćaju. Pa kad malo "svikneš" auto i vožnju a onda udri..
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tanjir na Kneževskim ne radi, samo prođe tabač, a Pančić radi i ovako i onako. S druge strane, Gobelja i Jaram troše kao upaljači, pa bi bilo glupo zatvarati ih sa toliko snega. Nek ostave sve otvoreno. Bila danas gužva na liftovima
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Krčmaru od prve žice puno
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A koja cena ski pasa ce biti u periodu od 30.03. do 13.04?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bilo bi epohalno da stazi 6a dodaju reflektore za noćno skijanje i onda da istovremeno upale sve noćne staze vikendom. Koji bi to bio šou.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Somiiii-U svakom slučaju nadoknada za manjak padavina stiže.Biće čestih snežnih padavina pa ćemo imati utisak kao da je spic sezone.U svakom slučaju preko pola metra novog snega.Neke projekcije daju zimsko vreme i u prvoj dekadi Aprila.Veliki pozdrav!🙋♂️
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Kliker-np - a ko odredjuje sta je "dovoljno". Kad kupujes ski pass kupujes ga za celo skijaliste, a ne za proizvoljnu odluku sta je kome dovoljno. Mi smo skuvane zabe i zadovoljavamo se "dovoljnim" umesto da trazimo kompletnu uslugu koju smo platili.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Problem ovde nije pitanje da li će skijalište raditi u aprilu ili neće. Suština je u nečemu drugom. Ove sezone su uslovi za skijanje, posebno tokom marta, bili veoma dobri, a popunjenost je uprkos tome mogla biti znatno veća. To pokazuje da glavni problem nije dužina trajanja sezone, već da potencijal sezone nije dovoljno iskorišćen onda kada su uslovi bili najbolji, a tradicionalno posećenost manja.Realno gledano ovo je bila vrlo dobra sezona. Skijališta su uz pomoć sistema za veštačko osnežavanje, izvukla maksimum. Staze su bile dobro pripremljene, a tome su doprineli i povoljni vremenski uslovi. Sa operativne strane urađen je dobar posao. Upravo zato je pogrešno sav teret prebacivati isključivo na Skijališta Srbije. Suludo je očekivati da oni sami na svojim leđima iznesu kompletnu priču, od infrastrukturne pripreme, održavanja staza i sistema, pa do toga da budu jedini odgovorni za punjenje cele planine gostima tokom cele zime. To jednostavno nije ni realno.Ako ni u martu, kada su uslovi bili odlični, nije dostignuta popunjenost koja je mogla da bude, onda problem nije prvenstveno u ceni ski passa, niti samo u tome da li sezona treba da traje nekoliko dana duže. Problem je pre svega u marketingu i u nedovoljno dobro osmišljenom modelu kako da se privuku skijaši van udarnih termina, van zimskog raspusta i kraja februara, kada tražnja i inače dolazi sama od sebe i kada su ogromne gužve.Zato treba mnogo ozbiljnije raditi na promociji i to i prema domaćem i prema stranom tržištu, kako bi se popunile standardne rupe u sezoni, kao što su kraj januara, sredina i kraj marta, ali i decembar, koji je svake godine posebno rizičan zbog snežne neizvesnosti.Pri tome ne treba da samo Skijališta Srbije vuku celu kampanju za dolazak na planinu. U to moraju ozbiljno da se uključe hotelijeri i ugostitelji jer upravo oni direktno žive od planine i imaju najveći interes da kapaciteti budu puni tokom cele sezone. Uz njih, važnu ulogu moraju imati i lokalne samouprave i turističke organizacije, jer interes destinacije ne može da počiva na jednom subjektu.Dolazak gostiju na planinu mora biti rezultat zajedničkog rada svih koji od te planine ostvaruju prihod. Skijališta treba da obezbede kvalitetnu infrastrukturu i uslove za skijanje, ali promocija destinacije, kreiranje ponude, aranžmana, posebnih akcija i privlačenje gostiju van špica sezone mora biti zajednički posao svih aktera.Zato je prioritet da se prvo napravi ozbiljna marketinška strategija za celu destinaciju, a ne da se stalno očekuje da Skijališta sama rešavaju problem popunjenosti. Jer ako se ne reši pitanje tražnje u terminima kada ima prostora i uslova, onda ni duža sezona, ni korekcije cena, same po sebi neće doneti rezultat.Na stranu sve, ova sezona je bila vrlo dobra ali uvek može bolje i treba raditi na stalnom razvoju destinacije Kopaonik. Treba razvijati sadržaje i ponudu u letnjim mesecima, jer klimatske promene pokazuju da se budućnost planinskih centara više ne može oslanjati isključivo na zimu. Zbog toga razvoj destinacije mora sve više da se prebacuje i na letnju sezonu, kako bi Kopaonik dugoročno ostao održiv i konkurentan tokom cele godine.