Kakav divan dan niotkud….carolija,novog snega koliko hoces,off piste koliko hoces,prilicno sunca niotkud,ceo dan temp u minusu i nigde guzve….savrseno i neocekivano🎿⛷️triput ura za Kop!
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja sam bio jednom u Bansko i staze su dosta bolje nego na kopu. Vece visine ima. Nas Kop ih nazalost nema. Ako mozes da biras bolje tamo.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nadam se da ce staze prezivjeti sledecu sedmicu. @Aco Čačak postoje li ikakve indikacije da ce nakon onakvog zatopljenja u drugoj polovini sedmice doci do vecih snijeznih padavina?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da se nadovežem na ovo što je pisao @Dragan4Staze danas savršene, još bolji vremenski uslovi nego juče, dosta manje magle. Vetar se pojačao tokom dana na vrhovima, ali ništa strašno.Gobelje će ostati prazne jer nema smisla da se ide iz centra do tamo kad rade samo dve staze. A za povratak ne radi vezni put karaman-gvozdac jer nema snega. Vučak 2 je odavno ukinut, tako da je jedini put za povratak preko malog karamana što bi ljudi da izbegnu.Prava je šteta što skijališta srbije određuju koliko staza će raditi po sopstvenom pogrešnom proračunu, a ne prema vremenskim uslovima. Sigurno je moglo još staza na gobelji da bude sređeno u ovom periodu. Međutim, gobelje će proraditi za sretenje i posle toga ubrzo neće raditi.Napravljen je neki rekord od preko 15000 skijaša u jednom danu, tako da ako želite da skijate na svim stazama na Kopaoniku, morate da gađate praznike kad ponovo dođe toliki broj ljudi na skijalište.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima preporuku za ski instruktora, u pitanju je odrasla osoba koja nikad nije stala na skije i želi da nauči osnove?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Topla preporuka za ski instruktora Davorin, ima kanal NauciDaSkijas - tamo imas sve podatke
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Dragan62Da , 1.8 m , ali osamdesetih je i ceo potkopaonički kraj bio po 3-4 meseca pod snegom. Put Brzeće Jaram često neprohodan ( moglo se ponekad samo iz Raske preko Rudnice). Pa Beogradu sam kao dete tih osamdesetih po neku celu zimu se sankao (dec- februar), više puta godišnje čistio sneg ispred zgrade po pola metra . Ali i išao u školu u duksu u februaru na plus 20. A bilo je početkom 90-ih od 10 dana na Kop-u da 7 gledamo u nebo hoće li pasti da bar malo skijamo. Nije da ga je ranije uvek bilo u izobilju a sad ga nema. No istina je da su zime u poslednje vreme veoma tople sa ponekim hladnim periodom, i da je to trend.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne bih da idem off topic ali za 100 god unazad imate vremenske izvestaje, tako da mozete lako da proverite kako su se kretale temperature, inace 1990 za Bozic je bilo 17oC, igrali smo fudbal u kratkim rukavima tako da price da su zime uvek bile hladne jednostavno nije istina, jedino je sada duzi taj topliji period ali je i pre bilo toplijih zima...takodje postoje i kamere a i TV zimska Olimpijada pa mozete da vidite da ni na Alpim/Dolomitima nije nesto sjajno sa snegom...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik, skijaliste zvano magla.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)- Od 11. februara radno vreme Ski centra Kopaonik je od 8.30 do 16.30 časova.- U funkciji će biti noćne staze Karaman greben i Pančićev vrh.Unapredili smo našu ski mapu Kopaonika, pa je možete pogledati i testirati na mobilnim uređajima:Link >>>
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dakle tek 2 meseca nakon pocetka sezone se pusta Pancic nocna. Da li ce raditi samo oko Sretenja? Zali boze ko je kupovao nocni do sad..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dobra mapa. Jedino sto sam primetio da staza 4c nije crvene konfiguracije, vec je od ove godine cini mi se obelezena plavom. Pa to ispravite ako mozete.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Izgleda magla i u narednim danima. Sreća pa sam donekle fleksibilan s vremenom, ali svakako nervira kad napraviš plan i onda magla u nedogled. Ne vredi ništa izgleda unapred planirati, bukvalno pogledaš prognozu danas sutra ideš ako možeš i to ti je.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dragan(iOS):U gornjem desnom uglu mape postoji opcija za izbor različitih slojeva. Tu možete uključiti prikaz boja za svaku stazu prema kategoriji težine, kao i niz drugih korisnih slojeva - restorane, nekretnine, prodajna mesta, ski-kamere, parking, ski-servise, reljef itd.Takođe, klikom na broj staze ili na ikonicu žičare otvara se meni sa detaljnim opcijama i informacijama za svaku stazu i svaku žičaru, a odabrana staza se dodatno podebljava i jasno obeležava bojom u skladu sa težinom.Podrazumevano su staze obojene zelenom i crvenom bojom kako bi se odmah videlo koje staze i žičare trenutno rade, dok je broj svake staze u krugu obojen u skladu sa njenom težinom.Kada bi svi slojevi bili uključeni već u startu, mapa bi izgledala prenatrpano i bila bi znatno manje pregledna. Zato je inicijalni prikaz sveden na bitne informacije, dok ostale opcije svako može da uključi po potrebi.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Slozila bi se sa Vama.Nikad gora sezona.Od pocetka sezone popunjen smestaj smo imali svega 17 dana.Cena najma nikad povoljnija. Mi smo na 0.Dobro je dok nismo u gubitku. Srećno skijanje🍀