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izgleda da ce od cetvrtka do nedelje da puste jos neku zicaru ;)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@KlimatologKopaonik je po meni idealna planina za ucenje skijanja I za pocetnike, pa su samin Tim su skolarci ciljna grupa ljudi koja u velikom broju dolazi na Kopaonik. Problem je sto je raspusta ove godine bio do 19og Januara I mi svi koji imamo skolsku decu smo morali da dodjemo u tom terminu I tada je bio haos. Dok mi deca nisu porasla obicno smo dolazili prve ili druge nedelje Marta u uvek je bilo super. Sada to vise ne moze, a Rado bih dosao u Martu, Ali nemogu troje dece da izvlacim iz skole. Ovo PO meni moze jedino da se resi na drzavnon nivou da se rasporede raspusti ili nekako drugacije organizuje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Najbolje mi je uvijek kada se ljudi pitaju zašto Rumuni dolaze na Kopaonik, a ne idu na Alpe npr., a nece da otvore google maps i da vide da Rumunima do najblizeg skijalista u Francuskoj treba 24 sata voznje bez pauza. Sa malom djecom morali bi 2, 3 dana da putuju do tamo. Isto vazi i za ostale djelove Alpa. Tako da ce oni sigurno nastaviti da dolaze u sto vec broju ako usluga naravno bude na odgovarajucem nivou na Kopaoniku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Definitvno su krenuli sa redukcijom staza, ali je pitanje koliko je uopste moguce skijanje po ovako gustoj magli? Prosli produzeni vikend je definitivno bio pun pogodak, posto je vreme bilo izvrsno, sem u utorak prepodne kada je bila magla, ali je moglo da se skija na par staza. Jel to provereno da ce od cetvrtka da ponovo puste i mali Karaman pored vec ranije pomenutih staza koje su ostale u opticaju?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakva bzveze situacija. Ovoliki sneg napadao a od sledece sedmice temperatura u veliki plus 😥
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakva ludnica od vremena ove sezone... Priroda baš rešila da se poigra sa nama. Najveći sneg nas zatrpa u oktobru i evo sad opet u aprilu. Više čovek ne zna šta je jesen, a šta proleće.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Jevrem69 Pustaju zicaru Duboka1, staze 6ice su vec radile, samo su zicu pridodali, da rasterete Pancic i duboku2 verovatno. Mislim, ako vam je to bas bilo presudno za vas nekoliko porodica, slobodno idite, nista se nije promenilo sto se tice staza. Pozdrav!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo danas već gužva na žičarama, pitam se gde su sad stručnjaci koji su tvrdili da nema zainteresovanih za skijanje, da je neisplativo držati otvoreno više staza u aprilu itd? Sneg je najveći ove sezone, ljudi su očigledno rešili to da iskoriste i dođu na planinu, što je potpuno logično i prirodno, ali nije logično da ne radi više staza na skoro metar snega!
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pridružujem se pozdravima za stručnjake koji ovde godinama pišu kako krajem marta i u aprilu nema interesovanja za skijanje na Kopu, “ljudi razmišljaju o letovanju, kakvo crno skijanje” i slične gluposti koje smo ovde čitali. Evo danas je gužva kao u piku sezone, a 5. je april. Sve to dokazuje da su za skijanje najbitniji uslovi, koji su danas pre podne bili savršeni, pa onda sve ostalo, a ponajmanje mesec u godini i godišnje doba. Trebalo je da radi bar još 5 staza.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SSS Неистина је и да су на Јахорини за викенд радиле 2 жичаре и 4 стазе :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Unapred bih bio zahvalan na odgovoru nekome ko je stvarno informisan, koja logika stoji iza odluke da u ovom redukovanom planu rada instalacija, ne radi žičara Duboka 1 a pripremljena je i utabana pripadajuća staza? I "teraju" se solidniji skijaši koji bi skijali staze crvenu i crnu Duboku da idu skroz dole do žičare Duboka 2 u usko grlo, raskvašen sneg i prave nepotraban krug preko Karaman grebena... hvala unapred, moguće da nešto nisam dobro razumeo.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li je moguce da nece makar da pojacaju sa D1 za praznike, kao sto je bilo za prosli vikend?! Ocekiovao sam vec da najave...Stvarno ne bih dolazio ako moram da cekam po 15min u centru svaki krug. Cudna odluka Skijalista Srbije, stvarno cudna.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav ljudi,Kao neko ko je poslednjih 3 god radio na Kopaoniku u jednom hotelu, i iz tog iskustva vam mogu reci da je svake godine sve veci problem naci ljude koji zele da rade na Kopaoniku, iz vise razloga, a glavni je sto su plate jako male svuda. I oni koji dodju zadrze se 2-3 meseca, a oni koji ostanu jedva cekaju da i oni odu sto pre, jer za tu istu malu platu rade jos vise pri kraju sezone, zbog sada vec hronicnog nedostatka ljudstva, pa u slucaju neke vikend navalice turista, rade duplo ili troduplo vise za iste pare. Kapiram da je isti problem i sa skijalistima, verovatno su u ovom trenutku sa premalo radnika da bi sve te staze koje zelite radile i bile u funkciji, iako ima jos snega.
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Без обзира на "поздраве" од стране појединих у виду радосне најаве о затварању скијалишта - без обзира на прогнозу о нешто већим температурама ваздуха у наредних пар недеља - комплетан ски центар би требало да се прилагоди условима и настави са радом. Постоји нешто што се зове опште добро, привилегија и поклон природе у ова не баш тако времена. Пролеће на планини са дужим трајањем дана и обиљем снега сасвим извесно не мора обавезно да значи "фајронт". Шта је онда смисао драгоценог боравка на планини? Да возимо "квадове" по лединама?!
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam pre neku godinu skijao za 1. Maj. Bilo je extra. Ove godine ako izdri ovaj sneg do tad…⛷️⛷️⛷️
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Do 12 i nekako,posle kacamak, nema guzve. Sve u svemu za kraj ove sezone toliko,sutra ce biti jos gore. Generalno snega ima vise nego dovoljno, ali nema ko to da razvuce i priprema kako treba. Brda na KG ostala od takmicenja su i dalje kao beton,znaci da moze da se spremi staza ako se hoce. Pozdrav do sledece sezone 👋👋👋👋🥶⛷️🏂🏔️❄️🌨️
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)На крају сезоне традиционална захвалност традиционално најпраћенијим форумашима , Aco čačak, infoKOP (рачунам то је Stevs, па га посебно не помињем)...А и неким новим форумашима, нарочито онима који су се јављали са најсвежијим, потпуним и поштеним вестима о стању стаза...Онима који су давали смислене предлоге...Па и жеље...Није да нам је и ове године мањкало незрелости и непримереног понашања, али то иде тако, код нас то је ко добар дан, живеће овај народ, Богу хвала...Посебна захвалност за infostara...
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kraj jos jedne sezone. Moje misljenje je da je ova sezona bila dosta bolja od prosle. Hvala SS ekipi koja se trudila da staze budu uvek dovedene do perfekcije koliko je to bilo moguce u datom trenutku. Hvala Infokopu koji pruza tacne i precizne veoma bitne podatke i hvala Aci i Kimiju koji nam daju prognoze koje su veoma bitne posebno za nas koji smo 100+ dana na planini. Osvrnuo bih se jos na komentar o odrzavanju staza. Kada je neko takmicenje u pitanju koristi se posebna metoda sredjivanja staza za koje je potrebno vreme trud i trosak. Civilnim skijasima treba svakog jutra da bude sredjna staza pa je nerealno za noc srediti staze da budu kao za takmicenje koje kao takve i nisu preporucljive za obicne skijase. To se ne radi nigde na svetu pa ni na kopu sigurno. Svako dobro do sledeceg decembra. Pozdrav.
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ehh Cvele. Samo mi nije jasno što dolaziš ovde to da kažeš Nisi ti nigde skijao nego mracis :-)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sezona prođe, svi skijaši neško kao zadovoljni, puno snega na kraju sezone....a zaboravili smo kako je bilo do Božića? Sezona ni bolja ni lošija u smislu snežnih uslova, definitivno sve kraća i kraća. Isti problemi stalno, ne vidim ni jedan da je rešen u odnosu na ranije sezone. Ali, najjači su mi neki forumaši, koji godinama ne dolaze na Kopaonik, a ovde nešto pišu... Pročitah komentar Cvele - ne znam svrhu tog komentara? Ne dolazite na Kopaonik, ok, vaše pravo, a i ne nedostaje, ok. Ali zašto ste onda se ovde oglasili, precrtan je Kopaonik, ne nedostaje...da nije da ipak nedostaje? To smo mi, umesto da se bavimo svojim životima, bavimo se tuđim....