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas stigo oko podne,Centar parkinzi puni, VN kada krenes onako gornji deo,medjutim cim prodjes Alibi i Cardake dole je kolaps do Dvorak.Parkinzi puni,ivicnjaci zauzeti,parking ispod MAMABABA je kao oko.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ne vredi, ova gužva izgleda jezivo. Dobro pa ne dođosmo...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)MM (Android) Zamisli još da u tom kolapsu zatvore npr Red Duboku na sat vremena da bi je obradili, još ta dnevna obrada nema nikakvog uticaja kad je vreme kao danas, temperatura oko nule ili u plusu i 100% vlažnost. Samo se napravi još veća gužva bez realnog efekta na kvalitet staze. Uostalom ko izabere Sretenje za skijanje, nema baš mnogo prostora da se žali ako upadne u haos. Ne znam šta je drugo očekivao, možda savršen mir i cvrkut ptica :)
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)od srede do danas sam bio gore, sve je bilo super do nedelje kad je pocela da dolazi "sretenje" masa. Staze su korektne, cene malo vece za obican narod.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ko ne zeli da ceka Žicu pravac Gobelja ili Ledenica !
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nadam se da ce Skijalista Srbije uspeti da iskoriste na pravi nacin ovaj period od narednih 7 dana kada vidim da se najavljuju padavine i niske temp. da ukljuce i topove i pripreme staze kako treba za narednih mesec dana.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nebitan lik Kopaonik je javno dobro, Skijalista Srbije su drzavno preduzece, finansirano I od tvojih I mojih para. Apsolutno imamo pravo da ukazujemo na propuste I iznosimo predloge za poboljsanje.
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nebitan likPera je apsolutno u pravu. Kopaonik je javno dobro a Skijališta državno preduzeće koje se finasira od naših para. Nije privatno preduzeće. Dakle imamo pravo da kritikujemo kad je za kritiku da bismo ukazali na propuste i poboljšali situaciju. Okretanje glave od problema ne režava problem. Uvek bilo i biće. Šata bi Vi hteli? da ljudi pognu glave kako ne bi bilo kritike i da se pravimo da je sve u redu?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prognoze vremena za sledecu nedelju su oprecne, na sajtu kod Norvezana stoji otopljenje sa temperaturama i do plus osam stepeni u najtoplijem delu dana, a ovde je prognoza sem za ponedeljak hladni dani sa puno snega .......................... sta je od ove dve informacije tacno, pitamo se mi skijasi koji bi mozda tada dolazili ........................... sta kaze Aca iz Cacka, ima li skijanja posle 22/2 ili ne :D
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vidim da postoje dve razlicite prognoze za prvu polovinu sledece nedelje, prema jednoj ce sem donekle ponedeljka biti dobro skijanje dok Norvezani kazu da temperature tokom dana ima da budu u blagom plusu bez padavina, s obzirom da nas ima koji bi dosli cim prodju ove guzve za praznik i raspust, sta recimo moze da nam kaze Aca iz Cacka na tu temu? Napominjem da sam prosle godine cekajuci mart ispustio priliku za skijanjem zbog ekstremno visokih temperatura bez padavina, pa ne bih da se i ove dogodi isto.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ajde rekoh danas da odem do gore...pogledam na sajtu gondola krece 8:30....lagano do gore, parking sve super kad ono mucak gondola krece od 09h. Ok no problemo 9h otkuca kad ono medjutim treba da se zagreje do 9:30 😁 i tako da tek u 10 smo izasli na stazu. Ledenice su bile vrhunske, gvozdac onako, sredjen ali ne bas ono top ispeglan. Gobelje ko gobelje ok i onda sam morao zbog posla da se spustim do centra...lele majko, 1h smo bili u redu za m.karaman. Mislim nije prvi put ni poslednji, ali bahatost je dostigla neki novi level samo to mogu reci. I na duboke je bio lep levak u jednom trenutku. Na kraju navikao sam na sve to, ali mislim da ovo postaje hronicni problem koji ako ne rese u narednom periodu bice ludilo.