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Loco Produžavanje Gvozdca je bilo potpuno nepotrebno. Bolje da su ostavili sidra. Onaj zadnji deo ispod 1680 mnv je preuzak za sve staze koje se tu ukrštaju. Pritom ko god hoće na Ledenice, mora da se dogura.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aco, kako ce se ovaj najavljeni super el nino koji nas ocekuje odraziti na sledecu zimsku sezonu? Bice vrlo tanko sto se tice snega
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne bih da razocaram sve zaljubljenike u Kopaonik i stazu Krcmar, ali prema veoma pouzdanim informacijama direktno od radnika koji izvode radove na izgradnji ove zicare, postoji mogucnost da ce radovi potrajati tj da staza nece biti spremna ni ove sezone.Ako ima nekog upucenijeg, voleo bih da ovu informaciju demantuje ili bar da neko objasnjenje.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@stevs Ovo je ok, da ne kažem odlično... :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)OC-JAHORINA SENE SKI PASS-A 2014/15 SEZONA http://oc-jahorina.com/wp-content/uploads/2014/09/SKI-PASS-2014-2015-euro.pdf
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)LJudi pocinje ludilooooooooo:):):):):):):)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Možda se čoveku smučilo večito hejtovanje na ovom forumu.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Glupava kolona neslusa pisem komentar peti put. Ustvari se radujem ovom snegu , definitivno nam dosla zima
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prica se da planiraju pustanje par staza cim se steknu uslovi, mnogo pre pocetka decebra
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gavrilo,a što posećuješ i pišeš na www.infokop.net? Mis''im, oziljno me zanima. Ne provociram. Koji motiv imaš da na infoKOP.net dođeš i napišeš "ko god je bio u Evropi na skijanju zna da je Kop smeće".Šta želiš da postigneš?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Hvala, a kakva je cesta Priboj-Novi Pazar-Kopaonik ?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sve je to lijepo. Ali ja mislim da na ovoj temperaturi u nizim predelima nemoze biti prave zime ni u visim predelima. Bice ovde malo padavina ovo sto kimi kaze,ali generalno ce se to svesti na 5-6 cm snijega kojI ce se otopiti vec sutra dan. Zime jos nema svestan je I kimi toga.nego nas tesi. :-(
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ladno ste pravili kisu a ne sneg ;D
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)koliko je visina vestackog snijega na stazi 4b?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)ako si aljbanac jeste, u srbiji tesko da ce neko da te dira cak iako dronujes..ako si mak. zaobidji ...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nikola, tvrdnje su ti netacne. Evo -7 je, a topovi rade punom parom. Najbolji vestacki sneg je ispod -3 ;-)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)crni82Otvaranja će biti i ne širi dezinformacije! Bolje bi ti bilo da poradiš na pravopisu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)KIMI,METEOPLANETA OGLASITE SE KONKRETNO,SITNO BROJIMO A JA NE STRPLJIV:''(:''(:''(:''(
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pogledajte vrlo zanimljivu interaktivnu prognozu: http://www.niederschlagsradar.de/niederschlagsprognose.aspx?type=1
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kako se približavamo očekivanom zahlađenju, tako su šanse za neki ozbiljan sneg sve manje. Sutra bi inače čak moglo biti i grmljavine uz kišu na Kopu.Najpre se na Kopaoniku u nedelju i ponedeljak očekuje kiša, uz temperaturu duboko u plusu. Ponedeljak će biti i vetrovit. U utorak će doći do priliva hladnijeg vazduha, ali kako to sada izgleda nedovoljno da kiša pređe u susnežicu i sneg, a o pokrivaču i da ne govorimo. Čak šta više, Timočka i Negotinska krajina imaju veće šanse za pahulje od Kopaonika, i naravno ostatka zemlje.Još tu može biti promena, o kojim ćemo vas svakako obavestiti, ali čini se da bi sneg u prva 2-3 dana decembra trebali da otpišemo, što će reći da bar što se vremenske situacije tiče - treba odložiti ski opening.Pozdrav za sve ljubitelje snega, skijanja i Kopaonika,MeteoPlaneta tim.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nikom neide u prilog da bude openinga. Jer nemoguce je skijat. Jedino ko voli po blatu hehe. Mislim da ce odloziti za needelju dana.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)