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ниска је влажност веома па где је прогледало треба да се попрска, то је Гвоздац. Оштрите скије, "лед избија на површину", грба има све мање, али ако су 20 цм високе, нека буде и 30. Панчић 4б- писта у правом смислу. Гобеље - само крајња је могла да се види где се вози, беше целог дана нека маглетина да мораш да се присетиш старих правила да се знаци за стазу (нпр. 13ц, 13б, 13) постављају са десне стране, сада докле је табано то је друго, тако да кроз маглу крени, табано беше све и гледај да угледаш следећи знак за стазу, ту планираш путању једно 10 метара од знака. Ништа није сигурно, краће заокрете док се магла разбистри. 12 црвену као да је није возио нико крајем дана, магла....Леденица је била супер у сваком смислу и заједнички Гвоздац. Широка, равна завршница са савладивим и меканим неравнинама. Пуштен је ски пут још пре од Јарма до долине Гвоздац и могао је да се вози ски пут од почетка Леденице до међустанице Гондоле па до долине Гвоздац. Најлепши ски-путеви имали су неопходног природног снега и могли су да се возе. Стазе чрврсте, мекане, ових дана најбоље у сезони, а магла ти не да да видиш где си, али није свуда тако. Стазе држе не до поднева, него до фајронта. Сутра сунца бар мало да буде.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)KOP ex loverČak i u hotelima u lobiju( ne restorani i kafići tipa garden u Grandu već prostor u blizini recepcije) su se sad pojavila rezervisana mesta.Tu se uvek neobavezno sedelo,kom se pilo pio je kom nije nije,deca su se igrala,kartalo se.Sad na tom stolu stoji flaša zestine(valjda se očekuje da se to popije).Tri puta su me dizali sa takvog stola, kao rezervisano i onda taj sto tri sata zvrji prazan….
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nadam se skijanju u krajem februara/pocetak marta ali mi ne obecava jer vec sada vidim nema vise snega u Brzecu i u centru po putu, a tek nas cekaju topli dani. Voleo bih da gresim i da nam se staze odrze do nekog novog snega ili minusa :)
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovo danas je smešan broj ljudi u odnosu na to kako može da bude. Rekao bih da je danas bio optimalan broj skijaša. Par minuta čekanja na Krčmaru, Gobelja, Gvozdac i Duboka bez čekanja, za centar ne znam. Bar trećina su stranci. Dan solidan za skijanje, temperatura u blagom plusu, do 11h korektno posle toga mekano. Kafići više nego polu prazni…
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)a gde su oni sto pricase ode sav sneg od cetvrtk kada ono medjutim 46% vlaznost i top skijanje ;)
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopu sam već 15 dana. Brate ovih današnjih 6 stepeni, sunce, vazduh suv ma milina. Bolje sto puta za skijanje nego onih -10 sa snegom i maglom da ne vidiš vrh skija. Jutros prva dva sata!!! Pa ovo vredi više nego bilo koji drugi dan. Staza tvrda, a toplo ideš kao po šini. Ko se premišlja neka ne filozofira i neka dolazi. Snega ima sunca ima :)
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Најлепших седам повазаних дана сунчаих у сезони. Преко ноћи је минус па се снег и не топи. Ваздух може да се дише на миру, да се сунчаш на миру без ветра, да пијеш лимунадЕ, поједеш крофну, слушаш музику. Имали смо утисак да је више људи за викенд него за Сретење. Ски крос на КГБ-у, црна Дубока дечија трка, чекало се на жицу.Снега има на стазама и ван стаза километрима, сув је ваздух, сува је главни регионални пут. Оно што ме импресионира када док су око 12-1 највеће гужве, рекреативци обуку транерке и обују патике за трчање и трче деоницом око Јарма.Као да су прва два сата најбоља за скијање и задња два. Оно између за сунчање, песму, журку, одмор, ручак, гледање ТВ-а...
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Boris Nema. Ne pomisljaj na to.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za Jevrem69:Na topljenje snega utiče više faktora, kao i na kvalitet skijanja. Temp u plusu sama po sebi ne znači da se sneg brzo topi. Ako je niska vlažnost, tj. ako je temperatura vlažnog termometra oko 0, topljenja snega praktično nema. Najbolje skijanje je kada je anticiklon, kao što je trenutno vremensko stanje. Toplo vreme, niska vlažnost, mirno sa minimalnim vetrom (smer je nebitan). U takvim uslovima staze preko noći dobro stegnu, pa su prva 2 do 3 sata betonirane i vrhunske za skijanje, a obično nema ni neke velike gužve u martu. Suštinski se za ta prva tri sata često odskija više nego u jan. ili feb. za ceo dan, kada ima magle, hladnoće i kratera od svežeg snega. I već su ti ljudi objasnili, a ti opet ponavljaš istu priču. Dokle god je anticiklon, to su odlični uslovi za skijanje i uživanje na suncu. Temepratura je samo jedan faktor i bez razumevanja osnovnih vremenskih parametara lako se donose pogrešni zaključci. Uostalom na InfoKopu imate i parametar topljenje snega. Ljudi su još na početku sezone napravili skriptu, pa pogledajte tamo kako stoje stvari umesto da se gleda samo temperatura.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da javim skepticima, sneg danas divno pada, bez vetra! 😀 Super skijanje nam predstoji ovih dana! Nigde nikoga!
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Citam ovaj forum dugo i svaki put se iznenadim koliko ljudi umeju da budu nerealni. Jutros je za samo dva sata od 7 do 9 palo 20 santimetra snega a na vrhovima i vise. Zato su malo kasnije pustili Krcmar i Gvozdac da bi ponovo obradili te staze, da ljudi ne bi odmah krenuli i polomili glavu u dubokom snegu...
(+58) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zar nije bila namera da se za takmičenja i takmičare izgradi ski centar na Staroj Planini, sa poligonima pogodnim za iskusne skijaše i takmičare? Crnu Duboku već nedelju dana okupiraju takmičenja, a Karaman Greben 7b i 7c su van upotrebe već 5 nedelja.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Prosto mi nešto falilo ovih dana na Kopunigde gužve na skiiftovima🤣
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)FilozofWoW Ne, to nema veze sa krajem sezone. Isto je bilo i prethodnih godina.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@nenad andjelic Znaci ski pas u Austriji, Slovackoj i Poljskoj 470e? Tesko. Pozdrav.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mi smo juce dosli, iako nije radio malo KG guzva je daleko manja nego prethodnih godina. Milmari prazni ali bukvalno. Stanje staza juce bilo odlicno kao i dan, sunce uz veoma blagi vetar. Malo i ova trka zeza ali nije strasno. Sad smo se zagrejali na Krstu i Suncanoj i za sada je sve ispeglano i lepo, malo sunca nedostaje ali ce se valjda izboriti da zasija malo. Za sada lepo neka bude ko juce i vrhunski. Cene su negde na nivou proslogosnjih sto se tice hrane (nacional restoran u sklopu milmara) za 6800 je za nas petoro izasla vecera. Ono gde deru kozu su kafe, cajevi i voda. Flasa vode 490 dinara. Za centar ne znam nismo sedeli po centru 😆 I da hvala ljudima iz ski rente Raska koji su nam umanjili iznos za rentu zbog 8. Marta.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Gvozdac vise nije u funkciji. Jel zbog snega?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Muk To je i bilo ocekivano, kad je mufte i Bogu je drago. Takodje mislim da se nesto i nisu trudili da pripreme staze.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas opet odličan dan za skijanje. U prvom delu dana sunce, kasnije su se navukli oblaci, ali to nije previše kvarilo utisak. Jedini problem bili su donji delovi Duboke i Krčmara, pošto su na nižoj nadmorskoj visini, a noćas nije uhvatio minus tako nisko. Zbog toga su vrlo brzo razvaljani i postali lošiji za skijanje. Sve ostalo je držalo sasvim dobro veći deo dana. Ujutru na Pančiću fantazija, a i svi Karamani su bili baš dobri. Sve u svemu, ovo vreme je premija za sve koji su gore.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav je dan bio danas? I kakvo je stanje sa parkiranjem oko Konaka?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za one koji kazu da je skijanje lose sa time se uopste ne slazem Gvozdac Ledenice odlicne drze ceo dan jedino donji deo popusti. Krcmar ceo dan bio lep jedino donodji deo malo popusti. Donji delovili staza popiste vec u 10. Slazem se da je ona vezna staza duboka da je bila uzasna ali to moze da se izbegne. Pancic lepo drzao ceo dan. Kao i duboke sve su lepe bile jedino ona staza kad se spaja dole ponov da napomenem uzasna. Guzve nema uopste suncano ceo dan prelepo za skijanje dodjite ako mozete..
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ume da objasni fenomen hupstera na Knezevim Barama. Nije ni strma staza, nije ni juzna strana kao Suncane, a uvek staza prva pukne u dojem delu...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@SkijasEntuzijasta Ako ti to pojeftinjenje bas nesto znaci i nisi skijao cele sezone ne vidim svrhu da dolazis ni od utorka uopste. Ne cekaj nego vec od danas pa do ponedeljka, utorka iskoristi,bice odlicno.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako da ti ne prastam Acoo. 😀 100 puta si nam izaso u susret.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)